МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Студентському братству Львівщини потрібна допомога

03/21/2007 | Студентське Братство
Зверення. Студентському братству Львівщини потрібна допомога

Шановні студенти! Звертаємось до Вас, щоб повідомити, що 05 лютого 2007 року було видано наказ Міністерства освіти та науки №84 «Про затвердження умов прийому до вищих навчальних закладів України», у якому містяться норми, які порушують права усіх студентів незалежно від виду ВНЗ, обраної спеціалізації та форми навчання.

Згідно з положеннями цього наказу №84 студент, який навчається у ВНЗ, де навчальний процес триває 5 або більше років, після закінчення 4 курсу автоматично відраховується з ВНЗ з дипломом бакалавра, а для продовження навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем „спеціаліст” або „магістр” змушений складати нові вступні іспити на 5 курс.

Ця радикальна зміна умов навчання прямо суперечить принципам прогностичності та наступності процесу здобуття вищої освіти, а також іншим нормативним положенням закріпленим у Законах України «Про освіту», „Про вищу освіту”, Болонській університетській хартії 1988 року, Берлінському комюніке 2003 року та інших нормативно-правових актів та міжнародних угодах.

З прийняттям вищеназваного наказу №84 було звужено зміст та обсяг існуючих прав студентів, що прямо суперечить ст. 22 Конституції України, де вказано, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Правилами вступу, які діяли раніше, було обумовлено, що студент після закінчення ВНЗ за рівнем „бакалавр” автоматично зараховується на наступний курс навчання для отримання освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” або „магістр”. А з прийняттям нещодавнього наказу МОН №84 встановлено, що студента, який отримав диплом бакалавра автоматично відраховують, а для продовження навчання йому слід додатково складати вступні іспити. Студенти, які навчаються на контрактній основі, укладали договір зі своїм ВНЗ, згідно якого ВНЗ зобов’язувався забезпечити студенту навчання протягом п’яти курсів, а згідно наказу МОН № 84 цих студентів будуть відраховувати вже після закінчення 4 курсу.

Не погоджуючись з міністерським свавіллям ми зорганізували акцію протесту. У середу, 14 березня 2007 року, відбувся мітинг-протест студентів у Львові. У мітингу взяли участь близько 4 тисяч студентів, представники різних ВНЗ.

Ми, студенти Львівщини, звернулися з резолюцією до Львівської обласної ради з проханням підтримати та захистити наші інтереси. Львівська обласна рада, а на наступний день і Львівська міська рада, прийняли листи-звернення до Президента України, Прем’єра та Голови ВРУ з клопотанням задовольнити вимоги студентів і визнати не чинним окремі норми наказу МОН № 84.

Проте, міністр МОН Ніколаєнко С.М. безпідставно і у не правовій формі, яка не личить представнику центрального органу влади, звинуватив Львівських студентів у низькому рівні знань і у тому, що вони бояться конкуренції, а депутатів обласної та міської рад в упередженості при прийнятті рішення на підтримку студентів.

Для улагодження конфлікту до м. Львова прибув директор Департаменту вищої освіти МОН Болюбаш Я.Я., який у зневажливих зверненнях до студентів та викладачів університету ЛНУ ім. І.Франка лише загострив ситуацію, а своєю некомпетентністю та образами лише підтвердив правильність нашого рішення боротися за свої права.

Наш мітинг-протест мав великий суспільний ефект.

Питання щодо прав студентів піднімалося на нараді у МОН, на засіданні ВРУ(15 березня), постійно обговорюється у місцевих ЗМІ.

Нашу основну вимогу поширити дію норм наказу МОН України №84 від 05.02.2007р. виключно на осіб, які вступатимуть у ВНЗ на перший курс з 2007 навчального року МОН проігнорувало, натомість лише годує майбутніми обіцянками полегшити навчальний процес, але ми усвідомлюємо, що це все робиться з метою приспати пильність студентства та погасити вогонь Студентського Спротиву.

Ми просимо ВАС долучитися до акцій боротьби за права студентів. Ми хочемо, щоб хвиля протесту об’єднала студентів усієї України. Разом, студент за студента, ми зможемо протистояти свавіллю міністерства.

Ми розуміємо, що самостійно студентство Львівщини не досягне результату, а потрібна допомога зі всіх куточків України.

РАЗОМ НАС БАГАТО І НАС НЕ ПОДОЛАТИ!

Відповіді

  • 2007.03.21 | Оксана Мaрія

    Re: Студентському братству Львівщини потрібна допомога

    Даруйте за запитання: Чи взагалі потрібне Україні таке Міністерство Освіти, яке тільки шкодить своїми дурнуватими назами і розпорядженнями?

    Дратує людей, збиває з ритму і не дозволяє концентруватися на найголовношіму для молодих людей - навчанні! Зaвтра ці люди повинні поповнити ринок праці, щоб вже розпочати налагодження нормального життя в країні. Ганьба Ніколаєнку і як людині і як міні Стру. Студентство Львова, борись невтомно за свої права!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua