МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна топить вагони зерна у Чорному морі

02/06/2007 | kotygoroshko
ще раз прошу звернути увагу на англомовну статтю http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1170618376&first=1170708810&last=1170663020
невже нікому з форумчан її перекласти?

Відповіді

  • 2007.02.06 | нтв

    Re: Україна топить вагони зерна у Чорному морі

    А представляете если бы этим Юлька занималась?Да Ющ ее просто сожрал бы при всем чесном народе.А тут молчок и ни гу-гу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.06 | kotygoroshko

      я все розумію.краще б кабмін і депутатів топили вагонами...

    • 2007.02.07 | Стась

      Возможно. А где же оппозиция?

      Где запросы в прокуратуру, СБУ, Кабмин? Где проекты постановлений?


      нтв пише:
      > А представляете если бы этим Юлька занималась?Да Ющ ее просто сожрал бы при всем чесном народе.А тут молчок и ни гу-гу.

      А представляете, если бы Ющ этим занимался? Юля его бы сожрала под дружное улюлюкание всего фанклуба. А тут молчок и ни гу-гу.
  • 2007.02.06 | alx_1904

    Это уже не крестьянское зерно, а скорее всего американское и

    иже с ними (напр. Каргила) так что правильнее написать что "на Украине американцы и др. буржуины ;) топят купленное ими зерно"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.06 | kotygoroshko

      а казахстанське зерно не топлять (с) Томущо

  • 2007.02.06 | Тетяна

    Re: Україна топить вагони зерна у Чорному морі

    Переклад статті. Переклад сирий, буду вдячна, якщо хтось зробить виправлення.

    Київ. Десятки тисяч тон зерна скидаються в Чорне море щодоби. Сільське господарство України, що останнім часом доволі швидко розвивалося, зазнало збитків у півмільярда доларів через невдалий закон, що був прийнятий для стримування цін на хліб.

    “Ми годуємо [зерном] риб” – повідомляє телеканал УТ-1 у випуску новин. „”Сотні тон пшениці псується, проростає, зазнає шкоди від комах… ... в той час як ми просимо закордон допомогти нашому сільському господарству”.

    За оцінками експертів, в результаті нещодавно запроваджених квот на експорт зерна близько 300,000 тон зерна застряли в українських портах, ще півтори мільйони тон по всій країні чекають на увагу до себе.

    Уряд українського прем‘єр міністра Віктора Януковича, орієнтованого на Росію, запровадив обмеження на експорт зерна в листопаді, посилаючись на необхідність захистити вітчизняний ринок зерна з огляду на невеликий врожай у 2006 році, що виявився на 10% меншим врожаю 2005 року.

    Запроваджені урядом експортні квоти торкнулися практично всі види зернових, знижуючи експорт в середньому на 40%.

    Україна має найбільші площі родючого чорнозему в світі. Вона є шостим за обсягами експорту експортером пшениці у світі, а також входить до групи ключових гравців на міжнародних ринках ячменя, кукурудзи та сорго.

    Та, судячи по брязканню важкої техніки у чорноморських портах, це не надовго. Бульдозери та парові екскаватори в Одесі (портовому місті, через який Україна експортує найбільше зерна) тижнями працюють вдень і вночі, щоб звільнити приміщення від пшениці, яка зіпсувалася внаслідок тривалого – понад півроку – зберігання, для іншого зерна, що за цей час накопичилось в порту.

    Як повідомляє УТ-1, інші порти, через які з України експортується зернові, також перевантажені зерном, яке нікому не потрібно.

    Зернові сховища по всій країні переповнені. Практично неможливо знайти порожні вагони, сотні залізничних составів простоюють на запасних коліях, не маючи можливості знайти порт для розвантаження, скаржилось у грудні керівництво Укрзалізниці.

    В свою чергу, доведені до банкрутства агенти зернових трейдерів заявляють про руйнування їх бізнесу.

    “Сенс зернового бізнесу в тому, що все безперервно рухається; якщо цей потік спинити – зазнають шкоди наступні ланки ланцюга” – говорить Олег Станкевич, агент з Миколаєва, який спеціалізується на експорті пшениці. “Плати за простій суден просто знищують наш бізнес”.

    Сільське господарство та транспортна промисловість тільки у Грудні зазнали збитків на суму більш ніж 200 млн. доларів через скасування вантажних суден та потягів, незапланованих зборів за зберігання, скидання гнилого зерна в затоки Чорного моря та просто поховання його на звалищах – оцінює Володимир Кліменко, Президент Української зернової асоціації.

    Втрати ще тривають – зазначає він.

    Зазнали страждання і Українські споживачі, які, незважаючи на штучне надлишок пропозиції зерна в країні, були змушені сплачувати за хліб на 15% більше в останні 3 місяці грудня, і такий самий стрибок цін очікується і в березні – повідомляє газета Сьогодні.

    „Хто виграє від квот? Виробники борошна і виробів з нього – але не споживачі” – такий уїдливий висновок робить Світовий банк.

    Представники уряду Януковича однак, вхопились за зброю.

    „Ми не бачимо причин для зміни квот” – повідомив Володимир Макуха, міністр економіки Україні, на прес-конференції у вівторок. „(Додатковий) експорт зерна не можливий, ми маємо захистити нашого споживача.”

    В результаті цього виступу здійнялася буря міжнародної критики на адресу економічної політики України, нечувана з часів европейсько спрямованої Помаранчевої революції. Квоти можуть негативно вплинути на шанси України приєднатися до СОТ, несхвально застерігає Міжнародний валютний фонд у грудні.

    Впливові кредитні організації знову говорять про жахливу корупцію країн 3 світу оцінюючи провадження міжнародного бізнесу вищим керівництвом України.

    „Адміністрування системи квот досі надзвичайно непрозоре, надаючи, таким чином, всі можливості для процвітання корупції” – робить висновок Світовий банк. „Компанії, що можуть отримати квоти на експорт зерна мають можливість заробляти гроші.”
    „Ті люди, що мають квоти, чинять як справжні бандити” – погодився Сенкевич – „Ми всі маємо платити за те, щоб купка людей отримала прибуток”

    Штучно спровокований „зерновий” голод вбив від 6 до 10 мільйонів Українців в 1930. Політичні спекуляції з цінами на хліб та втручання держави в зерновий сектор – традиційна поведінка для колишніх Радянських республік.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.06 | kotygoroshko

      спасибі. переклад якісний. роздрукую для знайомих.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.06 | OlalaZhm

        Re: спасибі. переклад якісний. роздрукую для знайомих.

        До речі, ця тема - хоч я нічого не розумію у сільському господарстві, - є однією з найстрашніших тем українського сьогодення. Хоча б тому, що проблему замовчують, а зерно тим часом нищать.
        ...Єдине, чим себе втішаю - хоч риби у Чороному морі трохи розведеться...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.06 | kotygoroshko

          сумнівна втіха

          OlalaZhm пише:
          > ...Єдине, чим себе втішаю - хоч риби у Чороному морі трохи розведеться...


          завтра, щоб не збивати ціни на нафту.... здогадуєтесь? або щоб звільнити місце на Чорнобильські АЕС під нові партії відходів з Європи.... розумієте? рибі потрібно добре наїстися й швидше "дути" в напрямку Босфора, а краби й медуци або нехай мутують, або пристосовуються до смаку нафти і фону
    • 2007.02.06 | один_козак

      дрібничка

      У четвертому абзаці поміняйте "півторИ" на "півторА". :)
    • 2007.02.06 | один_козак

      тут - вагомий глюк. гляньте:

      "Зазнали страждання і Українські споживачі, які, незважаючи на штучне надлишок пропозиції зерна в країні, були змушені сплачувати за хліб на 15% більше в останні 3 місяці грудня"

      Якщо "зазнали страждання" - це в даному випадку щось ніби акцент)), то "3 місяці грудня" - це нова реальність. ;)

      Ще дрібничка: "штучне надлишок".
    • 2007.02.06 | один_козак

      тут, НМД, слід було б інакше:

      Ваш варіант:
      "...голод вбив від 6 до 10 мільйонів Українців в 1930. Політичні спекуляції з цінами на хліб та втручання держави в зерновий сектор – традиційна поведінка для колишніх Радянських республік."

      Оригінал:
      "...grain famine killed between 6 and 10 million
      Ukrainians in the 1930s. Political sensitivity to bread price
      fluctuations, and state intervention in the grain sector, are
      traditional in the former Soviet republic."

      Мій варіант:
      "голод вбив від 6 до 10 мільйонів Українців у 1930-ті. Політична чутливість до коливань ціни на хліб та втручання держави в зерновий сектор є традиційними для колишніх Радянських республік."
    • 2007.02.06 | один_козак

      є ще

      Друзі, якщо текста поширювати, то, хто має час, повибирайте ще граматичні дрібнички.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.07 | Tetiana

        відредагований варіант

        Прийняла до уваги ваші зауваження.
        ====
        Київ. Десятки тисяч тон зерна скидаються в Чорне море щодоби. Сільське господарство України, що останнім часом доволі швидко розвивалося, зазнало збитків у півмільярда доларів через невдалий закон, що був прийнятий для стримування цін на хліб.

        “Ми годуємо [зерном] риб” – повідомляє телеканал УТ-1 у випуску новин. „”Сотні тон пшениці псуються, проростають, зазнають шкоди від комах… ... в той час як ми просимо закордон допомогти нашому сільському господарству”.

        За оцінками експертів, в результаті нещодавно запроваджених квот на експорт зерна близько 300,000 тон зерна застряли в українських портах, ще півтора мільйони тон по всій країні чекають на увагу до себе.

        Уряд українського прем‘єр міністра, Віктора Януковича, орієнтованого на Росію, запровадив обмеження на експорт зерна в листопаді, посилаючись на необхідність захистити вітчизняний ринок зерна з огляду на невеликий врожай у 2006 році, що виявився на 10% меншим врожаю 2005 року.

        Запроваджені урядом експортні квоти торкнулися практично всіх видів зернових, знижуючи експорт в середньому на 40%.

        Україна має найбільші площі родючого чорнозему в світі. Вона є шостим за обсягом експортером пшениці у світі, а також входить до групи ключових гравців на міжнародних ринках ячменя, кукурудзи та сорго.

        Та, судячи по брязканню важкої техніки у чорноморських портах, це не надовго. Бульдозери та парові екскаватори в Одесі (портовому місті, через який Україна експортує найбільше зерна) тижнями працюють вдень і вночі, щоб звільнити приміщення від пшениці, яка зіпсувалася внаслідок тривалого – понад півроку – зберігання, для іншого зерна, що за цей час накопичилось в порту.

        Як повідомляє УТ-1, інші порти, через які з України експортуються зернові, також перевантажені зерном, яке нікому не потрібно.

        Зернові сховища по всій країні переповнені. Практично неможливо знайти порожні вагони, сотні залізничних составів простоюють на запасних коліях, не маючи можливості знайти порт для розвантаження, скаржилось у грудні керівництво Укрзалізниці.

        В свою чергу, доведені до банкрутства агенти зернових трейдерів заявляють про руйнування їх бізнесу.

        “Сенс зернового бізнесу в тому, що все безперервно рухається; якщо цей потік спинити – зазнають шкоди наступні ланки ланцюга” – говорить Олег Станкевич, агент з Миколаєва, який спеціалізується на експорті пшениці. “Плати за простій суден просто знищують наш бізнес”.

        Сільське господарство та транспортна промисловість тільки у грудні зазнали збитків на суму більш ніж 200 млн. доларів через скасування вантажних суден та потягів, незапланованих зборів за зберігання, скидання гнилого зерна в затоки Чорного моря та поховання його просто на звалищах – оцінює Володимир Кліменко, Президент Української зернової асоціації.

        ”Втрати ще тривають” – зазначає він.

        Постраждали й Українські споживачі, які, незважаючи на штучно створений надлишок пропозиції зерна в країні, були змушені сплачувати за хліб на 15% більше в останні 3 місяці 2006 року, такий самий стрибок цін очікується і в березні – повідомляє газета Сьогодні.

        „Хто виграє від квот? Виробники борошна і виробів з нього – але не споживачі” – такий уїдливий висновок робить Світовий банк.

        Представники уряду Януковича, однак, вхопились за зброю.

        „Ми не бачимо причин для зміни квот” – повідомив Володимир Макуха, міністр економіки Україні, на прес-конференції у вівторок. „(Додатковий) експорт зерна не можливий, ми маємо захистити нашого споживача.”

        В результаті цього виступу здійнялася буря міжнародної критики на адресу економічної політики України, нечувана з часів европейсько-спрямованої Помаранчевої революції. Квоти можуть негативно вплинути на шанси України приєднатися до СОТ, несхвально застеріг Міжнародний валютний фонд у грудні.

        Впливові кредитні організації знову говорять про жахливу корупцію в країнах 3 світу, оцінюючи провадження міжнародного бізнесу вищим керівництвом України.

        „Адміністрування системи квот й досі надзвичайно непрозоре, таким чином існують всі можливості для процвітання корупції” – робить висновок Світовий банк. „Компанії, що можуть отримати квоти на експорт зерна, мають можливість заробляти гроші.”
        „Ті люди, що мають квоти, чинять як справжні бандити” – погодився Сенкевич – „Ми всі маємо платити за те, щоб купка людей отримала прибуток”

        Штучно спровокований „зерновий” голод вбив від 6 до 10 мільйонів Українців у 30-ті роки. Політична чутливість до коливань ціни на хліб та втручання держави в зерновий сектор є традиційними для колишніх Радянських республік..
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.07 | kotygoroshko

          Майдан-інфо щось казав про розміщення на першій сторінці...

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.07 | Майдан

            Ось текст Тетяни перероблений власноруч - правте

            Текст поставлений у статті - якщо є правки то можна буде ввести пізніше

            Україна топить вагони зерна у Чорному морі

            Минулого тижня інтернет видання SEAFOOD.COM NEWS повідомило про серйозні проблеми із збутом українського зерна урожаю 2006 року.
            Подаємо текст статті у перекладі з англійської мови.

            Київ. Десятки тисяч тон зерна скидаються в Чорне море щодоби. Сільське господарство України, що останнім часом доволі швидко розвивалося, зазнало збитків у півмільярда доларів через сумнівний закон, що був прийнятий нібито для стримування цін на хліб.

            “Ми годуємо [зерном] риб” – повідомляє телеканал УТ-1 у випуску новин. „”Сотні тон пшениці псується, проростає, зазнає шкоди від комах… ... в той час як ми просимо закордон допомогти нашому сільському господарству”.

            За оцінками експертів, в результаті нещодавно запроваджених квот на експорт зерна близько 300,000 тон зерна застряли в українських портах, ще півтори мільйони тон по всій країні чекають на увагу до себе.

            Уряд українського прем‘єр міністра Віктора Януковича, орієнтованого на Росію, запровадив обмеження на експорт зерна в листопаді, посилаючись на необхідність захистити вітчизняний ринок зерна з огляду на невеликий врожай у 2006 році, що виявився на 10% меншим врожаю 2005 року.

            Запроваджені урядом експортні квоти торкнулися практично всі види зернових, знижуючи експорт в середньому на 40%.

            Україна має найбільші площі родючого чорнозему в світі. Вона є шостим за обсягами експорту експортером пшениці у світі, а також входить до групи ключових гравців на міжнародних ринках ячменя, кукурудзи та сорго.

            Та, судячи по брязканню важкої техніки у чорноморських портах, це не надовго. Бульдозери та парові екскаватори в Одесі (портовому місті, через який Україна експортує найбільше зерна) тижнями працюють вдень і вночі, щоб звільнити приміщення від пшениці, яка зіпсувалася внаслідок тривалого – понад півроку – зберігання, для іншого зерна, що за цей час накопичилось в порту.

            Як повідомляє УТ-1, інші порти, через які з України експортується зернові, також перевантажені нікому не потрібним зерном.

            Зернові сховища по всій країні переповнені. У грудні керівництво Укрзалізниці скаржилось, що знайти порожні вагони практично неможливо, сотні залізничних ешелонів простоюють на запасних коліях, не маючи можливості знайти порт для розвантаження.

            В свою чергу, доведені до банкрутства агенти зернових трейдерів заявляють про руйнування їх бізнесу.

            “Сенс зернового бізнесу в тому, що все безперервно рухається; якщо цей потік спинити – зазнають шкоди наступні ланки ланцюга” – говорить Олег Станкевич, агент з Миколаєва, який спеціалізується на експорті пшениці. “Виплати за простій суден просто знищують наш бізнес”.

            Президент Української зернової асоціації
            Володимир Клименко повідомив що сільське господарство та транспортна галузь лише у грудні зазнали збитків на суму більш ніж 200 млн. доларів через простоювання вантажних суден та потягів, незапланованих зборів за зберігання, скидання гнилого зерна в затоки Чорного моря та просто поховання його на звалищах .
            Втрати ще тривають – зазначає він.

            Постраждали і українські споживачі, які, незважаючи на штучний надлишок пропозиції зерна в країні, у грудні 2006 були змушені сплачувати за хліб на 15% більше аніж 3 місяці до того. Такий самий стрибок цін очікується і в березні – повідомляє газета „Сьогодні”.

            „Хто виграє від квот? Виробники борошна і виробів з нього – але аж ніяк не споживачі не споживачі” – такий уїдливий висновок робить Світовий банк.

            Представники уряду Януковича однак, вхопились за зброю.

            „Ми не бачимо причин для зміни квот” – повідомив Володимир Макуха, міністр економіки Україні, на прес-конференції у вівторок. „(Додатковий) експорт зерна не можливий, ми маємо захистити нашого споживача.”

            В результаті цього виступу здійнялася буря міжнародної критики на адресу економічної політики України, нечувана ще після перемоги європейсько спрямованої Помаранчевої революції. Квоти можуть негативно вплинути на шанси України приєднатися до СОТ.ю Таке застереження у грудні оприлюднив Міжнародний валютний фонд.

            Впливові кредитні організації знову говорять про жахливу корупцію в в стилі країни 3 світу оцінюючи провадження міжнародного бізнесу вищим керівництвом України.

            „Адміністрування системи квот досі надзвичайно непрозоре, надаючи, таким чином, всі можливості для процвітання корупції” – робить висновок Світовий банк. „Компанії, що можуть отримати квоти на експорт зерна мають можливість заробляти гроші.”
            „Ті люди, що мають квоти, чинять як справжні бандити” – погодився Сенкевич – „Ми всі маємо платити за те, щоб купка людей отримала прибуток”

            Штучно спровокований „зерновий” голод у 1933 році вбив від 6 до 10 мільйонів Українців. Політичні спекуляції з цінами на хліб та втручання держави в зерновий сектор – традиційна поведінка для влад колишніх радянських республік.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.07 | kotygoroshko

              нормально

              я знайшов лиш 4 вимагаючих уточнення місця в тексті:



              застряли - (малось напевне на увазі слово "застряГли"_

              але аж ніяк не споживачі не споживачі” – такий уїдливий висновок робить Світовий банк. -(можливо достатньо одного екземпляру "не споживачі")


              Квоти можуть негативно вплинути на шанси України приєднатися до СОТ.ю -(буква "ю" тут зайва)


              „зерновий” голод у 1933 році вбив від 6 до 10 мільйонів Українців -(не впевнений, що цифри також перекладаються, в англомовному оригіналі було "1930s" - цифра зрозуміла а "s" означає множину, дослівно буде щось на кшталт "тридцяті роки минулого століття")




              от би ще лінки на статтю цю на Майдані і форумі розкидати в нормальні видання, Україну Молоду і львівські...
  • 2007.02.07 | Andrij

    Я розумію, чому це може бути вигіднe ПРУ або КПУ, але не СПУ

    ПРУ та КПУ фінансуються кланами, котрі не мають великої частки української харчової промисловості. Згноїти мільйони тон збіжжя - це чудовий спосіб розорити інвесторів цієї промисловості. Цього року, налякані януковським свавіллям, ці компанії хутко продаватимуть свою частку агропромислового бізнесу. Постраждають українські селяни та споживачі. Відтік інвесторів означатеме збільшення споживчих цін та зменшення закупівлі с/г продукції.

    Але ЯК все це може бути вигідне СПУ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.07 | дідусь

      Re: Я розумію, чому це може бути вигіднe ПРУ або КПУ, але не СПУ

      Тут всі так возмущаються, що "бєдні американці зазнають збитків", але ж справа не така й проста - і має дві сторони меедаллі.
      Я думаю більшість ще не забула як декілька років тому вивезли чи не все зерно за кордон, а потім на колінах "у доброго Путіна" вималювали пшеницю і росіяни гордо заячвляли, що годують "хохлів".
      А от я хотів би запитати теперішніх критиків - а якби уряд не стримував би експорт зерна і повторилась би ситуація - що навесні за великі гроші довелдось би купляти за кордоном хліб, - щоб ви тоді сказали?
      А я знаю що сказали б - "антинародний уряд спродавши за безцінь зерно, тепер наносячи Україні величезні збитки, купляє його за кордоном".
      короче - в політиці немає моралі - щоб не зробила конкуруюча сторона, у будь якому випадку, для критиків" - це неправильно і антинародно.
      Як говориться - "були б дії опонентів", а їх неправильність ми вже якось самі обгрунтуємо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.07 | Andrij

        По-вашому краще згноїти 10 мільйонів тон?

        дідусь пише:
        > А я знаю що сказали б - "антинародний уряд спродавши за безцінь зерно, тепер наносячи Україні величезні збитки, купляє його за кордоном".

        Мені так здається, що уряд те зерно не вирощував, не продавав, та не купував би. Єдине, що вони ЗАРАЗ активно роблять - це отримують величезні хабарі.

        Ще раз запитую, як це може бути вигідне СПУ? В політичному, не матеріальному сенсі?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.07 | дідусь

          Re: По-вашому краще згноїти 10 мільйонів тон?

          Ні, по моєму краще керуватись "мудрістю віків" :)
          Згадайте біблійну притчу про сім тучних корів і сім тощих корів.
          До речі так вже давно діють всі розумні уряди.
          У високоврожайні роки уряд здійснює значні закупівлі зерна - таким чином абсолютно ринковими (а не в ручному режимі) методами недопускає обвалу цін - і цим підтримує сільгоспвиробника, а в неврожайні роки - робить інтервенції зерна на ринок - збиваючи спекулятивне завищення цін - підтримуючи споживача.
          На жаль долбойо..би України (тобто всі її уряди) чи то біблію (та й сучасних політекономістів) не читали, чи то срать вони хотіли на Україну та її народ, але у цьому питанні здоровим глуздом не керувались і не керуються по цей час.
          В результаті село багато років лихорадило - одні роки (врожайні), катастрофічне падіння цін (селяни аж вили), в інші - купляєм за кордоном за офуєнні гроші, бо самим нехватає. І так уже багато років підряд.
          Аналогічна ситуація не лише із зерновими, але і з цукром та рядом інших продуктів.
          Те ж і сьогодні. Одні мудаки (при Єханурову) не заклали такі кошти у бюджет, інші (теперішнні не відкоригували ситуацію) - а пішли простішим шляхом - методом ручного управління - "нє пущать".
          Хоча зрозуміло, що кілька монополістів трейдерів (які вже не один рік грабують українського селянина) сьогодні хочуть вивести скуплене за безцінь у селянина зерно, який його продавав "за будь що" - "бо немає коштів на солярку", або просто небуло де зберігати, як у моєї сестри-фермера)

          До речі подібне було в 2005 по цукру. Ще на початку зими уряд міг скупляти у селян дешевий цукор, але час втратили і влітку - гвалт, караул - давай ввозити сирець із за кордону.
          Хоча у держрезерві числилась ще фуєва туча цукру.
          Якщо лише числилась - але не було - значить тільки вкрали. Бо якщо вивезли за рознарядками - то числитись не повинно було бути.
          Проте тему тихо замьяли і до цих невідомо - так був все ж таки цукор у держрезерві чи ні (якщо був - то нафіга завозити - хіба щоб на кількаразовому "підйомі" заробити на вибори 2006 року).
          А якщо цукор у держрезерві лише числився, то я хотів би знати, в якій колонії відбувають покарання особи, що здійснили "крадіжку в особливо великих розмірах" (це теж бандити, що повинні сидіти в тюрмах), їх призвіща і посади.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.08 | Andrij

            В даному випадкові все значно простіше

            Гниття 10 мільйонів тон збіжжя пояснюється аж ніяк не дурістю уряду. Уряд, на чолі з кримінальними авторитетами Януковичем та Клюєвим, чудово знає, що він робить. Роблять вони це заради простої причини - помста та бажання розбагатіти. Багатітимуть на нещасті простих селян, котрим не буде кому продавати свій врожай, крім бандитів. Природньо, за бандитську ціну.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.08 | дідусь

              Re: В даному випадкові все значно простіше

              Не все так просто. Зерна у селян на цю пору вже давно немає. Левова частка його вже давно скуплена кількома монополістами, які вже давно контролюють ринок зерна в Україні, перебувають у картельній змові, що дає їм можливість за езцінь скуповувати зерно, ще як говориться "з під комбайна".
              І сьогодні ці "сіроти убогіє" волають про злий уряд, який не дав їм отримати надприбутки. Щодо утоплення зерна у Чорному морі, то я хотів би мати більш конкретні дані щодо цього, а саме:
              Якими кораблями і коли волно вивозилось (ну не топили ж його у порту, бо він обмілів би).
              Яка таможня випустила судна у море?
              Чому, в крайньому випадку зерно не повернути в Україну на комбікормові заводи, де хоч і з певними збитками, але його можна було б переробити на комбікорм (до речі можна було б експортувати комбікорм, на якого квот немає).
              Тому "утоплення зерна у Чорному морі" мені щось видається не зовсім правдоподібним, а "качкою", пущеною для тиску на уряд.
              Уряд звичайно болвани (ну що ти візьмеш з зававтобази), але і зернотрейдери аж ніяк не "сіроти убогіє", а бидло, яке вже давно пьє кров із селян.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.02.09 | Andrij

                Давайте продовжимо вашу думку

                дідусь пише:
                > Не все так просто. Зерна у селян на цю пору вже давно немає. Левова частка його вже давно скуплена кількома монополістами

                Тепер тупий, але дуже чесний та порядний уряд взяв та й прибрав тих "кількох монополістів" з ринку. Хто залишився на ринку?

                Тепер погляньте на Канаду та Голандію - порівняйте, як уряд ставиться там до експортерів с/г продукції. Як лобіює їх по всьому світі. Будує їм інфраструктуру. Порівняйте порти тих країн з українськими. Порівняйте рівень життя їх селян.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.02.09 | дідусь

                  Re: Давайте продовжимо вашу думку

                  Свою точку зору щодо того "як повинно бути" я виклав вище.
                  На жаль теперішній дебільний уряд, продовжив славну традицію його попередників захищати свій зерновий ринок - іншим шляхом - у ручному режимі, до чого були схильні всі наші уряди.
                  Незахищати ринок не можна бо повториться те що було кілька років тому - будем росіянам у коліна падати.
                  Але взялись захищати - методами зававтобази. - "я сказав".
                  Проте критикуючи, потрібно дивитись обьєктивно і непереусєрдствувать у ізображєнії зернотрейдерів-монополістів "сіротамі убогімі".
                  Це далеко не так.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.02.09 | один_козак

                    При чому тут "сіроти"?

                    Вам кажуть про удар по галузі, а ви все про "сірот убогих".
                    Ви думаєте, що комбайнерам то вигідно, чи що? Чи комбайнер тепер возитиме зерно на експорт?
                    Воно вигідно:
                    1.Конкурентам України на світових ринках.
                    2.Вигідно (може здаватися!) у короткому часі - янучарам, як фактор "стабілізації" громадської думки. Через перестрахування від політично несприятливих коливань ціни.
                    3.Вигідно конкурентам (по крупному) теперішніх зернотрейдерів. Тим, що через близькість до "роздачі" мають можливість потрапити в число "допущених".
                    4.Політично вигідно тим, кому треба приборкати "оранжів", які мали підтримку від аграріїв (в т.ч. - недрібного бізнесу).
                    І т.д., ці пункти можна розвивати.
                    О. Ще додам. Вигідно "кремльовскім мєчтатілям", яким приємно все, що ускладнює самостійне життя України.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.02.09 | дідусь

                      Re: При чому тут "сіроти"?

                      Якій галузі?
                      Зерноввиробництва?
                      Так по цій галузі уже давним давно нанесено удар, коли кілька монополістів зернотрейдерів скупили "з підкомбайна", чи зразу з току за копійки у селян зерно.
                      Селянам сьогодні від того чи вивозиться зерно чи ні - ні холодно ні жарко бо у них зерна вже давно немає і на їх ринок (якого відповідно немає) це вже невплине.
                      Якщо ж ви маєте на увазі таку галузь "народного господарства" - як оптова глибоко монополльна торгівля зерном, то кілька зернотрейдерів монополістів дійсно можуть постраждати, але врхаховуючи за який безцінь вони скупили зерно у селян - то вони не збідніють і повірте - нікого з них сраним віником із цього ринку не вигониш.
                      Так що не переживайте - селянам це вже не поможе, а за "дєтєй поволжя" не турбуйтесь.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.02.10 | один_козак

                        Ви відповіли на один - на третій пункт. Це щось такого означає?

                        Всього я швидкоруч накатав 5. Тема збідніння/збагачення зернотрейдерів - це, на ваш погляд, було найважливішим у моєму дописі?
                      • 2007.02.11 | Andrij

                        Таке враження, шо "з підкомбайна" забрало всю логіку

                        дідусь пише:
                        > Якій галузі?
                        > Зерноввиробництва?
                        > Так по цій галузі уже давним давно нанесено удар, коли кілька монополістів зернотрейдерів скупили "з підкомбайна", чи зразу з току за копійки у селян зерно.

                        Хто залишився після усунeння "кількох монополістів"? Пан Клюєв?

                        > Селянам сьогодні від того чи вивозиться зерно чи ні - ні холодно ні жарко бо у них зерна вже давно немає і на їх ринок (якого відповідно немає) це вже невплине.

                        Не треба вішати локшину на вуха. Селянам не байдуже, згноять їх врожай чи ні. Бо наступний ніхто не купить.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.02.11 | Раціо

                          Автентичний пацан так делеко наперед не думає

                          - відповідно й на селян свій пацанський спосіб мислення екстраполює.

                          Andrij пише:
                          > Селянам не байдуже, згноять їх врожай чи ні. Бо наступний ніхто не купить.
      • 2007.02.07 | один_козак

        Абстрактно, "взагалі", ви праві. А в конкретному випадку, то

        треба брати цифри й обраховувати.
        Справжнього професіонала якраз і показує вміння приймати рішення, не в принципі правильні у якихось ситуаціях, а саме ті рішення, які саме у конкретній ситуації є відповідними. Економіка любить баланси. Бараняча пересторога від можливого політично несприятливого коливання цін може спричинити цілком реальні і дуже тяжкі економічні втрати для країни.
  • 2007.02.07 | Tatarchuk

    Ось переклад статті з файненшл Таймз (л)

    Украинское зерно сбрасывают в море – не хватает квот
    «The Financial Times» // 05.02.2007 18:01
    Украинские торговцы зерном сбрасывают тысячи тонн своего гниющего товара в Черное море, так как в стране, которую некогда называли "житницей Европы", уже пятый месяц действует протекционистское торговое эмбарго.




    Правительство обещало ослабить ограничения на выдачу экспортных квот на различные виды зерна в течение нескольких недель, однако рынок уже понес потери на сумму более 100 млн долларов.


    Маленькие экспортные квоты на большинство типов зерновой продукции и полный запрет на экспорт пшеницы сотрясли мировые рынки, уже вынужденные адаптироваться к плохим урожаям в большинстве самых важных стран-экспортеров сельскохозяйственной продукции. По словам продавцов, ограничения Киева сыграли большую роль в повышении мировых цен, а по некоторым категориям зерновых привели к росту цен на 20 долларов за тонну.


    Мера в духе командной экономики была нацелена на укрепление государственных запасов в свете роста глобальных цен, однако она наносит серьезный урон набирающему обороты сельскохозяйственному сектору Украины.


    Украина, один из ведущих мировых экспортеров, в прошлом году произвела около 34 млн тонн зерна, на 9% меньше по сравнению с предыдущим урожаем.


    Аналитики надеются, что ограничения в сфере квот будут ослаблены, что позволит торговцам увеличить экспорт с 5,5 млн до 8 млн тонн.


    Урожай ячменя был практически таким же, как и в прошлом сезоне. Однако, к возмущению продавцов, квоты не дают вывозить из страны крупные партии груза.


    Андрей Клюев, украинский вице-премьер, сообщил Financial Times на прошлой неделе, что ограничения на экспорт могут быть сняты уже к концу этого месяца.


    "Мы завершили аккумуляцию стратегических запасов зерна, – пояснил Клюев. – Ситуация в значительной степени нормализовалась".


    Однако значительный ущерб уже причинен. В портах в тесных хранилищах скопились огромные запасы зерна. Плохие условия вызвали гниение зерновых, которые пришлось сбрасывать в море.


    По оценке Декстера Фрая, который возглавляет украинское представительство американской сельскохозяйственной компании Bunge, сельскохозяйственный сектор Украины потерял "сотни миллионов долларов".


    Ограничения на экспорт – популистский шаг, который помог удерживать цены на продовольствие на низком уровне и принес политические дивиденды правящей коалиции во главе с премьер-министром Виктором Януковичем. Однако торговцы предупреждают, что этот шаг может обернуться против его инициаторов и навредить репутации страны как надежного поставщика зерновых.


    Часть рынка у Украины перехватили такие конкуренты, как Казахстан и Россия. Некоторые зерноторговцы и страховые компании, покрывающие их убытки, планируют подать иски против украинского правительства.


    Всемирный банк назвал эти ограничения "неоправданными" и поддержал оценки, согласно которым поставок зерновых в стране более чем достаточно, чтобы покрывать внутренние потребности. Банк также предупредил, что ограничения открыли дверь для коррупции.


    "Управление системой является непрозрачным, и поэтому создает условия для коррупции", – говорится в докладе, обнародованном банком.


    Андрей Ярмак, консультант по сельскому хозяйству, заявил, что многие торговцы были удивлены, узнав, что крупные квоты на экспорт зерна получили малоизвестные компании, в то время как крупные иностранные компании с большими запасами получили урезанные квоты.


    Нарастают подозрения, что в процессе выделения квот могут быть задействованы инсайдерские сделки, указал Ярмак. Некоторые компании, возможно, продают свои квоты более крупным торговцам.


    Виктор Ющенко, прозападный и ориентированный на рыночные реформы президент Украины, пообещал прошлой осенью, что его страна будет придерживаться рыночных принципов и снимет ограничения на экспорт. Однако президент, все больше вытесняемый на обочину политической жизни, остается бессильным. В последние месяцы он постепенно теряет власть, уступая ее Януковичу на фоне усиления столкновений по поводу внешней и внутренней политики.

    Роман Олерчук и Джордж Паркер

    http://www.proapk.com.ua/apk/2007/02/05/180122.html
  • 2007.02.07 | Чучхе

    Навіть я написав злу філіппіку (л)

    http://www.pk.kiev.ua/view/2007/02/02/085754.html
  • 2007.02.07 | kotygoroshko

    висновок для влетівших трейдерів:

    нєх*й вирощувати (інвестувати в вирощування) зерно з таким підарським правительством - вирощуйте ріпак
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.08 | BIO

      Краще вже ріп"яхи - це ж супермедонос та корм для віслюків-транс

      порту майбутнього. Чи верблюдів - від Лексуса.

      >„Компанії, що можуть отримати квоти на експорт зерна мають можливість заробляти гроші.”

      >многие торговцы были удивлены, узнав, что крупные квоты на экспорт зерна получили малоизвестные компании, в то время как крупные иностранные компании с большими запасами получили урезанные квоты.

      Цікаво буде продивитися перелік ціх компашек - десь же має бути -
      може якимсь чином вигулькне уся та нехитра комбінація майбутніх
      латифундаторів; щодо СПУ то іх можливо (а чому можливо ?) таки
      цікавить дешева земелька - знають що сівооборот на відміну від
      спецоперації є річ багаторазова. То що там у нас з мораторієм, хто
      рулить процесом ? А хто дає-відбирає вагони ? Коли в нас закінчується
      рік Казахстану і розпочинається дерибан с/х угідь ?

      Дійсно, янучари нагадують штрафбат - ім навіть зброї видавати
      не потрібно бо завалять любу справу лише на урядове громове уря...

      А вічні як клопи коміссари збудують опісля цім героям якийсь меморіял
      типу "Бикам криминальної революції потопившим у морі вагони з зерном
      для голодуючих клятої Антанти..." - розміром з каховську Тачанку.
      А може і більше - щоб хуманоїди з Космосу бачили та боялися
      контакту як Каргілл нового ф"ючерсу з неправільними пацанами.
  • 2007.02.10 | один_козак

    Ближче до "джерел". (лл)

    Читаймо фахівців:

    http://www.apk-inform.com/showart.php?id=43044
    http://www.aaa.com.ua/?page=0&mode=mctxt&data=3674
    http://www.zol.ru/
    http://www.ukragroconsult.com/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".