МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На Молдову очікує доля НДР?

02/16/2007 | Navigator
Дуже багато схожого в ситуації, що склалась між Молдовою і Румунією зараз і 1989 роком, коли об"єднувались дві Німеччини.
І в НДР і в Молдові хазяйнували комуністи, що довели свої режими до банкрутства.
І там і там один народ, розділений Російською імперією.
В Молдові, як і в НДР, народ голосує ногами.
Що ж, шана румунам, що досягли за короткий період солідних успіхів в перебудові своєї країни на європейський взірець.
А ти, Придністров"я, ... стій в чергу за дешевим газом, який залишився вже тільки в ... галіфе твоїх ляльководів. Побиралось-побиралось, а стоїш на колінах на кордоні Європи з протягнутою рукою і іконою Лєніна на шиї, придавлене благодійниками майже мільярднодоларовим боргом за енергоресурси.
Потрібне хозяїну тільки як полігон.
...
На що ж можуть очікувати молдавани в Румунії ?
Наприклад:
Британский телеканал Channel 4 в популярном шоу "Место под солнцем" присвоил Румынии позицию №1 в рейтинге наиболее прибыльных по инвестициям в недвижимость европейских государств. По мнению ведущих программы, частный дом, купленный за 145 тыс. евро, через 10 лет можно будет продать за 715 тыс. евро, т.е. потенциальный рост цен на загородную недвижимость прогнозируется на уровне 49% годовых.
http://ua.korrespondent.net/main/66449
Молдова як держава може зникнути

Кореспондент.net
14 Лютого 2007, 14:26

За твердженням президента Румунії Траяна Бесеску, зараз у посольстві країни в Кишиневі своєї черги на одержання румунського громадянства чекають 1,5 млн заяв.У лютому Міністерство юстиції Румунії розпорядилося прискорити процедуру видачі національних паспортів молдаванам і навіть підготувало відповідний законопроект. На молдавській території, у свою чергу, з цією метою відкрито два додаткових консульських відділи.

Такий розвиток подій деякі політики в Кишиневі і Тирасполі називають "поглинанням Молдови Румунією". А Націонал-ліберальна партія запропонувала обом державам об’єднатися в союз типу - Білорусь-Росія.

Голова Конгресу російських громад Молдови Валерій Клименко заявляє про можливість втрати Молдовою своєї державності. Він сказав, що це викликає стурбованість у російськомовного населення (біля третини від загальної кількості). Однак він зазначив, що "у черзі за румунським паспортом стоять сотні тисяч людей, серед яких і російськомовні громадяни, які прагнуть одержати румунський паспорт, щоб вільно пересуватися Євросоюзом". Однак, за словами Клименка, вони ніколи не будуть голосувати за приєднання Молдови до Румунії, але "цього і не буде потрібно: найближчим часом кількість румунських громадян у Молдові може досягти 2 млн людей, що становить більше половини населення країни, і тоді можна буде порушувати питання про те, що Молдова - інша держава".

Побоювання Клименка поділяє і Дмитро Брагиш, екс-прем’єр-міністр, голова парламентської фракції. Він заявив, що "це питання болюче і дуже небезпечне з погляду подальшого існування Республіки Молдова". На думку Брагиша, багатотисячні черги молдаван за румунськими паспортами - "наслідок політики, що проводиться партією комуністів і її лідером - президентом Володимиром Вороніним".

"Діюча влада не в змозі забезпечити нормальний життєвий рівень своїм громадянам, тому з республіки, отримавши інший паспорт, буде їхати усе більше людей", - додав депутат.

Тим часом лідер Демократичної партії Молдови, парламентарій Дмитро Дьяков вважає, що з цієї ситуації його країна може мати користь. "Ми ведемо переговори з Євросоюзом про те, щоб громадянам Молдови дозволили вільно, без віз пересуватися по ЄС, адже вони все рівно це зможуть робити, одержавши румунські паспорти. Надія на те, що нас почують, є. Найближчим часом ЄС відкриє в Кишиневі єдиний Центр з видачі віз, і преференції в цьому плані одержать деякі категорії молдавських громадян", - повідомив Дьяков. Проте, він не виключив деякої взаємної інтеграції двох країн, хоча, сказав депутат, "союз типу, Росія-Білорусь, між нами неможливий".

Днями Націонал-ліберальна партія (НЛП) Молдови закликала до створення міждержавного союзу Румунія-Республіка Молдова. За словами лідера партії, депутата парламенту Віталія Павличенка, це "найефективніший і швидкий спосіб вступу в ЄС". Тим часом ряд молдавських партій і рухів почали збір підписів на підтримку іншої ініціативи - президента Румунії Траяна Бесеску про об’єднання "двох румунських держав" у рамках Євросоюзу.

У Тирасполі позитивно ставляться до процесів, що відбувають у Молдові. Заступник міністра закордонних справ Придністров’я Руслан Слободенюк заявив, що "ніякі інтеграційні процеси між Молдовою і Румунією позицію Тирасполя (зміцнення незалежності) не змінять". Але "якщо Молдова як держава зникне з політичної карти світу, це багато в чому полегшить наше завдання ", - сказав Слободенюк.

Відповіді

 • 2007.02.16 | Оk

  Re: На Молдову очікує доля НДР?

  http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_about&thread=1171464221&trs=-1
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.16 | Navigator

   Дякую, я якось ту тему пропустив. Тут ще цікаве економічне під-

   грунтя "чуда на Пруті".
   Дивіться:
   В 2005 году ее внутренний валовой продукт (ВВП) по данным Всемирного банка составил $98,56 млрд. Это больше, чем ВВП Украины ($81,664 млрд. в том же году), хотя численность населения Румынии в два раза меньше, чем Украины - второго по площади европейского государства. На одного жителя этот показатель составляет в Румынии более $8,0 тыс. (по паритету покупательной способности, ППС). Этот показатель в 2006 г. составлял 34% от среднего уровня ЕС, однако в сравнении с государствами региона он выше и уступает только ВВП Венгрии.
   ...
   От вам і мамалижники.
   Поки ми живемо стереотипами і ілюзіями...
   Завжди ж цікаво узнати, чому у КОГОСЬ виходить - а у когось - ні!
   Не тільки ж нафтодоларах справа?
   ...
   У мене ще й власний інтерес. Я в Придністров"ї купив в 1992 році хатинку за 500 доларів.
   Так тепер не можу дочекатись, коли вона, як в Румунії через 10 років, буде коштувати мільйон.
   А вона так 500 і коштує...
 • 2007.02.16 | Чучхе

  UVMOD: тема ЗАКОРДОНУCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua