МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

15/02/2007 - 18 років від дня виведення військ з Афганicтану(/)

02/02/2007 | stefan
Кабінет Міністрів гідно вшанує учасників бойових дій на території інших держав

01.02.2007 | 18:45 | Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Сьогодні у приміщенні Кабінету Міністрів під головуванням Віце-прем‘єр-міністра України відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

“Щорічно 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії та в інших вибухонебезпечних точках світу”, – сказав Дмитро Табачник.

Віце-прем‘єр-міністр проінформував, що 15 лютого виповнюється 18 років від дня виведення військ з Афганістану. “160 тисяч українців були на цій війні, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3 360–не повернулися до своїх домівок”, – повідомив він.

За словами Дмитра Табачника, питання вшанування учасників бойових дій на території інших держав має велике значення для виховання громадян, особливо молоді та військовослужбовців Збройних Сил України. „Молодь повинна позбутися стереотипів мислення щодо цих подій на кшталт “ми вас туди посилали”, – зазначив Віце-прем‘єр-міністр.

Учасники засідання обговорили та схвалили запропонований план заходів, додавши до нього три пункти, що стосуються культурно-мистецьких заходів. Як планується, 15 лютого 2007 року в Церкві Воскресіння Христового пройде мітинг-реквієм та буде відправлено панахиду по загиблим у Храмі пам‘ятнику жертвам “афганської” війни. Крім того, будуть організовані зустрічі ветеранів бойових дій на території інших держав на базі Національного музею історії Великої вітчизняної війни 1941-1945 рр. та інш.

Також Віце-прем‘єр-міністр дав доручення Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям провести в обласних центрах, містах, селищах та інших населених пунктах, у трудових колективах, військових частинах, вищих та загальноосвітніх навчальних закладах урочисті заходи за участю представників органів місцевого самоврядування, керівників громадських організацій та учасників бойових дій.

“В цей день біля кожного пам‘ятника воїнам, загиблим в Афганістані, мають лежати квіти”, – сказав Дмитро Табачник.

Крім того, на засіданні Оргкомітету було прийнято рішення про надання адресної допомоги сім‘ям загиблих учасників бойових дій на території інших держав та інвалідам.

Віце-прем‘єр-міністр висловив переконання, що урочистості пройдуть на найвищому державному організаційному рівні за активної участі громадських організацій та ветеранів.

“У цей пам‘ятний день ветерани та родини загиблих повинні відчути турботу держави та вдячність українського народу. Хоча це потрібно робити повсякденно”, – наголосив Дмитро Табачник.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua