МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гіпер – лохотрон, або Обережно: UMC!

02/16/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Оскільки всі читачі Майдану мають справу з Інтернетом, а більшість з них підключається до мережі самостійно, хочу звернути увагу на деякі моменти, що здатні добряче попсувати настрій користувачам. Трапилася мені якось на очі рекляма чергової акції від UMC: «Гіпер.NЕТ» - необмежений доступ до Інтернету 5 грн. за добу через мобільний. Вирішив - дай, собі спробую при нагоді. Подзвонив, замовив послугу. Нещодавно вирішив скористатися, попередньо уточнивши у сервісному центрі, чи активована ця послуга. „Так, активована!” – запевнили мене. „Тобто, я зараз підключу компа через мобільний, й за календарну добу з мого рахунку знімуть лише п`ять гривень?” – перепитав я. „Саме так, лише п`ять гривень!” – почув у відповідь. Підключився, надійслав та прийняв купу інформації... А наступного дня отримав повідомлення від UMC, що маю 1200 гривень боргу на рахунку! Отаке!... Намагаюся подзвонити до оператора – жоден безкоштовний номер не працює. Нарешті, дозвонююсь з іншого телефона, пояснюю ситуацію й у відповідь чую: „А Вам треба було у налаштуваннях Інтернету вказати зовсім інші параметри для роботи через Гіпер.NЕТ!”. А ось питання, чи повинні були мені пояснити ці тонкощі та попередити про можливі проблеми, поки лишається без відповіді. А, власне, навіщо це оператору? Клієнт або сам все знає та про все подбає, або він сподівається на професіоналізм та порядність поважної фірми, а це значить, що він - лох, а як кажуть наші північно–східні сусіди: „кинуть лоха – не в западло!”. Тепер маю заблокований номер, яким користувався декілька років й чималенький борг, який сплатити не маю ні змоги, ані бажання. Акція „Гіпер.NET” щойно закінчилася, але всіляких спокусливих пропозицій на ринку мобільного зв`язку не бракує, отож які нові пастки чекають на користувачів UMC, ще дізнаємося! Будьмо пильними!
Віктор Крук

Відповіді

 • 2007.02.16 | Alek

  Re: Гіпер – лохотрон, або Обережно: UMC!

  Поперше, акцiя не закiнчилася и то чудово.
  По-друге, на мою думку, вы так самi повиннi були налагоджувати обладнання, як передбачено правилами користування послугою.

  Всего найкращого!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.16 | Сергей ГРУЗДОВ

   Гіпер-Супер-Шара

   Пользуюсь контрактным УМС с 2001 года. Последние пару лет два номера на одном контракте. Обманули меня один раз, правда давно. Дело было в момент перехода на услугу "Семья" с бесплатным разговором на один номер. Сообщили, что включили с первого числа, но за 4 (четыре) дня начала месяца сгорел весь пакет оплаченных минут. Ничего доказать оказалось невозможным. Но общий счет положительный!
   Про деток, сдувающих папины бабки на картинки-музычку - так это не к оператору, а к родителям-воспитателям. Тем более, если кто из взрослых резво реагирует на предложение шары, не прояснив ситуацию детально, то жаловаться надо исключительно в Лигу сексуальных реформ. Еще товарищ О.Бендер советовали... :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.16 | Сергій

    Re: Гіпер-Супер-Шара

    "Последние пару лет два номера на одном контракте" - якщо ви вчасно не поповните рахунок і номери заблокують, то після оплати боргу з вашого рахунку знімуть по 12 грн за КОЖЕН номер. Цікаво, де в контракті це прописано?
 • 2007.02.16 | Alek

  Re: Гіпер – лохотрон, або Обережно: UMC!

  на мою думку, все ж таки ви повиннi читати то, шо пiдписуете.

  У мене контракт вже полтора роки, не маю нi едноi скарги до UMC.
  Ежлi чого не розумiю, завжди маю пiдтримку через 111.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.19 | Englishman

   скажіть, а де в Москві так добре українській вчать?

 • 2007.02.16 | Майстер

  Дурять, як дітей

  Якісь непевні послуги пропонують безплатно закачати мелодію, заставку, гру. наївні діти закачують, а тоді приходять зі слізьми: "Тату, в мене щойно було 22 гривні на рахунку, а зараз - мінус 19!"
 • 2007.02.16 | Pavlo Z.

  Вікторе, дякую!

  Корисна інфа.
 • 2007.02.16 | Oleksiy St.

  KuchmaStar - forever!

  Тепер бачите, що на практиці значать ці бляцьки західні чи москальські інвестиції? Лохотрон. Тому я за Кучму!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.16 | Pavlo Z.

   Кучму - на нари.

   Oleksiy St. пише:
   > Тепер бачите, що на практиці значать ці бляцьки західні чи москальські інвестиції? Лохотрон. Тому я за Кучму!
   Олексію, а де в UMC (саме про нього сабж, а отже твій відгук) - "бляцьки західні інвестиції"? Чи ти маєш на увазі, що централя МТС розташована у Західному окрузі Москви?:)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.17 | Oleksiy St.

    Ви не знаєте історію UMC

    Раніше, до продажу МТС, контрольний пакет акцій UMC тримали західні телекомунікаційні компанії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.17 | Pavlo Z.

     Чому так вирішили? Знаю. Просто тут йдеться не про те, що було,

     а про те, що є зараз. Прочитайте сабж і переконайтеся.
  • 2007.02.19 | Shooter

   Так, так, хахли - це надовго, нажаль

   Oleksiy St. пише:
   > Тепер бачите, що на практиці значать ці бляцьки західні чи москальські інвестиції? Лохотрон. Тому я за Кучму!

   Кажу ж - типовий тупорилий хахоль, який, правда, думає, що мудріший за всіх. І ніяк не можу зрозуміти - чого ж цей Льоша-Субарік на банальну правду обіжаєцця?

   В Україні нема західних інвестицій, завдячуючи, насамперед, все тому ж хахляцькому мудаку Кучмі (попри Мітталові, який був вже за Юшенка, решта - просто мізер). А от де вони є - Польща, Чехія, Словаччина, - подивитися таки варто.

   І навіть щирий хахоль мав би зауважити наслідки приходу в ці країни західних інвестицій. В порівнянні з наслідками тотальної недостачи цих інвестицій в Україні.
 • 2007.02.16 | 101gazavat

  Re: Гіпер – лохотрон, або Обережно: UMC!

  ПІД ЛЕЖАЧІЙ КАМІНЬ ВОДА НЕ ТЕЧЕ!
  ЗАХИЩАЙТЕ СВОЇ ПРАВА!

  Закон України "Про рекламу"
  (витяги)

  недобросовісна реклама - реклама, яка вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження;

  Стаття 15. Реклама послуг, що надаються з використанням електрозв'язку

  1. Реклама послуг, що надаються з використанням електрозв'язку, в тому числі телефонного, при розповсюдженні її в рекламних засобах має містити точну інформацію про:

  зміст рекламованої послуги;

  вартість рекламованої послуги;

  вікові та інші обмеження, встановлені законодавством і виробником послуги щодо кола споживачів рекламованої послуги;

  платне чи безоплатне використання каналу телефонного зв'язку при наданні рекламованої послуги і вартість однієї хвилини телефонного зв'язку при отриманні послуги у відповідному регіоні;

  повне ім'я, найменування, адресу надавача рекламованої послуги.

  Ця інформація подається шрифтом не менше половини розміру шрифту, яким подано номер телефону, що використовується для надання рекламованої послуги.

  Стаття 20. Реклама і діти

  1. Забороняється реклама:

  з вміщенням закликів до дітей придбати продукцію або звернутися до третіх осіб з проханням зробити покупку;

  4. Реклама не повинна вказувати на можливість придбання рекламованого товару, розрахованого переважно на дітей, кожною сім'єю без урахування можливостей її бюджету.

  Стаття 26. Контроль за дотриманням законодавства про рекламу

  1. Контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень:

  спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів;

  Стаття 27 - Відповідальність за порушення законодавства про рекламу

  ПРЯМА ДОРОГА ДО УПРАВЛІННЯ У СПРАВАХ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

  Головне Київське міське управління у справах захисту прав споживачів
  вул.Сагайдачного, 29а.
  Київ, 04070
  (044) 463-70-32, т/ф 417-21-27
  Начальнику Козлову Павлу Борисовичу

  Або одразу до Голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики
  03680 м. Київ-150, вул. Горького, 174
  (044) 226-29-71

  СКАРГА ПРО ВВЕДЕННЯ В ОМАНУ СПОЖИВАЧА ШЛЯХОМ ПОШИРЕННЯ НЕДОБРОСОВІСНОЇ РЕКЛАМИ!


  VIVA REVOLUTION!
 • 2007.02.17 | Salwator

  Re: Гіпер – лохотрон, або Обережно: UMC!

  Гіпернетом я користувався десь 1.5 місяця. Підключав мобілку до лептопа і був сильно модним на фірмі. Качати щось нереально, зате сторінки грузились швиденько. Як на мене, то ви самі собі винні. Вина оператора звичайно є, та я маю сумніви що вас хотіли надурити. Хто б міг подумати що ви не переключите профіль, не створите новий реєстраційний запис, а далі качатимете все по звичайних налаштуваннях GPRS/EDGE? Якщо були якісь сумніви, можна було ще раз задзвонити і поговорити з оператором. У мене родич працює оператором UMC і я не чув щоб їх вчили дурити людей. Уважнішим треба бути.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.17 | Ukrpatriot(patriot)

   Re: Гіпер – лохотрон, або Обережно: UMC!

   Salwator пише:
   > Хто б міг подумати що ви не переключите профіль, не створите новий реєстраційний запис, а далі качатимете все по звичайних налаштуваннях GPRS/EDGE? Якщо були якісь сумніви, можна було ще раз задзвонити і поговорити з оператором. У мене родич працює оператором UMC і я не чув щоб їх вчили дурити людей. Уважнішим треба бути.

   Я б міг подумати, бо скажімо на Київстарі, або на Лайфі не потрібно створювати нові профілі. Там відіслав заявку і твій номер вже є підключеним. А загалом оператори часто найо... народ, чогось недоговорюють, чогось не дописують. У ЮМЗ та Лайфі це взагалі норма. Згадайте зовсім недавній скандал, коли ЮМЗ перевели всіх "безлімітних" абонентів на нові менш вигідні пакети, навіть не спитавши їхньої згоди. А потім люди, які вважали, що вони на своєму старому пакеті, отримували набагато більші рахунки.

   Щодо судів з власного досвіду можу сказати, що без юридичної освіти або допомоги адвоката свої права споживача захистити дуже важко. Як правили відповідач працює проти тебе разом з суддею. Я колись спробував судитися за недобросовістну рекламу і умови з турфірмою. З операторами думаю буде ще важче. Якщо суддів купують менші фірми на кшталт львівської "Тур-Ретур", то оператор це може дозволити собі точно. Тому погоджуюсь в одному - будьте уважнішими.
 • 2007.02.17 | Gunslinger

  Re: Гіпер – лохотрон, або коряві ручки

  Знаєте, за 7 років контракту ЮМС - жодної претензії.

  + 2 випадки, коли я залишилася надзвичайно вдячною рядовим клеркам, що відповідають на телефонні дзвінки.

  і жодної вкраденої гривеньки :) (колись, під час першої кампанії "юмс краде гроші" десь півроку записувала кількість вхідних/вихідних і порівнювала рахунки). переконалася, що все- хня...


  я гадаю, що більшість подібних проблем- це ваше особисте горе, що не можете собі дати раду з головою чи руками.

  усе логічно - наприклад - щодо 10 грн (чи скільки там зараз?) за підключення номеру вимкненого за несплату - так в умовах договору не сказано теж, що ви можете триндіти за рахунок юмс і рахунки не оплачувати вчасно :)
 • 2007.02.19 | bomfunk

  Re: Борг 1200 грн

  Шановний!
  Ви так ніби вчора народилися і не знаєте, що перш ніж чимось скористатися, слід уважно прочитати умови надання послуги.
  З приводу боргу - 1200 гривень, це був збій біллінгового сервера УМЗ, Вам слід звернутися в службу підтримки і Вам їх повернуть. Ця тема неодноразово обговорювалася на тематичних форумах, таких як www.mobilnik.ua і www.mabila.ua та багатьох інших. Гроші повертають. Існує ще варіант, що Ви неправильно настроїли свій телефон на використання звичаного GPRS-інтернету. В такому випадку пошукайте настройки саме до Вашого телефону, або підійдіть в сервісний центр УМЗ, щоб Вам його настроїли.
 • 2007.02.19 | bomfunk

  Re: Гіпер

  Стосовно тривалості надання послуги.

  Послуга була продовжена до 15 березня 2007 року, про що теж уже неодноразово писалося на офіційних сайтах. Зокрема, за наступною адресою:

  http://www.jeans.com.ua/service/16
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.19 | Puppet

   Re: Гіпер

   Послугу не тільки продовжено, та ще й обмеження по трафіку зняли!
   Було б кльово, якби Гіпер дали на постійних основах...
 • 2007.02.19 | bomfunk

  Re: 1200 грн боргу

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  А наступного дня отримав повідомлення від UMC, що маю 1200 гривень боргу на рахунку! Отаке!

  Існує 2 можливі причини того, що трапилося:
  1. Ваш телефон був настроєний не на Гіпер.нет, а на звичайний GPRS-інтернет.
  2. Відбувся збій білліногового сервера УМЗ. Таке уже траплялося.

  В обох випадках Вам слід звернутися в сервісну службу, УМЗ, якщо був збій сервера (скоріше за все так і було), Вам повернуть Ваші гроші. В другому випадку, скоріш за все Вам їх теж повернуть.

  Стосовно довіри рекламі і т.п., Ви що вчора народилися? Перед тим як скористатися будь-якою послугою, слід уважно прочитати умови її надання. І це стосується не тільки мобільного зв'язку, а будь-чого! Уважно прочитайте умови та спосіб підключення саме Вашої моделі телефону (способи підключення практично всіх популярних моделей є на тематичних форумах, наприклад, на http://forum.mobilnik.ua або на http://allgsm.com.ua тощо. Послуга Гіпер.нет була продовжена ще на місяць. Удачі.
 • 2007.02.19 | Дедушка Масдай

  У мене була схожа ситуація. То була технічна помилка

  Я давно користуюся Гіпернетом, майжде з самого початку. Як правило, завжди нормально знімало ці 5 гривень + 7.5% в пенсійний, але одного тижня була схожа з вашою ситуація - покористувавшись гіпернетом добу, виявилось, що на рахунку у мене 120 гривень боргу.

  Додзвонився до оператора (у них це нелегко, бо раніше оператор був у головному меню, зараз до нього треба добиратися через дупу, а точніше, через меню тарифів, знайти було нелегко). Пояснив проблему. Оператор сказала - "Це був збій програмного забезпечення при користуванні Гіпер.нет. Ми подали заявку на вас, і гроші повернуть за 3 дні).

  Їх не повернули і за 4 дні. На четвертий я зателефонував і нагадав про себе. Вибачились, сказали, що у них наразі шквал подібних заявок, вони їх не встигають розглядати. На наступний день гроші повернули, я продовжую користуватися гіпернетом, проблема не повторюється.

  Для мене це не було таким вже ударом, бо я спеціально купив собі Jeans для гіпернета, і користувався тим сімом виключно для цього. Отже, борг на рахунку, хоч і блокував досить довго картку, мені не заважав. От хіба що в потягу користувався київстарівським GPRS.

  Звичайно, у вашому випадку все набагато гірше - вам заблокували основний номер.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.20 | bomfunk

   Гіпер - просто гіпер!

   Гіпер - класна річ. Особливо тоді, коли цілий день мотаєшся по місту, і немає доступу до компа. Класно, що дію послуги продовжили. Вона не раз мені сильно допомагала.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.20 | Дедушка Масдай

    Я з вами згоден

    Хоча згадана у основній статті технічна помилка і була досить неприємною. І сам факт того, що вона не виправлялася автоматично (а це ж так просто!), а треба було подавати заявку, яку потім довго розглядали - теж неприємний.

    Проте, все одно це хороший варіант.

    Надибав ще ось це:

    http://www.people.net.ua/people_surf/all_simple/

    10 коп/мегабайт - це все одно, що викачати на гіпернеті 50 мб. У мене в найкращі дні більше 40 не виходило (це було б 4 гривні в піпл.неті).

    Але, на жаль, мій телефон не підтримує 3G
   • 2007.02.20 | Puppet

    Re: Гіпер - просто гіпер!

    не тільки тоді, коли мотаєшся по місту, ще коли відпочиваеш на природі, наприклад. Або просто гіпер можна використовувати як альтернативне джерело доступу до інтернету. В мене подруга навіть музику через нього умудряється качати.:)
 • 2007.03.15 | Дедушка Масдай

  Змінили тариф :(

  http://www.umc.ua/ukr/hyper.php

  Тепер - 5 гривень, плюс 5 ком за мегабайт. То, звичайно, небагато, але все одно жлобство :(

  Якби мені не потрібен був інет у поїзді, давно перейшов би на лайф з цого 35 гривнями за гігабайт.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua