МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Французський уряд прирівняв громадянський журналізм до криміналу

03/07/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Тепер "Репортери без кордонів" будуть змушені зайнятися проблемами журналістики у себе в країні - це гірка іронія. "Батько" законопроекту, який забороняє простим громадянам фіксувати насильство - Ніколя Саркозі.

Французський Конституційний суд затвердив закон, що забороняє фіксувати та поширювати в мережі будь які акти насильства. Ця заборона поширюється на всіх, окрім професійних журналістів.

Закон може стати причиною ув'язнення громадян, що фіксують на плівку акти насильства з боку поліції, а також власників веб-сайтів, що розміщують таку відео та фото інформацію. Будь хто, що публікує такі зображення може отримати тепер у Франції до 5 років ув'язнення або штраф в €75,000 - це більш жорстке покарання, ніж в середньому дається за сам акт насильства.

Закон пройшов з подачі міністра внутрішніх справ, сумновідомого Ніколя Саркозі. Активісти-правозахисники переконані, що цей закон перший в серії, яка покликана створити систему жорсткої цензури для французського інтернету

Скидається що поточний уряд Франції - це прихильники тотального контролю - вони пропонують розробити сертифікаційну систему для веб-сайтів, надаючи для них спеціальні ярлики "затверджено урядом"

Схоже, що "Репотрери без кордонів" скоро будуть писати керівництва про те, як потрібно безпечно розміщувати в мережі репортажі громадянської журналістики у самій Франції, щоб не сісти за грати. А Франція, в свою чергу, поповнить ряди таких країн цензорів як Росія, Китай та Саудівська Аравія.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua