МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи підтримають програму Ю. Тимошенко депутати від БЮТ?

04/02/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Завтра, 3 квітня, відбудеться чи не найскладніша сесія Ірпінської міської ради за всі часи існування нової влади. Ірпінський міський голова Мирослава Свистович внесла до порядку денного питання про затвердження Положення про земельний аукціон з продажу земельних ділянок у м. Ірпені відбудеться розгляд Положення про земельний аукціон з продажу земельних ділянок у м. Ірпені та затвердження переліку ділянок, які будуть продані на аукціоні. За ініціативою міського голови на останньому засіданні Ірпінського міськвиконкому до переліку земельних ділянок, які будуть продані з аукціону, включено 11 земельних ділянок, щодо яких прийнято рішення по складанню плану детального планування території згідно рекомендацій (продавати не просто ділянки, а проекти, готуючи земельну ділянку до продажу, що значно збільшує її вартість), які надали Мирославі Свистович народні та обласні депутати від Блоку Юлії Тимошенко, а також експерти американської програми розвитку (USAID).

Однак, не зважаючи на те, що більшість у міській раді має Блок Юлії Тимошенко (20 з 36 депутатів), шанси на позитивне голосування за ці питання не такі вже й високі. Перелякані позицією мера, частина депутатів з різних фракцій (в Ірпінській міській раді ще 5 депутатів від «Нашої України», 5 від Партії регіонів, по 2 від СПУ, УНП та місцевого блоку «За чесну владу»), які мають бізнес-інтереси в Ірпінському регіоні, зараз посилено обробляють депутатський корпус, щоб під будь-яким приводом зірвати продаж землі з аукціонів.

Так, зараз, вони шукають підстави для скасування рішень останнього виконкому. А щоб аж занадто явно не було видно, що все це робиться заради недопущення продажу земельних ділянок з аукціону, шукаються підстави для скасування всіх без винятку прийнятих на останньому виконкомі рішень. В числі причин, якими мають прикрити ці наміри, нібито відсутність кворуму під час проведення виконкому та нелегітимність рішення виконкому, який був без висловлення жодної серйозної претензії розпущений радою на останній сесії (до речі, депутатами досі так і не було висловлено негативної оцінки роботи персонально по жодному члену розпущеного виконкому). Насправді кворуму не було лише на початку засідання виконкому, і без кворуму не приймалося жодного рішення. А легітимність розпущеному виконкому депутати самі надали під час розпуску, визначивши у своєму рішенні, що старий склад виконкому продовжує виконувати свої обов’язки до обрання нового складу.

Також існує намір зняти з розгляду сесії ради 9 з 11 ділянок, а з останніх двох виставити на аукціон лише одну. Іншу ж - відправити на конкурс, бо, як заявив міському голові один з депутатів від Партії регіонів, «конкурси – це формальність», бо «так вимагає вище керівництво БЮТ», тому «як ми домовимось, так і будемо». Тим більше, що конкурсні комісії депутати створили виключно з себе, винісши питання про склад цих комісій з голосу на сесії міської ради, навіть не повідомивши про це міського голову хоча б за день. Натомість народні депутати від БЮТ, з якими спілкувалася Мирослава Свистович, радили їй проводити не конкурси, які дійсно можна перетворити у формальність, а саме аукціони.

Оскільки не допустити винесення на аукціон найласіших земельних ділянок непомітно для народу і партійного начальства все ж таки буде досить важко, зацікавленими депутатами шукаються й інші виходи з ситуації. Зокрема відбувається потужна обробка депутатського корпусу щодо проголошення на завтрашній сесії недовіри міському голові під будь-яким приводом, оскільки підстав для її проголошення просто немає. Таким чином можна буде або відкласти питання, закривши сесію, або вже за відсутності міського голови щось придумати, щоб не проводити цих аукціонів.

Також на завтрашній сесії розглядатимуться інші вкрай важливі для міста питання, які були ініційовані міським головою. Це і затвердження статуту комунального житлово-будівельного підприємства, що дасть змогу місту отримати більше соціального житла для забезпечення ним вчителів, лікарів та інших працівників бюджетної сфери шляхом його будівництва власними силами (в т.ч. і за рахунок продажу землі з аукціонів). Це і створення власного відділу земельних ресурсів, що дасть можливість більш ефективного їх використання та контролю за цим процесом. Це і низка місцевих програм та планів (Програма соціально-економічного і культурного розвитку, Програма розвитку фізичної культури і спорту, Програма інноваційного розвитку освіти, План благоустрою міста).

До того ж на сесію знову буде винесено резонансне питання про надання земельної ділянки Сулімі А.Г. Як ми вже писали, після того, як міський голова негативно поставилась до прохання заступника завідуючого секретаріату Комітету з питань бюджету Євгена Суліми (має квартиру в Києві та отримав від колишньої влади земельну ділянку в лісовій зоні Ірпеня) надати ще одну земельну ділянку його матері-пенсіонерці, а депутати проголосували за це надання, Мирослава Свистович зупинила рішення ради. Після того, як до депутатів від БЮТ була донесена інформація Миколи Томенка, що Євгена Суліму, людину Дмитра Табачника, звільняли з Кабміну в часи прем’єрства Юлії Тимошенко саме за лобіювання власних інтересів, депутати не стали долати «вето» міського голови. Прокуратура м. Ірпеня зобов’язала все ж таки винести питання подолання «вето» міського голови на сесію, але вже кілька сесій підряд депутати знімають це питання з розгляду. При цьому жоден з депутатів не заперечує, коли голова фракції»Наша Україна» Іван Колобов постійно виступає, що «депутатам не було відомо про зупинення рішення сесії міським головою», і вони вважають, що ця ділянка є виділеною А.Г. Сулімі. Те саме у листі до прокуратури написав секретар ради Анатолій Мороз (БЮТ), хоча і в загальному відділі міської ради зареєстроване зупинення міським головою цього рішення сесії, і є численні свідки, що секретар ради знав про це, і «вето» раді через нього передавалось (такі питання передаються до ради через її секретаріат).

Відповіді

 • 2007.04.02 | Бурлака

  І Томенко не може надавати своїм по голові?

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >
  > До того ж на сесію знову буде винесено резонансне питання про надання земельної ділянки Сулімі А.Г. Як ми вже писали, після того, як міський голова негативно поставилась до прохання заступника завідуючого секретаріату Комітету з питань бюджету Євгена Суліми (має квартиру в Києві та отримав від колишньої влади земельну ділянку в лісовій зоні Ірпеня) надати ще одну земельну ділянку його матері-пенсіонерці, а депутати проголосували за це надання, Мирослава Свистович зупинила рішення ради. Після того, як до депутатів від БЮТ була донесена інформація Миколи Томенка, що Євгена Суліму, людину Дмитра Табачника, звільняли з Кабміну в часи прем’єрства Юлії Тимошенко саме за лобіювання власних інтересів, депутати не стали долати «вето» міського голови. Прокуратура м. Ірпеня зобов’язала все ж таки винести питання подолання «вето» міського голови на сесію, але вже кілька сесій підряд депутати знімають це питання з розгляду. При цьому жоден з депутатів не заперечує, коли голова фракції»Наша Україна» Іван Колобов постійно виступає, що «депутатам не було відомо про зупинення рішення сесії міським головою», і вони вважають, що ця ділянка є виділеною А.Г. Сулімі. Те саме у листі до прокуратури написав секретар ради Анатолій Мороз (БЮТ), хоча і в загальному відділі міської ради зареєстроване зупинення міським головою цього рішення сесії, і є численні свідки, що секретар ради знав про це, і «вето» раді через нього передавалось (такі питання передаються до ради через її секретаріат).

  Та й по інших питаннях також.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.02 | Михайло Свистович

   Зараз Томенко в президента

   Але мене вже запевнили інші бютівські ВІПи різного рівня (від високого до дуже високого), що в разі чого розборка буде жорстока. І не тільки по БЮТу. Імперативний мандат існує для всіх. А з обранням Кириленка головою НУ життя покращується :)

   До того ж нікому не потрібна війна напередодні можливих виборів чи організації акцій протесту, де ми гратимемо не останню роль. А грати її ми вміємо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua