МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Юридичний довідник для українських заробітчан в Італії

06/13/2007 | Майдан-ІНФОРМ
В Італії побачила світ збірка законів, що регулюють робочі стосунки між роботодавцем та домашнім працівником, українською мовою
Переважна більшість українців, що працюють в Італії, зайняті у приватному секторі. Число домашніх працівників сягає 80 % від загальної кількості наших краян. Маються на увазі доглядальники, домогосподарки, садівники, покоївки, няні тощо. Іноземцям нелегко освоїтися у світі італійських законів, стежити за бюрократичними шляхами їх реалізації. Більшість не мають чіткого усвідомлення власних прав у стосунках із роботодавцем та державою Італія.

Рівно ж не усі роботодавці достеменно знають вимоги, дозволені законом у стосунках з домашніми працівниками, та свої обов’язки перед ними. Незважаючи на існування в Італії так званого Національного контракту щодо домашніх робітників, яким окреслено усі аспекти робочих стосунків, не усі знають про нього. Острах потрапити на вулицю, втративши роботу, змушує українців постійно поступатися, крок за кроком втрачаючи свої права. Це і рівень заробітної плати, недотримання кількості робочих годин протягом дня, зменшення вільного часу протягом тижня.

„Довідник для домашніх працівників – путівник для тих, хто працює, і тих, хто приймає на роботу”, виданий мерією міста Рима у співпраці із видавничим домом „Іноземці в Італії”, набуває важливого значення. Книга з’явилася п’ятьма мовами, серед них і українською у перекладі Маріанни Сороневич. У довіднику подані практичні відповіді на запитання - і якщо Ви хочете ознайомитись із проблемами докладніше - читайте докладніше на Майдані -Захід
http://maidanua.org/static/lvivmai/1181747945.html

Відповіді

  • 2007.06.14 | zanyda

    Re: Юридичний довідник для українських заробітчан в Італії

    Про що ви говорите? Який юридичний довідник? Наші заробітчани-нелегали мають а Італії набагато більше прав ніж ми у себе в Україні. У нас захворів-подихай. У них, захворів, хозяїн зробить тобі діагностику, можливо навіть покладе в лікарню, підлікує, а тоді пішов ти на ...Реальна історія: ввечері нашій громадянці зателефонували, що з її донькою трапилося ЧП в Україні, на вулиці у неї спробували вирвати сумочку, і переломали челюсть. Як би відреагував наш роботодавець? Послав... Італієць дозвонився до аєропорту, купив за свій рахунок квиток, завіз мадам і дав на лікування підлітка 1000 євриків, і по кілька разів на день дзвонив їй в Україну, щоб дізнатись чи щось їй ще потрібно, і що її робоче місце її чекає. Буваючи в Італії і спілкуючись з нашими заробітчанами я розумію їх небажання повертатися на Батьківщину, там існує одне неписане правило- чесно працюй,(хоч інколи досить важко), і "воздаться тобі сторицею".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.14 | Іван

      Re: Юридичний довідник для українських заробітчан в Італії

      " Італієць дозвонився до аєропорту, купив за свій рахунок квиток, завіз мадам і дав на лікування підлітка 1000 євриків, і по кілька разів на день дзвонив їй в Україну, щоб дізнатись чи щось їй ще потрібно, і що її робоче місце її чекає"

      Ця історія не нова, підозрюю, що ця жіночка не лише працівниця а й коханка італійця.
      Заробітчани після повернення, полюбляють розповідати про те, як їх обожнюють за кордоном, але ніхто не хвалиться за те як сплять на вулиці, живуть в нічліжках, та харчуються у їдальнях разом із бомжами, приїжджають лікуватися до психіатричних лікарень...
    • 2007.06.14 | alx_1904

      Ты ещё скажи, что нелегалка с просроченной визой спокойно

      вернулась обратно в Италию. :lol:
      Блин, твоя глупая ложь расчитана на лохов.
  • 2007.06.14 | Crazy Lawyer

    Re: Юридичний довідник для українських заробітчан в Італії

    Якби ж росіяни видали такий же довідник українською, грузинською, чеченською, молдавською та іншими мовами ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".