МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звідки у МВС гроші на бронежилети та дорогі авто?

03/14/2007 | Майдан-ІНФОРМ
В Маріуполі здійнялася, на перший погляд, невеличка сварка в місцевому відділі МВС, в результаті якої подав у відставку керівник маріупольського відділу в справах громадянства міграції та реєстрації фізичних осіб. Відомий цей відділ, як відділ де проводиться оформлення закордонних паспортів. В чому ж справа?

Справа в таких маленьких незначних квитанціях-рахунках за надання інформаційної довідки про відсутність або наявність судимості громадянина. По цим рахункам з нового року в обов'яковому порядку почали платити громадянb, яким потрібно оформити закордонний паспорт.

Громадяни почали скаржитись. Строки оформлення паспортів зриватися. Крайнім виявився керівник ВСГМРФО. Інформація вийшла на громадськість. Виявилось, що така примусова сплата на спецрахунок МВС незаконна. Це довела міська газета «Приазовський робочий» http://www.pr.ua/news.php?new=3591&num=13, http://www.pr.ua/news.php?new=3730. Мабуть тому піднявся такий галас в обласному відділі МВС.

Плата становить від 20 до 40 грн. По області таких паспортів на рік видається до 50 тис. Сума виявляється дуже суттєва. І тільки по Донецькій області. А яка сума незаконних «податків» збирається по всій Україні?
Виникає питання до міністра Цушка: хто розпоряджається цими грошима? Рахунки ж то не бюджетні. Чому 20 грн, а не, скажімо, 2 грн? На підставі якого « незнайомого» громадянам закону беруться ці побори? Закону, а не внутрішнього разпорядження по МВС?
Але ж це тільки по одному підрозділу МВС. А такі рахунки має ДАЇ, МРЕВ, відділи юстиції, суди. А це величезні гроши, за рахунок яких, МВС буде ставити незадоволених Урядом Януковича українців на «місце».

Відповіді

 • 2007.03.14 | Українець, громадянин України

  Re: Звідки у МВС гроші на бронежилети та дорогі авто?

  Так я в Києві недавно робив паспорт. Кому паспорт потрібен за 10 діб, а не за 30, посилають на Кловський узвіз, там якась контора ментівська (з ремонтом, який райвідділкам і не снився), де люди дізнаються, що за довідку про несудимість треба платити. Точно не пам'ятаю, але десь порядку 50-150 грн залежно від терміну виготовлення довідки (тиждень-день).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.15 | Рудий Панько

   Re: Звідки у МВС гроші на бронежилети та дорогі авто?

   Это было еще за покойного кравченко. платил 50 грн в киеве за такую бумажку (сделали за день).
   теоретически ее можно получить бесплатно если предоставишь документы в главк на Михайловской (причем прием 3 часа 1 раз в неделю) + "копию паспорта заверенную нотариусом" (до сих пор помню). так вот все нотариусы к которым обращался говорили что копии паспорта нотариусы не заверяют.

   вобщем, банальное выгательство узаконеное. было при всех министрах - не тока при цушке.
 • 2007.03.14 | Юрко-птах

  Re: Звідки у МВС гроші на бронежилети та дорогі авто?

  Цікаво, чому ані Цушко, ані Медведько, ані Верховна Рада не реагують на цю і аналогічні публікації. Втім все ясно: це ж не замовлена (й брехлива) "інформація" жовтої газетки "2000", яку всі щодуху кинулися перевіряти.
 • 2007.03.15 | Павел

  Re: Звідки у МВС гроші на бронежилети та дорогі авто?

  Ситуация еще хуже чем в написано в ИНФО. Для того чтобы выехать в загранкомандировку я вчера за 200 грн приобрел справку. Сообщаю ВСЕМ желающим быстро оформить загранпаспорт. Справку о судимости делают в новой мгновенно ссоринтирующейся в ситуации конторе.За 5 дней и 200 грн.- необходимая справка. Адрес г. Донецк, ул Челюскинцев,144
  "Улучшение жизни уже сегодня" началось.Поздравляю всех с наступлением старого "Доброго" времени.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.15 | Міліціонер

   Звідки гроші на бронежилети?...

   Цушко якраз і говорив про безліч фінансових порушень у системі, в тому числі, і про фірми "при МВС" (які практично ніяк МВС не підпорядковуються). Був приклад з фірмою „Рікас”, яка в минулому році замінила „Ресурси”, що з зароблених 43 млн.грн на рахунок МВС перерахувало лише 8 тис.грн.
   Епізодів - море, тому й проходить зараз в МВС комплексна перевірка, що має закінчитись у кінці березня. Установка міністра одна: вивести все на "білу" бухгалтерію, зламати всі схеми, не залишаючи "для себе про всяк випадок".
   Якщо хтось вважає, що все має змінитись моментально, як у казці,- то спитайте в інших, чому не зробили, коли вони керували МВС.
   Щодо Маріуполя - там з міліцією взагалі складна ситуація, тож чекайте ближчим часом нових "вестей с полей".
   Ситуація ж із "документом про закупівлю спецзасобів, тощо, для "Беркуту", який зараз жваво обговорюється, взагалі цікава. Почати варто з того, що подібні документи є режимними й "розтаємничення" їх є державним злочином. А ксерокопія вже гуляє по редакціях.
   Далі. Щоби виготовити таке замовлення, підприємствам потрібний певний час - від 3-х місяців до року. А говориться, що у лютому 2007 вийшов наказ з виконанням на 1 березня 2007.
   І нарешті, чомусь ніхто не згадує, що згаданий наказ був виданий на виконання підготовленої МВС постанови КМУ *** від ** березня 2006 року!
   Тож предметом дискусії може бути лише те, чи потрібно взагалі робити якісь закупівлі техніки, обладнання, спецодягу для міліції, враховуючи той факт, що зношеність більшості засобів становить до 30 років при нормах використання 10-15 років???
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.15 | olegorange

    Re: Звідки гроші на бронежилети?...

    Таке звинувачення щодо того, немов була ппостанова КМУ зподання МВС ще у березні минулого року, треба наводити з посиланням. Інакше виглядає, що попередній оратор, що укривається за поганялом "Міліціонер" просто провокатор. Де номер згаданої постанови? ЇЇ повна назва?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.16 | Міліціонер

     Re: Звідки гроші на бронежилети?...

     Так у тому-то й річ, що документи з грифом не можуть розсекречуватись.
 • 2007.03.15 | сумароков

  Re: Звідки у МВС гроші на бронежилети та дорогі авто?

  Война в Донецкой области, между гражданским населекнием и милицией, желающей заработать на свои спецсчета в ближайшее время дойдет до высшей точки.Слово за прокуратурой.Если будет принято решение о незаконности действий милиции,то это будет цепной реакцией отмены требования справок о судимости при оформлении загранпаспортов по всей стране.Политические партии поддержитете свой народ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua