МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Голосування вдома: ЦВК погодилася вірити на слово

09/19/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Вчора Центральна виборча комісія затвердила форму заяви виборців, які тимчасово втратили здатність пересуватися, забезпечивши їм можливість голосування по місцю перебування.

Тепер, у випадку якщо виборець не зможе прийти на ділянку за станом здоров`я, йому досить буде вказати у відповідній заяві дані медичної довідки або лікарняного листа. Копії документів на підтвердження неможливості самостійно пересуватися до заяви прикладати не треба, повідомляє Комерсант-Україна.

За словами Жанни Усенко-Чорної, пропозиції "опозиційної частини" ЦВК зводилися до того, щоб зробити процес голосування вдома більш формалізованим. "Ми пропонуємо, щоб виборці, які тимчасово і несподівано втратили здатність пересуватися, вказали в своїй заяві номер медичної довідки або лікарняного листа. Якщо людина втратила можливість пересуватися через вік, то в заяві має бути вказаний номер пенсійного посвідчення. Копії документів надавати не потрібно", - пояснила пані Усенко-Чорна.

Якщо людина втратила здатність пересуватися унаслідок інвалідності, в заяві має бути вказані група інвалідності, номер відповідного свідоцтва, а також ким і коли воно було видане. Якщо ж людина раптово захворіла – дані медичної довідки або лікарняного листа. "Заява подається до дільничної виборчої комісії як поштою, так і за допомогою третіх осіб не пізніше ніж 20.00 28 вересня", - уточнив Андрій Магера.

Інформація УНІАН

Відповіді

  • 2007.09.19 | Koala

    Питання до "захисників інвалідів":

    А якщо в (паралізованої) людини руки тремтять так, що розписатися чи хрестик поставити ще якось може, а от заяву написати - ні, то що, такі не мають права голосувати?
  • 2007.09.19 | Linx

    Отож наші "боги" дружно готуються до масових фальсифікацій

    Доречі, хіба лікарняний лист видається не після одужання хворого?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.19 | Свiдомий

      Саме так

      Linx пише:
      > Доречі, хіба лікарняний лист видається не після одужання хворого?
      То вони з амбулаторним бюлетнем переплутали. Та невелика бiда - номери цих "лiкарняних листiв" i так нiхто не перевiрятиме. ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.19 | Crazy Lawyer

        Re: Саме так

        Перевірити, чи написана заява власноруч без судової експертизи неможливо. Отже, ознака достовірності - заява ненадрукована, а написана від руки будь-ким з родичів чи сусідом інваліда.

        Немає ніяких амбулаторних бюлетенів. У перший же візит лікаря він дає листок тимчасової непрацездатності, який потім хворий несе до лікарні, де листок "закривають": ставлять дату коли стати до роботи та круглу печатку лікарні.

        У випадку фальшування суд може довести безпідставне голосування вдома(перевірити достовірність посилань на документи у заявах) та визнати голосування на дільниці недійсним.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.09.19 | Linx

          Re: Саме так

          Crazy Lawyer пише:
          > Перевірити, чи написана заява власноруч без судової експертизи неможливо. Отже, ознака достовірності - заява ненадрукована, а написана від руки будь-ким з родичів чи сусідом інваліда.
          Гарне поле для фальсифікацій


          > Немає ніяких амбулаторних бюлетенів. У перший же візит лікаря він дає листок тимчасової непрацездатності, який потім хворий несе до лікарні, де листок "закривають": ставлять дату коли стати до роботи та круглу печатку лікарні.
          Може теоретично це має так бути, але практично лікар або відсилає додому і виписує талончик коли прийти, або виписує направлення до лікарні. В будь якому випадку листок з печаткою і номером пацієнт отримує після одужання.


          > У випадку фальшування суд може довести безпідставне голосування вдома(перевірити достовірність посилань на документи у заявах) та визнати голосування на дільниці недійсним.
  • 2007.09.19 | Юрій

    Re: Голосування вдома: ЦВК погодилася вірити на слово

    Ідеальних законів нема. І коли хоч якесь посилання на якісь документи є - це вже непогано. Хоча хто це перевірятиме? А загалом голосування на дому - добре поле для фальшування. Можна сказати, що будь-яке голосування на дому без фальшування не обходиться. Найліпше б було, коли б всі голосували на виборчих дільницях, а виборчу волю тих стареньких, які хочуть голосувати фіксував нотаріус. Нотаріусів же треба вибірково і періодично розстрілювати - тоді й фальшувань не буде. Останнє, звісно, жарт...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".