МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Наша Україна не змириться !"

02/21/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Фракційний офіціоз. Заява, виголошена сьогодні у Верховній Раді В.Кириленком.

Сьогодні ми другий день спостерігаємо, як правляча коаліція, а значить і уряд, блокують роботу Верховної Ради України. Це відбувається знову, аби законопроекти, які внесені демократичною опозицією, фракціями “Наша Україна” і БЮТ, не були ухвалені.

Вчора це блокування з боку правлячої більшості було скероване на те, щоб проект закону і постанова про зниження тарифів, внесені двома фракції демократичної опозиції, не були ухвалені. Однак ми домоглися внесення цього питання до порядку денного. Але правляча коаліція, а значить і уряд, не забажали прийняти рішення, яке дозволить місцевих радам зменшити тарифи на жилого-комунальні послуги і унормувати ці питання раз і назавжди.

Безумовно, це відбулося тому, що фракція “Наша Україна” наполягала на визнанні роботи уряду у сфері надання житлово-комунальних послуг незадовільною і вимагала звіту Кабінету міністрів за цим питанням. Такий підхід означає, що всі декларації про бажання розв’язати цю ситуацію залишаються не більше, ніж деклараціями.

Сьогодні правляча коаліція продовжує блокувати трибуну з тим, щоб не були внесені до порядку денного законопроекти, які передбачають і забезпечують підвищення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та пенсій. Президент України Віктор Ющенко вніс як невідкладний, для першочергового розгляду, законопроект про внесення змін до державного бюджету щодо збільшення мінімальних заробітних плат та пенсій. Однак правляча коаліція і уряд блокують розгляд цього проекту, розуміючи, що таке підвищення буде іти врозріз із деклараціями прем’єр-міністра Януковича про те, що підстав для збільшення мінімальної заробітної плати станом на сьогодні нема.

Однак при цьому нас турбують ті декларовані темпи зростання промисловості і ВВП, які оприлюднюються урядом. При ніби-то зростанні темпів промислового виробництва і ВВП, уряд Януковича відмовляється підвищити і мінімальну заробітну плату, і пенсію. У нас виникають питання, куди ідуть додаткові прибутки від діяльності економіки, якщо вони ідуть не пенсіонерам і тим, хто працює в бюджетній сфері.

Крім того, нас дивує, що при цьому правлячою коаліцією вносяться на порядок денний ті питання, які значно погіршують соціальне забезпечення.

Наприклад, підтверджено розгляд на цьому тижні законопроекту про мінімальну погодинну заробітну плату. Це новий соціальний стандарт, який і дотепер не ухвалений в Україні. Однак без підвищення мінімальної місячної зарплати, правляча коаліція хоче затвердити мінімальну погодинну зарплату. Таким чином після ухвалення цих законопроектів, внесених правлячою більшістю, мінімальна погодинна заробітна плата для кожного із наших співвітчизників буде становити 2 гривні 27 копійок. Це буде черговий “подарунок” уряду Януковича всім простим людям.

Для нас прикро, що аналогічний законопроект від іншої фракції демократичної опозиції - БЮТ - правляча коаліція блокує. Ми наполягаємо, щоб зараз ці питання були внесенні до порядку денного.

Ми вважаємо, що більш важливих питань, ніж питання про зменшення тарифів на житло-комунальні послуги і збільшення мінімальної заробітної плати та пенсії зараз не існує.

Нас дивує, чому два уряди, сформовані президентом Ющенком - уряд Тимошенко і уряд Єханурова - спромоглися за два роки підняти мінімальну заробітну плату на 69 %. Від 237 до 400 гривень. Теперішній Кабінет міністрів з боєм, під тиском президента Ющенка піднімає мінімальну зарплату всього на 12 %.

Ми ще раз наполягаємо - якщо темпи зростання економіки декларуються, збільшення мінімальної заробітної плати і пенсій повинно бути внесено урядом уже зараз. Якщо він відмовляється це робити, то нехай надасть таку можливість демократичній опозиції і Президенту країни. Ми вважаємо, що статус невідкладного, який має законопроект, внесений Президентом щодо збільшення мінімальних заробітних плат, повинен розглядатися сьогодні.

Ми наполягаємо на перерві , зібранні погоджувальної ради для розвязання цього питання у першочерговий спосіб. Загалом антисоціальні законопроекти та небажання підвищувати зарплати та пенсії стає традицією в соціальній політиці правлячої коаліції. Однак опозиція не змириться з цим. Ми будемо наполягати на розгляді цих питань. В цьому - наша позиція.

Відповіді

  • 2007.02.21 | Микола

    Re: "Наша Україна не змириться !"

    Мині здається що партії що входять в коаліцію заздалегідь почали збирати гроші на виборчю компанію, бо спонсори могуть і не дати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua