МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Луценка знайшли установку ГРАД

03/23/2007 | midnight_transer
Пошуки ретивих правоохоронців, які з заповзяттям НКВС і гестапо шукають і знаходять довкола офісів близьких до Юрія Луценка структур вибухівку, зброю, яйця і всілякі інші ознаки антидержавно-підривної і прем’єро-ненависницької діяльності, можуть увінчатися черговим успіхом у Дніпропетровську. Тут на озброєнні «Народної самооборони» значиться аж цілий «ГРАД».

Щоправда, до великого жалю генпрокурора Олександра Медведька, йдеться не про установку залпового вогню, а про місцеве громадське об’єднання «ГРАД» (Громадянський актив Дніпра). Останнє заявило про політичну і моральну підтримку Юрія Луценка і висловило намір активно співпрацювати з його рухом «Народна самооборона».

Визначальними в рішенні «Граду» підтримати Луценка стали не тільки замовні переслідування цього політика, тобто попрання прав громадянина, які відстоює це об’єднання, але й те, що перебуваючи в Дніпропетровську, Юрій Луценко неодноразово публічно використовував ключові тези «градівської» регіональної ідеології «дніпроцентризму». Зокрема, він заявив, що саме проукраїнський та одночасно російськомовний Дніпропетровськ може об’єднати лівий і правий береги Дніпра, Центрально-західну і Південно-східну частини України, роз’єднані безглуздими діями політиків, які спекулюють на питаннях мови, НАТО і ЄЕП.

«Градівське» гасло «Дніпро – серце України», з урахуванням традиційно напружених стосунків між адміністративними і промисловими елітами Донбасу і Придніпров’я, в устах Луценка звучало як заклик до пробудження колишньої гордості вже майже окупованої «донецькими» всеукраїнської «кузні кадрів».

Як заявив координатор Громадянського активу Дніпра Андрій Денисенко, саме тому «Град» вважає Юрія Луценка «першим дніпроцентристом недніпропетровського походження, першим політиком загальноукраїнського рівня, який визнав особливу історичну місію Дніпропетровщини в об’єднанні держави і відстоюванні демократії в Україні».

Особливо актуальним і привабливим у позиції Луценка «градівці» вважають те, що він не ділить суспільство на «голубих» і «помаранчевих», піддаючи критиці дії обох сторін, а також те, що Луценко не пов'язаний з жодною з політичних партій чи блоків, а його рух має громадський характер.

http://politik.dp.ua/index_ru.php


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua