МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Повнолуння

04/03/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Повна демократія Верховної зРади
Цієї ночі на небі спостерігається повний місяць, а в Парламенті – повна демократія. Годину тому Верховна Рада України 262 голосами, і це при 252 зареєстрованих проголосувала за дві цікаві постанови.

Першою було відмінена стара постанова про припинення повноважень старого складу Центральної виборчої комісії (це та, яку очолювала людина, відома, як Кідалов-Підрахуй) та прийнята нова про відміну рішення про призначення нового складу Центрвиборчкому.

Слід зауважити, що відповідно до Закону України «Про центральну виборчу комісію», стаття 6, пункт 1 «Верховна Рада України призначає на посаду та припиняє повноваження членів Комісії за поданням Президента України».

Ухваливши згадані постанови, Верховна Рада де-факто звільнила один склад та призначила (поновила) новий, тим самим виконавши дії, порядок вчинення яких передбачений спеціальним законом, і порядок цей парламентарями не виконано.

Відповідно до Конституції України, стаття 8, всі нормативно-правові акти мають певну юридичну силу, на першому місці норми Конституції, потім закони, потім підзаконні акти. Постанови ВРУ, прийнятття яких не передбачена законодавством є лише внутрішніми актами, обов’язкова сила яких омежується співробітниками секретаріату ВРУ та межами стін її будівлі.

Таким чином, ВРУ явно вийшла за межі власних повноважень, вчинивши дії, які прямо не передбачені чинним законодавством що суперечить принципу належної правової процедури, передбаченого в статті 6 Конституції України.Максим Баришніков,
юридичний радник ГМ ОПОРА

Відповіді

  • 2007.04.03 | Kselur

    Re: Повнолуння

    История повторяется -- вспомните голосование за отставку Януковского кабмина 2,5 года назад -- тоже отменили постановление об одобрении его деятельности и иммунитете на год...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua