МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко говорила, що зрада Вінського - це благородно ?(Л)

03/17/2007 | пан Roller
Як Леонід Кравчук наїхав на Савіка Шустера
УНІАН

06/03/2007
Леонід Кравчук, перший Президент України, зібрав прес-конференцію, оскільки його обурила телепрограма Савіка Шустера «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Леоніда Макаровича дістало питання, яке задавали в студії гостям: "Кого підтримує аудиторія програми: Президента і опозицію або прем`єра і коаліцію?". Леонід Кравчук вважає, що Шустер, звівши до купи Президента і опозицію, поступає некоректно. "Тобто я, як громадянин, повинен думати, що Президент дав Шустеру інформацію, що він в опозиції? - питав журналістів Леонід Макарович. - Більше того, я не бачу, як всенародно вибраний Президент може бути в опозиції. У мене питання до пана Шустера: на якій підставі він об`єднав Президента з опозицією? Для того, щоб підкреслити, що вони разом велика сила? У мене є підстави для сумнівів. Ведучий цих ток-шоу бере на себе сміливість узагальнювати процеси, які відбуваються в Україні, організатори програми дають слово запрошеним експертам, але самі роблять узагальнення, часто, ставлячи присутнім некоректні питання, у яких є натяки".

- Леонід Макарович, «Наша Україна» по факту ототожнюється з Президентом, а Президент з «Нашою Україною», що перебуває в опозиції. Що тут дивного, що питання про довіру звучало саме так? І потім, що означає "некоректні питання"? За всі роки особисто ви відповіли на всі питання, що ставилися, жодного разу не звинувативши в некоректності жодного журналіста. У чому секрет вашої незадоволеності «Свободою слова»? – заступилися журналісти за популярну передачу.

- Я некоректні питання прив`язую до всіх ток-шоу. До Шустера я прив`язую тільки одне некоректне формулювання. Ніколи ніде пан Ющенко не сказав жодного слова, що він у опозиції, він всіляко підкреслює, що він – голова держави. Навіть його "Наша Україна" і її лідер Кириленко підкреслював, що Ющенко, як голова держави, не може діяти як опозиціонер. Але "Наша Україна" добиватиметься виборів. Так на якій підставі Шустер їх об`єднав? Не може жоден журналіст, жоден політик високого рангу відносити Президента до рядів опозиції. А може бути, Президент по телефону сказав Шустеру, що він – в опозиції? Якщо говорити про офіційно декларовані позиції Президента, то такі висновки зробити неможливо. Як неможливе полегшене ставлення до вищих посадовців. Від передачі до передачі ставиться одне і те ж запитання: кому ви довіряєте? Навіщо питати подібні речі? - запитав Леонід Макарович у журналістів.

- Щоб побачити ситуацію в динаміці, - продовжували ми захищати телепрограму.

- Це що питання найважливіше для України? Чому ви не ставите питання, наприклад, таким чином: чиї рішення ви підтримуєте? Тим паче, що результати, опитування, що проводиться в студії, стосуються всього ста людей, які сидять в аудиторії. Мені здається, що це нав`язування думки. Хочете ви чи ні, це – некоректно, більшість людей не розуміють, що опитування стосується всього ста осіб. Ви знаєте, скільки мені йде листів?! А якби я прийшов і зачитав їх на вашій передачі? - звернувся до мене Леонід Макарович, помилково прийнявши мене за співробітника «Свободи слова», - Я не хочу компрометувати ніякої передачі, їх існування взагалі, це ознака демократії. Але демократія повинна базуватися на законі і коректності. А не просто так: кому як захочеться. А висновки робляться дуже серйозні, а човен української стабільності розхитується. А я дуже цього не хочу. Повторюю: її розхитують і політична сила Президента і політична сила прем`єра.

- Леонід Макарович, порадьте, як вчинити Президентові? Універсал не виконується. Наступ на повноваження голови держави ведеться і на рівні закону про Кабмін, і на рівні кадрових рішень. Ваш однопартієць Нестір Шуфрич сказав особисто нам у інтерв`ю, що слід відібрати у президента і ті повноваження, що є у нього.

- Щодо Шуфрича. Президент не повинен звертати увагу на чиновників, навіть в ранзі міністра, які висловлюють свої ідеї. Я говорю про принципові речі. Якщо парламент ухвалює некоректні відносно Президента закони, це неприйнятно. Але неприйнятно, і коли керівник Секретаріату Віктор Балога дає негативну оцінку роботі Верховної Ради.

- Ну, кто-кто, а парламент навчився нехтувати думкою високопосадового клерка з Секретаріату...

- Так, чому ж ви у такому разі звертаєте увагу на Шуфрича?! Особисто вам скажу, у всіх є симпатії і антипатії, і у вас, і у мене, але ми повинні вчитися бути об`єктивними, і яка б жаба не квакала, чітко називайте ім`я цієї жаби, незалежно від того, якого вона кольору. І якщо у вас є симпатія до Ющенка, і немає до Януковича, то ви не зможете бути об`єктивною. Придушіть емоції, якщо ви журналіст.

- Ну, чому ж, мені і Шуфрич теж подобається...

- Я йому передам. Так тоді цитуйте не тільки його неоднозначні і резонансні слова, але і Балоги.

- Це законно, що уряд тягне країну у парламентську демократію, фактично змінюючи конституційний лад держави?

- Всі тягнуть. Але є укази, закони, ухвали. Тільки ці закони мають правову силу в суспільстві. Ніякого Універсалу там не передбачено. Це політична домовленість. Раніше існували джентльменські угоди, і підписів взагалі не існувало. І всі їх виконували, оскільки, якби не виконували, то в клуб джентльменів порушника слова більше б не пустили. А у нас підписують документ, який юридично не обов`язковий, знаючи, що джентльмени у нас не хочуть, щоб він виконувався. Який Універсал? Сама Конституція не виконується... Не можна грати Конституцією. Я хотів би пригадати призначення Луценко. Чому ніхто не написав, що його подання - це порушення Конституції? Що таке домовленість прем`єра і Президента, коли є Конституція? Або ось, Тимошенко сказала, що зрада Вінського - це благородно, а зрада Мороза – це просто зрада. О часи! О люди! І всі аплодують! Є дві зради, дві її форми: благородна і неблагородна. Так от, зрада: і те і інше, і Мороз і Вінський.

Замість післямови...

Далі, відповідаючи на питання інших журналістів, Леонід Макарович говорив узагалі-то прогнозовані для діяча СДПУ(о) речі. Що підстав для дострокових виборів немає. Що минулі вибори пройшли демократично. Прем`єра теж призначили демократично. Помаранчева команда програла владу через свій непрофесіоналізм. І якщо прийде Тимошенко, дуже симпатична і дуже цікава, як жінка, що живе серцем і емоціями, то на Майдані прапором стане не Ющенко, а вона і ще Луценко, теж цікава людина. Хто тоді це зупинить? Ви, мовляв, журналісти по молодості думаєте, що у владу можна пограти. Зараз ми живемо у мирі, але ситуація, як вважає перший Президент, нагнітається. Нинішнього Президента, на думку Леоніда Макаровича, переконують, що йому можна повернути обсяг повноважень періоду Кучми. Антикризовики ж у відповідь приймають і реєструють закони, в які в окремих місцях суперечать Конституції. Але він, перший Президент України, проти, і вважає, що і дії опозиції і дії антикризовика Василя Кисельова (народний депутат Партії Регіонів, який зареєстрував закон про проведення дострокових президентських і парламентських виборів, - авт.) – незаконні, неконституційні.

Загалом Леонід Макарович, як завжди, цікавий - це безперечно. Єдине, що трохи бентежить: перший Президент - член політбюро СДПУ(о), чиє ставлення до Віктора Ющенка відоме. І мимоволі задаєшся питанням: які з викладень першого Президента – його, а які – результат роботи аналітичної групи об`єднаних соціал-демократів?

Маша Міщенко

http://svobodaslova.ictv.ua/ukr/news/2007/03/06/jak_leonid_kravchuk__467.html

Відповіді

 • 2007.03.17 | ГайдиДоБайди

  Re: Ага, Леонід :)

  Згадаєш таку особину як Леоніда, московського лайна, то крім почуття риганячка не виникає.

  При цьому цікаво, що, зазвичай, його мудрування аж ніяк не заторкають суті. Справа в цьому, що паня Тимошенко політик нового зразка.

  Та саме зацікавило б, нового зразка, а все ж таки від старого лиха?

  Та саме це не дізнаємося від нього, бо він з тим би викрив самого себе.

  Звісно, паня Тимошенко чимсь упізнала свою можливість. Тому вона запізніло хапає її за чуприну, виступаючи всесвітнім політиком, хоча в оббивці не Божого образу, а вона ходить як Ісус Христос до грішників у США і Брюсселі. На скільки це відбувається свідомо, то це залишається в темноті.

  Принаймні одне ясно, Леонід Кравчук не українцем. Він хоче нас винищити з лиця землі в личині українця.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.17 | пан Roller

   Re: Леонід Кравчук не українцем. Видимо, опасения его не напрасн

   ГайдиДоБайди пише:
   >
   >
   > Принаймні одне ясно, Леонід Кравчук не українцем. Він хоче нас винищити з лиця землі в личині українця.

   По вашему диалекту, могу предположить что вы из-за "бугра". Не знаю как у Вас, а у нас учат, что должность президента требует поваги. Моя знакомая с Австралии, Мария Галабурда-Чигрин, передала мне фотки, на двух их них она с Кравчуком.24.11.96. Гордилась видно, а украинка она щирая.

   Что до самого Макаровича, то последнее время я так замечаю, он чего-то сильно бздит, как человек, не президент, что для него не типично.А боится он больше всего, что народ снесет всю эту новую-старую власть, а значит и его тоже.

   Гардон, с Бульвара, уже два раза намекал, что хорошо, что бы Шустера передачу не прикрыли и самому Савику не пришлось вести ее в Тбилиси. Видимо, опасения его не напрасны.Что-то пронюхал.

   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.17 | ГайдиДоБайди

    Тільки Ви набридаєте з наріччям

    Ви далеко від справжньої мови, послуговуючися самовладним перекрученням української мови. Значить, Ви лише спотворення української дійсности.

    Отже, Ви не вільною людиною, а безвільним знаряддям самовладдя. Ви пахнете лише какалінкою. Звідки все, що з Вас вийде, це лише самовладна какалінка, що нею, і в найгірших мареннях, не намазуюся.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.17 | пан Roller

     Re: Тільки Ви набридаєте з наріччям

     ГайдиДоБайди пише:
     > Ви далеко від справжньої мови, послуговуючися самовладним перекрученням української мови. Значить, Ви лише спотворення української дійсности.


     > Если вы украинская дисность, тогда я живу не в Украине.
     >
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.17 | ГайдиДоБайди

      Довів саме це, що крутиться навколо

      вашої виродженої голобешки. Саме в вашому черепі переховується Вами згадана "дійсність". Коли вийти від тверження David-а Icke-а, то такого як дійсність не існує. Тому й додав, що українська дійсність. Проте це має глибше значіння, бо українська дійсність як первень. Одначе, тому, що первень лише окреслення нашої обмежености, то саме в цьому відповідає, увесеньки, твердження пана Айка.

      А українська дійсність, це саме те море :) Виходячи з цього, то це немов суперечить твердженню Айка. Ану, немов, бо до цього не стосується його твердження :)

      Бачите, усе що вийде з вашої голобешки, це стосується тільки до неї. Тим більше, що ваша дійсність ще всаджена, а не вислідом власного мізкування, міркуючи над... :)

      Ваша дійсність переживає в вашій голобешці тільки завдяки її замкнутості. Вам не дали можливість розбрунькатися вашим змислам. Тому не маєте зв'язок до того, звідки складається самовладне свавілля та як треба дійти до істоти, на якій дармоїдствує самовладний пістряк.

      От, тому сприймаєте цей пістряк, тобто це спотворення як дійсність. От, можна дівчинку кохати, коли пізнаєш її як особистість, як любу людину. А, у вашому випадку, Ви її можете лише знасилувати, доставляти до статевого рабства, повійства, бо на інше не дозволяє ваша спотворена дійсність.

      Гайл Путіну, гайл Путіну, гайл Путіну, ура-ура-ура за Шахтаря :)

      От, саме це не дійсність, а її спотворення. Хоча це дуже реально сприймається :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.17 | нтв

     Re: Тільки Ви набридаєте з наріччям

     А где интересно был Кравчук,когда Кучма был у власти?Не слышно было и не видно.А теперь героем стал.Ну и президентов послал Бог Украине.Полный отстой.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua