МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Якщо Європа проти імперативного мандату, то будемо

04/23/2007 | Анатоль
говорити про право відкликати депутатів.
"Імперативний мандат" - погано звучить, не демократично.
Ніби-то депутата зобовязують голосувати так, а не інакше.
Хай депутат має право голосувати як вважає правильним.
Але ж повинно в народу бути право відкликати депутатів, які не виправдали довіри.
Бо якщо народ не має такого права, - це теж не демократично.
А народ представлений в нашій ВР через партії.
Тож і право відкликати депутатів делегується партіям.
Депутат голосує як хоче, але партія має право його відкликати.
Причому можна подумати над варіантами.
1. Звичайна ротація. Вибувшого замінює черговий зі списку.
2. Вибувшого ніхто не замінює. Свого роду штраф для партійної фракції.
3. Довибори. В разі, якщо не загальний список, а партійні депутати розписані по округам.

Відповіді

  • 2007.04.23 | Свiдомий

    Знову ж таки, для цього потрiбно змiнювати Конституцiю.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.23 | Анатоль

      Конституцію можна не міняти.

      Прийняти треба закон, який уточнює конституційну норму про позбавлення депутата мандату в разі виходу (виключення) з фракції.
      Та й виборчі закони трошки змінити.
      Загальний партійний список може бути, але його треба розписати по округам.
  • 2007.04.23 | alx_1904

    ИМХО в данном случае нужно на выборах

    голосовать за партию, но депутат (местный) от округа идёт один, т.е. если в округе победила ПР, то депутат - местный регионал, если БЮТ, то бютовец. И никаких списков партийных не надо. Выбор между 5 партиями и одновременно 5 личностями, главное, что бы ФИО кандидата было заранее известно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.23 | Анатоль

      Десь так. Але списки можна лишити. Розписати по округам

  • 2007.04.23 | media

    Права на відклик депутата голосуванням виборців в Європі немає

    взагалі, тут ми одну біду пропонуємо замінити на іншу. Теоретично, можна було би після реформування виборчої системи (і, наприклад, закріплення депутатів-списочників за певними округами) запровадати такий механізм. У разі порушення фракційної дисципліни (бажано ще й законодавчо закріпити вичерпний перелік таких випадків - входження депутата від опозиції до більшості чи навпаки; голосування або неголосування за кандидатуру Прем"єр-міністра, державний бюджет тощо) партія може ініціювати референдум в окрузі стосовно відкликання депутата. Це (пряма демократія), як на мене, демократичніше, ніж делегування суверентітету "керівному органу партії (блоку)". Хоча це нагадує Конституції радянських часів :) В той час, як у демократичних країнах вільний мандат депутата означає делегування йому (а не партії) певного суверенітету, а партії в такому випадку є лише механізмом вираження народної волі і представлення інтересів громадян.
    Хоча більш реально - це обмежити дію імперат. мандату, скажімо, п"ятьма роками. І вже зовсім неприпустимою є нинішня ситуація: коли мандат "нібито є", але не діє. Це і підриває довіру до Конституції. Цю норму треба або скасовувати, або забезпечити реалізацію (однак, обмеживши певним терміном).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.23 | один_козак

      А таке політичне свинство, як у нас - є у Європі?

      Треба ту Європу просити відповісти не напитання, чи демократичним є рішення про імперативний мандат. Давайте просити ту Європу відповісти нам на питання, що робити з оцим свинством, що триває вже 17 років: Народ вибрав? Спасіба, народ, ти більше не нужен! І 5 років нам зі свого олімпу дулі дають замість виконання обіцянок.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.23 | media

        Так я ж не особливо проти цього мандату,

        принаймні найближчим часом. Але я усвідомлюю, що це - не взірець і не панацея.
  • 2007.04.23 | ГайдиДоБайди

    Re: Це має інші причини

    Західні підприємства якраз діють у таких країнах як в Україні з допомогою хабарів. Якраз Німеччина і Франція. Тим не менше США. Такі видання як Українська Правда не передають справжній образ, що діється на світі. Тим більше, там цілком промовчали хабарницький галас навколо Siemens-у, тощо. Та це велике підприємство, воно членом світової установи, яка дає щорічні звіти про хабарництво, на що УП залюбки покликається і які оприлюднює.

    Та не думайте, що в Заході немає дисципліни. Там депутат летить коли він проти партії. З одного боку це не звучить народовладно. З іншого це накладає великий обов'язок на партії. Звідки, коли в Заході виборник/депутат голосує супроти партії, то щаблі покладено дуже високо. А в Україні взагалі не голосують за совістю. Тим більше, що сумління попереджає відповідне виховання і життєвий досвід. А люди з життєвим досвідом до політики майже не потрапляють. Їм скоріше покинути цю країну. Залишаються переважно яничари...

    Очевидно, що лицемірна резулюція ПАРЄ зліпилася на тиску з Кремля. Іншим разом, ПАРЄ б стрималася. Бо ясно, що якраз Кремель використав скакання від бльоку до бльоку. Як про це змогли забувати в Брюсселі і Страсбурзі? Не забули, а діяли невидні нитки "прибутковости".
  • 2007.04.23 | ГайдиДоБайди

    Резолюція ПАРЄ і довга рука Кремля

    Запитуєшся, навіщо европейцям щорічно витрачати мільйони на російське наріччя, а Російській Федерації не вступити в Евросоюз?

    От, відповідь на таке запитання дає резолюція ПАРЄ, яка хоче Україну штовхнути назад у кучмівщину. Ніде в Европі не відбувається скакання виборників/депутатів від Фракції до Фракції на догоду Кремлю, а ПАРЄ настоює на тому, щоб такого надалі відбулося в Україні. Ще виправдовуючи таку "рекомендацію" з засадами народовладдя. Отож, то маєш дійсне становище. Евросоюз немов прилюдно осуджує самовладдя Путіна, а скарбові/фінансові вкладення в Російську Федерацію з боку Німеччини і інших країн свідчать про протилежне.

    Коли дивитися на Евросоюз як на лікуванця, який відвідує душівника/душкаря, то той дійшов би до висновку, що той лікуванець/пацієнт хворіє на роздвоєниці/шицофренії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".