МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

02/25/2007 | Нестор
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=54661

Четвер, 22 лютого, у Львівській мерії видався гарячим днем. Нагадаємо, на запрошення міського голови Андрія Садового на сесію прибули лідери п’яти політичних сил - Юлія Тимошенко (БЮТ), В’ячеслав Кириленко (“Наша Україна”), Євген Золотарьов (ПОРА), Юрій Костенко (УНП), Олег Тягнибок (ВО “Свобода”).

Увесь цей день до Юлії Тимошенко була прикута особлива увага львів’ян. Зранку в аеропорту її зустрічали голова ЛОДА Петро Олійник і голова облради Мирослав Сеник. А навпроти входу в ратушу зібрався чималий натовп людей, які чекали на лідера БЮТ, аби поділитися своїми проблемами, обумовленими, передусім, непомірно підвищеними тарифами на тепло і гарячу воду. Власне питанню тарифів було присвячено увесь сесійний день.

Поява Юлії Тимошенко спричинила ажіотаж у коридорах мерії. Коли міський голова пішов зустрічати столичну гостю, за ним рвонули журналісти з камерами, міські й обласні депутати, охорона, а в коридори повиходили міські чиновники, яким теж кортіло подивитися. Тому Юлію Володимирівну провели в кабінет міського голови мало не чорним ходом і в щільному оточенні помічників та інших політичних лідерів.

Консультації лідерів п’яти політичних сил у кабінеті міського голови затяглися аж… на шість годин – із 12-ї до 18-ї години. І якщо інші політики - Костенко, Тягнибок, Кириленко, Олійник – час від часу виходили з кабінету, а дехто з них навіть встиг провести прес-конференції, то лідерка БЮТ жодного разу не з’явилася. Час від часу в кабінет заносили таці з мінеральною водою та каву і чай. Заходили і виходили з різними паперами та розрахунками керівники комунальних підприємств і департаментів мерії. У приймальній мера на результати перемовин з нетерпінням чекала журналістська братія, а в сесійному залі - міські депутати.

На той час райці вже мали у своєму “доробку” дві прийняті ухвали, які стосувалися надання вільних земельних ділянок та приватизації й надання в оренду об’єктів комунальної власності фізичним та юридичним особам. У кожному з цих паперів містилася відмова від аукціонного шляху вирішення цих питань, з’явилося слово “конкурс”. Це, фактично, означало, що і ділянки, і майно, як це було й досі, надаватимуться “своїм” людям… Як з’ясувалося згодом, дані ухвали було прийнято заздалегідь тому, що саме з аукціонних надходжень Юлія Тимошенко пропонувала компенсувати зниження тарифів для населення.

Нарешті близько 18-ї години вечора лідер БЮТ разом з іншими політиками і мером вийшли з кабінету і попрямували в сесійний зал, де на той час яблуку не було де впасти – люди стояли в проходах, у дверях. Серед лідерів п’яти політичних сил з трибуни сесії Юлія Тимошенко виступила першою. Наголосила на тому, що у підвищенні тарифів по всій Україні винен уряд Януковича. Ціна на російський газ зросла по всій країні, однак саме “регіональний” уряд спричинився до того, що тарифи є різними у різних обласних центрах. В областях, де при владі “регіони”, вони є меншими, а де “помаранчеві” – штучно завищені завдяки урядові. Далі Юлія Тимошенко навела шокуючі факти: за рівнем тарифів на тепло Львів на п’ятому місці в Україні, а по гарячій воді – на першому (!). У Сімферополі і Севастополі за гігакалорію платять 83 гривні, а у Львові – 181 гривню. У Запоріжжі кубометр гарячої води коштує 7 гривень, а у Львові – 12 гривень! Тим часом за середнім рівнем зарплати Львів на одному з найнижчих місць в Україні. Це дає привід “регіоналам” казати, що помаранчева влада винна у підвищенні тарифів.

За словами Юлії Тимошенко, у багатьох областях України тарифи дотуються з місцевих бюджетів – за рахунок продажу землі з аукціонів. Лідер БЮТ оприлюднила інформацію, що у складовій львівських тарифів є кошти… на утримання баз відпочинку ЛКП “Львівтеплоенерго” - “Тростян” і “Червона Калина”. А це понад 3 мільйони гривень (!), використані не за призначенням. Також тепловики включили в ціну тарифів проектно-вишукувальні роботи на ділянках (0,5 мільйона на рік). “Тарифи у Львові не просто необґрунтовані, вони нечесні, у їх формуванні є багато зловживань”, - резюмувала лідер БЮТ.

У проект рішення сесії міської ради Юлія Тимошенко внесла, зокрема, і пропозицію знизити тарифи у Львові на 15% - на тепло з 1 лютого, на гарячу воду – з 1 березня. Однак при голосуванні члени інших фракцій пропозицію БЮТ проігнорували – тільки 32 були “за”. За ухвалу були всі 25 членів фракції БЮТ, два КУНівці і п’ятеро від ПРП. Коли ж депутати почали вимагати надати їм поіменну роздруківку голосування, мер сказав, що її дадуть потім, натомість на електронному табло швиденько промайнули результати голосування, і то таким дрібним шрифтом, що роздивитися було майже неможливо. А от роздруківку довелося “вибивати” з великими труднощами...

Одразу ж після цього мер почав ставити на голосування ухвалу, де йшлося про те, аби не змінювати тариф до кінця опалювального сезону (“Про тарифну політику у Львові”). Перша спроба провалилася – проголосували лише 45 депутатів (а треба 46). При цьому голова фракції БЮТ Юрій Гудима хотів щось сказати, але в нього брутально вихопили мікрофон. У залі зчинився рейвах, депутати піднялися з місць. Андрій Садовий почав розводитися про “деструктивні дії БЮТ” і ще раз поставив на голосування ухвалу про тарифну політику. З другої спроби за неї проголосували 58 депутатів.

Під час шестигодинних консультацій з політиками міський голова Андрій Садовий вийшов до журналістів і заявив: “Я запрошував політиків до Львова, щоби показати їм стабільність, і як треба працювати. І ми їм це сьогодні продемонструємо. Бо київські правила гри мають робитися у Києві”.

Своїми враженнями від атмосфери в сесійному залі Львівської міської ради з кореспондентом “ВЗ” поділився народний депутат від БЮТ Степан Курпіль.

“Це дуже нагадувало атмосферу в сесійному залі Верховної Ради, тільки у ролі комуністів, соціалістів і регіоналів виступали представники “Свободи”, “Пори”, УНП та “Нашої України”. Вони демонстрували низький рівень культури, улюлюкання, хамство, і, здавалося, отримували від цього величезне задоволення. Інакше ніж примітивізмом та “садомазохізмом” це назвати не можна. До створення такої атмосфери долучився міський голова Андрій Садовий - тобто цей термін тут цілком доречний.

Мер хотів вмити руки, показати, ніби він не має впливу на фракції. Хоча відомо, що фракції, які проголосували проти зниження тарифів, є повністю підконтрольними міському голові. Однак він зробив колосальну стратегічну помилку - хотів показати, що є “господарем у хаті”, але це стало першим кроком падіння довіри львів’ян до мера.

Чому так довго тривали консультації? Перемовини велися нон-стоп, під час них телефоном зв’язувалися з лідерами політичних партій у Києві. Рух терміново скликав політраду у Києві, де зобов’язав своїх членів підтримати фракцію БЮТ у Львівській міській раді. Але львівська група рухівців не підкорилася партійній дисципліні, сказали, що самі знають, що їм робити. Щось подібне відбувалося і з НСНУ – тільки двоє КУНівців виявили повагу до проблем львів’ян”.

До речі

При обговоренні пропозицій Юлії Тимошенко виступав і голова ЛОДА Петро Олійник. Гаряче закликав до зниження тарифів, чим викликав оплески в залі, промовляв, що “сьогодні нам єдність потрібна, як ніколи”, маючи на увазі єдність двох помаранчевих сил – “Нашої України” і БЮТ. Однак при голосуванні усе пішло з точністю до навпаки – єдністю і не пахло. Постає запитання: або у виступі губернатора був елемент гри, або він просто не контролює ситуацію у фракції. Якщо однопартійці не слухають голову свого обласного осередку, то або такий голова має скласти повноваження лідера партійного осередку, або партійних підлеглих треба карати – наприклад, застосовувати закон про імперативний мандат.

Відповіді

 • 2007.02.25 | Нестор

  Від себе додам, що ...

  Пікети ЖоПи під Ратушею з гаслами "Ні кулуарному :hot: зниженню тарифів" виглядали дуже прикольно і органічно :)

  Шкода, що грип завадив мені увіковічнити ці історичні кадри :)

  Привіт Луценкові і іншим прімкнувшим до нього САДОоборонцям :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.25 | мих.

   Нестору - два мелких вопроса

   1. Как во Львове с оплатой ЖКХ? Как обыкновенные люди воспринимают эти тарифы? Кого винят (я читал, что по опросу он входит в число самых непопулярных мэров, наравне с Космосом и Добкиным)? Не получится ли во Львове, как в Харькове, где Добкин повысил тарифы чуть не втрое, а народ НЕ платит. Таким образом сама власть своим безумием банкротит ЖКХ, попутно обвиняя в этом "популистов"?
   2. Занимается ли львовскими тарифами прокуратура? Если так, то тарифы обязательно будут снижены, виновным назначат Садового, а именинником объявят Януковича. В итоге Садовый великолепно пиарит акакашное правительство - штаны уже спустил, в позу стал и только лишь ждет наслаждения.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.26 | Нестор

    Re: Нестору - два мелких вопроса

    мих. пише:
    > 1. Как во Львове с оплатой ЖКХ?

    Хреново. Так як всюди.

    > Как обыкновенные люди воспринимают эти тарифы?

    Так і сприймають. Як пограбування. В мене на роботі ті хто голосував за Садового клянуть його останніми словами.

    > Кого винят (я читал, что по опросу он входит в число самых непопулярных мэров, наравне с Космосом и Добкиным)?

    Винять Садового і костенківсько-несунську більшість. Проте з Льоньою-Космосом - це вже перебор. Не знаю як з Добкіним, але Садовий хоч і бандит, але не дебіл як Черновецький.

    > Не получится ли во Львове, как в Харькове, где Добкин повысил тарифы чуть не втрое, а народ НЕ платит. Таким образом сама власть своим безумием банкротит ЖКХ, попутно обвиняя в этом "популистов"?

    Угу. Так і виходить. Є шалені довги проте Садовий і йому подібні тупо перекладають тарифи з плеч боржників на плечі тих хто платить.

    > 2. Занимается ли львовскими тарифами прокуратура? Если так, то тарифы обязательно будут снижены, виновным назначат Садового, а именинником объявят Януковича. В итоге Садовый великолепно пиарит акакашное правительство - штаны уже спустил, в позу стал и только лишь ждет наслаждения.

    Ні. Тут повна ідилія і взаємопорозуміння. Янучари не критикують мера і деколи публічного його хвалять. Певне домовилися. Садовий не дебіл і розуміє, що воювати на два фронти проти Тимошенко і Януковича він не потягне. Воювати виявилося вигідніше проти Тимошенко.
 • 2007.02.25 | дідусь

  Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

  А може Тимошенко приїхати в Ірпінь, та запропонувати "антинародній М. Свистович", знизити тарифи?
  А чо - піар, піар, і ще раз піар.
  От я наприклад гоотовий закластись на ящик шампанського, що якщо у Києві достроково переоберуть черновецького і оберуть нгаприклад бютівського Томенка, то тарифи все одно піднімуть.
  Бо одне діло піз..ть, а інше думати чим заплатити газовикам, що у 12 градусів морозу, котельні не повідключали.
  І що це всі Тягнибоківці та інші так не хочуть Львівян пожаліти. Ну хай у Києві тарифи (припустимо) підвищуються, бо тут комунальні теплопостачальні підприємства напівприватизовані "людьми мера".
  А у Львові, що тягнибок приватизував міськводоканал, що так не хоче зменшувати тарифи?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.25 | Нестор

   Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

   дідусь пише:
   > А може Тимошенко приїхати в Ірпінь, та запропонувати "антинародній М. Свистович", знизити тарифи?

   Спершу розбереться з обласними центрами.

   > От я наприклад гоотовий закластись на ящик шампанського, що якщо у Києві достроково переоберуть черновецького і оберуть нгаприклад бютівського Томенка, то тарифи все одно піднімуть.

   Підняття тарифів може бути різним. Якщо ціна на газ піднімається, то це одне, а коли в тарифи закладається власний дерибан - зовсім інше. Те що Томенко не буде включати в тарифи судові витратина позов до кожної сім"ї або витрати на утримання елітних баз відпочинку я готовий закластися.

   > Бо одне діло піз..ть, а інше думати чим заплатити газовикам, що у 12 градусів морозу, котельні не повідключали.

   Менше красти треба, тоді і думати легше буде. :)

   > І що це всі Тягнибоківці та інші так не хочуть Львівян пожаліти.

   Тому що пристосувалися до крадіжок Садового і беруть у них участь. Зокрема в махінаціях з землею. Саме тому несуни, рухівці, тягнибоківці публічно говорять одне, а потім нагло голосують протилежним чином.

   Якщо Тягнибок чи несуни такі великі захисники бідненьких газовиків, то хай би сказали все це на сесії. Але ж вони цього не говорять, бо орзуміють, що пояснювати високі тарифи газом - це банальна брехня, яка легко викривається. Тому слова одні, а дії зовсім інші.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.25 | Ukrpatriot(patriot)

    А чому ж Ви обирали п..ла Саодового

    Всі тоді гасали з його Садопоміччю і рагулі чомусь його обрали, людину недалеку. Ви не знали, що він такий буле?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.26 | Нестор

     Ви мене ні з ким не сплутали?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.01 | Ukrpatriot(patriot)

      Я мав на увазі не Вас конкретно

      а взагалі львів"ян, які по ногам пісяли, коли чули про Самопоміч.
  • 2007.03.03 | Михайло Свистович

   Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

   дідусь пише:
   > А може Тимошенко приїхати в Ірпінь, та запропонувати "антинародній М. Свистович", знизити тарифи?

   Може. Якщо є підстави. От зараз ми з БЮТівцями якраз і обговорюємо тарифи, вивчаємо разом. Є певна користь. Тепер депутати не захищатимуть злодіїв-комунальників.

   > А чо - піар, піар, і ще раз піар.

   Поки що в Ірпені піару нема. Є розмови навколо обгрунтованості та доцільності. Поки що все проходить достатньо конструктивно та економічно зважено.

   > От я наприклад гоотовий закластись на ящик шампанського, що якщо у Києві достроково переоберуть черновецького і оберуть нгаприклад бютівського Томенка, то тарифи все одно піднімуть.

   Не піднімуть, просто забезпечать відшкодування в різниці, як це зараз зробив Черновецький
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.06 | дідусь

    Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

    Михайло Свистович пише:
    > Може. Якщо є підстави. От зараз ми з БЮТівцями якраз і обговорюємо тарифи, вивчаємо разом. Є певна користь. Тепер депутати не захищатимуть злодіїв-комунальників.


    Так і в Києві Бютівцям запропонували вивчити тарифи, перерахувати все. Комісію спеціальну створили, яку і очолили "опозиціонери (НУ та БЮТ), ну і шо?
    Посчитали мальонько - "ех скушноє єнто дєло счітать" - "народ нє відіт, піару нікакого", а посєму плюнули "народніє защітнічки" на всьо єнто дєло, тицьнули пальцем у небо і ізрєклі: "повишаєм в два рази", а інше - за рахунок бюджету".
    У Вас тоже так вивчають тарифи?
    До того ж якщо уйму грошей місцевого бюджету бухкати у відшкодування тарифів, то що ж робити з іншими соціальними програмами (будівництво соціального житла, покращення медичного обслуговування, тощо?).
    А що стосується злодійства, то я не в тарифах вам рекомендував би його шукати перш за все (хоча і там є), тим більш не в жеківських тарифах, так як левова частка комунальних платежів (опалення, вода гаряча і холодна) це не власне жеківскі послуги, а спеціалізованих служб і ЖЕКи з того роя не мають ніх...я.
    На тарифах багато не накрадеш (покищо зворотнього ніхто не довів, до речі), а от на приписках на ремонтах будинків (в Києві програма "Мій дім моє подвірья"), шкіл, тощо - от там дійсно здійснюються серйозні привласнення бюджетних коштів.
    А що стосується завищених тарифів, то я хоч "навлєку" на себе праведний гнів "борців з тарифами", проте, саме ця завищеність, допомагає хоч як на плаву триматись комунальним службам, та покривати ті витрати, які не покриваються, у звязку з тим, що дуже значна доля населення ПРОСТО НЕ ПЛАТИТЬ.
    От уявімо, що дійсно будуть пораховані справжні тарифи і вони виявляться у два рази нижче тих, які платяться (але ж половина людей не платить - і завищеною частиною перекривають те, за що неплатять боржники).
    Завтра ви порахуєте справжній розмір - знизите тарифи - через кілька місяців комунальне господарство Ірпеня ждатиме колапс. Тому що одні заплатять лише за себе, - а хто заплатить за тих, хто вже роками не платить (і платити не збирається)? І за який х...й ви розрахуєтесь за газ і т.д., і т.п.
    Це при тому, що при існуючому мораторії і настроях населення - ви хер кого викинете із квартири за борги, а якщо начнете активно викидате, то "народ" викине Вас із мерії - (як антинародну владу), на радість Бондарю і гопкомпанії.
    Я прошу всіх уявити (і дати відповідь) - хто, і за який рахунок покриватиме колосальну заборгованість неплатників (яка сьогодні частково перекривається завищеними тарифами, по яких платять - ті що платять)?    > > От я наприклад гоотовий закластись на ящик шампанського, що якщо у Києві достроково переоберуть черновецького і оберуть нгаприклад бютівського Томенка, то тарифи все одно піднімуть.
    >
    > Не піднімуть, просто забезпечать відшкодування в різниці, як це зараз зробив Черновецький


    Ага - якщо буде за що "забезпечувати". А якщо не буде?
    Ні, звичайно, якщо згорнути всі інші програми і мінімізувати їх фінансування, і діяти за принципом - "кожну бюджетну копійко на покриття збитків ЖКХ", то можна якось тягнути.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.06 | Hoja_Nasreddin

     А до чого тут М.Свистович?

     Весь пасаж Вашого допису зводиться до двох речей: погані БЮТ-івці в КиївРаді та погані українські громадяни, що не сплачують за послуги.
     До чого тут Михайло Свистович?
     Ага і ще: а що буде, якщо розрахунки покажуть, що тарифи занижені?! Почитайте про тарифи на тепло в Болгарії, це аби Ваше абстрагування не сягало АЖ ТАК далеко.
     І взагалі: а якщо під Вами провалиться унітаз? То Ви вважаєте, що не потрібно було йти в туалет а просто всратися у кімнаті? Але ж і логіка у вас :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.06 | дідусь

      Re: А до чого тут М.Свистович?

      Hoja_Nasreddin пише:
      > Весь пасаж Вашого допису зводиться до двох речей: погані БЮТ-івці в КиївРаді та погані українські громадяни, що не сплачують за послуги.
      > До чого тут Михайло Свистович?
      > Ага і ще: а що буде, якщо розрахунки покажуть, що тарифи занижені?! Почитайте про тарифи на тепло в Болгарії, це аби Ваше абстрагування не сягало АЖ ТАК далеко.
      > І взагалі: а якщо під Вами провалиться унітаз? То Ви вважаєте, що не потрібно було йти в туалет а просто всратися у кімнаті? Але ж і логіка у вас :)

      Щото я не зрозумів Вашої логіки.
      До Михайла Свистовича претензії суто логічні (по тарифах у дискусіях на цьому форумі я якраз підтримував його).
      А от проти бютівців дійсно маю щось - бо "разрушать" є сенс, якщо згодом маєш намір будувати. Бютівці блокували трибуни і т.д і т.п, бо "гадкая власть" віш лі завищені тарифи прийняла. Коли ж їм запропонували ПЕРЕВІРИТИ і ЦИФРАМИ довести їх завищеність, то вони швидко "втомились" і спригнули з теми - тіпа (та ну їх ті розрахунки)давайте краще у два рази підвищимо, а решту будемо перекривати з бюджету.
      То нафуя ж було "ізображать возмущєніє" "зладєйской властю". От Вам комісія, от ви її очолили і не пизд..ть, а докажіть розрахунками, що тарифи завищені (а значить влада підла).
      Якщо тарифи не завищені, то так і треба було говорити людям, що треба знизити тарифи, бо вони хоч і реальні, але не пійомні, та шукати джерела перекриття різниці.
      А то ж бля..дь істєрики і слюни стільки було "про завищені тарифи".
      А пишу я все не для того щоб "ущіпнути народ" і сказати, що він не такий (який є, іншого немає - і бютівці з народу, тому тоже всякі є), а для того щоб наштовхнути деяких адептів тих чи інших політиків, не вірити на слова ні владі НІ ОПОЗИЦІЇ - бо підлі і брехливі і ті і інші, а вірити справам, і думати - а як бляха контролювати і тих - і інших.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.06 | Hoja_Nasreddin

       Re: А до чого тут М.Свистович?

       А хіба бютівці не виступали з доповіддю де обгрунтовували завищенність тарифів? Але космонавти їхню доповідь разом з доповідачем послали якнайдалі. А чи не знизили київські тариф? а чи не бігав представник київради (заступник космонавта, забув прізвище) на всіх можливих каналах і не доводив протилежне а зара правда язичок проковтнув по саму дупу?
       Хто і коли з бют-івців сказав що він стомився рахувати іну його на .. ці розрахунки? Виглядає на те що Ви розповідаєте байки. Бо якщо ні - цитуйте з посиланнями :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.07 | Михайло Свистович

        Re: А до чого тут М.Свистович?

        Hoja_Nasreddin пише:
        > А хіба бютівці не виступали з доповіддю де обгрунтовували завищенність тарифів? Але космонавти їхню доповідь разом з доповідачем послали якнайдалі. А чи не знизили київські тариф? а чи не бігав представник київради (заступник космонавта, забув прізвище) на всіх можливих каналах і не доводив протилежне а зара правда язичок проковтнув по саму дупу?

        Насправді БЮТівці у Києві дійсно нічого не довели, про що свідчить їх голосування за зниження тарифів за рахунок 2-мільярдної річної дотації.
    • 2007.03.07 | Михайло Свистович

     Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

     дідусь пише:
     >
     > У Вас тоже так вивчають тарифи?

     Ні, в нас трохи краще, але... Це - довга історія, яку я не маю часу зараз описувати.

     >
     > А що стосується злодійства, то я не в тарифах вам рекомендував би його шукати перш за все (хоча і там є), тим більш не в жеківських тарифах, так як левова частка комунальних платежів (опалення, вода гаряча і холодна) це не власне жеківскі послуги, а спеціалізованих служб і ЖЕКи з того роя не мають ніх...я.
     > На тарифах багато не накрадеш (покищо зворотнього ніхто не довів, до речі), а от на приписках на ремонтах будинків (в Києві програма "Мій дім моє подвірья"), шкіл, тощо - от там дійсно здійснюються серйозні привласнення бюджетних коштів.

     На тарифах багато не накрадеш, якщо не включати всі ці ремонти у величину тарифу. А часто включають. Особливо теплопостачальні та водопостачальні підприємства.

     > А що стосується завищених тарифів, то я хоч "навлєку" на себе праведний гнів "борців з тарифами", проте, саме ця завищеність, допомагає хоч як на плаву триматись комунальним службам, та покривати ті витрати, які не покриваються, у звязку з тим, що дуже значна доля населення ПРОСТО НЕ ПЛАТИТЬ.
     > От уявімо, що дійсно будуть пораховані справжні тарифи і вони виявляться у два рази нижче тих, які платяться (але ж половина людей не платить - і завищеною частиною перекривають те, за що неплатять боржники).

     На жаль, це так, але тут є інша сторона: підвищені тарифи зумовлюють збільшення неплатежів, тому іноді краще мати менші тарифи, але більші проплати.

     > Завтра ви порахуєте справжній розмір

     Не порахуємо. Бо це - не так просто.

     > знизите тарифи

     Вже вчора деякі знизили (на тепло майже у всіх теплопостачальних підприємств), а ЖЕКівські підвищили, бо вони в нас діяли ще з 2005 року.

     > через кілька місяців комунальне господарство Ірпеня ждатиме колапс

     Думаю, що ні, якщо вдасться дещо зробити. Але це так само довга історія.

     > Це при тому, що при існуючому мораторії і настроях населення - ви хер кого викинете із квартири за борги

     Я знаю

     >
     > Ага - якщо буде за що "забезпечувати". А якщо не буде?

     В Києві буде.

     > Ні, звичайно, якщо згорнути всі інші програми і мінімізувати їх фінансування, і діяти за принципом - "кожну бюджетну копійко на покриття збитків ЖКХ", то можна якось тягнути.

     В Ірпені не можна ніяк тягнути. Бюджет не той.
 • 2007.02.26 | Hoja_Nasreddin

  Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

  Я лишень дивився новини про це по 12 каналу (Львів). Враження - жахливе. Виходить наприклад Іващишин на трибуну, з пикою, яка не у всі двері ся пропхає, і каже (очевидно до Ю.Тимошенко): "Ви перше поясніть, чого ми маємо знижувати тарифи, обгрунтуйте це, а вже потім наполягайте." Так я ото собі думаю-гадаю, а я кого біса це МУРЛО сидить у міській Раді? Йому Юля має привезти обгрунтування?
  Щодо тягнибока, то його вистачає тільки чіпляти наліпки про москалів на смітники. Най би розповів, як його виборчу кампанію Донецьк спонсорував.
  Взагалі, враження від цього дійства, влаштованого Садовим, справді прикре й сумне. Щодо обрання міської влади Львів віддавна (мабуть з часів Шпіцера-Чоновола) у повній безнадії (прострації).
  Якийсь системний збій в обранні міської та обласної Рад спостерігається у Львові. До речі, надзвичайно вигідний Києву (тому недоброму, срановладному).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.26 | дідусь

   Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

   Взагалі-то в цивільному процесуальному кодексі (як і в кодексі адміністративного судочинства) є норма, відповідно до якої: "кожна сторона яка посилається на певні обставини, зобовязана довести їх належними доказами".
   Звичайно, влада повинна (просто зобовязана) довести реальність обставин на які вона посилається (тобто обгрунтованості тарифів), але і Юлька повинна не дешевим популізмом займатись, а обгрунтувати - що вони завищені і нереальні.
   А то приклад Києва вже показав - істерії і популізмубуло повні штани, а як попросили Бютівських і Нашистських депутатів перевірити ці тарифи, навіть дали їм очолити цю комісію, то вони трошки пощитали, а потом плюнули - "та ну їх нафуй ці розрахунки", глянули в небо тицьнули пальцем і сказали - "а давайте в два рази піднімемо, а інше перекриємо із бюджету".
   А чому в 2, а не в 2,2 або в 1,7 раза. А фуй його знає. Просто цифра кругла і акурат красіва для популізму.
   Зате скоко піару, скоко піару. Я взагалі дивуюсь чому юлька не пропонує взагалі відмінити плату за комунальні платежі - така б підтримка народу була б. Закачайсь.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.26 | Ukrpatriot(patriot)

    Так то воно так

    Але суд у Водоканалу за необгрунтовані тарифи виграли :) Тре новий ще проти Задового
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.26 | дідусь

     Re: Так то воно так

     А ще було б непогано, якби юлька знизила б тарифи хоч би у одному місці де мером є Бютівець.
     А то знаєте знову згадується притча про соринку у чужому оці.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.03 | Михайло Свистович

     Re: Так то воно так

     Ukrpatriot(patriot) пише:
     > Але суд у Водоканалу за необгрунтовані тарифи виграли

     А на яких підставах суд прийняв таке рішення. Бо може бути, як з якимись іншими львівськими тарифами, що їх погодив не той орган, який мав.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.04 | Ukrpatriot(patriot)

      Re: Так то воно так

      Михайло Свистович пише:
      > Ukrpatriot(patriot) пише:
      > > Але суд у Водоканалу за необгрунтовані тарифи виграли
      >
      > А на яких підставах суд прийняв таке рішення. Бо може бути, як з якимись іншими львівськими тарифами, що їх погодив не той орган, який мав.

      Там детальніше було на www.rada.lviv.ua. Мені здається, що прийняли саме через необгрунтованість і півтора року брали гроші. У Львові вода то взагалі болюча тема. В мене наприклад фактично постійно проводять такий трюк. Холодну воду виключають, а через гарячий кран пускають холодну. Ось Вам і додаткова плата за підігрів води...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.05 | Михайло Свистович

       Re: Так то воно так

       Ukrpatriot(patriot) пише:
       >
       > В мене наприклад фактично постійно проводять такий трюк. Холодну воду виключають, а через гарячий кран пускають холодну. Ось Вам і додаткова плата за підігрів води...

       Якщо так - то це дійсно неподобство, варте суду
      • 2007.03.05 | Михайло Свистович

       Таки воно не так

       Ukrpatriot(patriot) пише:
       >
       > Там детальніше було на www.rada.lviv.ua. Мені здається, що прийняли саме через необгрунтованість

       Ні, таки через процедуру (вже дізнався). Бо їх погодив не виконком, а заступник міського голови одноосібно. А до суду подали Громадський форум Львова, «Опора», Асоціація платників податків, Руський рух України та Руський блок України. «Це випадок, коли громадські організації стали своєрідною політичною силою», – констатував голова координаційної ради ГФЛ Олег Мацех (http://ura.lviv.ua/archive/?/2006/12/11/~/13788). До речі, це не той шовіністичний Руський блок?
   • 2007.02.26 | пан Roller

    Куб питьевой уже $200 , а в Киев рассказывают в два раза упало.

    дідусь пише:

    > А то приклад Києва вже показав - істерії і популізмубуло повні штани, а як попросили Бютівських і Нашистських депутатів перевірити ці тарифи, навіть дали їм очолити цю комісію, то вони трошки пощитали, а потом плюнули - "та ну їх нафуй ці розрахунки", глянули в небо тицьнули пальцем і сказали - "а давайте в два рази піднімемо, а інше перекриємо із бюджету".
    > А чому в 2, а не в 2,2 або в 1,7 раза. А фуй його знає. Просто цифра кругла і акурат красіва для популізму.

    А что следует понимать под тарифом?

    Означает ли это, что куб горячей воды будет в дава раза дешевле (дороже)? Сомневаюсь, однако.

    К примеру, я поставил счетчик, что бы сэконить.А узнаю, что куб по счетчику стоит дороже.Причем, теперь придется платить за слив холодной воды в горячей трубе, в доме нет обратки. А "горячу" воду сливать дороже чем холодную, раз в шесть.

    Выход конечно есть, не пользоваться грячей водой,греть на газе, скажимо для мытья посуды.Но радости меньше станет. То льешь сколько хочешь, а то сколько сможешь.

    Да и потом литр питьевой воды повысился. Миргородская стоит уже больше 1 грн.Шесть литров семь грн. На куб получается 1000 грн.,без доставки. Так вроде тарифы и не завыщены. Какой дурак за 90 коп согласится тонну (куб) холодной воды на этаж поднимать.90 коп против 1000 грн- мизер.Одна десятая процента.Считай, даром.

    И потом, чего они холодную питьевой не называют? Я люблю смотреть рекламу за "Калгон". Это представляет, что в трубах твориться.Унитазы отмывать с химией приходиться, а человеку хоть бы что.

    Может ее с Калгоном пить, или типа с фильтром барьер.Я вот не знаю можно ли ее кипятить.И на какой байде борщ варить.На той что унитазы, смываем.А чистить, дизенфицировать чем? Я не пью, к примеру.
    На Миргородской дорого получается.

    И почему украинцы не закрепили право на чистую европейскую воду в конституции? Я знаю почему. Нет ее чистой в Украине.А на дотации, хотя бы детям и бюджета не хватит.Вот и кормят байками про тарифы.
    Черновецкий же сказал брещут, и я ему верю, брешут. Не снизили они ни хрена.А повысили, причем, по методике рассчета подписаной екс примьером Тимошенко.Да еще под эту дудку хотят землю продавать. Хитро задумали.

    Brgds
  • 2007.03.03 | Михайло Свистович

   Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

   Hoja_Nasreddin пише:
   > Я лишень дивився новини про це по 12 каналу (Львів). Враження - жахливе. Виходить наприклад Іващишин на трибуну, з пикою, яка не у всі двері ся пропхає, і каже (очевидно до Ю.Тимошенко): "Ви перше поясніть, чого ми маємо знижувати тарифи, обгрунтуйте це, а вже потім наполягайте." Так я ото собі думаю-гадаю, а я кого біса це МУРЛО сидить у міській Раді? Йому Юля має привезти обгрунтування?

   Так. Вона ж вимагає знизити тарифи та ще й межу, можливо, вказує. То треба ж обгрунтовувати такі слова і тим більше межу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.04 | Hoja_Nasreddin

    Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

    Чого ж не сказати так: ми все дослідили, порахували, порадились з фахівцями і дійшли висновку, що - а далі їхня обгрунтована величина (менше чи більше чи так лишити). А вони ж міркують як звичайнісінькі дармоїди: Юлечко, волієш, аби ми знизили тарифи - просимо дуже - але обгрунтуй чого і на скільки. Якби тут сиділи депутати міськради донецької, то я ще розумію: вони можуть не бути поінформованими щодо справ у Львові. Отож, ішлося не за конкретну цифру, і не було сзаперечень з їхнього боку ОБГРУНТОВАНИХ, а вони вимагали, аби їх Юля переконувала -а вони щодо цифр - цілина. От що прикро.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.04 | Михайло Свистович

     Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

     Hoja_Nasreddin пише:
     > Чого ж не сказати так: ми все дослідили, порахували, порадились з фахівцями і дійшли висновку, що - а далі їхня обгрунтована величина (менше чи більше чи так лишити).

     Не знаю. Я не бачив того, що казали вони, і що вимагала Юля. Тому прокоментував саме конкретну Вашу претензію до Іващишина. Вона без слів, написаних тут, була необгрунтованою.

     > А вони ж міркують як звичайнісінькі дармоїди: Юлечко, волієш, аби ми знизили тарифи - просимо дуже - але обгрунтуй чого і на скільки.

     Правильно. Якщо вимагаєш знизити, то маєш мати підстави, а не бажання. Вона назвала підстави? А вимагала знизити на якусь конкретну величину? Без відповіді на ці та інші питання дуже важко давати комусь оцінку.

     > Якби тут сиділи депутати міськради донецької, то я ще розумію: вони можуть не бути поінформованими щодо справ у Львові. Отож, ішлося не за конкретну цифру, і не було сзаперечень з їхнього боку ОБГРУНТОВАНИХ, а вони вимагали, аби їх Юля переконувала -а вони щодо цифр - цілина. От що прикро.

     Чому прикро? Якщо Юля приїхала знижувати тарифи, то мала ж якісь підстави пред"явити. Вона їх пред"явила? Як саме вона закликала знизити тарифи? Тут важливо знати конкретні слова.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.04 | Нестор

      Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

      Михайло Свистович пише:
      > Не знаю. Я не бачив того, що казали вони, і що вимагала Юля. Тому прокоментував саме конкретну Вашу претензію до Іващишина. Вона без слів, написаних тут, була необгрунтованою.

      Обгрунтованою. Це мурло геть зовсім втратило совість і стид.

      > Правильно. Якщо вимагаєш знизити, то маєш мати підстави, а не бажання. Вона назвала підстави?

      Так назвала. Утримання елітних гірськолижних баз в Карпатах за рахунок комунальних платежів львівян достатньо вагома підстава?

      > А вимагала знизити на якусь конкретну величину?

      На 15 %.

      > Без відповіді на ці та інші питання дуже важко давати комусь оцінку.

      Відповіді були наведені в статті Ліщенко.
 • 2007.02.26 | raw_stick

  А що?

  Юлія Володимирівна думала, щойно вона приїде - і всі по стійці "струнко" проголосують так, як вона захоче?

  Ага, щас.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.26 | пан Roller

   Так вона же хоче как лучше землю Украны продать.

  • 2007.02.26 | Нестор

   Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

   raw_stick пише:
   > Юлія Володимирівна думала, щойно вона приїде - і всі по стійці "струнко" проголосують так, як вона захоче? Ага, щас.

   Угу. А ми назло їй зробимо високі тарифи :)

   Вона правда поїде собі до Києва, а ми з тарифами залишимося, але то дрібниці. Як приємно назло Тимошенко відморозити собі вуха :)

   Наступного разу, коли приїде до Львова треба буде собі зарплату вдвічі зменшити. Хай бачить, які галичани горді і незалежні :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.01 | raw_stick

    Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

    До чого тут "на зло" чи не "на зло"? Мені просто цікаво, чим керується людина, яка не при владі, гадаючи, що її появи в залі досить, аби було проголосовано те чи інше рішення.

    Але якби ж то в залі. Насамперед - кілька годин в кабінеті у Помагая, а депутатам - чемно чекати. Та мене самого таке вкурвило б.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.04 | Нестор

     Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

     raw_stick пише:
     > Мені просто цікаво, чим керується людина, яка не при владі, гадаючи, що її появи в залі досить, аби було проголосовано те чи інше рішення.

     Керується тим, що її поява в залі робить голосування публічним. Таким чином різним бандюкам типу Іващишина треба вибирати чи на всю Україну показати себе бандюком чи таки трошки сісти на дієту.

     > Але якби ж то в залі. Насамперед - кілька годин в кабінеті у Помагая, а депутатам - чемно чекати. Та мене самого таке вкурвило б.

     Вкурвлюватися можете в будуарі своєї коханки за те що заставляє вас чекати, а депутати на роботі. І працювати над прозорими правилами формування тарифів їх прямий обов"язок. Їм зарплату за це платять.

     До речі чекати їх ніхто не просив. Замість чекати треба було працювати і робити розрахунки, які всі чомусь так вимагали від приїзжих гостей. Хоча робити розрахунки якраз мають самі депутати.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.05 | raw_stick

      Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

      Нестор пише:

      > Керується тим, що її поява в залі робить голосування публічним. Таким чином різним бандюкам типу Іващишина треба вибирати чи на всю Україну показати себе бандюком чи таки трошки сісти на дієту.

      Голосування й так публічні. На сесіях присутні журналісти, голосування відбувається у поіменному режимі. Зацікавленим львів"яни (які читають газети) й так дізнаються про результати важливих голосувань.

      > Вкурвлюватися можете в будуарі своєї коханки за те що заставляє вас чекати, а депутати на роботі. І працювати над прозорими правилами формування тарифів їх прямий обов"язок. Їм зарплату за це платять.

      По-перше, прошу не вдаватися до особистих випадів. Я також за словом до кишені не лізу, але тут для цього не місце.

      По-друге, депутатам міської ради зарплати не платять. Вони працюють на громадських засадах. "Учітє матчасть" (с) Ви.

      По-третє, я ж нічого не заперечую. Так, обов"язок; так, нікудишні депутати - бо пропорціоналка практично позбавила людей вибору.

      Я намагаюся лише зрозуміти, чому вони - погані, добрі - мали раптом голосувати по-іншому, ніж вважали за потрібне, від присутності (чи неприсутності) на сесії когось, хто не може їх безпосередньо "нагнути". І не лише не може "нагнути", але й домовлятися йде не з ними ("прозоро", в сесійній залі), а в кабінет до Садового (за двома зачиненими дверима - це що за "прозорість"?). Що ж тут дивуватися, що вони проголосували так, як проголосували?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.06 | Нестор

       Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

       raw_stick пише:
       > Голосування й так публічні. На сесіях присутні журналісти, голосування відбувається у поіменному режимі. Зацікавленим львів"яни (які читають газети) й так дізнаються про результати важливих голосувань.

       Хм... Ви бачили поіменний список голосування по підвищенню тарифів? Отожбо. Треба бути дуже зацікавленим, щоб його нарити. А по лютневому голосуванню вам кожен львівянин скаже з точністю до депутата. Це і називається публічністю.

       > По-третє, я ж нічого не заперечую. Так, обов"язок; так, нікудишні депутати - бо пропорціоналка практично позбавила людей вибору.

       Та ну. А до того як жахлива пропорціоналка перекрила нам кисень депутати полумяно боролись за народ? Так хоч під тиском голосують. А у випадку мажоритарки, коли нема прямої відповідальності то більша частина БЮТ і ПРП також би проголосували "за" тарифи. Бо власна кишеня завжди ближче.

       > Я намагаюся лише зрозуміти, чому вони - погані, добрі - мали раптом голосувати по-іншому, ніж вважали за потрібне, від присутності (чи неприсутності) на сесії когось, хто не може їх безпосередньо "нагнути".

       Бо крім "вважання за потрібне" існують ще передвиборчі обіцянки за які їх і обрали депутатами. Нагинання до виконання передвиборчих обіцянок вважаю дуже корисною справою.

       > І не лише не може "нагнути", але й домовлятися йде не з ними ("прозоро", в сесійній залі), а в кабінет до Садового (за двома зачиненими дверима - це що за "прозорість"?).

       Тільки не треба вдаваної наївності. Ви чудово розумієте, що саме Садовий контролює більшість через різні махінації з землею та ін. Одже розумний чоловік буде домовлятися саме з реальною владою. Не станете ж ви в Києві домовлятися з всілякими там довгими, а підете до Черновецького.

       > Що ж тут дивуватися, що вони проголосували так, як проголосували?

       Та я і не дивуюся. Мені їх мотиви цілком зрозумілі. Саме пропорційна сиситема дає мені широкі можливості для наступних висновків :) За уродів з ЖоПи, УНП, НСНУ і Свободи голосувати не буду.
   • 2007.03.04 | Михайло Свистович

    Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

    Нестор пише:
    > raw_stick пише:
    > > Юлія Володимирівна думала, щойно вона приїде - і всі по стійці "струнко" проголосують так, як вона захоче? Ага, щас.
    >
    > Угу. А ми назло їй зробимо високі тарифи :)
    >
    > Вона правда поїде собі до Києва, а ми з тарифами залишимося, але то дрібниці. Як приємно назло Тимошенко відморозити собі вуха :)

    Ні про яке назло тут не йдеться. Тарифи збільшились давно, не під час приїзду Тимошенко, так що назло не було. А те, що не схотіли знизити, так не бачать причини. Іващишин правильно сказав: "Дайте розрахунок, чому ми повинні їх знижувати?" Бо одного чийогось бажання для цього мало. Є така річ як економіка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.04 | Нестор

     Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

     Михайло Свистович пише:
     > Ні про яке назло тут не йдеться.

     Саме "назло". Бо як інакше розцінити радість таких несунів як попередній допиусвач від не зменшення тарифів.

     > Тарифи збільшились давно, не під час приїзду Тимошенко, так що назло не було.

     Назло не зменшили, хоча підстави були.

     > А те, що не схотіли знизити, так не бачать причини.

     Звісно. З якого дива несунам жопам і костенківцям бачити причини припинити набивати собі кишені :)

     > Іващишин правильно сказав: "Дайте розрахунок, чому ми повинні їх знижувати?"

     Це мурло, коли підвищувало тарифи, то зробило це без розрахунку, а щоб знижувати йому розрахунок потрібен?

     > Бо одного чийогось бажання для цього мало.

     Бажання Садового, Іващишина чи костенківців підвищити тарифи цілком вистарчило.

     > Є така річ як економіка.

     А ще є така річ як відкати, які є частиною нашої економіки.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.05 | Михайло Свистович

      Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

      Нестор пише:
      >
      > Саме "назло". Бо як інакше розцінити радість таких несунів як попередній допиусвач від не зменшення тарифів.

      По-різному можна розцінити. Наприклад, як перемога реальності над популізмом.

      >
      > Назло не зменшили, хоча підстави були.

      Я не побачив серйозних підстав, окрім тих баз. При цьому не кажу, що їх не було, але не сприймаю, як ти, на віру слова Юлі. Тим більше, що вже знайшов у її словах неправду щодо цифр. Хай вона дасть по сраці помічникам, які готували її до поїздки.

      >
      > Це мурло, коли підвищувало тарифи, то зробило це без розрахунку, а щоб знижувати йому розрахунок потрібен?

      Не сміши. Будь-яке підвищення тарифів (навіть саме злодійське) завжди відбувається за розрахунком. Там є ціла процедура, просто так їх підвищити неможливо. Прокуратура скасує.

      >
      > Бажання Садового, Іващишина чи костенківців підвищити тарифи цілком вистарчило.

      Угу, а ще чомусь таке бажання виникло одночасно у всіх рад по всій Україні? Ти думаєш, про що пишеш?

      >
      > А ще є така річ як відкати, які є частиною нашої економіки.

      Ото треба виявляти відкати, наводити їх факти, а тоді на цю суму вимагати зменшення таифів. Економіка не любить вільного поводження з цифрами і мститься за це жорстоко.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.06 | Нестор

       Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

       Михайло Свистович пише:
       > По-різному можна розцінити. Наприклад, як перемога реальності над популізмом.

       Угу. Вдаримо підвищенням тарифів по популізму. Я вже про таку рагульську психологію писав :)

       > Я не побачив серйозних підстав, окрім тих баз.

       А цього мало?

       > Не сміши. Будь-яке підвищення тарифів (навіть саме злодійське) завжди відбувається за розрахунком. Там є ціла процедура, просто так їх підвищити неможливо. Прокуратура скасує.

       Це ти мене не сміши. Якщо б в мурла Іващишина був би хоч натяк на чесний розрахунок підвищення тарифів, то він би а також костенківці і несуни махали б ним над головою та доводили, що тарифи є обгрунтованими. Нічого цього не було. Натомість вся ця гоп-компанія під прицілом відеокамер заливалася солов"ями і говорила про необхідність зниження тарифів. А проголосували потім зовсім по іншому. А видирання в Садового роздруківки голосування - це була окрема міні-війна.

       > Угу, а ще чомусь таке бажання виникло одночасно у всіх рад по всій Україні? Ти думаєш, про що пишеш?

       А бо геніальні ідеї часто приходять в голову багатьом одночасно :) Коли можна під шумок підвищення ціни імпортного газу продати співгромадянам дорого дешевий газ власного видобутку та ще й при цьому підняти на все ціни причому більше навіть ніж подорожчав імпортний газ, то це святе діло. Так що я чудово знаю і розумію про що пишу.

       Коли дурна баба на базарі підіймає ціну на яйця вдічі мотивуючи це підвищенням ціни на газ, то я можу зрозуміти її тупість і жадібність. Процес ціноутворення для неї загадка. Але коли ту ж саму туфту починає гнати вибраний мною депутат, то тут треба приймати міри.

       > Ото треба виявляти відкати, наводити їх факти, а тоді на цю суму вимагати зменшення таифів. Економіка не любить вільного поводження з цифрами і мститься за це жорстоко

       Михайле, не вдавай наївного, а то пошлю. Якщо зараз такий мудрий, то треба було в 2000 р. виявляти злочини Кучми, наводити їх факти, а тоді вимагати покращення життя людей рівно на цю суму. Ти чудово знаєш, що виявити факти може лише хтось із цієї кодли, коли йому надоїсть красти.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.06 | дідусь

        Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

        > Михайло Свистович пише:
        > > Угу, а ще чомусь таке бажання виникло одночасно у всіх рад по всій Україні? Ти думаєш, про що пишеш?

        > Нестор пише:
        > А бо геніальні ідеї часто приходять в голову багатьом одночасно :)


        А що, усі депутати міських рад мають відношення до комунального бізнесу, мають щось з того?
        Це такий широкий і розгалужен ий бізнес, що усі депутати усіх рад України мають з нього кормушку? Ви можете це довести? Чи хоча б щось розбираєтесь у цьому?
        Чи ви думаєте, що всі депутати дурні і не розуміють, що голосування за підвищнення тарифів не додає їм авторитету і перспектив на майбутні вибори? Я думаю розуміють. Проте голосують і більшість депутатів і більшість з них до комунального бізнесу ніякого відношення не мають і нічогго з нього не мають.
        А може люди просто знають реальну ситуацію і розуміють, що часто іншого виходу просто немає.
        А щодо дешевих вояжів із зменшенням тарифів на 10%, то чи щось стоїть за ними реальне для людей.
        Привожу приклад:
        Сімья 2 пенсіонери спільний дохід (дві пенсії) - 800грн.
        Комунальні платежі - 300 грн.
        За власний рахунок 15% * 800 = 120 грн.
        Дотація (300-120) = 180 грн.

        Ура, Юля добилась зниження тарифів на 10%, тепер старичкам нарахують не 300грн комунальних платежів, а 270 грн, з них буде сплачено:
        мешканцями - (в межах 15% сукупного доходу) - 120 грн.
        дотація 270-120 = 150 грн.

        "Вопрос": наскільки гривень стануть платити менше пенсіонери, після зниження тарифів на 10%, після турне Ю. Тимошенко?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.07 | samopal

         Вдаримо з мосту у воду...

         Дідусю, а з чого це Ви взяли, що депутати не можуть нічого зробити з ціною на газ для населення та комунального господарства? Адже там імпортний газ не використовується а чого ж це тарихви підскочили аж удвічі? Може яка "собівартість" зросла? Знову комусь на "Мерцедес" не вистачає? Чи не хочеться відкриті аукціони на земельні ділянки проводити, бо дурні питання про те, де брати гроші на утримання комунального господарства відразу відпадуть... А, натомість. з'являться інші.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.03.07 | Михайло Свистович

          Re: Вдаримо з мосту у воду...

          samopal пише:
          > Дідусю, а з чого це Ви взяли, що депутати не можуть нічого зробити з ціною на газ для населення та комунального господарства?

          Із законодавства, яке Вам також було б не гріх підівчити перед тим, як спамити сюди такі питання.

          > Адже там імпортний газ не використовується а чого ж це тарихви підскочили аж удвічі?

          Всі теплопостачальні підприємства України отримують газ по одній ціні, встановленій згори, а не на місцях.

          > Чи не хочеться відкриті аукціони на земельні ділянки проводити, бо дурні питання про те, де брати гроші на утримання комунального господарства відразу відпадуть...

          Не відпадуть, бо лише дурень покриватиме різницю в тарифах шляхом проїдання ресурсів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.03.10 | samopal

           О! Таки вдаримо. «Дуплєтом»....

           Дуже приємно прочитати Ваше роз’яснення. Особливо переконливл звучить теза про страшенну законослухняність наших мандатих недоторканців. Якби ж вони й справді намагалися діяти лише у рамках законів... то і майдану не було б. І ще багато чого. І багато кого. У владі...
           Але ж я не про це писав. А про той простий та очевидний факт, що панове депутати займаються (чи, принаймні, повинні) не адміністративною роботою, а законодавчою. Тобто, повинні впроваджувати у життя певну політику. Бажано таку, яку вони декларували у передвиборчих обіцянках, яким би дивним Вам це не видавалося сьогодні. Особливо сьогодні. У час, коли мандати отримують не окреми «політичні діячі», а політичні сили, організації, що декларують певні позиції та беруть певні зобов’язання перед виборцями, котрих представляють, і чиї інтереси, ніби-то, повинні захищати «на усіх рівнях».
           Дуже дивним виглядає блокування електрощитової у приміщенні ВР з метою, серед іншого, змусити правлячу більшість розглянути питання безпідставності збільшення тарифів і «одностайне» голосування за ці тарифи на місцях. Це ж непогана підстава для антикризерів вказати пальцем на тих, хто «піднімає рівень нашого життя вже сьогодні», чи не так? У першу чергу це стосується наших славних несуняр, котрі разом із БЮТ (та ПРП) могли б проштовхнути крізь львівську міськраду будь-яке рішення. Але ж вони цього не зробили, навіть за присутності голови фракції свого блоку у Парламенті. Їм значно прпостіше робити з мосту гучні заяви про мовну політику десь у Донецьку. Це входить у їхні обов’язки згідно Вашого «законодавства»?
           Інша справа мер. Це адміністратор. Він повинен діяти у рамках законодавства та наданих йому повноважень. І хоч, ідучи на вибори, кожен з мерів теж щось-там обіцяє, але розумна людина не обіцятиме того, чого за законом виконати не зможе. А у випадку львівського тарифування палку вже перегнув пан Садовий, коли дуже захотів пропіаритись перед зацікавленими «зверхниками» у столиці та зчинив лемент на всю країну, скликаючи усіх політиків на допомогу... От і підставив Кириленка.

           Хочу також нагадати Вам про те, що комунальна власність та земля не є власністю адміністрації. І мера у тому числі.
           І як нею краще розпорядитися вирішують уповноважені представники – депутати. Мер лиш може навести свої аргументи та варіанти вирішення конкретного завдання. Я б із задоволенням погодився із Вашою тезою про те, що «ресурси» не варто проїдати... Але є ще один фактор: іх усе одно проїдають. До того ж, здаючи за безцінь у приватні лапи. А те, що отримують у бюджет теж розтягують по кишенях. Свіжий приклад – кошти на підготовку до святкування 750-ліття міста та на реставраційно-відновлювальні роботи. Пан мер, щоправда, згадав про те, що зловживання були, і що «винних притягнуто». Але далі цю тему розвивати не став, не вказавши кругленьку суму отих «зловживань» і того, чи вдалося повернути ці кошти....

           Про те, хто встановлює ціни газу для теплогенеруючих підприємств я знаю. Але це тим більш питання політичне, бо «економіка», яку хочуть під усе це підсунути є усього лиш проявом «політики» тих, хто зараз «гребе лопатою» при владі....

           Михайло Свистович пише:
           «...лише дурень покриватиме різницю в тарифах шляхом проїдання ресурсів»

           Звичайно! Саме тому «різницю в тарифах» зараз покривають звичайні виборці. Цікаво, чи надовго вистачить їхніх «ресурсів»...
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2007.03.10 | Михайло Свистович

            Re: О! Таки вдаримо. «Дуплєтом»....

            samopal пише:
            > Особливо переконливл звучить теза про страшенну законослухняність наших мандатих недоторканців

            У Вас, як завжди, бурхливо розігралась фантазія, оскільки в мене таких тез не було.

            > Але ж я не про це писав. А про той простий та очевидний факт, що панове депутати займаються (чи, принаймні, повинні) не адміністративною роботою, а законодавчою. Тобто, повинні впроваджувати у життя певну політику. Бажано таку, яку вони декларували у передвиборчих обіцянках, яким би дивним Вам це не видавалося сьогодні. Особливо сьогодні. У час, коли мандати отримують не окреми «політичні діячі», а політичні сили, організації, що декларують певні позиції та беруть певні зобов’язання перед виборцями, котрих представляють, і чиї інтереси, ніби-то, повинні захищати «на усіх рівнях».
            > Дуже дивним виглядає блокування електрощитової у приміщенні ВР з метою, серед іншого, змусити правлячу більшість розглянути питання безпідставності збільшення тарифів і «одностайне» голосування за ці тарифи на місцях. Це ж непогана підстава для антикризерів вказати пальцем на тих, хто «піднімає рівень нашого життя вже сьогодні», чи не так? У першу чергу це стосується наших славних несуняр, котрі разом із БЮТ (та ПРП) могли б проштовхнути крізь львівську міськраду будь-яке рішення. Але ж вони цього не зробили, навіть за присутності голови фракції свого блоку у Парламенті. Їм значно прпостіше робити з мосту гучні заяви про мовну політику десь у Донецьку. Це входить у їхні обов’язки згідно Вашого «законодавства»?

            Я взагалі писав про тарифи та місцеву владу, а щитові в парламенті - це вже з іншої опери.

            >
            > Хочу також нагадати Вам про те, що комунальна власність та земля не є власністю адміністрації. І мера у тому числі.
            > І як нею краще розпорядитися вирішують уповноважені представники – депутати. Мер лиш може навести свої аргументи та варіанти вирішення конкретного завдання.

            Ви погано читали Закон "Про місцеве самоврядування в Україні"

            >
            > Я б із задоволенням погодився із Вашою тезою про те, що «ресурси» не варто проїдати... Але є ще один фактор: іх усе одно проїдають. До того ж, здаючи за безцінь у приватні лапи. А те, що отримують у бюджет теж розтягують по кишенях.

            Дуже погано. А треба боротися, щоб не проїдали.

            >
            > Про те, хто встановлює ціни газу для теплогенеруючих підприємств я знаю. Але це тим більш питання політичне, бо «економіка», яку хочуть під усе це підсунути є усього лиш проявом «політики» тих, хто зараз «гребе лопатою» при владі....

            Це - питання політичне на вищому рівні, на місцевому ж воно - економічне.

            >
            > Звичайно! Саме тому «різницю в тарифах» зараз покривають звичайні виборці. Цікаво, чи надовго вистачить їхніх «ресурсів»...

            Я б радив Вам дивитися трохи далі в перспективу і зовереджуватися на такому магічному слові як "результат". Ну і писати менш самозакохано, а більш конкретно, адекватно і по суті.
        • 2007.03.10 | Нестор

         Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

         дідусь пише:
         > А що, усі депутати міських рад мають відношення до комунального бізнесу, мають щось з того?

         Бачу ви геть не знайомі з нашою системою. Мабуть закордоном живете? Багато пояснювати не буду. Скажу лише в загальному. Абсолютно всі депутати всіх місцевих рад мають відношення до якогось бізнесу або просто схем розподілу державних благ. Не зажди цей бізнес та схеми є комунальними, але всі ці схеми міцно вплетені в одн клубок. Пояснюю на простому прикладі. Люди мера мають комунальний бізнес, який приносить надприбутки. Якщо ви простий депутат і раптом захочете проявити незалежність та урізати надприбутки людей мера, то він разом зі своїми людьми обітне вам схеми, яким крутите ви, Наприклад приватизація землі, видача ліцензій кіоскам чи перевізникам, перевірки бізнес точок.... і так далі. Схем маса на всіх депутатів вистарчає. Звісно ніхто з них не зацікавлений у перекритті кисню сусідам, бо у відповідь кисню може забракнути самому.

         Відповідно лише одне може заставити депутатів подумати про виборців - це загроза втрати депутатства. Це поважна причина і ніхто депутата не осудить за рятування своє шкури. Честь і хвала Тимошенко, яка зіграла на цьому щоб поламати систему. Всі інші політичні партії в цій системі працюють і нічого не намагаються робити.

         Це короткий лікбез по психології місцевих депутатів.

         Щодо ваших розрахунків, то вони зовсім не нові. Циим піснями вже давно заливається Діма Табачник. Мовляв ніхто не перестане платити більше, бо є субсидія. Якщо ви це повторюєте, то знову ж таки видно, що ви не знаєте українського життя. Якщо в дідуся старезний є запооржець або в бабусі 5 соток городу для вирощування цибулі, то вся ваша ідилія пропадає і дідусь з бабусею пролітають як фанера над Парижем. А ще можуть бути діти на заробітках закордоном (ви знаєте скільки є заробітчан в львівській області) або внучок вичиться в інституті або ще багато чого іншого. Так5 що наведений вами приклад швидше виняток, а не правило.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.03.11 | Михайло Свистович

          Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

          Нестор пише:
          >
          > Бачу ви геть не знайомі з нашою системою. Мабуть закордоном живете?

          Він живе в Україні, а от ти пишеш якісь міфи, наче з-за кордону

          >
          > Абсолютно всі депутати всіх місцевих рад мають відношення до якогось бізнесу або просто схем розподілу державних благ.

          Та неправда це. Навіть у пристодичному Ірпені це не так, а чим далі в провінцію, тим ще більше не так.

          >
          > Честь і хвала Тимошенко, яка зіграла на цьому щоб поламати систему.

          Поки що вона, навпаки, цементує цю систему, бо все залежить від того, яка інформація потрапить нагору. Як правило, надходить вона неправдива, бо довіряють нагорі насамперед головам місцевих організацій. Тому імперативно вичищатимуть найчесніших.
       • 2007.03.07 | Михайло Свистович

        Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

        Нестор пише:
        >
        > Угу. Вдаримо підвищенням тарифів по популізму. Я вже про таку рагульську психологію писав :)

        Нормальна психологія, якщо це підвищення обгрунтоване.

        >
        > А цього мало?

        Мало, звичайно. Я ж не знаю, скільки ті бази складають в тарифі.

        >
        > Це ти мене не сміши. Якщо б в мурла Іващишина був би хоч натяк на чесний розрахунок підвищення тарифів, то він би а також костенківці і несуни махали б ним над головою та доводили, що тарифи є обгрунтованими.

        Це ти так важаєш. А я знаю, що без розрахунку (чесного чи нечесного) підвищити тарифи неможливо. Точніше, можливо, але їх скасує прокуратура.

        >
        > А бо геніальні ідеї часто приходять в голову багатьом одночасно :) Коли можна під шумок підвищення ціни імпортного газу продати співгромадянам дорого дешевий газ власного видобутку та ще й при цьому підняти на все ціни причому більше навіть ніж подорожчав імпортний газ, то це святе діло. Так що я чудово знаю і розумію про що пишу.

        Ні, ти нічого не розумієш і не знаєш. Місцеві влади, які погоджують тарифи, не мають змоги обирати між імпортним газом чи вітчизняним. Вони отримують той газ, який їм дають. І ціна того газу для всіх теплопостачальних підприємств України однакова.

        >
        > Коли дурна баба на базарі підіймає ціну на яйця вдічі мотивуючи це підвищенням ціни на газ, то я можу зрозуміти її тупість і жадібність. Процес ціноутворення для неї загадка.

        Як і для тебе, на жаль :(

        >
        > Михайле, не вдавай наївного, а то пошлю

        Підеш туди саме, бо я ніколи нічого з себе не вдаю. На відміну від тебе, я знаю як воно зсередини, а не ведусь на популізм кумира.

        >
        > Якщо зараз такий мудрий, то треба було в 2000 р. виявляти злочини Кучми, наводити їх факти, а тоді вимагати покращення життя людей рівно на цю суму.

        Ми не вимагали від Кучми конкретних цифр покращення життя людей, це зовсім різні речі.

        >
        > Ти чудово знаєш, що виявити факти може лише хтось із цієї кодли, коли йому надоїсть красти.

        А як тоді знизити тарифи на певну суму. І як обгрунтувати, щоб не посадити комуналку?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.10 | Нестор

         Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

         Михайло Свистович пише:
         > Нормальна психологія, якщо це підвищення обгрунтоване.

         Блажен хто вірує. Бачу для тебе дерибан місцевими владами є відкриттям. Ти десь в мріях переносишся в Данію і думаєш, що всі депутати зі шкури пнуться рятуючи ЖКГ :)

         > Мало, звичайно. Я ж не знаю, скільки ті бази складають в тарифі.

         Повір, не мало. Але я навіть одної копійки не бачу потреби здирати з якоїсь бабусі на користь лижників з Києва.

         > Це ти так важаєш. А я знаю, що без розрахунку (чесного чи нечесного) підвищити тарифи неможливо. Точніше, можливо, але їх скасує прокуратура.

         Ти ше скажи, що прокуратура всіх злодіїв пересадить :)

         > Ні, ти нічого не розумієш і не знаєш. Місцеві влади, які погоджують тарифи, не мають змоги обирати між імпортним газом чи вітчизняним. Вони отримують той газ, який їм дають. І ціна того газу для всіх теплопостачальних підприємств України однакова.

         Та знаю я це прекрасно. Але все що ти сказав ніяк не виправдовує козлів, які вирішили торганути українським газом під шумок підвищення ціни газу імпортного.

         > > Коли дурна баба на базарі підіймає ціну на яйця вдічі мотивуючи це підвищенням ціни на газ, то я можу зрозуміти її тупість і жадібність. Процес ціноутворення для неї загадка.
         >
         > Як і для тебе, на жаль :(

         Та ну. По твоєму в собівартості яйця ціна газу складає 100 % ? :) Не мели дурниць.

         > ... не ведусь на популізм кумира.

         Не суди по собі. Я на нічий популізм не ведусь. Я просто не вважаю популізмом трохи потрясти за шкірку жирних котів усіх рівнів. В тому числі і місцевих несунів.

         > Ми не вимагали від Кучми конкретних цифр покращення життя людей, це зовсім різні речі.

         Отожбо.

         > А як тоді знизити тарифи на певну суму. І як обгрунтувати, щоб не посадити комуналку?

         Ну тоді треба дозволити їм красти. Бо корли крадуть всілякі там садові, яких ти підтримуєш, то це вже не страшний популізм. Це ми якось переживем :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.03.11 | Михайло Свистович

          Re: Вдаримо зменшенням пенсій по популізму

          Нестор пише:
          >
          > Блажен хто вірує.

          То не віруй

          >
          > Бачу для тебе дерибан місцевими владами є відкриттям. Ти десь в мріях переносишся в Данію і думаєш, що всі депутати зі шкури пнуться рятуючи ЖКГ

          Ні, я значно краще за тебе знаю, як воно є насправді, причому знаю з обох боків. Адже беру в місцевій політиці безпосередню участь вже давно, а не спостерігаю збоку і через ЗМІ. Цього року, до речі, мери (і Садовий був серед них) зверталися до уряду, щоб в місцевих влад них забрали функцію затвердження тарифів. Якби хотіли дерибанити, то так би не робили.

          >
          > Повір, не мало.

          Я не хочу вірити, я хочу знати точну цифру, бо тільки тоді серйозна людина може говорити про точну цифру нового зниженого тарифу.

          >
          > Але я навіть одної копійки не бачу потреби здирати з якоїсь бабусі на користь лижників з Києва.

          Я теж, але економіка любить точні рорахунки.

          >
          > Ти ше скажи, що прокуратура всіх злодіїв пересадить

          Ні, не пересадить, але тарифи без розрахунку скасує.

          >
          > Та знаю я це прекрасно. Але все що ти сказав ніяк не виправдовує козлів, які вирішили торганути українським газом під шумок підвищення ціни газу імпортного.

          Тут мова йшла про місцеву владу, яка не торгує газом

          >
          > Та ну. По твоєму в собівартості яйця ціна газу складає 100 % ?

          До чого тут яйце і баба? Я ж погодився, що баба в ціноутворенні не шарить ;)

          >
          > Не суди по собі

          Я й не суджу, бо не маю кумира

          >
          > Я на нічий популізм не ведусь

          Ведешся. На Юлін. І тарифний, і імперативномандатний.

          >
          > Я просто не вважаю популізмом трохи потрясти за шкірку жирних котів усіх рівнів. В тому числі і місцевих несунів.

          Популізмом є, коли трусять неадекватно, гроблячи ЖКГ.

          >
          > Ну тоді треба дозволити їм красти. Бо корли крадуть всілякі там садові, яких ти підтримуєш, то це вже не страшний популізм. Це ми якось переживем

          Брехати не гарно. Я не підтримую садових, я лиеш проти того, щоб забирали в них накрадене там, де вони не крадуть. Бо то не в них, а у вас забирають. Гроблячи ЖКГ.
 • 2007.03.05 | Михайло Свистович

  Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

  Нестор пише:
  >
  > саме з аукціонних надходжень Юлія Тимошенко пропонувала компенсувати зниження тарифів для населення

  Хибний шлях проїдання важливого інвестиційного ресурсу. А коли все продадуть, за що компенсовуватимуть різницю? До того ж цією пропозицією Тимошенко фактично визнає обгрунтованість підвищення тарифів. Бо якби вони були підвищені необгрунтовано, то не потрібно було б нічого компенсувати.

  >
  > Наголосила на тому, що у підвищенні тарифів по всій Україні винен уряд Януковича.

  Нарешті

  >
  > Ціна на російський газ зросла по всій країні, однак саме “регіональний” уряд спричинився до того, що тарифи є різними у різних обласних центрах. В областях, де при владі “регіони”, вони є меншими, а де “помаранчеві” – штучно завищені завдяки урядові.

  Такого, по-перше, просто не може бути, по-друге, все навпаки: тарифи більші в синьо-білих областях. Про це і Турчинов казав. Думаю, що тут журналістка щось наплутала, і що мова взагалі йшла про щось інше.

  >
  > Далі Юлія Тимошенко навела шокуючі факти: за рівнем тарифів на тепло Львів на п’ятому місці в Україні, а по гарячій воді – на першому (!).

  А секретар Донецької міськради каже що на першому місці по гарячій волі Ірпінь :) Насправді ні він, ні Юля не мають рації. Та й Уколов наводив таблицю, яка суперечить Юліним словам.

  >
  > У Сімферополі і Севастополі за гігакалорію платять 83 гривні, а у Львові – 181 гривню.

  А чому? Бо підприємства та бюджетні установи платять в рази більше. За їх рахунок і зменшується плата населення.

  >
  > У Запоріжжі кубометр гарячої води коштує 7 гривень, а у Львові – 12 гривень!

  Мені здається, що справжні цифри інакші

  >
  > Тим часом за середнім рівнем зарплати Львів на одному з найнижчих місць в Україні.

  Рівень зарплати ніяк не пов"язаний з тарифами.

  >
  > За словами Юлії Тимошенко, у багатьох областях України тарифи дотуються з місцевих бюджетів – за рахунок продажу землі з аукціонів.

  Та нема такого. Дотуються з інших джерел. Бо де в нас так масово проводяться аукціони? До того ж я писав, що це - хибний шлях проїдання.

  >
  > Лідер БЮТ оприлюднила інформацію, що у складовій львівських тарифів є кошти… на утримання баз відпочинку ЛКП “Львівтеплоенерго” - “Тростян” і “Червона Калина”. А це понад 3 мільйони гривень (!), використані не за призначенням.

  Оце - дійсно слушне зауваження. Але тут треба знати скільки ці 3 млн. становлять у складі тарифу.

  >
  > Також тепловики включили в ціну тарифів проектно-вишукувальні роботи на ділянках (0,5 мільйона на рік).

  Тут треба знати, що це за роботи. Може це теплотрасу нову прокладали.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.05 | Мінор

   Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

   Михайло Свистович пише:
   > А секретар Донецької міськради каже що на першому місці по гарячій волі Ірпінь :) Насправді ні він, ні Юля не мають рації. Та й Уколов наводив таблицю, яка суперечить Юліним словам.

   В моїй таблиці Ірпеня не було, зате була помилка. Насправді в Донецьку тарифи зросли тільки удвічі. Справа в тому, що при підготовці таблиці помилково за 2007 рік взяли піврічний тариф. На жаль.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.05 | Михайло Свистович

    Re: Юлія Ліщенко: Шабаш «САДОврядування» (/)

    Мінор пише:
    >
    > В моїй таблиці Ірпеня не було, зате була помилка. Насправді в Донецьку тарифи зросли тільки удвічі. Справа в тому, що при підготовці таблиці помилково за 2007 рік взяли піврічний тариф. На жаль.

    До чого тут Ірпінь? З твоєї таблиці не витікає, що Львів навіть серед обласних центрів на 5 місці по тарифах для населення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.05 | Мінор

     Як ти бачиш, мова йде виключно про опалення

     Порівнюється 2005 і 2007 р. А що не так?


     Михайло Свистович пише:
     >З твоєї таблиці не витікає, що Львів навіть серед обласних центрів на 5 місці по тарифах для населення.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.05 | Михайло Свистович

      Я й кажу про опалення

      Мінор пише:
      > Порівнюється 2005 і 2007 р. А що не так?

      Те, що Юля сказала, що Львів знаходиться на 5 місці за величиною тарифів. Але з твоєї таблиці (не сумніваюсь, що вона - правильна) витікає, що це зовсім не так. Наввіть серед обласних центрів. А вона, якщо вірити журналістці, сказала, що "в Україні". Я ж можу надати купу тарифів на тепло у Київській області, які вищі за львівські.

      До речі, з таблиці незрозуміло, чи тарифи двоставкові чи одноставкові, а якщо двоставкові, то чи включена у цифри абонентська плата. Якщо не включена, то, можливо, Львів дійсно виявиться на 5 місці серед обласних центрів (але все ж таки не в Україні).
 • 2007.03.05 | Михайло Свистович

  О, львівські бютівці пропонують зробити те, що Мирослава зробила

  в Ірпені :)

  http://www.rada.lviv.ua/news/2007/02/23/639.html

  Але деякі ірпінські бютівці кричали, що вона викинула 8 тисяч бюджетних коштів (люди просто не розуміють, що 8 тисяч за аудит - це просто безкоштовно), хоча ці 8 тисяч зекономили людям сотні тисяч.
 • 2007.03.05 | Михайло Свистович

  Я не можу ніде знайти львівські тарифи

  Але після довгих пошуків знайшов регуляторний акт про їх підвищення http://www8.city-adm.lviv.ua/Business/RegulAkty.nsf/19586504c0813b40c2256ced003a54f4/7fc00be36a596d03c22570c800411be3?OpenDocument

  Нема слів. Причому сто відсотків, що це зроблено навмисно, щоб ніхто нічого не зрозумів. Юля та львівські бютівці і Нестор права навіть, якщо Юля цифри взяла зі стелі. Бо те, що зветься львівським регуляторним актом - не розрахунок. Це - папірець, який треба запхати Садовому до рота і примусити з"їсти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.05 | Пані

   Так в нашій таблиці все є

   Отут http://maidanua.org/wiki/index.php/Місцеві_Тарифи
   Все перевірено
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.06 | Михайло Свистович

    Там далеко не всі дані співпадають

    Пані пише:
    >
    > Все перевірено

    Не все. Деяких даних нема, деякі насправді не такі, як в таблиці.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.06 | Пані

     Re: Там далеко не всі дані співпадають

     Михайло Свистович пише:
     > Пані пише:
     > >
     > > Все перевірено
     >
     > Не все. Деяких даних нема, деякі насправді не такі, як в таблиці.

     І ти будеш мовчати як партизан про відсутні дані або неправильні?
     Дуже патріотично.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.07 | Михайло Свистович

      Re: Там далеко не всі дані співпадають

      Пані пише:
      >
      > І ти будеш мовчати як партизан про відсутні дані або неправильні?
      > Дуже патріотично.

      Я почну кричати як тільки виявлю справжні дані. Бо, наприклад, взнати львівські тарифи на тепло я не можу. Але бачу з уривчастої інформації з газет, що вони не такі, як в нас у таблиці. Те саме по уколівській таблиці не скажеш, які точно тарифи, але за деякими видно, що наші в таблиці не такі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.07 | Пані

       Re: Там далеко не всі дані співпадають

       Михайло Свистович пише:
       > Пані пише:
       > >
       > > І ти будеш мовчати як партизан про відсутні дані або неправильні?
       > > Дуже патріотично.
       >
       > Я почну кричати як тільки виявлю справжні дані. Бо, наприклад, взнати львівські тарифи на тепло я не можу.

       Всі питання до Гаталяка. Наші тарифи - від нього.
  • 2007.03.05 | samopal

   Може знайдете щось про відкриті тендери на земельні ділянки?

  • 2007.03.05 | Hoja_Nasreddin

   Нарешті Михайло Свистович "прозрів" щодо львівських тарифів,

   принаймні :)
   А тепер задайте собі питання,
   1.Чого Садовий так заповзятливо кликав до Львова і Юлю і Кириленка
   2.Чого він на тій Свободі Слова (з мерами), виглядав як тріумфатор, який "саму Юлю завалив", з претензією на найліпшого мера в Україні (навіть Савік його назвав мером Києва, бідака, мабуть від космонавта потім перепало на горіхи)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.06 | Михайло Свистович

    Ні, я зовсім не прозрів. Як і Ви. Все залишається в тумані.

    Розібратися неможливо, в т.ч. і в тому, чому на 15%. Цифр нема. І навіть тарифів ніде нема. Скільки платять за 1 кв.м опалення? Який підігрів кубометру води?

    Hoja_Nasreddin пише:
    >
    > А тепер задайте собі питання,
    > 1.Чого Садовий так заповзятливо кликав до Львова і Юлю і Кириленка
    > 2.Чого він на тій Свободі Слова (з мерами), виглядав як тріумфатор, який "саму Юлю завалив", з претензією на найліпшого мера в Україні (навіть Савік його назвав мером Києва, бідака, мабуть від космонавта потім перепало на горіхи)

    Я не задаю собі питань, щодо яких маю замало інформації.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.06 | samopal

     Туманність АндроМеду

     Пане Михайле, Ви ж чудово розумієте, що є певна різниця, коли ЗА нові тарифи виступає мер, котрому, як не крутись, тре ту міську господарку якось пасти (а вплинути на ціну газу він (чи вона) не може). І зовсім інша справа, коли сюди домішують політичні інтереси. Адже чи не дивно, що депутат облради від БЮТ виступає за підвищення тарифів, хоча це, ніби-то, суперечить "курсу партії" на захист соціальних завоювань? :D
     Із Садовим теж є певна дурня. Як мер він цілком може відстоювати якісь економічні розрахунки та вболівати за "комунальне майно", мало зважаючи на "особисті" майнові інтереси громадян. Але, якщо він для цього влаштовує такий цирк...
     Щойно опозиція домовилась про якесь (хоч яке) "об'єднання" та "спільні дії", як пан Садовий створює цікавий прецедент, коли ті ж несуни, у присутності лідера своєї парляменської фракції херять ініціативи представників БЮТ (лиш через те, що то не вони перші до цього додумались). Про УНП, ЖоПе та усе інше я мовчу, але львів'яни зовсім скоро оцінять їхні зусилля.
     Річ у тім, що досі рахунки за теплопостачання приходили із старим тарифом і широкий загал ще не "помацав" нові цихри. А "старий" тариф у Львові - 103 грн за гігакалорію, плюс ПДВ, (разом 121 грн) - тобто, це як "новий" тариф у Ірпіні. А новий тариф у Львові - 183 грн за гігакалопію. На підігрів води цей тариф уже діє.
     До того ж, пан мер Львова додумався до "роздвоєння" тарифу. Воно б може й нічого, якби тариф мав якесь економічне підгрунтя. Але ж він не має. І це чудово розуміє наша центральна влада, бо радісно рекламує дотації для "малозабезпечених".
     Розбиваючи сплату за опалення на увесь рік, пан Садовий "вміло" економить бюджетні кошти на дотацію. За рахунок отих самих малозабезпечених.
     Але шкандаль у Львові був не через ці тарифи (принаймні, не лише через тарифи). Під шумок не розглядалася і друга улюблена тема БЮТ - аукціони з продажу землі. А це вже зна-а-ачно тепліше, ніж якесь там теплопостачання. Приклад Хмельницька де-кого дуже не влаштовує :D

     Зараз БЮТ справедливо обурюється ціною опалювального газу для позаміської зони, заявляючи, що 230 баксів за тисячу кубів це трохи того... Надто, якщо врахувати, що цей газ зовсім не імпортний, а собівартість його видобування мінімум у десять разів нижча.

     А Ви на дозвіллі спробуйте перерахувати ціну опалення у 182 грн за гігакалорію у доляри за куб. У мене виходить 315 баксів за тисячу кубів газу...

     Щиро кажучи, хотілося б десь побачити знамениті бютівські "розрахунки" та інформацію про реальне споживання газу населенням, комунальними підприємствами та "вітчизняними виробниками". Останні вже давно контролюються земляками Газпрому, переганяють цей газ у аміак, полімери, тротили, електроенергію, etc., і женуть його на експорт через власну кишеню...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.07 | Михайло Свистович

      Re: Туманність АндроМеду

      samopal пише:
      > Пане Михайле, Ви ж чудово розумієте, що є певна різниця, коли ЗА нові тарифи виступає мер, котрому, як не крутись, тре ту міську господарку якось пасти (а вплинути на ціну газу він (чи вона) не може). І зовсім інша справа, коли сюди домішують політичні інтереси.

      А не треба їх сюди домішувати. Економіка цього не любить.

      > Адже чи не дивно, що депутат облради від БЮТ виступає за підвищення тарифів, хоча це, ніби-то, суперечить "курсу партії" на захист соціальних завоювань? :D

      Для Вас може і дивно, тим більше, що я не знаю, що Ви знаєте про курс партії.

      >
      > До того ж, пан мер Львова додумався до "роздвоєння" тарифу.

      Це не він додумався, таке є багато де

      > Розбиваючи сплату за опалення на увесь рік

      Майже всюди плата за опалення іде на увесь рік. А взагалі є постанова Кабміну про двоставковий тариф.

      > Але шкандаль у Львові був не через ці тарифи (принаймні, не лише через тарифи). Під шумок не розглядалася і друга улюблена тема БЮТ - аукціони з продажу землі. А це вже зна-а-ачно тепліше, ніж якесь там теплопостачання. Приклад Хмельницька де-кого дуже не влаштовує

      Тоді так і треба писати. Бачу, що краще б статтю написали Ви, а не та журналістка.

      >
      > Зараз БЮТ справедливо обурюється ціною опалювального газу для позаміської зони, заявляючи, що 230 баксів за тисячу кубів це трохи того... Надто, якщо врахувати, що цей газ зовсім не імпортний, а собівартість його видобування мінімум у десять разів нижча.

      Правильно обурюється, але не треба звинувачувати в цьому місцеву владу.

      >
      > А Ви на дозвіллі спробуйте перерахувати ціну опалення у 183 грн за гігакалорію у доляри за куб. У мене виходить 315 баксів за тисячу кубів газу...

      Щось у Вас не те з розрахунками

      >
      > Щиро кажучи, хотілося б десь побачити знамениті бютівські "розрахунки"

      Мені теж цього хотілося б
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.10 | samopal

       Економіка туманності

       Пане Свистович, я не буду тут розсусолювати про високі економічні матерії та про те, хто ж у нас вирішує свої туманні економічні інтереси під звуки політичних фанфар та блиск політичних шоу. Я не економіст і не політик. Мені просто цікаво, як Ви, як економіст, поясните півтораразову різницю у ціні теплопостачання між Львовом та Ірпінем, зважаючи на те, що, як Ви самі вже зазначили, вартість газу для всіх однакова і визначається не на місцях. Може Ваші «енергокомунали» ще не додумалися забити у калькуляцію 3 мільйони гривень на рік для утримання власного санаторію та всунути туди видатки на навчання за кордоном своїх дітей? Може львівський «досвід» у Ваших пристоличних краях не вважається передовим? То беріть вище: суперпатрійот та суперкум Івченко вже продемонстрував, як можна «творчо» відзначати новорічні свята, кататись на літачках... Щось мало йому «шиють». Мабуть добре вивчив у школі табличку ділення. :)

       Якщо не помиляюсь, «РіднийГаз» нещодавно заявив, що ціна для комерційних споживачів у нього не змінилася і становить 144 доляри за тисячу кубів. Я вже не кажу, що для комунальних потреб наша медово-блакитна влада обіцяла постачати газ лише власного видобування, собівартість якого аж ніяк не перевищує $20 за 1000 кубометрів. Навіть якщо заганяти селянам «газову суміш Фірташа», то й у цьому випадку 1180 грн за тисячу кубів виглядає дуже привабливим бізнесом. Може хтось із енергетиків пояснить, що вигідніше – спалювати газ у грубках, невеличких котлах, чи все ж використовувати там, де можливо, центральне опалення (і навіщо тоді було будувати ТЕЦ :) ) А, при нагоді, розшифрує і ціну вітчизняної «гігакалорії». Свої «обчислення» я проводив на підставі знайдених в інеті еквівалентів, а вони мають певні відмінності (наприклад: у одному кубометрі є 35,3147 кубічних фути, але 1 м3 of flow gas = 37,33 st. cub. ft). Може я десь і помилився, але у мене виходить, що 182 грн за гігакалорію приблизно дорівнює $315 за 1000 кубометрів газу. Якщо хтось наведе точнішу цифру – буду дуже вдячний (не кажучи вже про БЮТівські розрахунки комунальних тарифів, недоступні навіть для БЮТівських же депутатів «середнього рівня»).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.10 | Михайло Свистович

        Re: Економіка туманності

        samopal пише:
        > Мені просто цікаво, як Ви, як економіст, поясните півтораразову різницю у ціні теплопостачання між Львовом та Ірпінем, зважаючи на те, що, як Ви самі вже зазначили, вартість газу для всіх однакова і визначається не на місцях.

        Я - не Юлія Тимошенко. А тому не можу пояснювати, не маючи інформації щодо протяжності та стану теплотрас, зношеності обладнання та інших речей. Я звик мати справу в таких випадках з цифрами і фактами, а не лише з бажаннями. До того ж я так і не дізнався львівських тарифів.

        > Може Ваші «енергокомунали» ще не додумалися забити у калькуляцію 3 мільйони гривень на рік для утримання власного санаторію та всунути туди видатки на навчання за кордоном своїх дітей?

        Ні, не додумалися, але я так і не дізнався ні від кого (в т.ч. і від Юлі), яку частку ці витрати становлять у вартості львівського тарифу.

        > Може львівський «досвід» у Ваших пристоличних краях не вважається передовим? То беріть вище: суперпатрійот та суперкум Івченко вже продемонстрував, як можна «творчо» відзначати новорічні свята, кататись на літачках... Щось мало йому «шиють». Мабуть добре вивчив у школі табличку ділення.

        Про Івченка мені розповідати не треба, оскільки мочать його зараз саме з нашої подачі. Поки дехто піариться, ми збираємо інформацію, зводимо її до стану доказів і аж тоді викладаємо як аргумент ;)

        >
        > Якщо не помиляюсь, «РіднийГаз» нещодавно заявив, що ціна для комерційних споживачів у нього не змінилася і становить 144 доляри за тисячу кубів. Я вже не кажу, що для комунальних потреб наша медово-блакитна влада обіцяла постачати газ лише власного видобування, собівартість якого аж ніяк не перевищує $20 за 1000 кубометрів. Навіть якщо заганяти селянам «газову суміш Фірташа», то й у цьому випадку 1180 грн за тисячу кубів виглядає дуже привабливим бізнесом.

        Ви знову лізите у сфери, які не є півладні мерам.

        >
        > Може хтось із енергетиків пояснить, що вигідніше – спалювати газ у грубках, невеличких котлах, чи все ж використовувати там, де можливо, центральне опалення

        Все залежить від протяжності і стану теплотрас, а також стану обладнання і стану грубок, невеличких котлів тощо.

        >
        > не кажучи вже про БЮТівські розрахунки комунальних тарифів, недоступні навіть для БЮТівських же депутатів «середнього рівня»

        От бачите, як погано працює БЮТ
    • 2007.03.06 | Hoja_Nasreddin

     принагідно, промовиста стаття на Майдані про Болгарію

     Копіюю, бо вона чіпляється чомусь до "ВОСТОК"-у.

     Болгария: в Евросоюзе за повышенные тарифы сажают за решетку.

     В процессе обсуждения новых тарифов, введенных этой осенью, главным аргументом наших коммунальных служб – монополистов при обосновании до сих пор являются ссылки на Европу: мол поглядите на страны Евросоюза, там цены намного выше, и все платят, а за неуплату – могут отдать под суд и лишить имущества.

     Однако если прогуляться по сайтам близких нам славяноязычных стран, недавно ставших членами Евросоюза, обнаруживается совершенно противоположная картина.

     Во-первых, наши цены на коммунальные услуги уже давно приблизились к «европейским», несмотря на то, что газ в Европе стоит в 2 раза дороже, а зарплаты – на порядок выше. К примеру, цены на тепло, отпускаемого АО «Топлофикация София» для жителей столицы Болгарии (преференциальная цена), с 1 июля 2007 г. составляет 68,688 лева за Мватчас (1 болгарский лев = 3,41 грн., 1 Гкал = 1,16 Мватчас) с НДС, что в переводе на наши единицы измерения = 201,92 грн. за 1 Гкал. (http://www.toplo.bg/1main/doc12.htm). Эта цена вполне сравнима с той, которую предлагают во многих городах Украины (например, в Харькове цена за 1 Гкал тепла, поставляемого населению, составляет 189,29 грн.), но при этом реально украинские потребители платят больше – из-за отсутствия счетчиков.

     Во-вторых, в отличие от Украины, в странах Евросоюза (в т.ч. и у наших соседей) желание руководства соответствующих коммунальных служб завысить тарифы, включив в них явно непроизводственные затраты, находит надлежащий «отклик» у правоохранительных органов. Так, в июле 2006 г. был органами прокуратуры был арестован незадолго до этого смещенный с поста бывший исполнительный директор АО «Топлофикация София» Валентин Димитров. В декабре того же года – его преемник Георгий Рогачев. Также было арестовано еще более десятка руководителей этого предприятия более низшего ранга. Основные обвинения: необоснованное завышение тарифов, махинации с финансовыми и топливными ресурсами (в т.ч. с газом), нецелевое расходование средств, присвоение денежных сумм, уклонение от налогов.

     В частности, прокуратурой установлено, что в расходы АО «Топлофикация София» было включено строительство собственного фитнесс-центра, закупка «жемчужных ванн», оплата личных массажисток для руководства, дорогостоящий парк легковых автомашин, «представительские расходы» и т.д. Целый ряд заведомо невыгодных операций по купле-продаже товаров и услуг осуществлялся через оффшорные компании, расположенные на Кипре, в Австрии и Лихтенштейне. В австрийских банках найдены личные счета руководителей Общества, на которых обнаружены миллионы евро. Ряд оппозиционных деятелей прямо заявили, что АО «Топлофикация София» стало своеобразной «черной дырой» и партийной кассой для правящих в софийском муниципалитете партий.

     В-третьих. В ситуации, когда повышенные тарифы сами по себе вызывали возмущение населения, информация о тотальных махинациях в АО «Топлофикация София» повлекла массовый протест в Софии. Ряд общественных организаций призвали прекратить всяческую оплату услуг за тепло, мотивируя это тем, что деньги по завышенным тарифам идут не на реальные услуги, а в карманы нечистых на руку руководителей. В результате в феврале уровень оплаты услуг за тепло в Софии упал до 12% (!!!). Долги потребителей обществу возросла до 220 млн. левов, а само общество задолжало «Булгаргазу» за топливо 153 млн. левов. В то же время местная Федерация потребителей подала в суд от имени абонентов коллективный иск к АО "Топлофикация София" на сумму 110 млн. левов - в качестве компенсации за переплаченные средства по завышенным тарифам. В начале марта на повестку дня стал вопрос о банкротстве АО «Топлофикация София».

     Для справки. АО «Топлофикация София» - предприятие, оказывающее услуги по теплоснабжению, находящееся в совместной собственности государства и софийской городской общины. На 2007 год была запланирована приватизация этого предприятия, наибольшую заинтересованность в которой из т.н. «зарубежных инвесторов» проявляло РАО «Газпром».

     P.S. Между прочим Болгария недавно стала членом Евросоюза.
     Кому интересно, эту и многую другую информацию можно почерпнуть на ссылках (кто не знает болгарского, не беда – там все достаточно понятно):

     http://www.focus-news.net/?id=h1167
     http://www.focus-news.net/index.php?id=s1366
     http://www.potrebitel.bg/modules.php?name=News&file=article&sid=80
     http://big.bg/modules/news/article.php?storyid=38706
     http://www.darik.net/view_article.php?article_id=122217
     http://www.sedembg.com/167/page10.htm
     http://a-bg.net/new/index.php?option=com_content&task=view&id=192&Itemid=70


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua