МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СБУ у Києві нарешті проспалося ? Доброго ранку!

03/02/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Співробітниками УСБУ в м. Києві викрито і припинено роботу корупційного механізму стягнення хабарів з фізичних та юридичних осіб за реєстрацію державних актів про право власності на земельні ділянки і договорів оренди землі у столиці та Київській області. В результаті спецоперації, при отриманні хабара в 10 тисяч доларів США для посадовців Київського та обласного центрів державного земельного кадастру України, “на гарячому” захоплено посередника - 38-річну Д., повідомляє прес-центр УСБУ у м. Києві.

Спрощено схема вимагання хабарів полягала в тому, що, зловживаючи службовим становищем, посадовці не реєстрували або затримували реєстрацію та видачу відповідних документів на земельні ділянки. Громадянам та представникам комерційних структур давали зрозуміти, що для позитивного розв’язання їхніх земельних питань необхідно сплатити гроші із розрахунку: за 1гектар в Київській області - 1 тисяча доларів США, а в межах столиці - 50 тисяч доларів США.

Зловмисників затримано. За матеріалами УСБУ прокуратурою міста Києва порушено кримінальну справу стосовно трьох осіб за ознаками злочину, передбаченого ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара).

Загалом, з початку року столичним Управлінням СБУ викрито та припинено п’ять випадків хабарництва з боку державних службовців, правоохоронців, податківців та інших посадовців. Усіх підозрюваних захоплено під час отримання грошей. Загальна сума вилучених хабарів складає близько 100 тисяч гривень.

Важливою складовою боротьби з корупцією є співпраця з громадськістю, адже протидія корупції має стати справою не тільки правоохоронців, але й кожної чесної людини, яка вболіває за свою країну. Для того, щоб громадяни мали можливість сприяти спецслужбі у боротьбі з цим явищем, в Управлінні СБ України в м. Києві працює телефон довіри. Якщо громадянам відомо про факти корупційних дій з боку державних службовців столиці, пов’язаних з вимаганням та отриманням хабара; протиправними діями співробітників правоохоронних та судових органів; незаконним відчуженням (орендою), приватизацією державного та комунального майна, тощо, телефонуйте за номером (044) 226-26-27. Інформація, яка надійде обов`язково буде перевірена. За результатами перевірки, згідно з чинним законодавством, УСБУ вживатимуться відповідні заходи стосовно зловмисників. Телефон довіри працює цілодобово.

Відповіді

  • 2007.03.02 | Shadow_Runner

    Re: СБУ у Києві нарешті проспалося ? Доброго ранку!

    Усього 5. Краплина у морі....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua