МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Звернення у зв'язку з політичною ситуацією"

04/05/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Київ,
5 квітня 2006 року

Ми, представники політичних партій демократичного спрямування, з відповідальністю заявляємо, що політична криза викликана свідомими діями парламентсько-урядової більшості на порушення Конституції України, ревізію результатів парламентських виборів 2006 року через незаконне і штучне розширення складу тодішньої коаліції, а відтак - консервацію свого правління та узурпацію влади.

Змушені констатувати, що численні пропозиції Президента України до політичних сил об'єднатися навколо національних пріоритетів були проігноровані.

Керуючись конституційним положенням, що ніхто не може узурпувати державну владу, ми звертаємося до політичних сил, владних інституцій, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та усієї громадськості із закликом забезпечити неухильне виконання Указу Президента України від 2 квітня 2007 року про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України п'ятого скликання та сприяти повноцінному і демократичному проведенню позачергових виборів до українського парламенту, призначених на 27 травня 2007 року.

Ми розглядаємо проведення позачергових виборів до Верховної Ради як легітимний, демократичний інструмент, до якого було необхідно вдатися для забезпечення контролю Українського народу над владою.

Рішення про проведення позачергових виборів та хід його підготовки здійснюються в руслі європейських і світових демократичних процесів та відповідають міжнародній практиці.

Ми підтверджуємо, що будемо всіляко сприяти демократичним, чесним і прозорим виборам до Верховної Ради України, які відбудуться в умовах громадянського миру і толерантного ставлення до різних політичних поглядів. Ми маємо намір послідовно діяти на підтримку зусиль Президента України для недопущення жодних найменших провокацій і замахів на безпеку наших громадян.

Ми закликаємо уряди і парламенти держав світу, міжнародні організації, зокрема ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, СНД та інші, усю міжнародну спільноту з розумінням поставитись до процесів демократичного становлення, які тривають в Україні, і підтримати зусилля Президента України Віктора Ющенка щодо подолання політичної кризи.

Ми оприлюднюємо свою позицію як вияв відповідального ставлення до майбутнього України і закликаємо усіх співвітчизників до порозуміння заради національного поступу.

Олексій Івченко, голова КУН
Владислав Каськів, лідер громадянської партії «Пора»
Микола Катеринчук, лідер об’єднання «Європейська платформа»
В’ячеслав Кириленко, голова НСНУ
Юрій Костенко, голова УНП
Юрій Луценко, лідер об’єднання «Народна Самооборона»
Віктор Пинзеник, голова ПРП
Володимир Стретович, голова партії ХДС
Людмила Супрун, голова НДП
Борис Тарасюк, голова НРУ
Юлія Тимошенко, лідер БЮТ
Іван Томич, голова Партії відродження села
Микола Яковина, заступник голови партії УРП «Собор»

Джерело: прес-служба Президента

Відповіді

 • 2007.04.05 | Pavlo_M

  Ну і що це дасть...

  Єдине, хіба що, це просто інформаційний привид нагадати про те, що ці партії існнують і ниби-то підтримують. Але це ще потрібно, щоб хотось про це написав а потім і прочитав.
  Хто може сказати, скільки відсотків людей це прочитає, а тим більше - буде не це зважати. Може КС зважить? Чи ПР?
  До речі, Литвина теж запрошували, але його підпису немає...
 • 2007.04.05 | Marsel

  А Литвин не підписав.

 • 2007.04.06 | Leo

  Re: "Звернення у зв'язку з політичною ситуацією"

  Тобто, опозиція зайняла очікувальну позицію... і правильно...
  Впевнений, достатньо тільки свиснути, як Майдан наповниться прихильниками "помакранчевих" :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua