МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Забий на паління! Каже необкурена молодь Кривого Рогу

03/05/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Забий на паління!
А тут на фото здорова молодь

5 березня 2007 року з 15.30 до 18.00 в межах кампанії «Зупинимо рекламу смерті» тривала акція «Забий на паління», зорганізована Криворізькою Міською Організацією ВМГО «Національний Альянс», Радою Студентського Самоврядування Криворізького економічного інституту КНЕУ ім.. В. Гетьмана, Криворізьким представництвом Громадянської Мережі «ОПОРА» за координації органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів міста Кривого Рогу. Кілька сотень активістів студентського руху зібралися на майдані біля Міськвиконкому, тримаючи в руках плакати з пропагуванням здорового способу життя. «Почни весну без паління», - ось до чого закликали молоді люди.

Під час акції відбувся флеш-моб: декілька молодих людей у протигазах пропонували перехожим обміняти цигарки на цукерки. Багато хто відгукнувся на таку пропозицію. Активістам вдалося зібрати повний пакет цигарок.

До мітингувальників вийшли представники міської влади: начальник відділу внутрішньої політики міськвиконкому пан Гижко, заступник начальника відділу внутрішньої політики міськвиконкому пан Скиба та начальник управління у справах сім’ї, молоді і спорту. Посадовці заявили, що міська влада жодного відношення до регулювання питань реклами тютюнових виробів на зовнішніх носіях не має. Ці питання, на їх думку, регулюються Верховною Радою. Пан Скиба наполягав на перенесенні мітинга в інше місце. Також він назвав захід безглуздим. «Ви заважаєте нам працювати!», - заявив він.

Незважаючи на утиски представників виконкому, активісти зібрали близько двох тисяч підписів на підтримку заборони зовнішньої реклами тютюнових виробів. Наприкінці першої частини мітингу було винесено резолюцію й направлено її міському голові Ю.В. Любоненку. Також було сформовано оргкомітет з питань контролю реакції влади на звернення.

З метою привернути увагу більшої кількості людей, молоді активісти рушили ходою центральними вулицями міста до головної площі Кривого Рогу – 95 кварталу. Там студенти продовжили агітувати перехожих вести здоровий спосіб життя и обмінювати цигарки на цукерки.

Варто зазначити, що більшість людей, які зустрічалися на шляху мітингувальників, висловлювали підтримку молоді у її прагненні боротися з такими негативними явищами як паління. Це дає підстави вважати, що незабаром у суспільстві складеться таке ставлення до пагубних звичок, за якого паління стане не модним і відійде у минуле. А молодь Кривого Рогу вже зробила свій правильний вибір!

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua