МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

2 600 000 000

02/17/2007 | Майдан-ІНФОРМ
У Криму зараз проживає 264 тисячі кримських татар, на облаштування яких необхідно, щонайменше, ще 2 млрд. 600 млн. грн. Про це в коментарі кореспонденту УНІАН повідомив голова Республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян АРК Сервер САЛІЄВ.

За його словами, щоб привести кримських татар, які проживають у Криму, до середнього рівня всіх проживаючих у Криму громадян інших національностей, потрібно близько 2 мільярдів 600 мільйонів гривень. С.САЛІЄВ зазначив, що у держави такі кошти є, "просто держава не замислюється (над цим - УНІАН)". При цьому він висловив думку, що деяким політикам вигідні спекуляції на кримськотатарському питанні. "Щоб у людей була можливість піднімати такий прапор, а у інших - інший прапор", - зазначив С.САЛІЄВ.

За його даними, в 2007 році з Держбюджету на облаштування раніше депортованих громадян планується виділити близько 65 млн. грн., із них 59 млн. грн. підуть на капбудівництво.

За словами С.САЛІЄВА, за роки незалежності України на облаштування кримських татар було виділено близько 900 млн., при цьому 500 млн. "пішли просто на Крим" і не були витрачені на репатріантів.

С.САЛІЄВ також повідомив, що за межами України, за різними підрахунками, перебуває ще 150 тис. кримських татар. На запитання, чи готовий Крим прийняти цих людей, голова Республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян АРК зазначив, що "Крим взагалі ніколи не був готовий приймати будь-кого". "Але якщо українська держава один раз заявила про це (про те, що готова приймати раніше депортованих громадян - УНІАН), вона буде послідовна в цьому напрямі", - наголосив С.САЛІЄВ.

Він також додав, що щороку до Криму прибувають від 2 до 2,5 тис. кримських татар. "І вони розміщуються хто за свої гроші, хто як", - сказав С.САЛІЄВ.

Відповіді

 • 2007.02.17 | АН

  Re: 2 600 000 000

  Это-же верх циничности. А почему именно в Крым, а не в Донецк? Мы думаем об Украине или хотим создать в Крыму вторую Чечню?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.17 | Михайло Свистович

   Re: 2 600 000 000

   АН пише:
   > А почему именно в Крым, а не в Донецк?

   Бо саме Крим, а не Донецьк є батьківщиною кримських татар.

   > Мы думаем об Украине

   Саме про неї

   > или хотим создать в Крыму вторую Чечню?

   Ні, ми не хочемо створити в Криму частину Росії (Чечня ж є частиною Росії, правда?) Тому, з огляду на національний склад населення Криму та пануючі там настрої, схвалюємо переселення туди кримських татар.

   Ант эткенмен, сёз бергенмен миллет ичюн ольмеге,
   Билип, корип миллетимнинъ козь яшыны сильмеге.
   Бильмей, корьмей бинъ яшасам, Къурултайгъа хан болсам,
   Кене бир кунь мезарджылар келир мени коммеге.


   Вам лінк на mp3 скинути? ;)
  • 2007.02.18 | Pavlo Z.

   Re: 2 600 000 000

   АН пише:
   > Это-же верх циничности. А почему именно в Крым, а не в Донецк? Мы думаем об Украине или хотим создать в Крыму вторую Чечню?
   Сталін свого часу депортував (і частково при цьому знищив) чеченців і кримських татар.
   От ми з вами маємо 2 приклади: ми - "цинічну" політику щодо кримських татар, яким, паскудно, періодично і мало - але виділяється трохи грошей і ви - "нецинічну" політику щодо чеченців, на яку ви постійно, регулярно з року в рік виділяєте значно більше - в десятки разів більше! - грошей.
   Різниця тільки в тому, що ми виділяємо на облаштування колишніх депортованих, а ви - на знищення вцілілих.
 • 2007.02.18 | Хвізик

  Re: 2 600 000 000

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > За його даними, в 2007 році з Держбюджету на облаштування раніше депортованих громадян планується виділити близько 65 млн. грн., із них 59 млн. грн. підуть на капбудівництво.
  такими темпами на облаштування татар знадобиться 43 роки


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua