МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

05/08/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Дикий за своїм цинізмом випадок відбувся на останній сесії Ірпінської міської ради 27 квітня. Його можна назвати апогеєм депутатського цинізму та демагогії, а тому краще викласти хронологію деяких подій в особах:

24 листопада 2006 року сесія Ірпінської міської ради продовжила термін оренди об’єкту незавершеного будівництва на два роки з умовою, що за цей термін об’єкт має бути завершений.

Орендарем цього об’єкту є комерційна структура депутата Ірпінської міської ради від Партії регіонів Олени Мельник, чий рідний брат Петро Мельник є головою Київською обласної організації цієї ж партії. Це вбудоване у багатоповерхівку розвалене приміщення колишнього магазину понад два роки тому було продано на фіктивному тендері, в якому брали участь дві фірми. Одна з них належала сестрі Петра Мельника, друга – його брату. Приміщення знаходиться біля Привокзальної площі, і добряче псує вигляд міста, оскільки повз нього щоденно проходить майже половина мешканців та гостей Ірпеня. До того ж місцева шпана перетворила цю розвалюху без вікон у збірник сміття та фекалій. Не дивлячись на те, що за понад два роки оренди О. Мельник так нічого і не зробила, щоб довести до ладу це приміщення, депутати бютівсько-нашоукраїнської міськради (19 від БЮТ і 5 від НУ з загальної кількості 36) вирішили продовжити їй оренду ще на два роки.

Міський голова Мирослава Свистович запропонувала обмежитися хоча б одним роком, щоб не продовжувати оренду, якщо знову нічого не буде зроблено, але депутати проголосували таки за два. Свою прихильність БЮТівці та нашоукраїнці до бізнесу Партії регіонів пояснили підтримкою місцевого підприємця.

22 грудня 2006 року на сесію було винесено питання про затвердження положень та створення конкурсних комісій щодо земельних ділянок та комунального майна. Але несподівано для міського голови під час сесії встав голова регламентної комісії Юрій Романенко (депутат від БЮТ) і запропонував не затверджувати Положення, а затвердити склад двох конкурсних комісій. При цьому про запропонований депутатами склад меру вони заздалегідь навіть не повідомили, хоча визначили його між собою в кулуарах за кілька днів до сесії.

Міського голову обурило, але не здивувало таке ставлення до неї. Справа в тому, що депутати завжди були проти конкурсів й аукціонів, але згори від БЮТ надійшла вказівка розпоряджатися землею і майном тільки у такий спосіб, і деякі з «народних обранців» прямо говорили Мирославі Свистович про те, що треба домовитись, як звести ці процедури до формальностей, щоб вигравав той, «про якого ми домовимось». Оскільки іти на такі домовленості М. Свистович не збиралася, лишався єдиний спосіб – самим сформувати комісії, до яких, окрім депутатів, включили також заступників міського голови, не попередивши ні їх, ні голову. До того ж законодавство прямо забороняє заступникам міського голови входити у такі комісії, про що і зазначила Мирослава Свистович. Однак, депутати все одно проголосували по-своєму, а голова фракції БЮТ Олег Сотніков «штовхнув» патетичну промову про те, що вірні задекларованим Блоком Юлії Тимошенко принципам прозорості, справедливості і т.д. депутати Ірпінської міськради кістьми ляжуть за конкурси і аукціони (три місяці до того він при свідках казав, що аукціони та конкурси неприпустимі, оскільки це «утискає своїх»). Його запал охолодила міський голова, яка зазначила, що ті, хто за прозорість і справедливість, голосують за Положення, а не знімають його з порядку денного і таємно від міського голови готують склад комісій, не включаючи туди жодної людини з виконавчої влади і навіть жодного фахівця, що попахує звичайнісінькою змовою та корупцією.

Вже при голосуванні за склад комісій голова фракції БЮТ запропонував ввести до їх складу ще двох депутатів (по одному в кожну), чиї прізвища спочатку до складу комісій включені не були. При цьому Олег Сотніков промовчав про приналежність обох цих осіб до Партії регіонів і дуже вже морщився (на сесії були присутні біля 150 виборців), коли міський голова, ставлячи питання на голосування, цю партійність таки називала.

А потім на цій же сесії на пропозицію очолюваної Олегом Сотніковим профільної депутатської комісії було винесене питання про затвердження переліку об’єктів комунальної власності, які у 2007 році підлягають приватизації шляхом викупу. З цим погоджувався член Української народної партії Ігор Михайлишин, який став заступником міського голови в обмін на зняття своєї кандидатури на користь Мирослави Свистович, але міський голова та начальник відділу економіки Анатолій Вакуленко (член КУНу ще з часів Слави Стецько, який позбувся посади заступника начальника департаменту безпеки НАК «Нафтогаз України» за те, що публічно виступив проти махінацій Івченка) виступили проти (М. Свистович не встигла змінити чи підкорегувати порядок денний, оскільки напередодні сесії повернулася із закордонного відрядження).

Міський голова запропонувала затвердити перелік об’єктів на приватизацію без слів «з правом викупу». І тут депутати чомусь забулися про конкурси й аукціони, а голова фракції БЮТ Олег Сотніков точнісінько як в ті часи, коли він виступав проти аукціонів, почав співати пісню про підтримку місцевого підприємця. Нашоукраїнець Володимир Марченко, якого зараз «тимчасова влада» поставила на посаду заступника міського голови з питань економіки, і який називає себе «кризовим менеджером з місією порятунку», заявив міському голові: «Ви пропонуєте продати об’єкти з аукціону і при цьому заробити кошти до бюджету, але на власників не дивитесь. Якщо сьогодні ми будемо працювати таким чином, що будемо відштовхувати від себе людей, то завтра до міського бюджету ніхто не буде платити кошти». А вже згадуваний БЮТівець Юрій Романенко підтримав своїх колег: «Мирославо Богданівно, сьогодні Ви не бачите людей, а бачите тільки гроші». Депутат від УНП Віктор Гурін також обурився, що «ми не даємо людям викупати приміщення». Мирослава Свистович відповіла на це: «Коли я йшла на посаду міського голови, то в першу чергу обіцяла захищати інтереси територіальної громади. І підтримку малого та середнього бізнесу бачу в тому, щоб всім підприємцям створити однакові умови. Я не бачу сенсу в тому, щоб одним підприємцям продавати об’єкти за безцінь, а інші повинні купляти їх за ринковими цінами». До речі, вже був випадок, коли один підприємець пропонував міському голові зробити ремонт в приміщенні комунальної власності, щоб місто потім продало йому це приміщення за суму коштів, вкладених у ремонт (таким чином, не зважаючи на законність запропонованої афери, якщо подивитись реально, місто, не отримуючи ні копійки до бюджету, позбувалося об’єкту комунальної власності, а підприємець отримував готове відремонтоване приміщення для магазину замість того, щоб будувати магазин самому і все одно проводити в ньому ті самі роботи, як це роблять сотні інших підприємців).

Головним аргументом депутатів було те, що за час оренди цих об’єктів підприємці вклали у них гроші, а тому повинні мати право першочергового викупу по залишковій вартості. Про це саме говорила і директор одного з магазинів, яка орендує його 11 років і вклала у ремонт 94 тис. грн., а тому, на її думку, має право першочергового придбання об’єкту за оціночною чи навіть залишковою вартістю.

На це М. Свистович відповіла, що:

- по-перше, варто лише дати оголошення, і десятки підприємців погодяться навіть на оренду цього приміщення на такий самий термін з умовою повернення нинішнім орендарям вдвічі більшої суми, ніж ті вклали;

- по-друге, за 11 років вкладені у приміщення кошти дали підприємцям можливість отримати у кілька разів більший прибуток;

- по-третє, було порушено порядок проведення ремонтних робіт, і ніхто тепер не може сказати, скільки ж насправді підприємці вклали у ремонт (за розпорядженням І. Михайлишина кошторис на проведення капітального ремонту було затверджено майже тоді, коли всі роботи були проведені, а не до початку робіт, як того вимагає законодавство);

- по-четверте, до об’єкту приватизації включено також 9 соток прилеглої території. І якщо лише їх (без приміщення) виставити на аукціон, то можна отримати значно більшу суму, ніж за приватизацію приміщення з цими 9 сотками шляхом викупу.

Але депутати «підтримали місцевого підприємця», а також включили до приватизаційного переліку шляхом викупу ще два об’єкти.

3 квітня 2007 року на сесії міської ради вже після того як депутати достроково припинили повноваження Ірпінського міського голови, розглядалися питання продажу двох земельних ділянок. Одну з них купували фізичні особи (подружжя біля своєї хати), щоб розширити територію. В проекті значилась ціна – 300 грн. за 1 кв. м. Не зважаючи, що подружжя вже мало земельну ділянку згідно з нормами і купувало землю понад норму, а також, що 300 грн. за 1 кв. м – це не сама висока ринкова ціна вільної від забудови землі в тому районі, депутат Віктор Бархоленко, який пройшов у депутати за списком створеного міським головою блоку «За чесну владу», але потім зрадив і став до неї в опозицію, виступив з палкою протекціоністською промовою, що це подружжя хоч і має гроші, але ж є своїм, ірпінським, яке всі знають, а тому йому слід би було продати землю дешевше. Далі пішли різні пропозиції (в т.ч. і продати за 100 грн. кв. м), і кінець кінцем депутати зійшлись на 200 грн.

Після цього розглянули питання продажу 2 соток землі приватному підприємцю Уляні Бойчук, яка є власником і директором єдиної у місті аптеки матері та дитини. Не зважаючи на те, що земля знаходиться безпосередньо під будівлею аптеки, ціна була запропонована така сама – 300 грн. за 1 кв. м. Однак ентузіазм депутата Бархоленка цього разу кудись зник, не зважаючи на те, що У. Бойчук також є «своєю, ірпінською». Правда, про це почали казати інші депутати, які не відрізнялися раніше протекціонізмом, а просто обурилися нерівністю. Врешті решт У. Бойчук також продали землю по 200 грн. за 1 кв. м.

За тиждень до сесії 3 квітня до Ірпінського міського голови прийшла вже згадувана Олена Мельник, яка наприкінці 2006 року купила 7 га землі під заводом «Ірпіньмаш» за 5 млн. 275 тис. грн. (біля 75 грн. за 1 кв. м), і мала їх сплатити до 1 квітня. Депутат від Партії регіонів просила відтермінувати їй платіж до кінця року, але Мирослава Свистович продовжила їй термін лише на місяць, попередивши, що, оскільки ці кошти вже були закладені до бюджету розвитку, який загалом становить 8 млн. грн., то, якщо й до 1 травня кошти не надійдуть, вона виноситиме на сесію питання про розрив угоди купівлі-продажу.

Однак на сесії 27 квітня, коли обов’язки міського голови вже три тижні виконував БЮТівський секретар ради Анатолій Мороз, депутати проголосували за відтермінування О. Мельник сплати коштів до 1 жовтня 2006 року, чим поставили під загрозу виконання бюджету розвитку (навіть, якщо гроші надійдуть 30 вересня, використати їх, наприклад, на асфальтування доріг, вже буде неможливо). Причому останнє слово сказав «зачесновладівець» Віктор Бархоленко, запропонувавши голосувати згідно проекту.

Наступним питанням порядку денного було відтермінування сплати вже згадуваній Уляні Бойчук 40 тис. грн. за викуп землі під аптекою. Однак, не зважаючи на позитивний висновок комісії, депутати раптом почали піклуватися про бюджет. Лікар Романенко гарячково почав доводити, що відтермінувати сплату У. Бойчук 40 тис. грн. ніяк неможливо, оскільки бюджету вкрай необхідні кошти і то негайно. Він патетично дивувався «Як ми будемо дивитися в очі виборцям?», коли ми йтимемо на такі поступки комерційним структурам, «забувши», що тільки-но депутати відтермінували іншій комерційній структурі сплату до бюджету 5 млн. 275 тис. грн. Ю. Романенко доводив, що на цю землю радо знайшовся б інший покупець.

Присутні на сесії виборці також дивувались, згадуючи, як під час затвердження об’єктів приватизації лікар Романенко звинувачував міського голову, що за грошима для бюджету вона не бачить людей, як закликав тоді до підтримки місцевих підприємців, як не реагував на слова М. Свистович, що на той магазин, який депутати дозволили приватизувати шляхом викупу, дійсно радо б знайшлися покупці на відміну від землі, яка знаходиться під будівлею аптеки.

Ще один БЮТівець, В’ячеслав Ващенко (голова земельної комісії) підтримав колегу та стурбованим тоном пояснив, що гроші для бюджету дійсно необхідні, адже витрати в місті заплановані чималі. Його підтримали нашоукраїнці Володимир Марченко та Іван Колобов (голова фракції), які також «забулися», як з піною біля рота захищали іще нещодавно місцевий бізнес. А Віктор Бархоленко, що представляє себе ледь не найголовнішим лобістом інтересів місцевих мешканців (в т.ч. і підприємців), видав цілу тираду на тему скільки дріб’язкових, але необхідних витрат потрібно зробити, а тому відтерміновувати платіж ніяк не можна.

На захист аптеки виступив депутат Київської обласної ради від БЮТ Михайло Свистович, який закликав депутатів мати хоч трохи совісті і припинити цинізм. Бо знущанням виглядає намагання врятувати бюджет за допомогою 40 тисяч гривень ціною можливого банкрутства єдиної в місті аптеки матері та дитини на тлі голосування за хвилину перед тим за відтермінування партійно-регіональній родині Мельників (бюджет Податкової Академії є більшим за бюджет Ірпеня) сплати 5 млн. 275 тис. грн. І взагалі якось безвідповідально виглядає перед очима виборців, коли бютівсько-нашоукраїнська рада на догоду Партії регіонів ставить під ризик виконання бюджету розвитку.

Ці слова вплинули на деяких депутатів, які почали пропонувати поставити підприємців хоча б у рівні умови, але при голосуванні за відтермінування платежу вгору піднялося лише 15 рук (з них 5 рук регіоналів як жест ввічливості), при необхідних 19. Цікаво, що не проголосував за і однопартієць Уляни Бойчук, депутат від Української народної партії Віктор Гурін, який чотири місяці до того обурювався разом з БЮТівцями і нашоукраїнцями, що місцевим підприємцям не дають викупати об’єкти на пільгових умовах.

P.S. Сама Уляна Бойчук, яка прийшла на сесію, не була присутня при обговоренні та голосуванні, оскільки їй сказали, що її питання розглядатися не буде (насправді його розглянули останнім). Ввечері того ж дня вона у шоковому стані споживала продукцію власного підприємства, оскільки сплатити 40 тис. грн. до 1 червня просто не зможе – всі її оборотні кошти зараз вкладені у товар, і вони не вертаються так швидко, як вкладення численних ресторанів, залів ігрових автоматів, кафе та просто «розливайок», що знаходяться поряд з аптекою та радо займуть її місце, якщо У. Бойчук збанкрутує. Але невже місту більше потрібна чергова «розливайка» чи ігровий павільйон, ніж єдина у місті аптека матері і дитини?

Відповіді

  • 2007.05.11 | Linx

    Re: БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

    Все ж таки, не розумію Вашого стилю написання. Ви свідомо перекручуєте все, щоб побільше пафосу напустити "біомасі", чи справді каша в голові?
    Упустимо вже тей недобудований магазин, який Ви в одному і тому ж абзаці називаєте і "об’єктом незавершеного будівництва", і "колишнім магазином". Але як депутати умудряються здавати в оренду те, що "понад два роки тому було продано на фіктивному тендері"??? Причому я так розумію продали і здають одній і тій самій особі.

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > 24 листопада 2006 року сесія Ірпінської міської ради продовжила термін оренди об’єкту незавершеного будівництва на два роки з умовою, що за цей термін об’єкт має бути завершений.
    > Орендарем цього об’єкту є комерційна структура депутата Ірпінської міської ради від Партії регіонів Олени Мельник, чий рідний брат Петро Мельник є головою Київською обласної організації цієї ж партії. Це вбудоване у багатоповерхівку розвалене приміщення колишнього магазину понад два роки тому було продано на фіктивному тендері, в якому брали участь дві фірми. Одна з них належала сестрі Петра Мельника, друга – його брату. Приміщення знаходиться біля Привокзальної площі, і добряче псує вигляд міста, оскільки повз нього щоденно проходить майже половина мешканців та гостей Ірпеня. До того ж місцева шпана перетворила цю розвалюху без вікон у збірник сміття та фекалій. Не дивлячись на те, що за понад два роки оренди О. Мельник так нічого і не зробила, щоб довести до ладу це приміщення, депутати бютівсько-нашоукраїнської міськради (19 від БЮТ і 5 від НУ з загальної кількості 36) вирішили продовжити їй оренду ще на два роки.

    І ще такий момент цікавить. З статті виходить, що в минулому році принаймні 3 рази земля в Ірпені таки продавалась.
    А точніше, скільки разів, де і за скільки надавались в Ірпені ділянки за 2006-2007 рік?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.12 | Михайло Свистович

      Re: БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

      Linx пише:
      > Все ж таки, не розумію Вашого стилю написання

      Ви багато чого, на жаль, не розумієте :( хоча в цьому випадку маєте рацію :) Але попрацювали б з моє, була б у Вас ще йне така каша.

      > Ви свідомо перекручуєте все, щоб побільше пафосу напустити "біомасі"

      Звичайно, свідомо. Ви хіба цу цьому сумніваєтеся7

      > Упустимо вже тей недобудований магазин, який Ви в одному і тому ж абзаці називаєте і "об’єктом незавершеного будівництва", і "колишнім магазином"

      Тут все дуже просто. Був магазин, його почали реконструювати, добудовувати і не закінчили

      > Але як депутати умудряються здавати в оренду те, що "понад два роки тому було продано на фіктивному тендері"??? Причому я так розумію продали і здають одній і тій самій особі.

      Тут я помилився, бо весь час в голові була інша оренда. Звичайно, що магазин не орендували, а продали, але в умовах продажу стояло виконання певних умов (добудова і початок функціонування об"єкту), за невиконання яких його можна розірвати. Дію цього пункту депутати продовжили ще на два роки.

      >
      > І ще такий момент цікавить. З статті виходить, що в минулому році принаймні 3 рази земля в Ірпені таки продавалась.

      Звичайно, продавалася. Саме три рази. 7 гектарів під заводом, 20 соток біля хати і 2 сотки під аптекою.

      > А точніше, скільки разів, де і за скільки надавались в Ірпені ділянки за 2006-2007 рік?

      Ось Вам повнгий перелік:

      За ініціативи мера -

      1) 8 соток родині, яка стала жертвою квартирного шахрайства. Їм надали чужу квартиру від заводу "Прогрес" (за 15 рокі роботи на заводі), який збанкрутував, звідти їх вигнали, вони жили в родичів, а позаду родичів була земельна ділянка, до якої не було проїзду з вулиці. Тому вона або вічно залишалася б порожньою (бо ці родичі не виділили б нікому частину своєї території для проїзду, вимагаючи, щоб ділянку дали саме цій родині), або її можна було надати оцій родині (для своїх родичів, які живуть у їхній хаті смужку землі виділять).

      2) 10 соток виділилти на Полтавській Кості Кузьменку, який власними силами забезпечує функціонування двох благодійних їдалень для дітей-сиріт, дітей з неповних або неблагодійних родин. Але ці їдальні маленькі, а він там з ними і займається, і ночують вони іноді там. От Костя і захотів продати свою хату з землею і збудувати на отриманій ділянці більший притулок, де у двох кімнатах збирається жити сам. Йому вже дали ділянку при Скаржинському, але вона була вузька, а сусіди за цей час побудувалитакі паркани, що техніка туди ніяк не могла б заїхати. Тому він від тієї ділянки відмовився, а попросив іншу, таку саму за розміром.

      3) Двом родинам (одна з них - багатодітна), які понад 25 років живуть на 20 сотках і заважають одна одній, дали цю землю у приватну власніть та розділилти ділянку кожному по 10 соток.

      За ініціативи депутатів (Мирослава була проти):

      1) 8 соток матері заступника завідуючого секретаріату Бюджетного комітету Верховної Ради, яка, одинока пенсіонерка з Дніпропетровська, вирішила переїхати до "бідного" сина, який має і в Києві квартиру, і в Ірпені ділянку.

      2) 9 соток лісу в оренду депутати облради від БЮТ, який має і квартиру в Ірпені, і земельну ділянку

      3) 1,5 га Мельнику під гуртожитки

      4) 0,5 га ЗАТ "Червоний мак" для будівництва розважального комплексу за кінотеатром "Перун" (тут Мирослава вже не голосувала проти, бо на момент голосування депутатти вже припинили її повноваження)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.05.14 | Linx

        Re: БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

        Михайло Свистович пише:
        > Linx пише:
        > > Упустимо вже тей недобудований магазин, який Ви в одному і тому ж абзаці називаєте і "об’єктом незавершеного будівництва", і "колишнім магазином"
        > Тут все дуже просто. Був магазин, його почали реконструювати, добудовувати і не закінчили
        Непам"ятаю, щоб там був магазин. але це не принципово.

        > Звичайно, продавалася. Саме три рази. 7 гектарів під заводом, 20 соток біля хати і 2 сотки під аптекою.
        20 соток!!! Це абзац. З якого такого дива?


        > 2) 10 соток виділилти на Полтавській Кості Кузьменку, який власними силами забезпечує функціонування двох благодійних їдалень для дітей-сиріт, дітей з неповних або неблагодійних родин. Але ці їдальні маленькі, а він там з ними і займається, і ночують вони іноді там. От Костя і захотів продати свою хату з землею і збудувати на отриманій ділянці більший притулок, де у двох кімнатах збирається жити сам. Йому вже дали ділянку при Скаржинському, але вона була вузька, а сусіди за цей час побудувалитакі паркани, що техніка туди ніяк не могла б заїхати. Тому він від тієї ділянки відмовився, а попросив іншу, таку саму за розміром.
        Тю, а хіба на Полтавській було місце? Там же лісопосадки (були :( ).


        > 3) Двом родинам (одна з них - багатодітна), які понад 25 років живуть на 20 сотках і заважають одна одній, дали цю землю у приватну власніть та розділилти ділянку кожному по 10 соток.
        Самозахват?


        > За ініціативи депутатів (Мирослава була проти):
        > 1) 8 соток матері заступника завідуючого секретаріату Бюджетного комітету Верховної Ради, яка, одинока пенсіонерка з Дніпропетровська, вирішила переїхати до "бідного" сина, який має і в Києві квартиру, і в Ірпені ділянку.
        > 2) 9 соток лісу в оренду депутати облради від БЮТ, який має і квартиру в Ірпені, і земельну ділянку
        > 3) 1,5 га Мельнику під гуртожитки
        > 4) 0,5 га ЗАТ "Червоний мак" для будівництва розважального комплексу за кінотеатром "Перун" (тут Мирослава вже не голосувала проти, бо на момент голосування депутатти вже припинили її повноваження)
        Ну це вже просто бандитизм. Особливо з гуртожитками. У "бідної" аККадемії вже земельки не вистачає?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.05.15 | Михайло Свистович

          Re: БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

          Linx пише:
          >
          > Непам"ятаю, щоб там був магазин. але це не принципово

          Там був магазин товарів для дітей, якщо не помиляюсь.

          >
          > 20 соток!!! Це абзац. З якого такого дива?

          Спитайте у депутатів, чому вони її продали та ще й ціну знизили

          >
          > Тю, а хіба на Полтавській було місце? Там же лісопосадки були

          На першій ділянці, від якої Костя відмовився, дійсно був суцільний ліс. А на другій, розташованій біля дороги, нормальних дерев було не більше 10-12, все інше - малоцінні породи, чагарник, сухостой.

          >
          > Самозахват?

          Ні, просто 25 чи 30 років тому приватної власності на землю не було.

          >
          > Ну це вже просто бандитизм. Особливо з гуртожитками. У "бідної" аККадемії вже земельки не вистачає?

          Земельки в них повно, але ж вони хочуть побільше. А Ви продовжуйте закидати Мирославі різноманітні дрібні претензії, доб"єтесь того, що будете на кухнях пред"являти великі претензії іншому меру, але назад уже нічого не повернеш ;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.05.17 | Linx

            Re: БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

            Михайло Свистович пише:
            > Linx пише:
            > > Непам"ятаю, щоб там був магазин. але це не принципово
            > Там був магазин товарів для дітей, якщо не помиляюсь.
            Не було там ніколи магазину, та і не принципово це.


            > > Тю, а хіба на Полтавській було місце? Там же лісопосадки були
            > На першій ділянці, від якої Костя відмовився, дійсно був суцільний ліс. А на другій, розташованій біля дороги, нормальних дерев було не більше 10-12, все інше - малоцінні породи, чагарник, сухостой.
            Десяток дерев, тьху "пилюка для моряка" ;)
            Це часом не ті ділянки на Полтавській, про вирубку і будівництво на яких я запитував більш ніж півроку тому, і Ви обіцяли розібратися?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.05.17 | Михайло Свистович

              Re: БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

              Linx пише:
              >
              > Десяток дерев, тьху "пилюка для моряка"

              В Ірпені, зовсім не вирубуючи дерев, майже неможливо нічого ніде збудувати. Ви пропонуєте нічого не вирубати та не будувати? Ну тоді гризіть далі Свистович і наближайте прихід того, хто коситиме дерева, не розбираючись, сотнями й тисячами. Мельник вже показав Вам майбутнє. Успіхів Вам у його наближенні.

              > Це часом не ті ділянки на Полтавській, про вирубку і будівництво на яких я запитував більш ніж півроку тому, і Ви обіцяли розібратися?

              Не ті. А на тих ділянках по закону все нормально. Їх власники отримали їх ще під час Скаржинського та мали дозвіл на вирубку дерев, компенсувавши витрати.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.05.17 | Linx

                Re: БЮТ та НУ підтримали олігархів з ПР, а не чесних підприємців

                Відповідатиму у Вашому стилі

                Михайло Свистович пише:
                > Ви пропонуєте нічого не вирубати та не будувати?
                Я думав це Ви пропонуєте

                > Ну тоді гризіть далі Свистович і наближайте прихід того, хто коситиме дерева, не розбираючись, сотнями й тисячами. Мельник вже показав Вам майбутнє. Успіхів Вам у його наближенні.
                Самі гризіть
  • 2007.05.11 | ГайдиДоБайди

    Re: Значить, треба голосувати за партію Реґіонів,

    щоб реґіонали не дісталися до влади?

    Чи ще краще вибрати кучмистів, бо вони дбають про нарід?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.12 | Михайло Свистович

      То голосуйте, що Вам заважає? Громадянство?

    • 2007.05.12 | rais

      Re: Значить, треба голосувати за партію Реґіонів,

      Саме проникнення у склад БЮТ та НСНУ кучмістів є тактикою. Стратегічним завдання посіяти недовіру і розбрат. Ці закладки зроблені професійно. Суспільство дезоринтоване на радість комунобандитам. Україну лихоманить не з 2004 року, а з 1991 року.
      Слава трьом Леонідам-однопартійцям. Спадщина совдепа - головна закладка.
    • 2007.05.14 | Мартинюк

      Реґіонали в Ірпіні голосували за те саме.,

      Просто їх там небагато, аби мати вирішальний голос.
      А мельники , які привласнили землю самі якраз і є регіоналами.
  • 2007.05.12 | Pavlo Z.

    О! А що вам казав Маркс? "Капітал - це об'єднання не політичне,

    а економічне":)
  • 2007.05.12 | alx_1904

    "Принципы Майдана" в действии, не судите по словам, а судите по

    делам политиков.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.15 | Михайло Свистович

      Re: "Принципы Майдана" в действии, не судите по словам, а судите по

      alx_1904 пише:
      > делам политиков.

      так і судимо
  • 2007.05.12 | rais

    На таких прикладах формується відношення до лідерів НСНУ та БЮТ.

  • 2007.05.12 | igorg

    Потрібно формувати громадянське суспільство, шукати противаги

    таким речам. І здається єдина противага це громадяни містечка, міста, України. Бо цей весь інтерес виключно для вузького кола людей на противагу загалу. НС ніби робила спробу вести розмову на цю тему - навчити громадян захищатися, але здається так само побігла домовлятися з отією групкою, бо ось ніби на носі вибори й треба зайняти належне місце. Яке тут навчання :). Але ж гляньте яке чудове поле для показової діяльності тієї ж НС. НСНУ+БЮТ+ПР кинули масу сил, щоб знищити єдиний неприємний прецидент успішної громадянської активності. І час гарно обраний. Ось тут би й перевірити на практиці чи варті чогось ті що збиралися вчити. Я розумію, що це надто загальні міркування і НС скоріше всього також загрузла в інтересах спонсорів.
    Але може, принаймні Майдан якимось чином активніше включиться в підтримку Свистовичів? Адже можна сказати що це єдині представники громадськості у владі (були?). І тим більше Майданівці. Пряма дія, спецвипуск газети для Ірпіня. Адже памятаєте яка була активність коли йшла боротьба за призначення Мирослави. І що ж тепер? Опустити руки?
    Свистовичу зрозуміло, ніби як не з руки організовувати цю роботу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.14 | So_matika

      Re: Потрібно формувати громадянське суспільство, шукати противаги

      igorg пише:
      > таким речам. І здається єдина противага це громадяни містечка, міста, України.
      Нажаль, їх реакція доволі інертна. Кожен ставить свої інтереси попереду інтересів міста, і в принципі це зрозуміло :(

      > Але може, принаймні Майдан якимось чином активніше включиться в підтримку Свистовичів?
      Тут майже постійно присутні і задіяні у роботі ті самі майданівці, які були й рік тому (ну за деяким винятком). Майданівці не можуть зробити всю громадську роботу замість мешканців самого Ірпеня. А ірпінчани... див. вище.

      Хоча... першою ластівкою стало обурення людей, що живуть поруч з незаконною мельниківською забудовою. Коли мафія наступає на самісінькі їхні подвір"я, люди чудово і активно реагують. І це викликає певний оптимізм.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".