МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Які є шляхи виходу із кризи? (спроба аналізу).

04/04/2007 | terrykoo
Станом на сьогодняшній ранок ситуація продовжує повільно погіршуватись. 1,Рада на чолі з Морозом займає вкрай жорстку позицію (указ неконституційний, ми працюємо до 2011 року). Уряд Януковича повністю її підтримує (синяки на Майдані та обласних центрах Сходу, чиниться тиск на КС - Домбровський вже у відставці(?), в ЦВК призначили Підрахуя та скасували фінансування, Генпрокуратура і МВС погрожують криміналом "юристам Ющенка", є очевидне бажання отримати контроль над СБУ та Армією - планується відставка Грищенка, Наливайченка тощо), хочуть швидкого рішення КС.
Пропозиція коаліції - "Нульовий варіант", всі все скасовують і повертаються до status quo (для Преза це - капут), або як "компроміс" одночасні вибори Ради і Президента (для Преза це також капут).
2, Ющенко розпустив Раду вольовим політичним рішенням з хитким юридичним обґрунтуванням. Йому підкоряється військо і СБУ, виразили солідарність губернатори, ЦВК Давидовича готове проводити вибори. Опозиційні блоки та партії почали готуватись до виборів, але людей на вулицю не виводять (бояться зіткнень і провокацій (?)) Позиція Юща та опозиції "На переговорах шукаємо шляхи виконання указу президента" і готуємося до виборів. Схоже, взята тактика на затягування рішення КС.
Що може статися за моїх дилетантським НМД:
1,КС швидкого рішення не прийме (не раніше кінця квітня), а це автоматично затягує протистояння і підриває можливість організації виборів.
а)КС скасовує указ як неконституційний і Презу капут (це можливо за бездіяльності адміністрації та опозиції)
б)КС вмиває руки або стає недієздатним. Юридичні шляхи виходу зникають і тоді або хтось поступається , або - силовий варіант та новий ПІСУАР.
в)КС підтримує Президента. Всі йдуть на вибори, але часу на їх організацію не залишається! Коротше - буде повний бардак, фальсифікаціїї тощо. Що поставить під сумнів легітимність нової Ради...
2, На переговорах Ющ-Янук досягають компромісу ( я не бач як це можливо за теперішніх позицій сторін).
3, Двовладдя затягується на місяці, поки не трапиться щось екстраординарне.
4, Коаліція відчує себе фізично сильною просто захопити владу (потрібен план протидії їх посиленню)
Що скажете?

Відповіді

 • 2007.04.04 | terrykoo

  Чорномирдін засвітився. Росія знову сує свій ніс...

  Чорномирдін дає зрозуміти, що знаходиться в постійному контакті з Януковичем. Схоже, в Москві розмірковують як реагувати на нову ситуацію в Україні.
  http://www.obkom.net.ua/news/2007-04-04/1254.shtml
 • 2007.04.04 | Дядя Вова

  Сегодня реальным мне видится пункт ‘3’, с оговорками.

  terrykoo пише:
  > 3, Двовладдя затягується на місяці, поки не трапиться щось екстраординарне.
  На этот час вполне даже реальный прогноз. Могу его ещё и усилить: до 2011-го года Рада будет спокойно заседать, президент издавать собственные указы, а КС совещаться.

  Но ни на секунду нельзя забывать, что мы живём в Украине, а здесь ВСЁ возможно и ситуация меняется калейдоскопически. Если завтра я включу новости, а там, скажем, дикторы говорят по-персидски, Ющенко объявил себя аятоллой, а Юля возглавила движение «Свободные женщины без чадры» и ведёт народ на Тегеран, то я, пожалуй, тоже не удивлюсь.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | AxeHarry

   Re: Сегодня реальным мне видится пункт ‘3’, с оговорками.

   Дядя Вова пише:
   > Но ни на секунду нельзя забывать, что мы живём в Украине, а здесь ВСЁ возможно и ситуация меняется калейдоскопически. Если завтра я включу новости, а там, скажем, дикторы говорят по-персидски, Ющенко объявил себя аятоллой, а Юля возглавила движение «Свободные женщины без чадры» и ведёт народ на Тегеран, то я, пожалуй, тоже не удивлюсь.

   Ugu, a Jan obvyazhecca pojasom shaxida i "pide u nebuttja"....
  • 2007.04.04 | terrykoo

   Неясним фактором НМД є позиція Юлі...

   Насьогодні вона добилась головної мети - Указу про розпуск Ради і тепер лише підпирає позицію Президента та озвучує початок передвиборчої кампанії. Але коли в штабі БЮТу, нарешті, усвідомлять, що вибори ефективно саботуються, а криза затягується - Юля буде здатна на нові різкі кроки... (наприклад, покличе людей на Майдан) сподіваюсь, згідно серйозного розрахунку, а не просто емоцій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua