МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто бачив Карпачову на Зраді?

04/03/2007 | Tatarchuk
Вона там щось казала про права людини взагалі? Чи тількі про права депутанів на депутанство?

Відповіді

  • 2007.04.03 | Daisy

    Re: Хто бачив Карпачову на Зраді?

    Та казала. Я вже точно не пам"ятаю, як саме воно прозвучало, але вийшла досить пафосна фраза наприкінці її виступу. Треба буде подивитися, коли повісять стенограму
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.03 | Tatarchuk

      Зі свого боку я звернулася до комісара з прав людини Ради Європи

      ГОЛОВУЮЧИЙ. Виступи від фракцій завершені. Депутати записалися, і також записався на виступ Уповноважений з прав людини – Ніна Карпачова. Я даю їй слово. Будь ласка. А потім буде виступати Баранівський.

      Ніна Іванівна, у вас теж регламент такий же: п’ять хвилин. Прошу. Можна три.



      КАРПАЧОВА Н.І.

      Шановний Голово, шановні народні депутати, шановний Прем'єр-міністр, члени уряду, представники засобів масової інформації, співвітчизники!

      Ситуація, що склалася в Україні після видання вчора, другого квітня, Президентом України Віктором Ющенком Указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, викликала в суспільстві дуже глибоке занепокоєння і тривогу. І все це відбувається через рік після того, як того як вибори, які пройшли до Верховної Ради були оцінені міжнародними спостерігачами, всією міжнародною спільнотою і навіть Президентом Віктором Ющенком як найдемократичніші вибори за всю історію України. До речі, саме з цього часу почався перехід до парламентсько-президентської республіки.

      Про те, що ми побачили і що ми відчули. Можна констатувати, що з вчорашнього дня в Україні розпочалася політико-правова криза. Правовий нігілізм, про який сьогодні вже йдеться, коли ігнорують рішення Верховного Суду України, коли вони йдуть не на догоду Президенту у виключних випадках, коли ігноруються рішення Верховної Ради України і ігнорується навіть сама Конституція. Ми сьогодні говоримо про зневагу до принципу поваги до верховенства права.

      Я хотіла б сьогодні звернутися до всіх, до всіх гілок влади і до Президента зокрема: ситуацію треба негайно повернути в правове русло, і час ще не втрачено.

      Зважаючи на те, що відповідно до 101-ї статті Конституції України уповноважений з прав людини здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини, вважаю за необхідне заявити наступне. Чи має Президент розпустити Верховну Раду? Так, має, безумовно? За Конституцією України виключно на підставі 90-ї статті Конституції України, і перелік цих підстав є вичерпним. Можу констатувати сьогодні, що цілком очевидно, що жодна з цих підстав не настала. Це перше.

      Адже… і тому Президент не мав права за відсутністю бодай однієї з цих підстав приймати указ про розпуск Верховної Ради. Це – перший висновок уповноваженого з прав людини.

      Другий принцип. Вчора йшлися дебати про те, чи припиняє Верховна Рада з моменту оприлюднення указу Президента свої повноваження? Указ Президента сьогодні оприлюднено. Стаття 81 Конституції України дає чітку відповідь, адже ця стаття закріплює принцип безперервності мандату повноважень народних депутатів України, повноваження яких припиняються в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. І цей принцип діє і для Верховної Ради, безумовно, і цього скликання.

      До речі, ми маємо негативний приклад Конституційного Суду України, в якому, в законі про який не було закріплено принцип безперервності мандату конституційних суддів, що б призвело до колапсу в діяльності Конституційного Суду України. Пам’ятаємо про це.

      Наступне. Я би хотіла сказати про те, що сьогодні протистояння набуває загрозливої ситуації. Ми пам’ятаємо 2004 рік. Я тоді зустрічалася з паном Леонідом Кучмою, чинним на той час Президентом, і просила його про єдине: щоб краплина крові українського народу не пролилася в тому протистоянні, у тому загостренні, яке сталося у 2004 році.

      Сьогодні головне пам’ятати про інтереси і права власного народу. Я би хотіла закликати сьогодні всіх політиків про це пам’ятати і зробити все так, щоб сила за будь-яких обставин не була застосована з жодної сторони.

      І останнє. Загострення політичної кризи збіглося з початком Страсного тижня, котрий передує найсвітлішому християнському святу Великодню. Наче сам Всевишній випробовує кожного з нас на порозуміння, на примирення, на взаємопрощення.

      Мені здається, що компроміс між Президентом і парламентом в умовах конституційної реформи потрібен зараз як ніколи. Про це наголошується і в зверненні Верховної Ради України, і в зверненні уряду до українського народу, і у декларації, адресованої Парламентською асамблеєю Ради Європи.

      Зі свого боку я звернулася до комісара з прав людини Ради Європи і розраховую на підтримку і Ради Європи, і такої структури як ОБСЄ, і комісара з прав людини.

      І ще раз, закінчуючи свій виступ, я хочу попросити всі політичні сили, Президента України зважити на саме головне – на джерело влади в нашій Україні, яким є народ, і поважати його права і свободи. Дякую.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.03 | Woodstock generation

        Re: Це очепятка - чи вона так і сказала?

        Tatarchuk пише:
        > ГОЛОВУЮЧИЙ. Виступи від фракцій завершені. Депутати записалися,
        ...
        > КАРПАЧОВА Н.І.
        > ... Чи має Президент розпустити Верховну Раду? Так, має, безумовно?

        Це очепятка - чи вона так і сказала? (Не має ПРАВО - А має розпустити?)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".