МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Випробування на європейськість

02/01/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Доповідачки Парламентської Асамблеї Ради Європи наполегливо радять Верховній Раді не призначати Уповноваженим ВРУ з прав людини Н.Карпачову, котра "місяцями дискредитувала незалежність інституту Омбудсмена в Україні".

З проміжного звіту доповідачок ПАРЄ Г.Северінсен та Р.Вольвенд (п.2.3., 38):

Зародковий стан хорошого управлiння та вiдсутнiсть демократичної традицiї в Українi (що, за словами декого, є поверненням до "кучмiстської" практики) вiдчуваються в призначеннях на важливi посади.
Українськi законодавцi мають специфiчне розумiння незалежностi певних функцiй, що проявилося в минулорiчному десятимiсячному блокуваннi призначення суддiв Конституцiйного Суду та в способi, в який декiлька ключових осiб, чия незалежнiсть є прiоритетною для виконання їхнiх функцiй, таких, як Голова Верховного Суду, колишнiй Генеральний Прокурор (чия апеляцiя щодо звiльнення розглядалася судом) чи Омбудсмен, акстивно вели свої кампанiї на провiдних позицiях на парламентських виборах.
Будучи в Києвi, ми порушили питання сумiщення повноважень Омбудсменом i пiзнiше з приємнiстю дiзналися, що Голова Верховної Ради вирiшив порушити це питання в парламентi, внаслiдок чинного Омбудсмена було звiльнено з займаної посади. На 11 сiчня було призначено обрання Верховною Радою нового Омбудсмена. На наше невдоволення, однак, партiї правлячої коалiцiї внесли кандидатуру тiєї самої особи, яка мiсяцями дискредитувала незалежнiсть iнституту Омбудсмена в Українi. Ми цiнуємо те, що пiсля отримання нашого висловлення занепокоєння, питання було вiдкладено на пiзнiшу дату. Однак, ми б хотiли, щоб нашi українськi колеги зрозумiли, що вони повиннi дотримуватися правил, що застосовуються до загальноприйнятих вимог для незалежних iнститутiв
.

Залишається сподіватися, що Верховна Рада таки дослухається до здорового глузду, що промовляє вустами пані Северінсен та пані Вольвенд, позаяк важко уявити, що, наприклад, лідери та спонсори Партії Регіонів зацікавлені у тому, щоби Ніна Карпачова в очах Європи потягнула з собою на безнадійне дно репутацію і Верховної Ради в цілому, і коаліції передусім і персонально кожного з них зокрема.

Повністю з текстом звіту (англійською) ви можете ознайомитися тут:
http://assembly.coe.int/ASP/APFeaturesManager/defaultArtSiteView.asp?ArtId=608


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua