МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як частина російських козаків до України ставиться.

02/22/2007 | Taraslt
Як частина російських козаків до України ставиться.

Мене давно цікавлять питання повязанні з сучасими козацькими рухами. От і з такими мотивами забрив по підказці друга на Форум КавказВеб-у. Як годиться найшов там розділ Козаки та й вирішив подивитись, що там пишуть, і свого щось добавити. Та мої відвідини виявились дуже короткими...

Тепер ілюзій щодо ставлення значної частини російських козаків до України в мене не залишилось. Думаю і у вас їх теж поменшає, якщо прочитаєте типові характеристики українцям, які подам нижче. Колись я теж думав, що більшість козаків, які з різних історичних обставин опинились на території Росії, мають симпатизувати Україні, як Землі, звідки вони походять, а відповідно і їх деякі традиції(пісні, мовний діалект, характерний стиль одягу, організаційнісь). Та виявилось, що час невблаганий, а память, спокушена солодкими речами російських пропагандистів, потроху зникає...

Конфлікт виник майже одразу, але декілька постів встиг таки видати, хоча більшість їх потім постирали. За що?-За українську мову! Таке ставлення тільки одиницями було опротестовано, як вияв нехорошого тону, але модератори і адміністрація мали свою думку, ось вона:
"Поздравляю всех шибко упертых любителей погадить с моим возвращением! Вы разбудили мой задремавший интерес к этому форуму.Так держать. Что хочу напомнить,все посты тут должны быть на русском языке.Нет,не на украинском,как это и не обидно.Только по русски.Иначе тут же сотру.Обидно?Жальтесь в ООН.Трудно выучить?Никто тут не держит!
Все материалы про УПА и ОУН считаю флудом.И тоже стираю.Почему?А потому что вы в разделе казаки.Обращайтесь к администрации форума с просьбой завести раздел украинцы.Там постите все,что душе угодно. Добавлю,исторические документы имеющие отношение к казакам,можно постить на любом языке.По замечанию уважаемого Кунака замечу,т.к.,форум адыгейский можно выучить язык адыгов и общаться на нем.Это несомненно будет данью уважения к этому замечательному народу.Коли по русски совсем уж не охота."

Позиція зрозуміла, та тільки якраз і розбудився інтерес до форуму в цієї особи, коли бачучи, що серед переліку розділів форуму "Народи Кавказу" немає "Українці", я запропонував перейменувати існуючий розділ Козаки на Українці, а в дужках уточнити "Козаки". Оскільки не вважаю козаків окремою народністю чи нацією, та нажаль політтехнології Кремля сильніші-Козакам, що проживають в Росії, навмисно вбивається думка, що вони якась окрема народність. Це робиться для того, щоб в незадоволенні імперським ставленням Москви, не шукали спільності з українцями...

Та це тільки квіточки, от інший, що стверджув:
"Я КАЗАК ПО НАЦИОНАЛЬНОСТИ! Отец мой был КАЗАК ПО НАЦИОНАЛЬНОСТИ. а также ДЕД и ПРАДЕД - КАЗАКИ по национальности. И так аж до 1807 года. С 1807года см. университетские учебники о народах, населяющих Российскую Империю. Вопросы есть? Вера - у казаков - РАЗЛИЧНАЯ! Язык - у казаков - РАЗЛИЧНЫЙ! Кровь - РАЗЛИЧНАЯ, с обязательной частью КАЗАЧЬЕЙ!"

Тут варто дати уточнення, обовязковою козацькою частиною крові в цьому випадку вважається чомусь зросійщина козацька... Такі погляди є очевидним відлунням тези про окрему народність козацьку-вибирають за основу російський період козаччини. Виділяючи цей період і ставлячи його за основний, мовляв в Україні так собі зародки, а сформувались як окрема народність вже в Росії, працюють таким чином на розєднання з українськими коренями та несприйняття сучасних українців.

Для прикладу взяв саме цього "чистокровного", бо в нього в посиланні містяться сукупно типові погляди на Україну. До того ж, треба якось відповісти на його слова, раз за правилами їх форуму я цього не можу зробити, а відповідати є на що. Хоча повідомлення не мені адресоване, але про мене, написане "чистокровним" як відповідь на запитання одного з постійних учасників:
"Странная тенденция в рунете наблюдается. Появляется украинский участник и тут же сталкивается с грубостью и хамством, абсолютно неадекватным. причем "в наездах" всегда(!) учувствует целая массовка. Вслед за одним хамом, появляются второй, третий, четвертый и далее..."

"чистокровний" пише:
"Например, вошел я, спокойно прочитал посты и.... вдруг, ни с того, ни с сего, стал..... "хамить" "украинцу"..... с чего бы это? А ларчик просто открывается - плохой "украинец" пришел..... он не с добром пришел, он пришел морочить людям головы и всячески выпячивать свою нацию как несчастную и затюканую."

Мав відповісти:
Остання твердження це явний наговор розрахований на те, що я не зможу відписати бо виключений з учасників форуму. До того ж я не зачіпав ніяких тем про голодомор та подібних взагалі. Єдиний коментар, що міг підпасти під цю тематику стосувся "Трагедії в Станиці Полтавська", де москалі-окупанти вирізали українців, та й то там був заклик не забувати історію, так як це не забувають інші. На рахунок поганого, для нього і йому подібних одразу став поганим як тільки побачили українську мову. Та почитавши далі стає все більш зрозуміла суть звинувачень.

"чистокровний" пише наступне:
"С какого боку, сей западенец ведёт разговор от имени всех украинцев? Да в Украине, большая часть украинцев, западенцев уродами считает, именно за их провокаторско-подстрекательский менталитет. Так и говорят - НЕ УКРАИНЦЫ ЭТО."

Мав відповісти:
Від "всіх українців"-це теж стосується вживання української мови, до тогож я не є офіційною особою, а перед іншими націями вважаю за доцільне захищати національну гордість своєї, а не підтакувати. Що до того, хто кого ким вважає, навряд чи йому видніше, але думаю він деякою мірою виказав ставлення до Західних Українців тих, хто весь час піднімає гасла братньості росіян і підданства Москві. До речі, вислів "Не Українці це" як правило, якраз до тих застосовують, хто клянеться у вірності Москві та бється в Україні за інтереси Росії( другу державну, бігання за дозволом у Кремль, приєднання до РФ, за Чорноморсьий флот РФ і т. п.) Що ж до українськості Галичан сумніви хіба в дурнів, що провіряють свою здатність когось переконати: що по-українські-це не українці говорять(треба по-російськи з деякими українськими словами); що боротись за Незалежну Україну-це теж не українці(треба за інтереси Великої Росії і тоді ласку з Москви отримаєте); і багато чого подібного.

А от ще "чистокровний" пише:
"Одним словом - бедолаги пушистые, вечные борцы с москалями, ищущие союзников по-принципу ПРОТИВ. Тихой сапой внедряется мысль, что Кубань - Украина, надо воссоединиться и.т.д. Зайдёшь к ним на сайты - уши вянут - Дон - тоже Украина - карты Великой Украины рисуют."

Мав відповісти:
Цікаво, а хто це обєднувався в справах протиборства націй чи держав за іншим принципом чим "проти"... В українців теж вуха вянуть, коли мова йде про Велику й Неділиму Росію, про вдячність українців москалям за все на світі і тому подібні речі. Але на то і є інтернет, що дає можливість оприлюднити свою точку зору та відстоювати її. Хто ж не дозволяє цього робити опоненту, той вже майже підтвердив свою неправоту.

"чистокровний" пише:
"Это западенцы козаки? Помесь ляха с австрияком с Римом на знамёнах? Не смешите мои тапочки! Здесь, своим поведением, они напоминают негров, которые чуть что, орут, что их обижают за цвет кожи. Нет, не за цвет кожи, а за сучий, гапоновский менталитет и иудины речи."

Мав відповісти:
Якби не Західна Україна та її участь в відроджені Традицій та збереження Української памяті, про козаків як і про все українське давно вже б забули, а з тих хто намагався назватись таким-сміялись, і було б так не тільки в Україні...Що ж до походження-австрійське, польське і німецьке зникло разом з тими державами які це несли, та тільки щось нікуди не дівається російське, мабуть поки не настане кінець геополітиці РФ, доти сам цей вплив не зникне. А боротись на Сході України із Заходу України-невдячна справа, зразу підозрють в Амереканській руці, шпіони НАТО примарюються, хоча і те інше потрібно саме щоб збавити вплив російської геополітики на нашу державу.

"чистокровний" не угомониться ніяк:
"Чем, например, официальная Украина лучше москалей или прибалтов? Да ни чем! Те же запреты на язык, школы, проходит та же УКРАИНИЗАЦИЯ, наглая и беспардонная и вопреки мнению населения и здравому смыслу. Новый хозяин - новые порядки. Почитаешь учебники истории - так куда там москалям до "украинцев" во лжи. Ой, много можно говорить и тыкать носом."

Мав відповісти:
По всім рейтингам, що серед прихильників "демократії в розвинутій європейській країні", що серед прихильників "братсва з Росією та покращення життя вже сьогодні", офіційна Україна є тимчасово офіційною. Бо не представляє інтереси ні тих, ні інших, просто політики захопили владу і кажуть, що їх звідти не можна зігнати ніяким чином, тому, що ще не весь термін годування пустими обіцянками пройшов. А Українізації-посилюється в міру послаблення впливу Росії та й всього то, а решта-самозалякування. На рахунок підручників по історії-просто попутав викладення історії з точкою зору на неї. Що ж до багато чого можна сказати-насправді не так вже й безмежно...

Висновок "чистокровного" :
"Поэтому: ЛИЧНО МНЕ ПЛЕВАТЬ и на щирых "украинцев" и на ласковых "москалей" которые себя называют кОзаками-кАзаками. Надеюсь я ясно выразился?"

А ось мій висновок:
Якщо таке ставлення до України демонструється відносно близько-на Кавказі, то що робиться дальше, вглиб Росії?

Відповіді

 • 2007.02.22 | stefan

  Яка слаба генетична пам"ять козаків в Росії,

  а дуже багато з них мають українські корені.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.22 | kotygoroshko

   Re: Яка слаба генетична пам"ять козаків в Росії,

   stefan пише:
   > а дуже багато з них мають українські корені.

   може то Ви й праві, але Тарасіт не вказав, що знайомився з ними в реальному житті, а лише в інтернеті


   для прикладу, я наведу українське місто Харків - теоретично в ньому є нормальні люди, а в інтернеті з Харкова - тільки сексменшини
   (якщо на сайті Майдан є Дедді, що своїм існуванням вносить виключення до сформульованого мною правила, то зайдіть на форум МотоДрайву і відшукайте хоч одного українця по духу серед харківчан)
 • 2007.02.22 | kotygoroshko

  поїдь і подивись

  Taraslt пише:
  > Якщо таке ставлення до України демонструється відносно близько-на Кавказі, то що робиться дальше, вглиб Росії?

  що робиться? нічого
  журнал "МотоДрайв" номери 8 і 9 за 2006 рік - я проїзжав мотоциклом через Кавказ і нормально змалював відношення там до українців, оскільки їдучи в сторону Ірану розмовляв українською мовою, а повертаючись додому їхав з великорозмірним українським прапором


  http://bilyk.rv.ua/rozp_in.htm - дорога туди
  http://motodrive.com.ua/contents.php?id=536 - дорога назад
 • 2007.02.22 | Мартинюк

  Всі російські форуми пасуть бригади ФСБ

  А потенційно проблемні типу "козачих" то і подавно.

  До речі на закритих і напівзакритих форумах козаків ситуація інша.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.22 | Гальшка

   Re: Всі російські форуми пасуть бригади ФСБ

   Мартинюк пише:
   > А потенційно проблемні типу "козачих" то і подавно.
   >
   > До речі на закритих і напівзакритих форумах козаків ситуація інша.

   Стопудів. Х\з, що там за "козаки" сиділи, у згаданому форумі?
 • 2007.02.23 | Мірко

  Про Голодомор, звичайно чули?

  Спрацював. Ефективний спосіб.
  А може не знали що яничарі то найзапекліші вороги зрадженого народу?
  Чого ж тут дивуватися?
 • 2007.02.23 | один_козак

  Самі винні. Це так не робиться.

  Тут питання дипломатичне. Марно сподіватися, що, з'явившись серед зросійщеного народу з гаслами "на броньовику", ви моментально всім їм відкриєте очі й "навернете у свою віру". Треба підходити до цієї справи із запасом терпіння, бути готовим наслухатися багато дурниць ще до того, як ви зможете щось суттєво нове повідомити співрозмовникам. Треба бути готовим вислуховувати ті дурниці, не реагуючи на них так, як воно для вас природно. Бо це означає неминучу сварку та зміцнення розділення. Спочатку поговоріть про речі, в яких ви точно зустрінете розуміння. Можна про дівчат, про спорт, про музику... Можна й про спільну історію, але спостерігаючи, в якій мірі ви в цьому питанні можете зустріти розуміння та спільність поглядів. Поговоривши так, ви отримаєте певний запас позитивного ставлення до себе від співрозмовників. Після того можна потроху піднімати дискусійні питання, постійно стежачи за тим, щоб не перевищити міру сприйняття. Далі - більше. Вода камінь точить.
  І ще. Я поділяю думку людей, що висловлюються про те, що на російських форумах ошиваються "бдітєльниє товаріщі", які цілеспрямовано руйнують всяку отаку роботу, як ви собі задумали. На них бажано не циклитися і не давати себе спровокувати.

  І (важливо) коли вам там вказали на неприйнятність української мови, не треба було наполягати на своєму. А іншого разу - взагалі заходьте зразц російською. Пам'ятайте, що літературна українська мова сприймається такою публікою як "западенська". Якби ви говорили кубанським суржиком, то було б дещо легше. Хоча могли б почути зверхні висловлювання про "плугів". Так міське та москальське населення Кубані називає станичників.

  Минуло 20 років, відколи я щильно спілкувався з кубанцями, і дещо в мовно-культурно-національному питанні за цей час напевне змінилося.
  Але напевне для розуміння теперішніх явищ, мабуть, не зайве буде враховувати деякі речі. Ось мої суб'єктивні враження:
  1.Як і в Україні, там населення поділене на селян (станичників) та городян. При тому городяни російськомовні, а українська мова є ознаккою селянства.

  2.Розмовляючи українською мовою (суржиком, що майже не відрізняється від того, що звучить скрізь у нас, крім Західної України), вони називають цю мову "свой говор". Я чув, що вони вживають правильні народні українські назви ягід, які в той час мало хто з киян вимовляв.

  3.Вважаючи себе "русскімі" та не вважаючи себе українцями, вони дистанціювалися від "москалів" або "кацапів". Недолюблюють їх більше, ніж пересічний східний українець. Хоча є чимала кількість спражніх москалів і серед них. Ці називають себе також козаками і пишаються проживанням на Кубані, але виділяються, і очевидно є ближчі до Москви, ніж до козацтва. Один такий мій знайомий, що виріс у Краснодарі, у свої 20 років не здогадувався, що українці та кубанці - це мало не одне й те саме. Говіркою свого краю гидував і був заскочений питанням від замляка: "Тю... А ты что, балакать не умеешь???" Його ж земляки балакали українською так, що й не кожен киянин здатний був.

  4.Зрозуміло, що все це не стабільно й не статично. Русифікація, напевне, тривала. Але в період "перестройки" та в єльцинський період там були посилилися автономістські настрої. Українському козацтву вдавалося тоді використовувати їх для здобуття значних дипломатичних успіхів. Ці успіхи припинилися з кучмізацією УК.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua