МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Румунсько-Молдавська атака на Україну.

01/30/2007 | Taraslt
Румунсько-Молдавська атака на Україну.

Румунія відома своїми територіальними претензіями на о. Зміїний перейшла знову в атаку. Тепер у неї є союзник Молдавія,-у них спільна мета повідривати шматочки української території. Поки центральна влада сформована на зраді та підкупі займається оформленням своїх вигод конфлікт навколо Румунського та Модавського кордонів з Україною набирають все більше обертів та серйозності.

Російська криша регіоналів та європейські цукерки для нашоукраїнців дещо змили з виду проблемні моменти відносин на кордонах з Румунією та Молдавією в районі дельти Дунаю та навколо острова Зміїний. Та поки ті хто мав би захищати інтереси України відриваються від народу своїм нестримним бажанням насититись завдяки направлянням державних коштів кожен на свої «фірмочки» та все більше налягаючи на того хто слабший і муляє очі-шлях недружнім зовнішнім інтересам щодо України відкритий.

Для прояснення про що мова трохи історії:

Після знаходження Нафтових родовищ навколо острова Зміїний , останній став серйозною спірною територією. 16 вересня 2004 року Румунія офіційно звернулася в міжнародний суд ООН в Гаазі щодо розмежування кордонів та статусу острова Зміїний. Румунська сторона наполягає на тому що Зміїний є скелею і відповідно право на територіальні води навколо нього Україна не має…

В цьому конфлікті їм допомогла і Москва, віддавши всі документи щодо радянсько-румунського кордону, зроблено було це під час Тузлинської кризи. Кремлю вигідна така ситуація, оскільки це заморожує видобуток нафти українською стороною…

Поки владна верхівка України, зайнята всеціло діленням наслідків виборів та спорами хто менше обманув громадян, вже давно забувши про існування ще чогось крім самих себе… В наступ на Українські території вирішила включитись і Молдавія. Побачивши слабість України під час Придністровської кризи та з’ясувавши для себе позиції Росії щодо України вирішили залишити прикрите Москвою Придністров’я в спокої та взятись за Україну.

Молдавія на цьому фоні вирішила приєднатися до відбивання в України річкових каналів дельти Дунаю. Дивним чином пересуваються кордони так, що придатні для проходу великих кораблів канали опиняються на молдавській території . На момент розпаду СССР лінія кордону між Україною та Молдовою на місцевості не була визначена. Молдова аргументувала ситуацію на свою користь тим, що з 1940 року внаслідок природних процесів змінилося русло річки Прут, і тому частина берега Дунаю в районі Джурджулешти тепер належить їй.

Детальніше про цей конфлікт з Молдавію описано тут: http://www.novasich.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=2099

Використовувати екологічні наїзди задля своїх економічних інтересів це не нове і для румунської сторони-вони постійно звертались в міжнародні інстанції з вимогами припинити будову та розчистку каналів українською стороною і поки тривали спори Україна несла збитки.

Зокрема постраждало державне підприємство «Дельта-Лоцман» Мета, дата заснування, про власне це підприємство та про його участь у конфлікті тут: http://www.novasich.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=2092

Як Заключення хочеться запитати в того, хто прочитає це запитання:
Та коли вже в Україні, буде власне українська влада з українським обличчям, що не обдиратиме податками та не виганятиме на заробітки закордон своїх громадян, а захищатиме їх та створюватиме умови для розвитку як духовного так і матеріального…? Бо все від цього починається в Державі та її здатності захищатись.

Похвалити, запитати, заперечити чи висунути авторське зауваження: http://neznanijbrat.mylivepage.com/forum/250


Задунайська Січ 30 січня 2007 р.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua