МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вакарчук став Героєм України

03/07/2007 | keymaster
Ректору ЛНУ імені Івана Франка Іванові Вакарчуку указом Президента присвоєно звання Героя України. Звання разом з орденом Держави вручив ректорові Президент України Віктор Ющенко. Президент спеціально прибув до Львова на урочистості з нагоди 60-річчя І.Вакарчука.

У своїй промові В.Ющенко зазначив, що йому дуже приємно констатувати той факт, що ім’я соленізанта як ректора і науковця знають не лише в Україні, але й поза її межами. Президент також побажав І.Вакарчукові продовжувати свою плідну роботу на ниві освіти та науки й надалі розвивати університет, який є одним із кращих в Україні.

«Переконаний, з такою громадянською позицією, як Ваша, ми будемо мати не тільки першокласних вчених, студентів, а й найголовніше – першокласних громадян України», – підкреслив Віктор Ющенко. Говорячи про надзвичайну важливість освіти, Президент сказав: «Майбутнє будь-якої нації, її місце і в сьогоднішньому, і в завтрашньому світі буде визначати відповідь на один простий тест – яку освітню політику проводить держава, яку освіту має пересічний громадянин. Виграти конкуренцію в освіті – це виграти сьогоднішній день».

Зі свого боку ректор ЛНУ подякував за нагороду і зауважив, що це нагорода не лише йому, але й всьому університету.

Ще один несподіваний, але приємний подарунок І.Вакарчук отримав від сина Святослава – перше видання книги англійського фізика Майкла Фарадея «Хімія-Фізика».

Львівський портал

Відповіді

 • 2007.03.07 | Наукознавець

  Re: Вакарчук став Героєм України

  Одна пристойна публікація і вже відомий науковець?

  Цікаво б було дізнатися, чому пан Президент вважає, що нагородженого ректора Львівського університету пана Вакарчука “як науковця знають не лише в Україні, АЛЕ Й ПОЗА ЇЇ МЕЖАМИ”.

  При всій повазі до громадянської позиції пана Вакарчука, а також його сина, володаря великого ласого шматка землі під Києвом, наявність лише ОДНІЄЇ публікації у пристойних закордонних виданнях навряд чи дає підстави вважати, що пан Вакарчук належить до відомих за кордоном українських науковців. Йдеться про науковців, у яких немає іншого шляху стати відомими, ніж друкувати власноруч написані якісні праці.

  Я не ставлю під сумнів інші чесноти нагородженого, але коли в ЦІЙ КРАЇНІ почнуть розрізняти наукову і адміністративну діяльність? Тобто не плутати дар Божий з яєчнею?

  Нижче наводиться перелік науковців, переважну більшість з яких дійсно можна вважати відомими у науковому світі. Джерело: О.Габович, В.Кузнєцов. Таємниці вітчизняної неприродної науки // Економіст. – 2007. – № 1. – С. 70.

  Складається переконання, що не тих пан Президент нагороджує – не за наукові досягнення, а за адміністративні посади та академічні регалії.

  Пропоную пану Президенту подумати про нагородження та реальну підтримку тих українських науковців, котрі не мають ніяких адміністративних постів, але є справжньою наукової елітою України. В протилежному випадку Україна залишиться лише з героями України та академіками. А справжні науковці, на кшталт відомого молодого українського фізика Церковнюка, який має більш 50 публікацій та біля 1700 цитувань, назавжди поїдуть за кордон і залишать пана Президента з його улюбленими бджолами і радниками.

  Є таке висловлення, що короля робить оточення.
  Коли у наших керманичів будуть розумні та освічені радники з науки???

  ПІБ, головні посади Кількість опублікованих праць у провідних міжнародних журналах за 1996-2006 роки згідно з джерелом Web of Science (ISI) / Кількість посилань у провідних міжнародних журналах за 1996-2006 роки згідно з джерелом Web of Science (ISI)
  Є. Білоколос, доктор фіз.-мат. наук, Інститут магнетизму НАНУ, Киів 8 /240
  О. Браун, доктор фіз.-мат. наук, Інститут фізики НАНУ, Київ 35 / 543
  І. Вакарчук, доктор фіз.-мат. наук, ректор Львівського університету, Львів 1 / 33
  Ф. Васько, доктор фіз.-мат. наук, Інститут напівпровідників НАНУ, Київ 75 / 280
  Ю. Гайдідей, доктор фіз.-мат. наук, Інститут теоретичної фізики НАНУ, Київ 76 / 455
  М. Горенштейн, доктор фіз.-мат. наук, Інститут теоретичної фізики НАНУ, Київ 57 / 533
  В. Гусинін, доктор фіз.-мат. наук, Інститут теоретичної фізики НАНУ, Київ 50 / 483
  А. Загородній, доктор фіз.-мат. наук, академік НАНУ, директор Інституту теоретичної фізики НАНУ, Київ 12 / 48
  В. Локтєв, доктор фіз.-мат. наук, академік НАНУ, академік-секретар відділення фізики та астрономії НАНУ, Київ 77 / 406
  С. Одулов, доктор фіз.-мат. наук, член-кореспондент НАНУ, Інститут фізики НАНУ, Київ 72 / 366
  М. Соскін, доктор фіз.-мат. наук, член-кореспондент НАНУ, Інститут фізики НАНУ, Київ 43 / 327
  І. Юхновський, доктор фіз.-мат. наук, академік НАНУ 5 / 110


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua