МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як уряд Януковича "піклується" про ветеранів

02/13/2007 | Майдан-ІНФОРМ
ЗАЯВА ФРАКЦІЇ "НАША УКРАЇНА".

Сьогодні представники уряду й коаліції сказали чимало гарних слів про те, як вони турбуються про ветеранів війни. На жаль, уряд може запропонувати ветеранам переважно самі слова, хоча за сім місяців уряд міг би зробити для цих людей багато реальних справ.

Якщо після обрання Президента Ющенка він вже за кілька місяців забезпечив підвищення мінімальних пенсій, істотне збільшення разових виплат ветеранам до дня Перемоги і забезпечення такими виплатами всіх ветеранів, то зараз картина протилежна.

Пенсії майже заморожено, зате в 2-3 рази виросли тарифи на житлово-комунальні послуги, зростають ціни на найнеобхідніші ліки та продукти харчування, скорчується мережа аптек для ветеранів.

Якщо в минулому році на щорічні разові виплати ветеранам війни було витрачено 388 мільйонів гривень, то цього року передбачено лише 380 мільйонів. На минулорічному рівні – 84 мільйони гривень – залишено видатки на придбання автомобілів для інвалідів. І це незважаючи на те, що державний бюджет цього року значно більший. Значить, уряд має просто інші пріоритети, до яких не належить ні соціальна політика загалом, ні проблеми ветеранів зокрема.

Як інакше пояснити, що цей уряд за 7 місяців вніс аж один законопроект, що стосується ветеранів, та й той ініційований не регіоналами, соціалістами чи комуністами, а Міністром оборони Гриценком, призначеним за поданням Президента. Хіба хтось заважає уряду виконувати передвиборчі обіцянки та виступати з законодавчими ініціативами, спрямованими на покращення життя ветеранів війни?

Замість вирішення реальних проблем простих людей, коаліція використовує ветеранів як привід для політичних спекуляцій. Наприклад, у проекті постанови до дня уряду пропонується нібито за наполяганням ветеранів перенести меморіал жертв Голодоморів подалі від могили невідомого солдата у парку Слави. Ветерани, які слухають нас сьогодні, мабуть дуже здивуються, дізнавшись, що влада намагається й на тому світі протиставляти загиблих на війні і вбитих голодом. А ми ж один народ.

І досі ця влада не припиняє ідеологічної війни з власним народом, бо визнає ветеранами учасників практично всіх воєн, окрім війни українського народу за незалежність. Сьогодні ще живі близько 10 тисяч ветеранів УПА. Законопроект уряду Єханурова про надання цим героям належного статусу уряд Януковича відкликав. Складається ганебна ситуація, коли через ідеологічні міфи минулого парламент країни не визнає борців за незалежність цієї країни. Замість нього це зробили вже 8 обласних рад, у тому числі в останні місяці – Закарпатська й Хмельницька, і цей процес триває.

Фракція «Наша Україна» закликає уряд і коаліцію замість протиставлення ветеранів один одному зайнятися реальною роботою – забезпечити усім ветеранам гідні пенсії, медичне забезпечення, соціальне обслуговування, а головне – увагу і повагу влади.

Джерело: прес-служба "Нашої України"

Відповіді

  • 2007.02.13 | МАрія

    Re: Як уряд Януковича "піклується" про ветеранів

    Піднято слушне питання. Однак, як і у всіх випадках треба детально перевірити ХТО ПРАВДИВИЙ ВЕТЕРАН. Маю на увазі тих "визнаних" - з лав радянської армі. Даруйте за одвертість, але скадається враження, що їх з кожним роком стає більше,а не менше (з огляду природного відходу). Більше, але не за рахунок визнання воїнів УПА чи Дивізійників, а саме ветеранів, які розправлялися з угорськими, чеськими повстанцями. У цих ветеранів пенсії 5-ти, а то й 10-ти кратні більші від звичайних пенсіонерів ( y тому числі учасників війни), пільг - море. Зокрема пільгами на оплату комунальних послуг (помешкань і т.д.) користуються вже їхні онуки.
    Може краще взагалі відмінити будь-які подачки, бо вони породжують усякого роду махінації, спекуляції на крові тих, хто дійсно був на війні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua