МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович в розмові з Домбровським вимагав його звільнення!

04/04/2007 | Майдан-ІНФОРМ
ЗАЯВА «НАШОЇ УКРАЇНИ» З ПРИВОДУ ЗДІЙСНЕННЯ ТИСКУ НА КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ ТА ПЕРЕШКОДЖАННЯ РОБОТІ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ.

«Наша Україна» заявляє, що з боку правлячої коаліції та керівництва уряду розгортається системний тиск на Конституційний Суд України та Центральну виборчу комісію України. Сьогодні зранку, прем’єр-міністр України Янукович в особистій розмові з головою Конституційного Суду Іваном Домбровським вимагав його відставки або якнайшвидшого ухвалення рішення щодо неконституційності Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України». Про це Іван Домбровський особисто повідомив Президента України. Наслідком тиску на Голову Конституційного Суду України стала його госпіталізація.

«Наша Україна» розцінює дії Віктора Януковича як пряме та зухвале порушення законів України, принципу незалежності роботи судової гілки влади та втручанням в роботу інституту, діяльність якого регламентована Конституцією України. Такі дії перших осіб держави ми розцінюємо як ознаку повернення до авторитарних методів управління часів режиму Кучми.

Окрім цього, починаючи з ранку 4 квітня, група депутатів від партії регіонів, соціалістів та комуністів захопила робоче приміщення Голови Центральної виборчої комісії України Ярослава Давидовича та заблокувала роботу із підготовки та проведення позачергових виборів до Верховної Ради України. Наголошуємо, що такі дії представників розпущеного парламенту є зухвалим перешкоджанням виконанню Указу Президента України та містять ознаки кримінального злочину.

«Наша Україна» звертається до Генеральної прокуратури України з вимогою дати правову оцінку діям прем’єр-міністра України. Також вимагаємо від захисників правопорядку забезпечити нормальні умови для роботи Центральної виборчої комісії з метою виконання Указу Президента України та організації позачергових виборів до парламенту, призначених на 27 травня 2007 року.

Відповіді

 • 2007.04.04 | Tatarchuk

  Бл.. Вони вже привезли суддю на роботу?

  Иван Домбровский находится на cвоем рабочем месте,- пресс-служба КС.

  РБК-Украина, 04.04.2007, Киев 16:17  Председатель Конституционного суда Украины (КС) Иван Домбровский находится на своем рабочем месте. Об этом РБК-Украина сообщили в пресс-службе КС. При этом было подчеркнуто, что информация о том, что главный конституционный судья Украины находится в больнице, не отвечает действительности.

  Как сообщалось, утром в СМИ появилась информация о том, что председатель КС И.Домбровский находится в больнице. Вместе с тем, отставка председателя КС не принята составом судей.

  Напомним, что на сегодняшнем заседании правительства Украины премьер-министр Украины Виктор Янукович заявил о том, что глава КС подает в отставку в связи давлением на него.

  Согласно ст. 24 Закона Украины о КС председатель суда освобождается от должности по его заявлению Конституционным судом Украины. Решение о досрочном освобождении считается принятым, если за него проголосовало более половины конституционного состава судей КС (18 человек). При этом освобождение от должности председателя КС не лишает его полномочий судьи КС.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | Moro

   Вони зараз ЛЄГКО будуть ліпити ГебельсаCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua