МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Опять Мюнхен?

03/14/2007 | Леонид Плющ
Чеченці протестують проти політичних "потьомкінських сіл" Путіна

Необхідні, на нашу думку, пояснення від Майдану.
Росія потребує визнання світом, що їй вдалося замирити Кавказ. Європа не дуже й вірить - вчора профільний Комітет Ради Європи визнав, що Росія не дотримується заборони тортур в Чеченії. Але коли Москва пропонує акції, які, за її словами, мали б приводити до мирного вирішення проблем, Європа ковтає наживку і погоджується. Саме такою наживкою, яку проковтруло французьке МЗС, став "марш миру" - "Караван" - чеченською - «Марш дог1ийла».

Коли європейські правозахисники усвідомили, що метою цього "каравану" є не нести мир у чеченські оселі, а надати легітимність новому орднунґу, введеному Росією в Чечні, вони почали протестувати. Бо для Москви - це зайвий привід знову проіґнорувати рішення міжнародних організацій щодо її злочинів на Кавказі. До протестів приєднався український правозахисник, політв'язень СРСР Леонід Плющ, статті якого ми завжди з задоволенням публікуємо.


Читая письма Ахъяда Идигова и Аллы Дудаевой наглядно убеждаешься, что история ничему не научила европейских политиков.

Как могло случиться, что Президент Франции наградил орденом Почетного легиона диктатора-кгбиста Путина? За какие военные или гражданские заслуги перед Францией или Российской Федерацией? За успешное проведение геноцида чеченского народа? За отказ от половинчатых демократических преобразований времен Горбачова-Ельцина? За сползание России к коммуно-нацизму?

Флорен Марси совершенно точно провел историческую параллель между акцией «Караван» ассоциации «Маршa дог1ийла» и Берлинской олимпиадой 1936г, предопределившей Мюнхен-1938г, то есть 2-ю мировую войну. Увы, параллель легко продолжить до 1979-1980г. Тогда во всем мире шла подготовка к Московской Олимпиаде. А Кремль готовил Афганскую войну.. Глава КГБ Андропов готовил переворот в Афганистане. По приглашению коммунистического диктатора Амина советские войска ворвались во дворец Амина и уничтожили его, чтоб окончательно подчинить Афганистан и превратить его в базу последующего продвижения на юго-восток.

В предолимпийские месяцы Москва и другие города очищались от диссидентов.
Усиление репрессий в СССР и Афганская война вынудили ряд правительств отказаться от участия в Олимпиаде. Во Франции был создан комитет «Бойкот Московской Олимпиады», членом которого был и я. В прессе, по радио, по телевидению, на митингах и демонстрациях мы проводили параллель с Берлинской Олимпиадой и Мюнхеном - 1938. В полемике с нами часть болельщиков и спортсменов предложили нам не бойкотировать Олимпиаду, а ехать в СССР, чтобы там протестовать против войны и нарушений прав человека.

Мы, диссиденты во Франции, поддерживали обе позиции – «если все же едете, то поддержите борцов за права человека». И такие протесты были. Мало и слабо. После 1980г репрессии нарастали беспрерывно, переходя в прямое убийство политзаключенных. И лишь провал в Афганистане и жесткая политика Рейгана спасла мир от 3 мировой войны, а СССР вынудила пойти на частичную демократизацию и деколонизацию.

Послеперестроечная игра США и Европы с Ельциным и Путиным помогла восстановить власть КГБ в РФ и подтолкнула Кремль к Мюнхенской речи Путина, объявившего новую холодную войну, и угрожающего новой осью зла – Россия, Иран, Северная Корея, Сирия и т. д. Если не остановить Кремль сегодня, то следует ожидать нового витка кгбистской пропагандисткой кампании «борьбы за мир» и очередного «Мюнхенского соглашения»…

Борьба против благодушной миссии «Караван», фактически поддерживающей Путинско-Кадыровское «замирение» Кавказа – лишь одна из возможных акций французского общества против Мюнхенских традиций Французского правительства.

И как в 1980г от участников «Каравана» нужно и можно категорически потребовать правозащитных действий, о которых пишет Алла Дудаева. Трудно понять, почему это мероприятие не согласовано с теми, кто выступал против безумной войны, с ее жертвами, теми, кому известна реальная ситуация в Чечне, в частности официальными представителями во Франции, которые узнали о «Караване» из прессы.

Но мне кажется, что правозащитная миссия «Каравана» может быть эффективной при одном условии. «Караван» должен включать в себя людей, принципиально выступающих против геноцида чеченцев, против лжи, войны и пыток в Чечне, соратников Политковской (французов, чеченцев, русских). Участники «Каравана» должны были бы сначала встретиться с жертвами зверств российских войск и отрядов Кадырова в странах Европы, и лишь затем ехать в Чечню. В Чечне они должны требовать встречи с жертвами пыток. Без этого они соучастники Путинской пропаганды.


Леонид Плющ, бывший политзаключенный, зарубежный представитель Украинской Хельсинской Группы, Франция, 13 марта 2007

Відповіді

  • 2007.03.14 | Юрко-птах

    Re: Опять Мюнхен?

    На жаль, європейських політиків здебільшого не цікавить, що справді відбувається в Росії, так само, як у 30-і роки минулого сторіччя їх не цікавило, що відбувається в сталінському СССР або гітлерівській Німеччині. Ну, такі вже вони "демократи". Але мені не зрозуміло: невже європейські нормальні люди (не політики) забули, чим їм довелося заплатити за таку байдужість у 40-і роки? Чи вони так уже впевнені, що американський "зонтик" прикриє їх від московських армад, якщо пану Путіну або його спадкоємцю заманеться знову проголосити марш на Варшаву та Берлін? Що ж, "Надежды юношей питают, отраду старцам подают".
  • 2007.03.14 | igorg

    Щось мені це нагадує політику: від виборів до виборів

  • 2007.03.14 | alx_1904

    UVMOD -"Закордон", ааа забыл правила не для всех.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.14 | TrollSeeker

      Чого репетувати? "Адабрямси" Пуціну - на іншому форумі.

    • 2007.03.15 | Стась

      Может, и закордон. Но именно Франция завзято борется против даже

      малейшего намека на европерспективы Украины.
  • 2007.03.15 | Галина

    Re: Опять Мюнхен?

    Керівництво Франції, Нфмеччини повністю куплене російськими гебистами за нафтодолари і вони діють за подвійними стандартами. З одного боку говорять про демократію, а з другого -- з бандитом-Путіним сідають разом за натівський стіл. На це питання не міг мені відповісти нинішній генеральний секретар НАТО. Він був настільки розгублений, що иав вигляд як заляканий звір.
    Варто вже відкрити очі на так звану демократію в старій Європі
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.15 | eume

      Re: Опять Мюнхен?

      Галина пише:
      > Керівництво Франції, Нфмеччини повністю куплене російськими гебистами за нафтодолари і вони діють за подвійними стандартами. З одного боку говорять про демократію, а з другого -- з бандитом-Путіним сідають разом за натівський стіл. На це питання не міг мені відповісти нинішній генеральний секретар НАТО. Він був настільки розгублений, що иав вигляд як заляканий звір.
      > Варто вже відкрити очі на так звану демократію в старій Європі

      І ці дві країни також керують у ЄС.
  • 2007.03.15 | Navigator

    Росія потребує визнання світом, що їй вдалося замирити Кавказ

    Був нещодавно на виставці російських воєнних нагород.
    Бачив білий хрестик "За покорєніє Чечні".
    Ним нагороджував Олександр Другий в 1865 році.
    ...
    Народи Кавказу де-факто вже незалежні, бо російськомовне населення республік Північного Кавказу впало десь до 10% і продовжує щезати.
    ...
    Аборигени Кавказу можуть роздавати один одному, а особливо жінкам нагороди - півмісяць з написом "За реконкісту Кавказу" - бо в даних умовах ні одна імперія в світі не могла утримувати колонії. Тепер справа лише за технічним кроком.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".