МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Світовому Конґресу Українців - сорок років

02/14/2007 | Аскольд Лозинський, Віктор Педенко
Від 12 по 19 листопада1967 року представники українських громад з Північної та Південної Америки, Західної Європи та Австралії зібралися разом у Нью-Йорку, щоб утворити головну крайову координаційну надбудову, яку назвали Світовий Конґрес Вільних Українців. Щоб підкреслити, що привело цих людей разом, Перший Світовий Конґрес Вільних Українців закінчився виявом єдності та солідарності з нашими братами й сестрами в Україні – масовою Маніфестацією Волі на Мадісон Сквер Ґарден. За наступні чверть століття СКВУ був сяйвом надії за волю українського народу. Від того часу СКВУ старається розвивати та демократизувати ту волю у теперішній незалежній Україні та кожній частині світу, де проживають українці.

До сьогоднішнього дня СКВУ, який зараз називається Світовий Конґрес Українців, залишився з’єднаним голосом української громади за межами України. Сила та життєздатність цієї громади завжди були критерієм СКВУ/СКУ. Причиною нашого успіху завжди була любов до наших людей та нашої рідної землі, а також далекоглядність наших батьків, яка забезпечила механізм надання нам можливості договоритися і спільно діяти у важливих питаннях.

На сьогодні близько двадцяти мільйонів українців проживають за межами України. Коли впала Залізна Завіса, незалежність та демократія нашої рідної країни додала нового значення нашим сорокалітнім зусиллям. Українська діаспора у 2007 році не тільки життєздатна, а й зростає і розвивається. Наше членство та сітка зв’язку охоплює українські громади більш, ніж у сорока країнах. Технологія забезпечує щоденний зв’язок з кожною з них.
На протязі років СКВУ/СКУ утворив різні постійні ради і комісії, які виконують багатогранні та різні цілі: Світова Рада Суспільної Служби, Комісія Людських та Громадянських Прав, Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада, Світова Наукова Рада, Українська Світова Кооперативна Рада, Комісія Спорту, Рада для Справ Культури, Конференція Українських Молодечих Організацій, Світова Рада Організації Об’єднаних Націй, Комісія Боротьби проти Торгівлі Людьми, Комісія Допомоги Українським Громадянам за Кордоном та Світова Рада Засобів Масової Інформації. Знайомство з працею цих структур дає перегляд діяльністі СКУ за останніх чотири декади.

Відзначаючи наше 40-ліття, ми схиляємо наші голови у глибокій повазі до тих провідників, які у листопаді 1967 року в Нью-Йорку надали можливість створення українського об’єднання. Не будемо тут наводити багаточисленні імена наших засновників, бо ми може й не зможемо назвати тут декого із них, тому ми утримаємося від наведення імен взагалі. Незважаючи на те, кожен з нас, хто пригадує, чи може читав, або просто чув про цю подію, яка зародилася у 1967 році, повинен використати момент, щоб замислитися та пригадати тих, хто спричинив це благородне зусилля. Тим, хто прийшов перед нами, ми з великою пошаною скажемо: дякуємо за вашу силу, вашу візію та добре виконану роботу.

Торонто-Нью-Йорк
8 лютого, 2007 року
За Світовий Конґрес Українців
Аскольд Лозинський, Президент,
Віктор Педенко, Генеральний Секретар

Відповіді

 • 2007.02.15 | znajomyj

  Re: a yuscha na vyborax valyly - sposterihachi vashi na yanyka

  Re: a yuscha na vyborax valyly - sposterihachi vashi na yanyka vidpracyuvaly bud-zdorov. lyshe z toho nichoho ne vyjshlo. to vy rizko zminyly stratehiju. berezhitsya cyx maaaalenkyx, navit ne pociv (jak kazhut v odesi).

  znajomyj 2004-2007
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.15 | Trasser

   yuscha na vyborax NE valyly

   СКУ змінив орієнтацію вчасно, у вирішальний момент підтримавши Юща.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua