МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Дніпропетровську костел перетворюють на казино (/)

07/24/2007 | Юрій Шеляженко
Дата: 7/23/2007
Джерело: РІСУ
Адреса оригіналу статі: http://www.risu.org.ua



Фірма «Дагсбері Інк» почала демонтаж храму у Дніпропетровську
На сьогодні заведено дві судові справи щодо повернення храму святого Йосипа у Дніпропетровську римо-католицькій громаді міста. Незважаючи на це, працівники американської фірми «Дагсбері Інк» 20 липня розпочали демонтаж даху та склепіння храму. Про це повідомляє «Baznica.info».

Як заявив у своєму зверненні єпископ Харківсько-Запорізький Станіслав Падевський, католики вважають, що «державна влада бере на себе відповідальність за посилення релігійного конфлікту в Дніпропетровську та розширення громадського конфлікту».

Зараз біля костелу католики встановлюють палатки для довготермінового пікетування. Члени римо-католицької громади міста переконані, що дії, які розпочала американська фірма, можуть призвести до того, що будівля залишиться у її власності.

Як вже повідомлялося, римо-католицька громада Дніпропетровська вважає себе правонаступницею костелу Святого Йосипа на проспекті Карла Маркса і в судовому порядку намагається повернути його собі, вилучивши з власності американської компанії «Дагсбері Інк», яку в ЗМІ пов'язують з екс-прем'єром України Павлом Лазаренком.

Костел побудували 100 років тому на кошти з пожертв католиків Катеринослава (колишня назва Дніпропетровська). Зараз римо-католики заявляють, що костел в 1998 році був приватизований незаконно, а нинішній власник утримує будівлю в неналежному стані.

З 1991 року пастирське служіння у Дніпропетровську мають капуцини. Зараз богослужіння проводяться у невеликому домі, дві кімнати якого перебудовані під каплицю.

Питання про повернення римо-католикам храму св. Йосипа підняв Папа Іван Павло ІІ ще у 2001 році - під час візиту в Україну. У вересні 2006 року суд визнав, що римо-католицька громада міста є законним спадкоємцем храму, але, незважаючи на це, храм так і не передали римо-католикам.

http://pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=2774


Історія римо-католицького храму святого Йосипа


1779 рік У Катеринославі оселяються римо-католики.
1843 рік Початок старань для побудови римо-католицького храму.
1877 рік На гроші місцевих католиків збудовано костел св.Йосипа.
1906 рік Саратовсько-Тираспольський єпископ Йосип Креслер освячує храм.
1937 рік Радянська влада заборонила католикам збиратися у храмі.
1942 рік Італійський окупаційний легіон відкриває костел для своїх легіонерів та всіх католиків міста. Зусиллями настоятеля о.П’єтро Лєоні відремонтовано орган, відроджено хор.
1948 рік Облрада забирає будівлю храму в католицької громади і віддає її Дніпропетровському міськвиконкому. У храмі запрацювала міська публічна бібліотека.
1949 рік Храм передається міському комітету фізкультури для подальшого переоснащення у спортивний зал.
1950 рік Після масштабної реконструкції будівля змінюється до невпізнання. Тепер тут розміщується «Школа вищої спортивної майстерності».
1984 рік До будівлі в’їжджає Зональне управління спортивних лотерей.
1997 рік, 7 лютого Будівля передається до комунальної власності міста.
1998 рік, 26 січня Дніпропетровська облрада продає будівлю храму ТОВ «Фін-Інвест».
1998 рік, 8 серпня «Фін-Інвест» перепродає будівлю компанії «Dugsbery Inc».
1998 рік, 24 грудня Рішенням Арбітражного суду договір купівлі-продажу будівлі між Дніпропетровською облрадою і ТОВ «Фін-Інвест» визнається недійсним.
1999 рік, 11 березня Прокуратура Дніпропетровської області підтверджує, що споруда належить територіальній громаді міста.
2004 рік, 5 квітня Дніпропетровська облрада скасовує своє рішення від 26.01.98 «Про продаж об’єктів комунальної власності.., в тому числі й споруди католицького храму за адресою пр.К.Маркса, 91» і повертає будівлю до комунальної власності.
2006 рік, 28 липня У храмі стається пожежа. Починається зовнішня і внутрішня руйнація споруди.
2007 рік, 27 червня Побачивши, що двері храму відчинені, а всередині нікого немає, католики, вперше після Другої світової війни, заходять до приміщення костелу з метою охороняти будівлю. Власними зусиллями вони ремонтують дах, очищують храм від сміття.
2007 рік, 1 липня Уперше за 100 років храм освячується. Це робить єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Падевський.
2007 рік, 2 липня До костелу вриваються 4 охоронців «Dugsbery». Вони силою виштовхують католиків, завдаючи легкі тілесні ушкодження жінкам.
2007 рік, 3-11 липня На сходах храму католики цілодобово моляться за його повернення.
2007 рік, 11 липня Фірма «Dugsbery» відгороджує костел парканом, мотивуючи це початком ремонтно-відбудовних робіт.
2007 рік, 12 липня
і донині Римо-католики продовжують свою молитву, але тепер вже перед парканом, за яким знаходиться їх храм.

9 день молитви
Молитовний намет біля дніпропетровського костелу св.Йосипа потроху обживається. Всередині він стає все більше схожим на парафію, а ззовні наповнюється інформаційними матеріалами. На інформаційній дошці з’явилися фотографії костелу, зроблені на початку ХХ століття (дві з них можна побачити нижче), та історія костелу, яку ви щойно прочитали. Сьогодні місце молитви відвідали представники міськвиконкому, щоправда ні з ким з представників церкви вони не спілкувалися і ціль їх візиту залишилася невідомою. Не обійшлося і без поганих звісток. Настоятель парафії о.Казимір Гузик повідомив, що йому вже почали погрожувати, але подробиці він вирішив не розголошувати.

Новини про ситуацію навколо дніпропетровського костелу почали з’являтися в білоруських онлайнових ЗМІ. Виявляється, що у Мінську католики також борються за повернення будівлі своєї церкви, яка за дивним збігом обставин теж носить ім’я святого Йосипа. Завтра і ми помолимося за якнайшвидше вирішення проблем мінських католиків.

Дякую всім небайдужим за вашу підтримку!

http://didaio.livejournal.com/887570.html

Невідомі силою вигнали римо-католиків з дніпропетровського костелу Святого Йосипа
Додано Олексій чт, 05/07/2007 - 17:57.

* Україна

Інцидент стався 3 липня ввечері близько 20:00, інформує «ForUm» з посиланням на «Інтерфакс». Після закінчення Меси до костелу увірвалися четверо молодих людей і почали грубо виганяти, виштовхувати людей на вулицю.

«Там стоять пресвяті дари, які ми не можемо залишити, тому люди в костелі, а це в основному жінки, почали чинити опір», – повідомив представник римо-католицької громади Дніпропетровська Валерій Гмирко.

У ході конфлікту парафіяни, за його словами, отримали легкі тілесні ушкодження (удари, синяки). Одна з учасниць після інциденту заявила про намір звернутися за допомогою до медиків у зв'язку з травмою ноги.

Співробітники Кіровського РВВС, які прибулі на місце події, затримали двох молодих людей, які з вигляду були в стані алкогольного сп'яніння.

Відносно костелу Святого Йосипа на проспекті Карла Маркса продовжується судовий розгляд. Римо-католицька громада Дніпропетровська, що вважає себе правонаступницею костелу, в судовому порядку намагається повернути його собі, вилучивши з власності американської компанії «Дагсбері Інк», яку в ЗМІ пов'язують з екс-прем'єром України Павлом Лазаренком.

Римо-католики заявляють, що костел в 1998 році був приватизований незаконно і що нинішній власник не утримує будівлю в належному стані.

«Ми повинні зберегти свій костел, не можемо дозволити, щоб там був туалет або ще щось», – заявив В. Гримко.

За повідомленням сайту «Майдан», на користь римо-католиків Дніпропетровська вже виносилося два судових рішення. Так Вищий Арбітражний Суд України визнавав початковий продаж будівлі незаконним, але тоді влада так і не зробила жодних реальних кроків для введення вердикту в дію. Потім вже один з місцевих дніпропетровських судів постановляв, що права на храм дійсно належать Римо-Католицькій Церкві, але компанія Драґсберрі обжалувала те рішення, і вже рік справа розглядається в одному зі столичних судів.

Справою повернення храму переймаються не лише у Дніпропетровську. Під час свого візиту до України тодішній Папа Римський Іван Павло ІІ розмовляв на цю тему з тодішнім Президентом України Леонідом Кучмою.

Парафіяни костелу Святого Йосипа аж до самої ночі молилися біля сходів храму, і розійшлися лише після звернення Генерального вікарія отця Яна Собіло, який у зв’язку з надзвичайними подіями у Дніпропетровську терміново приїхав з Запоріжжя.

У своїй промові до віруючих він зазначив, що Римо-Католицька Церква не пустить цю справу на самоплив. Вже найближчим часом нунцій розповість про релігійні проблеми в Дніпропетровську керівнику УЄФА Мішеля Платіни. Адже не секрет, що у 2012 році, коли проходитиме чемпіонат Європи з футболу, до міста приїде дуже багато вболівальників з Заходу, більшість з яких є римо-католиками. І проводити один з наймасштабніших турнірів у такій ситуації є вкрай небезпечним.

http://hds-kharkiv.org.ua/2007_07_05/429.htm


Верующие судятся за это здание уже около 10 лет. Они оспаривают законность продажи здания облсоветом, и тяжба сейчас идет на уровне столичных судов.

Кроме того, представитель епископа Станислава дважды встречался с днепропетровской администрацией калифорнийской корпорации «Dugsbery Inc». Но ответа от корпорации до сих пор нет. Кроме того, епископ отослал письмо Павлу Лазаренко.

Не удалось пообщаться с собственниками здания и «Событию». Представитель фирмы «Dugsbery Inc» Олег Стеблянко, депутат городского совета (фракция «Блок Лазаренко»), никак не отреагировал на наше предложение прокомментировать ситуацию.

http://sobitie.com.ua/2007/07/18/molitva-na-tsentralnom-prospekte/


see also: http://www.google.com.ua/search?hl=uk&q=%22dugsbery+inc%22&btnG=%D0%9F%D0%BE%D1%88%D1%83%D0%BA&meta=
http://didaio.livejournal.com/tag/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB

Відповіді

  • 2007.07.24 | Navigator

    В Британії строго слідкують за забудовою в "традиційному для ре-

    гіону стилі".
    Видно, Дніпропетровськ вирішив довести і свій совіцький традиційний архітектурний стиль до перфектності.
    Прибрати все зайве.
    Якщо ще залишилась якась нерадянська споруда - знести.
    Якщо ще хоч одна вулиця називається якось Затишною чи Котляревського - терміново перейменувати в Чекістів і Дєм"яна Бєдного.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".