МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Eкoopганізації за перегляд проатомної Енергетичної стратегії

04/29/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Екологічні громадські організації продовжують вимагати від урядовців, законотворців та гаранта Конституції перегляду проатомної Енергетичної стратегії України.

Уже двадцять один рік поспіль українське суспільство відчуває наслідки найпотужнішої атомної катастрофи в світі, тоді як уряд продовжує „радувати” жителів нашої держави загрозливими ядерними планами. До речі, на дворі – ХХІ сторіччя, яке вимагає нових технологічних рішень задля забезпечення енергетичних потреб сучасної України.

До 21-ї річниці Чорнобильської катастрофи група екологічних неурядових організацій (Всеукраїнська екологічна громадська організація „МАМА-86”, Всеукраїнська екологічна ліга, Рівненська молодіжна організація „Екоклуб”, Всеукраїнська дитяча спілка „Екологічна варта”, Національний екологічний центр України) зробила чергову спробу вплинути на рішення українського уряду щодо будівництва нових двадцяти двох атомних реакторів, які плануються в Україні до 2030 року. У листі, направленому на ім’я Президента, Прем’єр-Міністра, Голови Верховної Ради України і чотирьохсот п’ятдесяти народних обранців п’ятого скликання, наведена конструктивна критика діючої Енергетичної стратегії держави. „Стратегія до 2030 року практично вся будується на стрімкому зростанні атомного сектору енергетики України. Нереалістичний план будівництва 22 нових реакторів та низки ГАЕС для регулювання не маневрових потужностей АЕС між іншим ґрунтується на завищеній потребі в енергоресурсах, яка не враховує можливі структурні зміни економіки, а також реальний потенціал енергозбереження в різних секторах економіки. На думку фахівців, завищеним є і очікуваний потенціал експорту енергії,” – зазначається в листі.

У листі-зверненні також представлені можливості виходу України із енергетичної кризи без створення нових атомних загроз для нинішніх та прийдешніх поколінь українців.

Уся використана в листі до представників влади інформація та дані ґрунтуються на детальному аналізі та проведених громадським сектором експертних дослідженнях щодо економічної, соціальної та екологічної ефективності розвитку енергетичного сектору України. Інформація по кампанії НУО та дані представлені на веб-сторінці: http://www.mama-86.org.ua/chornobyl20/index.htm в розділі «Документи», а саме:
* Концепція «неатомного» шляху розвитку енергетики України (PDF, 369 Кб)
* Критичний аналіз основних положень «Енергетичної стратегії України до 2030 року» (PDF, 513 Кб)

Разом із листом-зверненням наші урядовці та законотворці отримають нещодавню експертну публікацію ВЕГО „МАМА-86”, в якій представлені концептуальні засади ефективного розвитку енергетичного сектору України як основи переходу до сталого розвитку: http://www.mama-86.org.ua/files/esd_new_web.pdf

Чи прислухаються гарант Конституції, українська виконавча та законодавча влада до громадськості цього разу – покаже час...

Контактуйте для отримання детальнішої інформації:
ВЕГО „МАМА-86”,
тел. 8(0) 67 403 2609
Ел. адреса: xenna@mama-86.org.ua

Відповіді

  • 2007.04.30 | Леоныд Шульман

    Re: Eкoopганізації за перегляд проатомної Енергетичної стратегії

    Атомофобія - хвороба громадських організацій, які складаються з людей гуманітарної освіти, неграмотних технічно та економічно. Ці люди не знають ані фізики, ані хіміі. Вони не розуміють, що чорнобильска аварія - наслідок науково-технічної безграмотності персоналу ЧАЕС, а не власна риса ядерної енергетики, яка значно безпечніша і екологічно чистіша за теплові АЕС та завдає значно менше шкоди довкіллю, ніж гідроелектростанції на рівнинних ріках. Ми маємо досвід Франції, яка практично повністю перейшла на ядерну енергетику. І жодної аварії. Разом з тим практично мінімізована залежність від імпорту вуглеводневого палива.

    Україна має поклади урану, виробництво цирконію та гафнію, тобто ідеальні умови для розвитку ядерної енергетики. Панове екологи, не лобіюйте інтереси імпортерів російських енергоносіїв! Виборюйте національні інтереси України: енергетичну незалежність держави, її безпеку.

    Біодизель - добре! АЕС - добре! Вітряки - теж добре, але не забезпечать Україну енергією, як і біогаз з гною.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.01 | Вячеслав Хаврусь

      Шановний, займіться самоосвітою будь ласка

      Наприклад, тут: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1178035378.html Принаймні, перед тим, як робити Ваші заяви та навішувати ярлики. Останнє тим більше не раджу, бо рано чи пізно може вдарити і по Вас.

      Леоныд Шульман пише:
      > Атомофобія - хвороба громадських організацій, які складаються з людей гуманітарної освіти, неграмотних технічно та економічно. Ці люди не знають ані фізики, ані хіміі. Вони не розуміють, що чорнобильска аварія - наслідок науково-технічної безграмотності персоналу ЧАЕС, а не власна риса ядерної енергетики, яка значно безпечніша і екологічно чистіша за теплові АЕС та завдає значно менше шкоди довкіллю, ніж гідроелектростанції на рівнинних ріках. Ми маємо досвід Франції, яка практично повністю перейшла на ядерну енергетику. І жодної аварії. Разом з тим практично мінімізована залежність від імпорту вуглеводневого палива.
      > Україна має поклади урану, виробництво цирконію та гафнію, тобто ідеальні умови для розвитку ядерної енергетики. Панове екологи, не лобіюйте інтереси імпортерів російських енергоносіїв! Виборюйте національні інтереси України: енергетичну незалежність держави, її безпеку.
      > Біодизель - добре! АЕС - добре! Вітряки - теж добре, але не забезпечать Україну енергією, як і біогаз з гною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".