МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

янучари відмовляються від Євросоюзу та НАТО (л)

02/10/2007 | Хвізик
http://www.radiosvoboda.org/article/2007/02/870bcf7a-cbe1-4000-87a0-8c9534e7f3b8.html

Гострота боротьби з приводу того, хто матиме вирішальний вплив на призначення і звільнення міністрів закордонних справ і оборони зрозуміла. На них величезною мірою замикається реалізація зовнішньополітичної стратегії держави. Прикметно, що уряд обіцяє от-от подати до Верховної Ради законопроект про засади внутрішньої і зовнішньої політики. У проекті закону, який анонсується як синтетичний труд усіх фракцій коаліції, не йдеться про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Опозиція розцінила це, як прагнення змінити зовнішній курс України та розробила свій варіант відповідного документу. Сьогодні до секретаріату Верховної Ради надійшло два законопроекти “Про засади внутрішньої та зовнішньої політики”, а також окремо “Про засади зовнішньої політики”. Авторами цих законопроектів є нашоукраїнець Генадій Удовенко та бютівець Олег Білорус.

“Нинішня більшість наполягатиме на тому, щоб ухвалити їхні законопроекти, де немає ні слова про євроатлантичну інтеграцію, де немає ні слова про НАТО, і лише є в пасивній поставці питання про європейську інтеграцію. У наших законопроектах прямо ставиться питання і про НАТО, і про ЄС”, – сказав Олег Білорус Радіо Свобода.

Між тим, до затвердження міністра закордонних справ та голови СБУ, кандидатури яких цього тижня до парламенту подав Президент, парламентарі сьогодні так і не дійшли. Антикризовики кажуть, що не визначилися зі своєю позицією передовсім відносно претендента на крісло керівника МЗС Володимира Огризка.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua