МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проект звернення до працівників ЗМІ

04/04/2007 | AK
Пропоную проект звернення ВГО Альянс "Майдан" до журналістів.
Причиною, яка змусила мене написати цей проект є широке використання у ЗМІ (причому не тільки у проянуковичських) терміну "Верховна Рада" по відношенню до зборів частини депутатів у приміщенні Верховної Ради. Наприклад: http://www.unian.net/ukr/news/news-190627.html


....................................................................
Проект

2 квітня 2007 року Президент України В. Ющенко підписав Указ про припинення повноважень Верховної Ради. Увечері того ж дня згаданий Указ був оприлюднений у спеціальному випуску «Офіційного вісника Президента України» (Див. http://maidan.org.ua/static/news/2007/1175592993.html ) а отже набув законної сили.

З моменту оприлюднення Указу діяльність Верховної Ради як інституції припинено, а отже будь-які засідання у приміщення Верховної Ради є лише приватною справою депутатів, які беруть у них участь. Документи, які приймаються на цих засіданнях мають лише політичний характер і не можуть мати ніякої юридичної сили.

Зауважимо також, що згідно з Конституцією, Указ Президента є обов'язковим до виконання на всій території України. Жодна посадова особа чи інституція, крім Конституційного Суду, не наділені повноваженнями давати юридичну оцінку конституційності Указу, а тим більше зупиняти його дію. Не зупиняє дію Указу ні факт звернення депутатів до Конституційного Суду, ні навіть початок процедури розгляду цього звернення у Констититуційному суді.

ВГО Альянс "Майдан" закликає журналістів та інших працівників ЗМІ виявити свою громадянську позицію у підтримці Указу Президента, роз'яснювати у ЗМІ суть указу а також юридичної ситуації навколо нього. Ми просимо ЗМІ утриматись від застосування термінів "пленарне засідання Верховної Ради", "постанова Верховної Ради" тощо по відношенню до зібрань колишньої депутатської більшості та документів, що на них приймаються.

Відповіді

 • 2007.04.04 | Міліціонер

  Читайте Конституцію, а не тільки посилайтесь на неї.

  Стаття 90.

  Повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання.

  Президент України може достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.


  Варті уваги й інші положення Конституції:

  Стаття 17.
  Збройні Сили України та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян або з метою повалення конституційного ладу, усунення органів влади чи перешкоджання їх діяльності.

  Стаття 85.
  До повноважень Верховної Ради України належить:
  9) оголошення за поданням Президента України стану війни і укладення миру, схвалення рішення Президента України про використання Збройних Сил України та інших військових формувань у разі збройної агресії проти України;
  22) затвердження загальної структури, чисельності, визначення функцій Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також Міністерства внутрішніх справ України;
  31) затвердження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зонами надзвич айної екологічної ситуації;

  Стаття 106.
  Президент України:
  8) припиняє повноваження Верховної Ради України, якщо протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися;
  19) вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни та приймає рішення про використання Збройних Сил України у разі збройної агресії проти України;

  Акти Президента України, видані в межах повноважень, передбачених пунктами 3, 4, 5, 8, 10, 14, 15, 17, 18, 21, 22, 23, 24 цієї статті, скріплюються підписами Прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт та його виконання.

  Стаття 107.

  До складу Ради національної безпеки і оборони України за посадою входять Прем'єр-міністр України, Міністр оборони України, Голова Служби безпеки України, Міністр внутрішніх справ України, Міністр закордонних справ України.
  У засіданнях Ради національної безпеки і оборони України може брати участь Голова Верховної Ради України.

  Стаття 113.
  Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

  Стаття 118.
  Виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.
  Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | Предсказамус

   Цитируйте Конституцию корректно, раз уж почитали

   Основанием роспуска ВР Указ Президента называет нарушение требований статьи 83 о порядке формирования коалиции. А ч.1 стати 90, которую Вы почему-то не заметили, дает ему право распустить ВР в случае, если коалиция не сформирована в установленный срок.
   Насколько Президент прав - судить не распущенной ВР, а Конституционному суду, а до этого в соответствии со статьей 152 Конституции этот Указ действует и является обязательным для всех должностных лиц, включая сотрудников Вашего министерства.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.04.04 | Міліціонер

    Re: Цитируйте Конституцию корректно, раз уж почитали

    Предсказамус пише:
    > Основанием роспуска ВР Указ Президента называет нарушение требований статьи 83 о порядке формирования коалиции. А ч.1 стати 90, которую Вы почему-то не заметили, дает ему право распустить ВР в случае, если коалиция не сформирована в установленный срок.

    З вказаної причини він міг розпустити ВР більш ніж півроку тому, але чомусь не зробив цього. Тепер - пізно і антиконституційно.

    > Насколько Президент прав - судить не распущенной ВР, а Конституционному суду, а до этого в соответствии со статьей 152 Конституции этот Указ действует и является обязательным для всех должностных лиц

    На час розгляду у КС усе залишається, як було до прийняття документу.
    Я не цитував усю Конституцію. Звісно, я привів ті моменти, про які Президенту його радники не сказали.

    > для всех должностных лиц, включая сотрудников Вашего министерства.

    Перепрошую, але в Конституції про це ніц не сказано. І в "Законі про міліцію" теж. Але головою держави, згідно Конституції, ми його, звичайно, визнаємо і поважаємо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.05 | Предсказамус

     Плохи дела...

     Міліціонер пише:
     > Предсказамус пише:
     >> Основанием роспуска ВР Указ Президента называет нарушение требований статьи 83 о порядке формирования коалиции. А ч.1 стати 90, которую Вы почему-то не заметили, дает ему право распустить ВР в случае, если коалиция не сформирована в установленный срок.
     > З вказаної причини він міг розпустити ВР більш ніж півроку тому, але чомусь не зробив цього. Тепер - пізно і антиконституційно.
     Устранить нарушение Конституции никогда не поздно, это не футбол, тут "заигранно" не бывает.

     >> Насколько Президент прав - судить не распущенной ВР, а Конституционному суду, а до этого в соответствии со статьей 152 Конституции этот Указ действует и является обязательным для всех должностных лиц
     > На час розгляду у КС усе залишається, як було до прийняття документу.
     Повторяю, если читаете Конституцию, то не только то, что Вам нравится.
     "Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність." Это та самая статья 152.

     >> для всех должностных лиц, включая сотрудников Вашего министерства.
     > Перепрошую, але в Конституції про це ніц не сказано. І в "Законі про міліцію" теж. Але головою держави, згідно Конституції, ми його, звичайно, визнаємо і поважаємо.
     Если Вы считаете, что МВД может не соблюдать Конституцию, которая, повторяю, обязывает выполнять Указы Президента, то дела действительно плохи...
  • 2007.04.04 | Moro

   З якого це часу "міліція" почала спамити?

   Хочеш шось сказати - ну скажи, а то нє - давай копіпестети романи!
   Я ща вам тута "Mans comedy" чоловіка Ганської викладу!
   ІСПРАВТЄ!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | AK

   Ви процитували старий варінт Конституції

   Відповідна стаття чинної Конституції виглядає так:

   ..............
   Стаття 90. Повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання.

   Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо:

   1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції;

   2) протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів України не сформовано персональний склад Кабінету Міністрів України;

   3) протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

   Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України приймається Президентом України після консультацій з Головою Верховної Ради України, його заступниками та головами депутатських фракцій у Верховній Раді України.

   Повноваження Верховної Ради України, що обрана на позачергових виборах, проведених після дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради України попереднього скликання, не можуть бути припинені протягом одного року з дня її обрання.

   Повноваження Верховної Ради України не можуть бути достроково припинені Президентом України в останні шість місяців строку повноважень Верховної Ради України або Президента України.
   ...................................................................

   Президент вважає, що спосіб формування коаліції не відповідає ст. 83 Конституції. А отже є підстави для розпуску Верховної Ради.
   Правий Президент чи ні може вирішити лише Конституційний Суд.
   А поки-що Указ діє і є обов'язковим до виконання на всій території України. Повноваження ВР припинено. І те що зараз засідає в сесійній залі - приватна забава двох з половиною сотень депутатів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.04.04 | Міліціонер

    Це не міняє суті.

    Але суть питання, піднятого в першому пості, лишається та ж: "Повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання", тобто ВР 5 скликання, депутати ВР 5 скликання є повноважними. А зупинення трансляції каналу Рада й інші перешкоди роботи Ради є злочином.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.04 | Moro

     Коректний ви наш! Спасіба, шо не конституцію УССР

    • 2007.04.05 | AK

     Знову процитували той шматочок, який Вам сподобався?

     Міліціонер пише:
     > Але суть питання, піднятого в першому пості, лишається та ж: "Повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання", тобто ВР 5 скликання, депутати ВР 5 скликання є повноважними. А зупинення трансляції каналу Рада й інші перешкоди роботи Ради є злочином.

     Знову процитували той шматочок, який Вам сподобався?

     А там ще є таке:
     "Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України"

     Достроково - значить до відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Коли саме - вирішує Президент.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.04.05 | Міліціонер

      Ви знов перекручуєте :(

      AK пише:
      > А там ще є таке:
      > "Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України"

      Після наведеного Вами тексту йде кома, а далі - те, чого Ви не захотіли цитувати:
      ", якщо протягом тридцяти днів однієї
      чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися
      ".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.05 | AK

       Це ви перекручуєте, бо цитуєте старий текст.

       Я вже процитував статтю 90 у її чинному варіанті повністю:
       http://www2.maidan.org.ua/n/free/1175698279

       Тепер цитую те, що має стосунок до нашої дискусії:
       .................................................
       Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо:

       1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції;
       ..................................................
       Президент вважає що спосіб формування коаліції не відповідає статті 83 Конституції а тому припинив повноваження ВР.
       Всі, хто з цим не погоджуються можуть звертатись до Конституційного Суду, а поки КС прийме рішення, вони зобов'язані виконувати Указ.
       Повноваження Верховної Ради ПРИПИНЕНО.
       Ви справді міліціонер і маєте якусь юридичну освіту, чи у Вас лише нік такий?
 • 2007.04.04 | Asteroid

  Це розпіарять як тиск на ЗМІ

  AK пише:
  > ВГО Альянс "Майдан" закликає журналістів та інших працівників ЗМІ виявити свою громадянську позицію у підтримці Указу Президента, роз'яснювати у ЗМІ суть указу а також юридичної ситуації навколо нього.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | AK

   Альянс "Майдан" - не адміністрація президента

   І взагалі не є владною структурою. А отже нічого спільного з "тиском" і "темниками" така заява мати не може.
  • 2007.04.04 | Moro

   Написав листа в редакцю -тиск на ЗМІ?

  • 2007.04.04 | Міліціонер

   За вас це вже роблять облдержадміністрації :)))

   Губернатори вчора вже набрались натхнення і всі як один провели і запланували проведення таких заходів:

   1. Розіслані тексти Указу Президента з вимогою опублікувати у місцевих ЗМІ.

   2. Губернаторами проведено термінові (4.04) прес-конференції, основними тезами яких були такі:
   - УСІ губернатори підтримали Президента;
   - ніякого тиску на губернаторів не було;
   - частина коштів на проведення виборів вже надійшла до ЦВК з резервного фонду;
   - вибори пройдуть вчасно та на необхідному рівні;
   - вибори ніяк не вплинуть на економіку держави та області;

   3. 5 квітня пройдуть наради губернаторів з головами райдержадміністрацій "з питань підготовки та проведення виборів".

   4. 5 квітня в облдержадміністраціях пройдуть брифінги керівників правоохоронних органів та військових формувань на тему "Діяльність правоохоронних та силових структур по забезпеченню правопорядку в області".
 • 2007.04.04 | Morze

  И это те, кто кричал про злочинни темники!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | Asteroid

   Бачите, вже почали пєаріти

 • 2007.04.04 | UKRAINE-VOREVER

  Підтримую - поваг Президенту

  Вельмишановна громада!

  Більшість із нас не вірили у рішучість Президента.

  Президент виявив характер.

  Тому вважаю зараз просто не пристойним зневажливо висловлюватися про людину, яка виявила МУЖНІСТЬ і хто б що не казав пішла на свідомий ризик.

  ПОВАЖАЙМО ПРЕЗИДЕНТА!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | Міліціонер

   треба додати...

   > Тому вважаю зараз просто не пристойним зневажливо висловлюватися про людину, яка виявила МУЖНІСТЬ і хто б що не казав пішла на свідомий ризик.

   ... ризик життям ваших дітей.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.04.04 | OlalaZhm

    Re: треба додати...

    Поки що лише нашими життями. Але про це я и просила Президента разом з усіма - щоб не затягувати до того часу, коли боротися за свою свободу доведеться вже нашим дітям

    Міліціонер пише:
    > > Тому вважаю зараз просто не пристойним зневажливо висловлюватися про людину, яка виявила МУЖНІСТЬ і хто б що не казав пішла на свідомий ризик.
    >
    > ... ризик життям ваших дітей.
 • 2007.04.05 | AK

  Поки що не побачив реакції з боку гуру Альянсу Майдан.

  Подивіться будь-ласка. Чи можна зробити таке звернення від імені альянсу?
 • 2007.04.05 | Юрій Шеляженко

  Ви пропонуєте журналістам бути необ'єктивними.

  > ВГО Альянс "Майдан" закликає журналістів та інших працівників ЗМІ виявити свою громадянську позицію у підтримці Указу Президента, роз'яснювати у ЗМІ суть указу а також юридичної ситуації навколо нього.

  Це неправильно, бо журналіст задля об'єктивності повинен враховувати думку купи народу, яка не підтримує указ і не визнає його дійсним.

  > Ми просимо ЗМІ утриматись від застосування термінів "пленарне засідання Верховної Ради", "постанова Верховної Ради" тощо по відношенню до зібрань колишньої депутатської більшості та документів, що на них приймаються.

  А оце дійсно по суті. ЗМІ треба виробити власну мову повідомлень, рівновіддалену від обох боків конфлікту. "пленарне засідання Верховної Ради, яке з точки зору Президента є нелегітимним, оскільки Рада розпущена", "постанова Верховної Ради, яка з точки зору Президента є нелегітимною, оскільки Рада розпущена".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.05 | AK

   Ні, я пропоную журналістам писати правду

   А правда полягає у тому, що на сьогодні Верховної Ради як повноважного органу не існує.
   Те, що частині читачів чи глядачів це не подобається, нічого не міняє. Писати потрібно правду.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua