МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Заборонене питання". Головатий здурів на всю голову

04/02/2007 | один_козак
чи я чогось не розумію?

18 років я поважав цього чоловіка, з його виступів, було, навчився розуміння низки важливих речей. А от тепер...

Це про те, як учора в передачі "Майдан" на "П'ятаку" Сергій Головатий заявив, що журналістка на Хрещатику ставить "антиконституційне" запитання: "Чи потрібний розпуск Парламенту?" І аргументував "неконституційність" журналістського запитання тим, що для розпуску зРади, бач, нема юридичних підстав.

Я можу зрозуміти ті страхи за майбутнє держави, які відчувають останнім часом наші державники через нове загострення політичних суперечностей. Сам боюся. Але як можна ставити таке обмеження журналістові? І що це за "обгрунтування" - немає підстав?
Наявність підстав - це питання про можливість, а про потрібність чи непотрібність - це окреме питання. Якщо відсутні юридичні, фінансові чи ще якісь можливості для чогось, то хіба це означає відсутність потреби? Чи Сергій Петрович забув, як він (з нашою допомогою) "антиконституційно" боровся проти керівної та спрямовуючої ролі КПРС-КПУ в нашому житті?

І ще дуже "цікаво" у контексті дискусії про розпуск Парламенту двічі-екс-міністр юстиції охарактеризував нашу діючу Конституцію, назвавши її дуже ліберальною та святою. Повага до Конституції - це таки важлива суспільна цінність. І про це треба було депутатам-державникам дуже пам'ятати, коли вони її писали та переписували. А тепер, коли вона вийшла покалічена так, що її ліберальність загрожує нам втратою свободи та державності, то "освячення" її шизуватого змісту - чи корисне буде для життя суспільства?

Або де я не правий?

Відповіді

 • 2007.04.02 | Предсказамус

  Take it easy

  Если не все, то многое из того, что несет Сергей Петрович Голубоватый на публику (особенно в последнее время), имеет весьма косвенное отношение к праву. Разве что терминология похожа. Даже жаль времени на обсуждение.
 • 2007.04.02 | Sire

  Re: "Заборонене питання". Головатий здурів на всю голову

  Тема Сергея Петровича - очень благодатная для психоанализа:)
  В свете определенных закулисных событий, как представдяется, этот человек пытается найти поддержку среди ПРУ и коалиции. Поверьте, именно в этом лежит причина неадекватности п-а Головатого. Уверен, что вопрос не в деньгах, а в "иных нематериальних благах":))
  Касательно данного факта, не могу не съехидничать и напомнить, что п-н Головатый позиционируется как експерт в сфере прав человека и, в частности Европейской конвенции. Если он учудит еще что-либо в этом духе, не примените напомнить ему его амплуа:) Будет интересно посмотреть на его реакцию.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.03 | Oza

   Re: "Заборонене питання". Головатий здурів на всю голову

   Учудил - поддержал коалицию после указа Президента о роспуске зРады.
 • 2007.04.03 | Д-р

  Re: "Заборонене питання". Головатий здурів на всю голову

  Чому "здурів"? Хіба його висловлювання за часів бутності міністром юстиції були кращими чи розумнішими? Його якість як юриста була всім зрозуміла вже тоді, й для цього зовсім не обв'язково було влазити до СРКи. Але пану Головатому дуже хочеться вдавати з себе серйозеу політичну фігуру. Ну, хай пограється хлопець. Думаю, що шкоди від нього буде не більше, ніж раніше було користі.
 • 2007.04.03 | Woodstock generation

  Хто такий Головатий (НМД)

  „Признаюсь у ще більшому гріху: навіть нашої Русі не люблю так і в такій мірі, як це роблять або вдають, що роблять, патентові патріоти. "
  І. Франко

  На ставці штатного демократа.

  Попередній український режим (як, до речі і російський) "тримали на ставках" таких собі штатних націоналістів, демократів, "лєвих" і т.д.
  Їм дозволялось навіть лаяти владу, бути до неї в жорсткій опозиції. Я не думаю, що це все у вигляді банальниї грошей - просто людина мала собі становище, нормальну зарплату, реноме демократа тощо. Натомість добре знала, де є рамки дозволеної критики.
  Влада з таких демократів мала тільки зиск - це демонстрація демократичності назовні, а мінусів - нуль.

  От боровся Головатий з Кучмою.
  І які ризики були в Головатого?
  Може його в тюрягу садили?
  Чи бізнес пресували?
  Чи погрожували?

  ТА ні - їздив собі цей інтелігентик до Страсбургу на наші грошенята, дискутував собі з европейськими політиками - ото й усе.

  Патентовий патріот.
  Патентовий демократ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.03 | Hoja_Nasreddin

   Хто такий Головатий - Ніхто (спитайте в Кісєля, якщо не вірите)

   1.Пригадайте, як він "купив" собі посаду міністра юстиції, проголосувавши за Єханурова (до речі, робив це гучно з викликом)
   2.Показав себе слабеньким "ніяким" юристом-захисником прав гаранта у судах: скільки було пафосу, крику (буквально), а скінчилося тим, що його "колегу з цих справ", Полудьонного погнали з Секретаріату.
   3.Чи можна назбирати 3 млн гривень (офіційно задекларованих Головатим в банках), не займаючись жодним бізнесом? А він здається не є бізнесменом.
   4.Коли його показують в передачах по ТБ, особливо коли йдеться про обгрунтування своєї позиції, поводиться він нахабно зухвало по-хамськи та неадекватно (здебільшого). Як це узгоджується з його частим перебуванням за кордоном у тих структурах, де просто протипоказано поводитись так, як він.
 • 2007.04.05 | Irka

  Re: "Заборонене питання". Головатий здурів на всю голову

  Лично я уважаю этого человека больше, чем кого-либо из депутатского корпуса. Много раз видел его принципиальную позицию, поверьте, сильный и честный человек. И если его мнение о неконстуционности Указа вызвано ТОЛЬКО правовыми моментами, то уважаю еще больше. Сказать открыто, мне как юристу тоже не видно оснований формальных для роспуска. Хотя распускать НАДО, этот парламент очень-преочень надо распустить, совсем гнойник из него вышел. Не факт, что после перевыборов получим качественно иной, но то, что могли натворить Янукович и К, имея 300 голосов - страшно. Ведь уже задекларированы были и новая редакция ЗУ "Об информации" (где на свободу журналистов - полный ...), и проект Налогового кодекса (где от единого налога - рожки да ножки, только название оставалось), и отдавались Российским "особистам" принципиальные преимущества в их хозяйнячании на Украине и т.д. Неужели ЭТОГО Сергей Петрович не видел? Почему же тогда молчал...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.07 | один_козак

   Re: "Сільний человек"

   Irka пише:
   > Лично я уважаю этого человека больше, чем кого-либо из депутатского корпуса. Много раз видел его принципиальную позицию, поверьте, сильный и честный человек.

   От у мене виникає зараз питання, виявом чого насправді є теперішня галаслива поведінка Головатого, це демонстративне "геройство".

   Ми дійсно пізнаємо свої чесноти тільки в моменти, коли життя їх випробовує. Коли Сергій Петрович почав верещати після нереагування на зухвалі, загрозливі для України дій "антикризів", томені почав пригадуватись серпень 91-го року та перша після того серпня конференція киівського Руху. Хто знає, про що я - той зрозуміє. Не хочеться зайвий раз мазати людину, до якої відчуваю всеж якісь симпатії. Заслуги він теж має чималі, та й якийсь він мені... зрозумілий. Дуже нагадує своїм характером деяких близьких людей.

   Усі не без гріха, не треба судити людей за те, що їм не вистачило сили в чомусь. Але не треба й обманюватися, очікуючи зайвого.

   > И если его мнение о неконстуционности Указа вызвано ТОЛЬКО правовыми моментами, то уважаю еще больше.

   Правовими чи законницькими?

   > Сказать открыто, мне как юристу тоже не видно оснований формальных для роспуска.

   Я не юрист, але теж був шокований. Жаль, коли в боротьбі з беззаконням люди виступають за рамки законності.

   > Хотя распускать НАДО, этот парламент очень-преочень надо распустить, совсем гнойник из него вышел. Не факт, что после перевыборов получим качественно иной, но то, что могли натворить Янукович и К, имея 300 голосов - страшно. Ведь уже задекларированы были и новая редакция ЗУ "Об информации" (где на свободу журналистов - полный ...), и проект Налогового кодекса (где от единого налога - рожки да ножки, только название оставалось), и отдавались Российским "особистам" принципиальные преимущества в их хозяйнячании на Украине и т.д. Неужели ЭТОГО Сергей Петрович не видел? Почему же тогда молчал...

   Та отож...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua