МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До уваги корстувачів новин: дези від Мороза як дзеркало брехні

04/05/2007 | Майдан-ІНФОРМ
От що вібїдбувається із інформаційними агенціями, коли вони так поспішають першими повідомити читачів про новини, що гребують правилами - перевірки інформації в іншому джерелі.

Наприклад Обком із посиланням на Украинские Новости повідомляє що генпрокурор Медведько виступив проти дій Президента та на підтримку Сансанича Мороза. При тому джерелом є сам Мороз:

> «Совет национальной безопасности и обороны принял решение, только что на своем заседании принял решение обязать структуры, зависимые от власти, принимать активное участие в организации выборов, объявленных Президентом», – сказал Мороз.
>
> Он уточнил, что за это решение проголосовало 12 членов СНБО.
>
> Премьер-министр Виктор Янукович не голосовал, потому что его уже не было на заседании, а против высказались несколько членов Кабинета Министров и генеральный прокурор Александр Медведько.

http://www.obkom.net.ua/news/2007-04-05/1425.shtml

Звісно нема чого дивного, що екс-спікер розпущеної Зради Мороз пускає такі дези. Сумно інше - що кільканадцять агенцій спочатку друкують непервірену інформацію а потім (іноді) вішають її спростування.

Давайте тепер порівняємо із проткольними записами чи то пак - офіціозом від власне РНБО при Президентові:

> Указ про розпуск парламенту схвалили генпрокурор, генерали ЗС і СБУ та керівник внутрішніх військ
>
> За виконання указу президента про розпуск парламенту проголосували генеральний прокурор Олександр Медведько та командувач внутрішніми військами МВС Олександр Кіхтенко. Такі дані голосування на сьогоднішньому засідання Ради національної безпеки та оборони подає офіційний сайт Президента . Цікаво, що сам міністр внутрішніх справ Василь Цушко – безпосередній керівник Кіхтенка – голосував проти. Зрозуміло, що за неухильне виконання президентського указу голосували голова Нацбанку Володимир Стельмах, голова Верховного Суду Василь Онопенко, не кажучи вже про генералів Збройних сил та СБУ, міністра закордонних справ Арсенія Яценюка, керівника секретаріату Віктора Балогу та секретаря РНБОУ Віталія Гайдука. Проти, крім соціаліста Цушка, висловився лише перший віце-прем’єр-міністр Микола Азаров. Прем’єр Віктор Янукович не голосував.
>
> http://www.unian.net/ukr/news/news-190930.html

Шановні читачи! Звертаємо Вашу увагу, що в сьогоденній кризовий період багато ЗМІ навимисно чи через брак часу та змагання "хто перший" впродовж дня надсилають безліч дезінформацій, непервірених чуток, а то й навмисно кимось запущених качок.

Щоб не стати жертвами дезінформації, пропонуємо завжди звертати увагу на ДЖЕРЕЛО інформації. Подумки радімо поділяти вказане джерело на заінтересоване чи ні, на таке що має схильність до дезінформації або надійне (в Вашому розумінні).

В даному випадку найкристальнішим джерелом було б повідомлення від власне Медведька або пресс-служби Генпрокуратури.

В інших випадках: якщо Тарас Чорновіл повідомляє щось про інсайдерські факти з життя БЮТ, - не вірте! Із вірогідністтю 99,9% це виявиться брехнею.
От коли Тарас Чорновіл повідомляє щось із життя коаліції та ПРУ - це матиме вагу, бо він є частиною системи та несе відповідальність (хоча б формальну) за повідомлення.

Не давайте себе дурити! Будьте розумнішими ніж ВОНИ звикли нас всіх вважати. Запобігайте маніпуляціям над собою - найкращим запобіжним заходом буде Ваша власна критичність.

Відповіді

 • 2007.04.06 | Pavlo_M

  Щодо Тараса Чорновола...

  Йому не можна довіряти незалежно від того, про що він говорить: чи про БЮТ чи про ПР. Про БЮТ він буде говорити гіперболізовано погані речі, а про ПР лише те, що потрібно (хоча можлива й обмовка).

  А те що деякі агенції видають бажане за дійсне і усі потроху брешуть, то це і так зрозуміло.
 • 2007.04.06 | Філософ

  Приклад невігластва Януковича

  [Янукович] звернув увагу, що "є звернення Верховної Ради, в якому вона просить розглянути питання в 15-денний термін".
  http://www.pravda.com.ua/news/2007/4/5/56983.htm

  Тепер читаємо офіційний сайт Ради:
  "...не пізніше ніж впродовж п'яти днів з дня надходження, розглянути конституційне подання..."
  http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=845-16

  Воно і зрозуміло, ні в які 5 днів КСУ не розгляне нічого, а це негативно вплине на авторитет зРади (що навіть тут порушили її прохання).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua