МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Трагедія “Обкому”, або чому українці не вміють жартувати

03/17/2007 | Чучхе (віртуальний персонаж)
Україна – це специфічна держава, в якій почуття гумору з ряду причин є річчю небезпечною. За нього можна постраждати. Думаю, навіть неважко пояснити, чому так відбувається. По-перше, протистояння двох частин країни призводить до того, що те, що приколює одну частину країни, іншою сприймається, як наїзд. По-друге, сама ситуація в країні останні роки позначається повним стиранням граней між фантазією та реальністю. Неможливого тепер немає, а життя іноді випереджає самі сміливі сюжети, творячи ситуації з серії “навмисно не вигадаєш”. Наприклад, достатньо взяти останні ініціативи Рудьковського, скласти їх до купи – і анекдоти як жанр можуть спокійно помирати. По-третє, перебування в зоні політичної напруги просто позбавляє людину здатності просто тверезо оцінювати, що то є жарт, а що то є – серйозно. Найбільш відоме в цьому плані питання, задане свого часу херсонським “руським человеком” Ноздрєватєнковим Петру Миколайовичу Симоненку (і адекватно ним сприйняте) щодо обов"язкового носіння “фофудьї”, як ознаки правдивої російської людини, яке пізніше покликало до життя цілий загін “православних фофудьєносців”.

Іноді мої друзі пробують жартувати, але це чомусь закінчується для них фатально. На перше квітня позаминулого року мої колеги на одному з панківських ресурсів розмістили трохи нестандартне бачення гіпотетичного спільного виступу на “Євробаченні” співачки Ані Лорак разом з гуртом “Ґринджоли”. Це була так їх специфічна рефлексія на без сумніву ідіотську ситуацію з відбірковим конкурсом, спровоковану Миколою Томенком. В якій (статті) було трохи поекспериментовано на тему, як би голос Ані Лорак міг би вигідно відтінити фірмове “так” Романа Калина і взагалі про перспективи висування тріо “Ані Л. Ґринджоли” на премію “Ґреммі”. Сайт був приватний, далекий від культури, та й політики також, на повідомленні було написано “з першим квітня”, тому я трохи був вражений, коли ця інформація почала гуляти з однієї сторінки на другу, по принципу “зіпсованого телефону” набувши всіх ознак достовірного факту. А коли вже солідні газети почали розміщувати вигадані інтерв’ю зАні Лорак і “Ґринджолами”, супроводжуючи це колажем всієї трійці, коли юристи Ані Лорак почали подавати до суду на ці газети за захист честі і гідності, а СДПУ (0) навіть провела мітинг на підтримку співачки, стало зрозуміло – цій над серйозній країні не до гумору. Віртуальний персонаж Просєкос непогано дослідив перебіг тодішнього приколу на сайті “Літпрому” , хоч, як на мене, і перебрав там з ненормативною лексикою.

І от я сам тепер потрапив у подібну халепу. Вдосталь обговоривши загалом талановитий в своєму роді вірш “Феодосійська рапсодія” розміщений на сайті “придніпровсько-донецького робітничого союзу”, який дещо нагадав мені вірш “Я обираю чучхе” московського “анархо-краєзнавця” Олександра Цвєткова. Трохи пообговорювавши літературну цінність цього твору на сайті “Фофудьї”, ми з моїм кумом залишили по допису на форумі “Майдану”. І “влипли”. Нас застукав пильний віртуальний персонаж Леонід Глибін, з сайту “Обком”, після чого написані нами рядки лягли в основу “пилающєго гнєвом” матеріалу під назвою О куртуазном пофигизме, или «Хуже они, чем микробы, грязные русофобы!..», де від “завсегдатаев такого себе (до речі, калька з українського “такого собі”, російською правильно – “некоего” - Ч.) сайта “Майдан” не залишили живого місця. Про мене було сказано, зокрема, наступне: Но когда давно известно, кто скрывается за тем или иным «ником», а это весьма талантливые и далеко не глупые люди (а також успішні в бізнесі, літературі та рибоводному господарстві – Ч.), то как-то не по себе становится от прочтения таких, например, откровений по поводу стихотворения: «шалені суїцидні комплекси москалів» . Думка про те, що це була цілком адекватна відповідь на такий же іронічний пост мого студентського приятеля під назвою “Рабочая поэзия про злых бандер”, навряд чи відвідувала аналітично-літературний мозок мого критика.

В Інтернеті мені завжди подобалась категоричність. “Обращать внимания на откровения людей, ГОДАМИ, почти ЕЖЕДНЕВНО «тусующихся» на форумах в Инете с СЕРЬЕЗНЫМИ целями, не стоит” – як сокирою рубає віртуальний персонаж Леонід Гибін. І тут же всупереч собі привертає до нас увагу своєю “глибою” аж на тринадцять з половиною тисяч знаків. Даремно ви так погано думаєте думаєте про учасників форуму, товаришу! Сімнадцять років головування одного з них в Молодіжному революційно-патріотичному союзі “Лучі чучхе” роблять людину мудрою, а коли він обговорює в форумі вірш на ктшталт “Феодосійської расподії” з особою, яка в контркультурному середовищі знають під іменем “і-тата Української автокефальної мусульманської церкви”, ви навіть не уявляєте, якими випарами гіперсерйозності це супроводжується. Для їх аналізу навіть тринадцяти з половиною тисяч знаків забракне.

Коротко кажучи: я просто дуже прошу людей, які вже поїхали від свого “умняка” на сайті “Обком” зрозуміти: словосполучення “шалені суїцидні комплекси москалів” – це СТЬОБ і пародія на діаспорну говірку, якою нас час від часу повчають про “напівдиких росіян” і на архетипи свідомості так званих інтегральних націоналістів. Така собі Фофудья, але навпаки. Ну які ж ми врешті-решт націонал-демократи, якщо не посміємося і самі з себе? Я пояснюю вам, як дітям: іронія (як і у випадку з коментованим вами дописом) позначається, зокрема, смайликом, поставленим перед текстом, який складається з двокрапки (двоеточия – рус.) та дужки (скобки – рус), поставлених у відповідній послідовності. Хоча загалом щодо людей, які в більш-менш крупний текст свого сайту вставляють що-небудь про “мацу” чи “пурим” – від них, без сумніву, навіть поверхневого розуміння гумору чекати марно. А вже розуміння паралелі назви топіку з листівкою “Верховна зРада України – шалений цирк зомбі”, розповсюджену в столиці одним представником діаспори, людям, далеким від реалій київської політики “на низах” зрозуміти, мабуть, зовсім неможливо.

У зв’язку з чим звертаюся, до фахівців з гумору сайту “Обком”. Шановні колеги! Будь ласка, для аналітики користуйтеся офіційними виступами, прес-релізами, новинами УНАН і Бейтар, але брати за основу написане в блогах і на форумах, так само, як і на парканах чи в туалетах – це взагалі для журналіста моветон, а уже трактувати те, в чому не розбираєтеся – це називається, звиняйте, “западло”. Як на мене, звичайно.

Ну й на завершення мій улюблений анекдот. Колись спеціалісти з теорії ймовірності гадали: чи може тисяча мавп, посаджених за друкарські машинки і безсистемно натискаючи на клавіші, випадково набрати текст шекспірівського “Гамлета”? Нині, з розвитком Інтернету, ми зрозуміли – ні, не може.

З повагою

Учасник форуму сайту “Майдан” Чучхе


PS. Це моя особиста рефлексія на наїзд на мій допис на форумі, яка може не співпадати з модераторіалами, едіторіалами сайту, так само, як і з законами термодинаміки.

PPS. Автор не гарантує, що все вищенаведене також не являється стьобом. Будь-які рефлексії щодо стилю його написання, опубліковані на сайті “Обком” будуть розцінюватися, як ще один доказ кретинізму з боку оглядачів “Обкому”.

Відповіді

 • 2007.03.17 | So_matika

  А це не вперше з "Обкомом" таке

  Наприкінці минулого року "Обком" на повному серйозі передрукував прикол С.Д. з цього форуму щодо "Медведчука в Омбудсмени". Качка пішла далі і була опублікована в декількох поважних виданнях. Під час появи її на "Обкомі" я мала нагоду спостерігати за реакцією автора. Це було в Києві, і С.Д. ржав як кінь на весь "Глобус", лякаючи дітей, що мирно пережовували фаст-фуд на нижньому ярусі :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.17 | Чучхе

   Там є персонаж "Семен Глузман, прапорщик"

   він свого часу приписав мені те, чого я не говорив, і розкритикував дописане по повній програмі
  • 2007.03.17 | один_козак

   Вам смішно, а я теж був попався як ідиот

   Можливо, це так імідж ррррррреволюційно-бійцівського ресурсу так діє? ))
 • 2007.03.17 | один_козак

  Не буду наполягати, що перечитав статтю Обкому зовсім-зовсім

  уважно, але...

  Нє, це прикольно, як ви одне про одного кажете, що не вистачає веселості й кмітливості.))
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.17 | Чучхе

   Не зовсім один про одного

   сміється той, хто сміється останнім (= Я)

   а вони суть жертва власної серйозності і самовпевненості
 • 2007.03.17 | Hoja_Nasreddin

  До Чучхе, але стосовно не змісту, а виключно кальок : )

  1.яка може не співпадати з модераторіалами
  правильно: яка може не ЗБІГАТИСЯ з модераторіалами
  2.навіть поверхневого розуміння
  правильно: навіть ПОВЕРХОВОГО розуміння
  3.доказ кретинізму з боку оглядачів “Обкому” –
  правильно: доказ кретинізму оглядачів “Обкому”.
  (просто, без боків та інших частин тіла)

  П.С. Не шукайте жодного прихованого змісту (чи вмісту), я мав на увазі саме те, що написав. Не забувайте: цю статтю читатимуть на Обкомі
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.17 | один_козак

   Пригніться! Йде перестрілка кпинами!

   Hoja_Nasreddin пише:
   > Не забувайте: цю статтю читатимуть на Обкомі
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.17 | Hoja_Nasreddin

    Козаче, жодного жарту кпину чи глузу у свій допис не вкладав

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.17 | один_козак

     Авжеж ні. Ви на повному серйозі підказали товаришеві

     вдягти каску. ;)
     То я приколююся.))
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.17 | сябр

      відсутність почуття гумору - дійсно проблема більшою мірою "Майд

      ану, ніж Обкому. особливо наших шановних дописувачів з заходу країни. а також високодуховних киян та киянок у -надцятому коліні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.18 | Hoja_Nasreddin

       Вже й не знаю, що ліпше: бути попкою Обкому (як ото Ви)

       (то ся називає плагіат - еге-ж бо) чи жартівником з розвиненим почуттям гумору, яким є мешканець східних регіонів -
       він же "за(у)ПАДЕНЕЦЬ" Янукович, який розсмішив всеньку Україну на віки своїм ЯйцеПадінням (про останню щедру роздачу баранок від бублика годі щось додати).
      • 2007.03.18 | kotygoroshko

       Re: відсутність почуття гумору - дійсно проблема більшою мірою "Майд

       сябр пише:
       > відсутність почуття гумору - дійсно проблема більшою мірою "Майдану, ніж Обкому. особливо наших шановних дописувачів з заходу країни.


       ХоджаНасредін дещо нетиповий представник Заходу України - западенці у переважній більшості цілком мудрі та адекватні люди
       може в нього дитинство було важке?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.18 | Hoja_Nasreddin

        Коти горохом об стіну. Адекватність - то складно для піпштиків

        Ви як Пєся Сіманенка: він проти олігархів - аж груди гудуть коли він про це галасує б'ючи себе у груди - а вилизав усі олігархічні дупи по кілька разів.
        Сябр обісрав пів України, а Ви тим так майстерно обурилися і... вдячно лизнули його в дупенцію. Щодо дитинства, то воно звичайно буває всяке (то Вас відвідав Фройд чи міцні спогади), але більшість людей його природно минає, на відміну певно від Вас, що так у ньому і застрягли, і періодично та регулярно це демонструєте з відкритим ротом та квадратним очима: "Ти диви, то ж треба !?"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.18 | kotygoroshko

         Re: Коти горохом об стіну. Адекватність - то складно для піпштиків

         Hoja_Nasreddin пише:
         > Сябр обісрав пів України,

         якщо вважати те, що Сябр сказав про тебе - було сказано про пів-України, то виходить що Україна складається всього з двох людей - тебе і Сябра, тож хіба ти адекватна людина?
         а якщо розібрати у цьому контексті слово "обісрав", то б назвавши тебе наприклад "дятлом" або "долбойобом", Сябр би дуже образив всіх дятлів і долбойобів, тому він викручувався як міг, щоб і невинних не образити і про тебе сказати правду :)
        • 2007.03.19 | один_козак

         Хлопці, повертайтесь до гумору.

      • 2007.03.19 | Михайло Свистович

       Re: відсутність почуття гумору - дійсно проблема більшою мірою "Майд

       сябр пише:
       > ану, ніж Обкому. особливо наших шановних дописувачів з заходу країни. а також високодуховних киян та киянок у -надцятому коліні.

       Ви плутаєте форум Майдану, куди може написати кожен, з самим Майданом. І некоректно порівнюєте цей форум зі статтями "Обкому", які не може поставити будь-який відвідувач "Обкому".
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.19 | Чучхе

        Тим більше, якби про Обкомі був форум

        я б не звертався до Статей Майдану, однак мене, як правдивого націонал-демократа трохи прогребло, що мене звинувачують у ксенофобії та печерній русофобії. Так і Подерв"янського можна записати в...
      • 2007.03.19 | один_козак

       Шо??? Шо такоє!

   • 2007.03.19 | Чучхе

    Re: Пригніться! Йде перестрілка кпинами!

    один_козак пише:
    > Hoja_Nasreddin пише:
    > > Не забувайте: цю статтю читатимуть на Обкомі

    Будемо вважати, що я творю українську падонківську моФФу :p
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.19 | kotygoroshko

     це виправдано

     Чучхе пише:
     > Будемо вважати, що я творю українську падонківську моФФу :p

     я коли пишу російські слова і фрази українською транскрипцією на форумі одного журналу - це страшно бісить редакторів цього російськомовного українського журналу

     так що бажання трохи познущатися над мовами нормальне і спроби знущання приносять неабияке задоволення ініціаторові

     плюс перевіряєш, чі є в людей почуття гумору :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.19 | ziggy_freud

      треба ж нарешті вирішити суперечку між

      свідомими і фофудьєносними, хто з них більше викривив прадавню (ет)рус(с)ьку мову, вєлікую і магучую.

      kotygoroshko пише:
      > я коли пишу російські слова і фрази українською транскрипцією на форумі одного журналу - це страшно бісить редакторів цього російськомовного українського журналу

      але ж і він жодного разу в своєму часописі Муму не надрукував.
  • 2007.03.19 | Михайло Свистович

   Re: До Чучхе, але стосовно не змісту, а виключно кальок : )

   Hoja_Nasreddin пише:
   > 1.яка може не співпадати з модераторіалами
   > правильно: яка може не ЗБІГАТИСЯ з модераторіалами
   > 2.навіть поверхневого розуміння
   > правильно: навіть ПОВЕРХОВОГО розуміння
   > 3.доказ кретинізму з боку оглядачів “Обкому” –
   > правильно: доказ кретинізму оглядачів “Обкому”.
   > (просто, без боків та інших частин тіла)
   >
   > П.С. Не шукайте жодного прихованого змісту (чи вмісту), я мав на увазі саме те, що написав. Не забувайте: цю статтю читатимуть на Обкомі

   Російські кальки в українській мові - звична, хоч і погана річ. Їх вживають більшість українців, але визнають цей свій недолік і намагаються виправлятися. Натомість ускоязичниє, які вперто не бажають зробити свій сайт хоча б двомовним (хизуються своєю ускостью або не бажають переходити на українську, бо "лучше граматна пісать на радном язикє, чєм кавєркать язик Шевченко"), насправді ботають зовсім не на мові Пушкіна і Толстого, безбожно її "кавєркаючи".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.19 | Hoja_Nasreddin

    Цілковито з Вами погоджуюсь:) Обком боїться україномовності

    насправді, але це не афішує
 • 2007.03.18 | Юрій Шеляженко

  Шось мене починає непокоїти PR Обкому в наших новинах і статтях.

  Бо сайт відстійний і уваги не вартий.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.19 | Михайло Свистович

   Ну маємо ж ми хоч із ввічливості подякувати їм за піар Майдану

  • 2007.03.19 | один_козак

   А чого ви його так лаєте?

   НМД, Обком досить переконливо говорить правильні речі для певних сигментів, які за своїм складом менш схильні сприймати такі ресурси, як "Майдан". Чи ні?
 • 2007.03.19 | Михайло Свистович

  Я вставив до твоїх рефлексій одне слово і пояснив ітата

  Бо та церква звалася Українською автокефальною мусульманською церквою (і півмісячний (не скажеш же - "хресний" про мусульманство) хід тієї церкви розганяв ОМОН). Також, мабуть, далеко не всі здогадаються, що ітат - це посада, прирівняна до імама, але тут вже треба не просто виправити пропуск слова, а треба дописувати, а це вже неприпустиме втручання до авторського тексту, тому пояснюю це просто в своєму дописі.
 • 2007.03.19 | pravdenko

  Re: Трагедія “Обкому”, або чому українці не вміють жартувати

  Тю. Проблема тут така тільки, що не можна зрозуміти жодної різниці між "стьобом" и не-стьобом. Оскільки її немає, як намагається запевнити нас автор. Ну, і тоді все стає набагато серйозніше. То з ким ви, авторе? Сам з собою?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua