МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Лезатто» – над кожним значком партитури зустрічі з Януковичем

01/31/2007 | Вікторія Садова
Західна інформаційна корпорація
31 січня 2007 р.

Композитор Юрій Ланюк: «Лезатто» – над кожним значком партитури зустрічі митців з Януковичем

Від зустрічі я багато не очікував, прийшов на неї з інтересу: зблизька подивитися на прем’єр-міністра, як він виглядає. Нічого конкретного він не говорив. Виступи, ті які були, видалися дуже сумнівними. Виглядало, що найбільш конструктивно промовляв Садовий, який найбільш логічно вибудував свою промову. Він говорив про те, що Львів треба любити і давати більше коштів для збереження його пам’яток, що зараз здебільше перебувають у жалюгідному стані. За його словами 30% культурних цінностей України зосереджено в нашому місті.

А усе інше в мене залишило негативне враження. Особливо те, коли почали зачитувати якісь вірші. А потім якийсь чолов’яга прогнувся й сказав: «Дякуємо вам , Вікторе Федоровичу, від всієї галицької інтелігенції, що ви приїхали , ми вас дуже любимо, підтримуємо за те що ви працюєте на благо всієї України». Це в мене вже цілком вразило. Не знаю, хто то був, – кажуть, якийсь історик!

Виходили люди, які говорили про ті проблеми, які існують в місті, скажімо про російський театр. Передавали прем’єру до рук якісь петиції, листи, звернення. Федір Стригун, як завжди, промовляв у якомусь такому фривольному стилі, що я не знав чи сміятися, чи плакати.

Ми дуже довго – півтори години! – чекали, коли до нас вийде Янукович. Митці чекали, а Возницький його тим часом водив палацом, показував експонати. Можливо , Возницький чогось і зможе добитися від прем’єра для реконструкції замків, – там про це трошки йшла мова.

Загалом враження від всього залишилося негативне. Це була просто ритуальна зустріч. Янукович з’явився у супроводі Гориня і Олійника. Ті там і слова не промовили, сиділи дуже напружені й, по-моєму, перелякані. Мені здалося, що прем’єр спочатку також був напруженим, неначе очікував, що зал його не сприйме, почне освистувати. Але виявилося навпаки, йому кланялися й дякували, мало що не цілували. Здається, наче таких людей спеціально позапрошували, щоб уникнути гострих запитань чи реплік. Бо, коли я увечері переглянув телесюжети, то помітив Калинця у натовпі пікетників облради! А він же відомий митець. Лауреат Шевченківської премії. То, якщо всі лауреатів запросили, а його ні, то в тому вже є певний відбір. Зрештою, він би й може сам не пішов, колиб навіть його й покликали, — це вже персональне питання до самого Ігоря Калинця . Але насправді, на зустрічі з прем’єром, я не бачив не тільки багатьох наших іменитих митців, а й просто митців як таких. Хто були ті люди, що зібралися в Палаці Потоцьких, – мені не відомо. Якась дивна категорія присутніх. Повно малознайомих людей. А з тих кого я знаю: Мацяк, Стригун, від музичного світу – Марія Крих-Угляр передала міністру культури листа з проханням надати статус національної нашій музичній академії, були ще Камінський, я і Скорик (Мирослав Скорик не виступав, там просто грали його «Мелодію»)…

Коли прем’єр увійшов, оркестр Артура Микитки саме розважав наше очікування музикою. Всі встали, але оркестр дограв частину Моцартового твору до кінця, хоч йому наші чиновники махали руками: негайно припиняйте музику! Але оркестр «Академія» заграла увесь твір. І Янукович його вислухав, а потім почав свій монолог.

Він одразу завів мову про красу, то вкрай заплутався (преса процитувала цей епізод адекватно), далі сам злякався, — що він таке каже! Йому всі стали щось підказувати, мовляв, це фраза Достоєвського. Промовляв прем’єр довго підбираючи слова і намагаючись сподобатися зібранню. Це було, зрештою, зрозумілим. А от того дядька, який йому дякував, я сприйняти не можу: хто йому дав право так виступати від імені всіх присутніх і галицької інтелігенції загалом?! Це як мінімум, дуполизтво!

Потім я став свідком того, як хтось із журналістів із Східної України підійшов до композитора Мирослава Скорика й запитав, чому от львівська інтелігенція зустріла прем’єр-міністра стоячи, адже вона була повинна закидати Януковича яйцями. На це Скорик дуже слушно відповів. Що це є момент елементарної ввічливості, ми можемо мати свої погляди на Януковича як політика і людину, але кожна ситуація вимагає від вихованої людини елементарного етикету.

Але зовсім не можу назвати адекватним етикетом те, коли якась поетеса, здається, голова спілки, заходилася читати віршики, мовляв, ось тут звучала музика, то нехай же прозвучить і поезія, — полізла на трибуну з віршами. То був якийсь жах! Тут оця з віршами лізе, там отой кланяється і дякує!

Я б хотів, щоб такі зустрічі були більш конструктивними. Можу тільки сподіватися, ану ж після цього візиту з’явиться якась постанова про збереження архітектурної спадщини, виділять якісь гроші на консервацію будівель. Тоді б це мало якесь виправдання, а так… Ось Мацяк говорив про церкви, які горять, – їх також слід рятувати. А театр ім. Заньковецької! – він скоро взагалі впаде! Тож і йому допомогти треба. Якщо цим проблемам зарадять, то буде добре. Але мені здається, що все ритуалом зустрічі й обмежиться.

Такі зустрічі вимагають іншого формату. Нехай у вузькому колі, але зібрати людей, які дійсно знають проблеми, виступи мають бути конкретними й не вироджуватися у пародію, як це було із читанням віршів, проханням підвищити зарплату акторам тощо. Ну послухав все це Янукович, але що це дасть? Ось Стригун казав, що актори за межею бідності в Луцьку, Рівному, Івано-Франківську, їм треба помагати. Але чи до цього дійде? У цій ситуації треба було зовсім іншої розмови про реальні проблеми мистецького середовища Львова та шляхи їх вирішення. Наразі ж ми все перетворили в комедію і фарс.

Відповіді

 • 2007.01.31 | сябр

  інтелигентна проституція

  Ленін був про інтелигенцію поганої думки. практика показує. що він був правий. маємо визнати, що у будь-якому куточку україни знайшлися б представники т.зв. "творчої інтелігенції". щоб лизати дупу Януковичу і випрошувати в нього подачки. просто чомусь у львові це вражає особливо...А може, немає ніякого "українського пємонту", а просто є люди (в усіх кутках України). що не мають звички стояти на колінах або валятися пикою в калюжі - з одного боку і так звана "творча інтелігенція" - з іншого.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.31 | keymaster

   У Львові є кілька "інтелігентів" які свого часу написали твір

   ("історичний твір", зазначу!), в якому розповідали, що батько Медведчуків - ветеран ОУН

   Не виключено, що це був саме один з цих "інтелігентів"

   А от Ігор Калинець був у пікеті біля обласної ради і вигукував Олійникові "Зрадник!". Різні у Львові є інтелігенти... Як і всюди
  • 2007.01.31 | Bayan

   Re: інтелигентна проституція

   сябр пише:
   > Ленін був про інтелигенцію поганої думки.

   Я думаю, то взагалі-то був Геббельс.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.31 | толя дейнека

    по пам'яті

    Ленін: "Про інтелігенцію говорять що вона - це мозок нації. Насправді вона не мозок, а гімно нації".
    Геббельс казав про культуру: "коли я чую слово "культура", я тягнусь до свого пістолету"
  • 2007.02.04 | propos

   Re: інтелигентна проституція

   сябр пише:
   > Ленін був про інтелигенцію поганої думки. практика показує. що він був правий.

   Яка така практика? Марксизму-ленінізму?
 • 2007.01.31 | sama

  Тих які могли собі дозволити туди не піти туди не запрошували(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.31 | samopal

   Це правда.

   Шкода, що таких виявилося замало, щоб ця імпреза не перетворилася на совкову показуху. Не можна не зважати і на той факт, що правляча у Львові несуняча "еліта" складається не лише з чиновників та посадовців, котрі не можуть ігнорувати чинного прім'єра та вести себе неетичною Як і всюди, за нею теж тягнеться довжелезний шлейф "підспівувачів" у вишиванках, котрі завжди поетизували корито. От вони і "встали з колін", як тільки випала слушна нагода...
  • 2007.02.01 | sama

   Роман Іваничук на зустріч з Януковичем не пішов, а Ніну Бічую -

   не запрошували
   http://observator.com.ua/news/8088.html
 • 2007.02.01 | Hoja_Nasreddin

  На зустрічі з бандюком, пораненим яйцем представників ЛЬВІВ'ЯН

  НЕ було. То ж усім очевидно. Мене особисто там ніхто НЕ представляв як і всю мою родину. Я такої згоди чи дозволу не давав. Там не було львів'ян - а лиш кільканадцять дуполизів які існували існують та будуть існувати скрізь і вічно. Я можу сказати , ДЕ і КОЛИ були ЛЬВІВ'ЯНИ: вони сиділи в поїздах, вагонах, автобусах, машинах ЯКІ їхали до Києва у ПОНЕДІЛОК 22 листопада 2004 року. Тоді, коли НІ хріна не було ясно як все повернеться, але ті люди були готові НА ВСЕ. Саме вони і тільки вони були справжніми представниками ЛЬВІВ'ЯН, а не та срана квазіінтелігенція, яка така ж далека віж інтелігенції, як лайно від золота. Лишень задайте собі питання: хто з учасників тієї зустрічі вас по-справжньому здивував, чи повівся не так, як ви й очікували. НЕМА таких. Приїхав до Львова у гості бандит перестрашений та обісраний, яйцем покалічений, бо скільки місяців срав ріденько й боявся тут носа свого показати, на зустрічі верз цілковиту ХУЙНЮ, а запопадливі зрадники-запроданці вдячно посміхалися.
  Ще раз повторюю: ЛЬВІВ'ЯН там не було. Було гівно, яке мало нещастя опинитися у Львові, можливо народитися у Львові, але вся його цього потороччя місія - смердіти улесливо. До дупи з ними. То звичайнісіньке запльоване узбіччя.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.05 | Михайло Свистович

   Re: На зустрічі з бандюком, пораненим яйцем представників ЛЬВІВ'ЯН

   Hoja_Nasreddin пише:
   > НЕ було. То ж усім очевидно.

   Та ні, на жаль, були. Все інше - лише слова.

   > Мене особисто там ніхто НЕ представляв як і всю мою родину. Я такої згоди чи дозволу не давав. Там не було львів'ян - а лиш кільканадцять дуполизів які існували існують та будуть існувати скрізь і вічно.

   І вони також львів"яни.

   >
   > Ще раз повторюю: ЛЬВІВ'ЯН там не було. Було гівно, яке мало нещастя опинитися у Львові, можливо народитися у Львові, але вся його цього потороччя місія - смердіти улесливо. До дупи з ними. То звичайнісіньке запльоване узбіччя.

   Михайла Гориня при всьому бажанні до описаної Вами категорії не віднесеш.
 • 2007.02.01 | Navigator

  Тяжко в Дельфах пацанам без суфлерів грати Гамлета.

  Аби ви знали, паничі, якою свободою користуєтесь!
  У Путіна вже взагалі не тільки питання підбираються заздалегіть (він саме зараз відточує перед дзеркалом сьогоднішні несподівані експромти), але й ті, хто питають, їздять в кремлівському пулі з міста в місто разом з гримерами.
  А у тих нештатних інтерв"юерів, що ще залучаються до дельфійського священнодійства, під час запитання рідня сидить в заручниках!
  А все чому?
  Тяжко пацанам без суфлерів грати Гамлета.
  Бо по суті можуть претендувати лише на роль "бідного Йорика".
  :)
  Щодо поведінки тих представників галицької інтелигенції, що все таки попали на зустріч з Януковичем, то хепенінг з киданням яєць в даному випадку був ні до чого.
  Бо для всього є своє місце і час.
  Зараз час осмислити і перегрупуватись.
  Ще три роки тому був час виживати.
  Два роки тому був час метання яєць у всесвіт - і вони підлітали - таки до українського Всевишнього!
  Крашанками нашого відродження.
  Вірите?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.01 | Torr

   На ту зустріч прийшли запроданціCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua