МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правосуддя по-харківські: суд оголосив засідання ВР недійсним

03/25/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Суть справи полягає в цьому. 19 квітня 2006 року представник Партії регіонів Добкін Михайло Маркович на сесії новообраної міської ради був проголошений Харківським міським головою. Одночасно він був депутатом Верховної Ради України IV скликання, але депутатський мандат не склав і продовжував суміщати його з посадою міського голови аж до 25 травня 2006 року, коли були припинені повноваження усього складу Верховної Ради України IV скликання. Між тим, таке сумісництво заборонено Законом.
Відповідно до ст. 78 Конституції України та ст.1 Закону України «Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності», посада міського голови є несумісною з депутатським мандатом. Тому, відповідно до ст.4 вказаного Закону («Про особливості звільнення з посад …»), Добкін М.М. був зобов’язаний протягом п'ятнадцяти календарних днів подати в заяву про складення повноважень народного депутата України. Більш того, відповідно до ст. 5 цього ж Закону, «акт про призначення особи, яка є народним депутатом України, на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, втрачає чинність через двадцять календарних днів з дня його видання, якщо повноваження народного депутата України не припинені в установленому законом порядку». Таким чином, оскільки Добкін М.М. продовжував здійснювати депутатські повноваження ще більш одного місяця, акт щодо визнання Добкіна М.М. Харківським міським головою втратив чинність через 20 календарних днів після його прийняття (тобто 09.05.2006р.) за Законом, після чого вказаний громадянин не може вважатися законним мером міста Харкова.
Коли до Київського районного суду м. Харкова надійшла відповідна заява про встановлення факту незаконного суміщення Добкіним М.М. посади міського голови із депутатським мандатом, раптом з’явилася досить сумнівна копія заяви Добкіна про складення депутатських повноважень, яку нібито було подано ним 18 квітня 2006 р. Але, в такому випадку (якщо така заява дійсно була), на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради мало бути вирішене питання про позбавлення Добкіна М.М. депутатського мандата за його власною заявою (якщо така заява дійсно була). 26 квітня 2006 р. таке засідання відбулося, Добкін зареєструвався на ньому і … залишився народним депутатом України ще на місяць.
Але для харківських суддів (до речі, також, як і для суддів Печерського суду м. Києва) немає нічого неможливого. Якщо йдеться про інтереси такої VIP-персони, якою є харківський міський голова Добкін, суд може встановити, що чорне - це біле, а Волга витікає в Атлантичний океан. Тому, щоб виправдати незаконне суміщення Добкіним посади міського голови з депутатським мандатом (яке має наслідком позбавлення цього пана повноважень мера), суддя Київського районного суду Шаренко С.Л. встановила такий юридичний факт, що «ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАНЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ IV СКЛИКАННЯ З 18 КВІТНЯ 2006 РОКУ ПО 25 ТРАВНЯ 2006 РОКУ НЕ ВІДБУВАЛОСЬ» (!!!).
Достатньо зайти на офіційний сайт Верховної Ради, щоб перевірити цю інформацію та переконатися: суддя Шаренко С.Л. фактично встановила, що засідання Верховної Ради України від 26.04.2006 р. Є ТАКИМ, ЩО НЕ ВІДБУЛОСЯ (!!!):
http://gska2.rada.gov.ua:7777/pls/radac/h_time_n_arh?day_=26&month_=04&year=2006&krit=0&n_skl=4&nom_ses=9
http://gska2.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/r_fr_list_arh?ident=2087304&n_skl=4
Немає сумнівів в тому, що надалі таке "креативне" ноу-хау у виконанні Київського районного суду м. Харкова буде використовуватись надалі. Наприклад, деякі "недалекі" політичні сили марно витрачають час на звернення до Конституційного суду для проголошення тих чи інших законів неконституційними. Але їм треба було лише звернутися до відповідного харківського судді, а він би, "керуючись внутрішнім переконанням" (яке, як правило, базується на кількості "зелених" у внутрішньої кишені), "встановив", що засідання ВР є таким, що не відбулося, а відповідний Закон (Закони) слід вважати не прийнятими!

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua