МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тайная структура газового долга "Газпрому" раскрыта

10/09/2007 | Z1912
http://www.expert.org.ua/statias/?st=2&id=60706

Долг за газ в $1,3 млрд, заявленный "Газпромом" как долг украинских потребителей, состоит из $700 млн долга Национальной акционерной компании (НАК) "Нафтогаз Украины" перед "УкрГаз-Энерго", $300 млн дополнительного долга "УкрГаз-Энерго" перед швейцарским газовым трейдером RosUkrEnergo и $300 млн дополнительного долга самого RosUkrEnergo.

"Структура долга такова: $700 млн - это задолженность НАК "Нафтогаз" перед "УкрГаз-Энерго", еще $300 млн - задолженность "УкрГаз-Энерго" перед RosUkrEnergo и еще $300 млн - задолженность RosUkrEnergo перед "Газэкспортом" (ООО "Газпром экспорт" - дочерняя компания "Газпрома")", - цитирует газета "Дело" во вторник первого заместителя главы секретариата президента Украины Александра Шлапака, который накануне встречался с журналистами.


Он добавил, что секретариату пока известна лишь причина возникновения долга "Нафтогаза Украины". "Ее природа, к сожалению, в нестопроцентой оплате за газ потребителями. В частности, задолженность теплокоммунэнерго на сегодня - около $500 млн", - пояснил замглавы секретариата.


А.Шлапак отметил, что одной из причин возникновения у "Нафтогаза Украины" задолженности за импортный природный газ является постоянно растущая социальная нагрузка на государственный холдинг, которая выражается в увеличении налоговых платежей.


"Проблема в ситуации по газовому рынку в целом. В частности, финансовое состояние НАК "Нафтогаз" может не выдержать того бюджетного давления, которое на него возложено", - сказал он.


Замглавы секретариата констатировал, что государство фактически не компенсирует "Нафтогазу Украины" разницу между высокими ценами, по которым компания приобретает импортный газ, и искусственно заниженными, по которым НАК продает его теплоснабжающим предприятиям, обеспечивающим отопление и горячее водоснабжение населения.


"Правительство не вернуло компании около трех миллиардов гривень задолженности за разницу в ценах, предложив провести взаимозачет по долгам НАК "Нафтогаз" по бюджетным платежам прошлых лет. НАК так и не смог получить от "УкрГаз-Энерго" более 400 миллионов гривень дивидендов по прошлому году. Это те элементы, которые нужно рассмотреть, и принять меры, чтобы сбалансировать ситуацию в НАКе", - отметил А.Шлапак.

Відповіді

  • 2007.10.09 | QuasiGiraffe

    Класні розрахунки

    Z1912 пише:
    > http://www.expert.org.ua/statias/?st=2&id=60706
    >
    > Долг за газ в $1,3 млрд, заявленный "Газпромом" как долг украинских потребителей, состоит из $700 млн долга Национальной акционерной компании (НАК) "Нафтогаз Украины" перед "УкрГаз-Энерго", $300 млн дополнительного долга "УкрГаз-Энерго" перед швейцарским газовым трейдером RosUkrEnergo и $300 млн дополнительного долга самого RosUkrEnergo.
    >
    Якщо ще додати 1,3 млрд боргу перед Газпромом, буде аж 2,6.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.09 | klepton

      Re: Класні розрахунки

      QuasiGiraffe пише:
      > Z1912 пише:
      > > http://www.expert.org.ua/statias/?st=2&id=60706
      > >
      > > Долг за газ в $1,3 млрд, заявленный "Газпромом" как долг украинских потребителей, состоит из $700 млн долга Национальной акционерной компании (НАК) "Нафтогаз Украины" перед "УкрГаз-Энерго", $300 млн дополнительного долга "УкрГаз-Энерго" перед швейцарским газовым трейдером RosUkrEnergo и $300 млн дополнительного долга самого RosUkrEnergo.
      > >
      > Якщо ще додати 1,3 млрд боргу перед Газпромом, буде аж 2,6.

      А якщо ще додати 1,3 млрд боргу перед Газпромом, буде аж 3,9 :))))))))))))
  • 2007.10.09 | 3dom

    А говорили что для нужд населения своего газа хватает...

    > В частности, задолженность теплокоммунэнерго на сегодня - около $500 млн",
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.09 | Z1912

      Ще одна новина з сайту парламенту про газ!

      3dom пише:
      > > В частности, задолженность теплокоммунэнерго на сегодня - около $500 млн",


      А як вам таке:

      http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=100118&cat_id=37486

      Уряд пропонує внести зміни до деяких законів України щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку суб'єктами господарювання, які здійснюють видобуток природного газу
      (Інформаційне управління)


      Відповідний проект закону (реєстр. №4069) "Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку суб'єктами господарювання, які здійснюють видобуток природного газу)" зареєстровано у Верховній Раді України.

      Зокрема, передбачається створити нормативно-правові засади для підвищення регулюючого впливу держави на діяльність суб´єктів господарювання, які здійснюють видобуток природного газу, шляхом запровадження ліцензування продажу природного газу власного видобутку. Пропонується також запровадити контроль за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов та встановити економічно обґрунтовані ціни продажу видобутого ліцензіатами природного газу Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" для формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення.




      І ось текст пояснювальної записки до законопроекту (Тобто власний газ у нас є, але його використовують не для населення):

      ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
      до проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку суб’єктами господарювання, які здійснюють видобуток природного газу)”


      1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

      Проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку суб’єктами господарювання, які здійснюють видобуток природного газу)”, далі – проект Закону, розроблений Національною комісією регулювання електроенергетики України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 04.05.2007 № 20453/1/1-07 до листа НКРЕ від 28.04.2007 № 2869/08/17-07 та спрямований на посилення енергетичної безпеки держави, виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України з питань енергетичної безпеки, зокрема абзацу 3 підпункту 5 пункту 5 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 червня 2007 року „Про стан виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України з питань енергетичної безпеки”, уведеного в дію Указом Президента України від 02 серпня 2007 року № 678/2007.
      На сьогодні відсутні нормативно-правові та методологічні засади щодо розрахунку ціни на природний газ власного видобутку, яка є складовою роздрібної ціни на природний газ для задоволення потреб населення, внаслідок чого встановлення економічно обґрунтованих роздрібних цін на природний газ для цієї категорії споживачів є неможливим. Ця проблема може бути вирішена завдяки посиленню регулюючого впливу держави на діяльність підприємств, які здійснюють видобуток природного газу, шляхом запровадження ліцензування продажу природного газу власного видобутку цими підприємствами.

      2. Мета і шляхи її досягнення

      Метою проекту Закону є створення нормативно-правових засад для підвищення регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання, які здійснюють видобуток природного газу, шляхом запровадження ліцензування продажу природного газу власного видобутку, контролю за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов та встановлення економічно обґрунтованої ціни продажу видобутого ліцензіатами природного газу Національній акціонерній компанії „Нафтогаз України” для формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення.

      3. Правові аспекти

      Статтею 3 Закону України „Про ціни і ціноутворення” визначено, що політика ціноутворення є складовою частиною загальної економічної і соціальної політики України і спрямована на забезпечення, зокрема соціальних гарантій в першу чергу для низькооплачуваних і малозабезпечених громадян, включаючи систему компенсаційних виплат у зв'язку із зростанням цін і тарифів.
      Статтею 3 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” встановлено, що підприємства, частка держави у статутному фонді яких перевищує 50 відсотків, господарські товариства, більше ніж 50 відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, та/або уповноважені особи договорами про спільну діяльність, укладеними за участю зазначених підприємств, щомісячно здійснюють продаж всього природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) власного видобутку (видобутого на підставі спеціальних дозволів на користування надрами) для формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення, безпосередньо суб'єкту, уповноваженому Кабінетом Міністрів України на формування такого ресурсу, за ціною, що не перевищує граничний рівень оптової ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, визначеної в установленому порядку за вирахуванням розміру тарифів на транспортування, постачання та цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.
      Відповідно до статті 7 Закону України „Про нафту і газ” державне регулювання діяльності в нафтогазовій галузі здійснюється шляхом встановлення загальних правил здійснення цієї діяльності суб'єктами підприємницької діяльності, надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності, спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами та формування тарифної політики та іншими засобами, що визначаються законами.
      Законом України „Про природні монополії” (стаття 5) до сфери природних монополій у нафтогазовому комплексі віднесено діяльність з транспортування нафти і нафтопродуктів трубопроводами; транспортування природного і нафтового газу трубопроводами та його розподіл; транспортування інших речовин трубопровідним транспортом. Постачання природного газу та інших речовин, транспортування яких здійснюється трубопровідним транспортом, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності із зберігання природного газу (ліцензійними умовами) належать до суміжних ринків, що регулюються відповідно до даного Закону (стаття 6). Діяльність у зазначених сферах підлягає ліцензуванню відповідно до закону (стаття 7 Закону України „Про природні монополії”).
      Основним нормативно-правовим актом України, що регулює відносини в сфері ліцензування, є Закон України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”. Ліцензування видів господарської діяльності у нафтогазовому комплексі, перелічених у статті 9 Закону, а саме, транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, транспортування природного і нафтового газу трубопроводами та його розподіл; постачання природного газу за регульованим, за нерегульованим тарифом; зберігання природного газу - здійснюється НКРЕ згідно з нормами цього Закону та ряду постанов Кабінету Міністрів України, прийнятих згідно з цим Законом.
      Реалізація акта передбачає внесення змін до:
      а) статті 6 Закону України „Про природні монополії”, в результаті чого вид діяльності „продаж природного газу власного видобутку в обсягах, що перевищують рівень, установлюваний ліцензійними умовами” віднести до суміжних ринків, які регулюються відповідно до Закону України „Про природні монополії”;
      б) статті 9 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, доповнивши перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, таким видом діяльності, як „продаж природного газу власного видобутку в обсягах, що перевищують рівень, установлюваний ліцензійними умовами”.

      4. Фінансово-економічне обґрунтування

      Реалізація акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

      5. Позиція заінтересованих органів

      Проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку суб’єктами господарювання, які здійснюють видобуток природного газу)” у першій редакції був направлений на погодження до Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінфіну, Мінприроди, Антимонопольного комітету, Держпідприємництва та НАК „Нафтогаз України”. Мінприроди та Мінекономіки погодили проект Закону без зауважень. Антимонопольний комітет та Мінфін не заперечували по суті запропонованих змін до Закону України „Про природні монополії” і Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, але запропонували доопрацювати проект закону з урахуванням наданих ними зауважень. Держпідприємництво, Мінпаливенерго та НАК „Нафтогаз України” першу редакцію проекту не погодили. Для врегулювання розбіжностей між співвиконавцями при опрацюванні проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку суб’єктами господарювання, які здійснюють видобуток природного газу)” було проведено узгоджувальні наради за участю представників НКРЕ, Мінфіну, Антимонопольного комітету та Держпідприємництва, за результатами яких проект Закону було доопрацьовано з урахуванням зауважень та пропозицій, наданих усіма заінтересованими органами. Мінекономіки, Мінфін, Мінприроди, Держпідприємництво та Антимонопольний комітетом погодили проект Закону в новій редакції без зауважень. Незважаючи на переговори між керівництвом НКРЕ та Мінпаливенерго, Мінпаливенерго й НАК „Нафтогаз України” доопрацьований проект Закону не погодили.

      6. Регіональний аспект

      Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць. До місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування проект Закону на погодження не направлявся.

      7. Громадське обговорення

      Відповідно до вимог статей 9, 13, 21 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку суб’єктами господарювання, які здійснюють видобуток природного газу)”, аналіз регуляторного впливу та повідомлення про оприлюднення були розміщені на офіційному веб-сайті НКРЕ в мережі Інтернет www.nerc.gov.ua. Пропозиції та зауваження громадськості стосовно проекту Закону до НКРЕ не надходили.

      8. Прогноз результатів

      У разі прийняття проекту Закону будуть реалізовані повноваження НКРЕ щодо ліцензування продажу природного газу власного видобутку, контролю за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов провадження цього виду діяльності та встановлення економічно обґрунтованої ціни на природний газ для задоволення потреб населення. Досягнуте в результаті прийняття проекту Закону удосконалення системи державного регулювання сприятиме посиленню енергетичної безпеки держави та соціальному захисту населення в умовах різкого підвищення вартості імпортованого природного газу, зростання витрат з видобутку, транспортування і постачання природного газу.


      Голова Національної комісії регулювання електроенергетики України
      С.М.Тітенко

      ___ вересня 2007р.
    • 2007.10.09 | Ant

      Re: А говорили что для нужд населения своего газа хватает...

      дык вот в этом собака и порылась то!!!! все смакуют, а вспомнить об куда своя добыча идет то....грили, грили что своей добычи хватает на жкх то!!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.09 | Z1912

        Нова інфа про газпромівсько-українські перегони

        Прочитав щойно новину:

        Глава "Газпрома" Алексей Миллер и министр топлива и энергетики Украины Юрий Бойко согласовали схему погашения задолженности за газ. Премьер РФ Виктор Зубков заявил, что 1,2 млрд долларов долга (всего Украина должна 1,3 млрд) будет погашено путем передачи "Газпрому" газа из хранилищ украинского посредника Rosukrenergo.


        І згадав заяву Бойка за вересень місяць:

        «В хранилищах страны находится 32 млрд. кубов газа». – Министр топлива и энергетики Украины Юрий Бойко

        «Мы только 30 % газа сами добываем в нашей стране, а остальные 70 % импортируем. И проекты эти очень масштабные, закупка идет на большие деньги это серьезное дело и если подходить к нему упрощенно, то возникает проблема у страны», - об этом Министр топлива и энергетики Юрий Бойко заявил вчера на теле-пресс-конференции в г.Северодонецк.

        По его словам, когда второй раз правительство Януковича вернулось, то первоочередной задачей было восстановление газового баланса страны.

        «И мы примерно три месяца занимались тем, чтобы восстановить то, что было перед этим», - добавляет Юрий Бойко.

        Также Министр отмечает, что в хранилищах страны 32 млрд. кубов газа - это половина того, что нужно.

        «Вторая половина у нас идет по договорам импортным, которые заключены и поступают к нам каждый день. Мы сделали себе запас, чтобы быть уверенными в завтрашнем дне», - говорит Юрий Бойко.


        Порівняв і зрозумів, що Бойко всіх і, в тому числі, Януковича "мав декілька разів".

        Наведу ще один приклад:

        "Время новостей" (Россия), 11-5-07

        Юрий БОЙКО: "Украина выбрала в России два газовых месторождения"
        ...
        Питання: -- Украинский президент Виктор Ющенко выказывал недовольство правительством, которое в соглашениях по газу с Россией не зафиксировало формулу расчета цены на газ. Насколько справедливы эти упреки?


        Відповідь: -- Заявления президента свидетельствуют о крайне упрощенном понимании ситуации теми, кто готовит ему информацию. Плачков (бывший министр энергетики. -- Ред.) и Ивченко (бывший глава "Нефтегаза Украины". -- Ред.), которые в начале 2006 года чуть не довели страну до энергетического кризиса, искажают ситуацию в надежде вернуть былые позиции. Украина сегодня не закупает российский газ, поэтому претензии к российскому правительству бессмысленны. Наш баланс состоит из среднеазиатского -- преимущественно, туркменского -- газа, который закупается по 100 долл. на границе Туркменистана и Узбекистана. С учетом транспортировки на две тысячи километров его цена для Украины составляет 130 долл. за тысячу кубометров. Вот и вся формула. Единственная уступка, которую для нас сделали россияне, -- дали возможность получать нужные нам объемы среднеазиатского газа.

        Цікаво, а Янукович був в курсі?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.09 | Z1912

          Ще нова інфа про газпромівсько-українські перегони

          http://www.expert.org.ua/statias/?st=2&id=60721

          Президент России Владимир Путин выразил удовлетворение решением проблемы украинского долга перед "Газпромом", однако попросил премьера Украины Виктора Януковича не забывать о том, что теперь газ в счет долга будет поступать из украинских подземных хранилищ газа (ПХГ).

          "Я очень рад, что и на уровне компаний, и на уровне правительств этот вопрос решен", - сказал В.Путин на встрече с В.Януковичем.


          По его словам, "Газпром" в соответствии с подписанными документами становится собственником определенного объема газа из украинских ПХГ.


          "Но мы должны понимать, и хочу, чтобы украинские коллеги знали об этом: мы будем исходить из того, что газ, который у нас имеется, будет направляться на нужды, прежде всего, украинских потребителей", - сказал В.Путин.


          "Я бы вас просил так настраивать правительственные структуры, хозяйствующие субъекты, что это будет уже в значительной степени не газ, который поступает по трубе и по известному графику из России, а тот, который нужно поднимать из ПХГ", - заявил президент РФ.


          В.Янукович сказал в ответ: "Мы это хорошо понимаем", сообщает "Интерфакс". \

          Коментар від себе. Раніше за таке Кучма б повісив би не тільки Бойка а й деякі частини його тіла
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.09 | Ant_

            Re: Ще нова інфа про газпромівсько-українські перегони

            эт все понятно, долг уже к вечеру привалил к двум млрд....Я о том, что если не ошибаюсь Ехануров грил во время прошлогоднего-позапрошлогоднего года что де-сскать на жкх мы сами добываем чуть ли не 90% газа...а сейчас структура долга Газпролому НАК Нинефтигаза состоит почти полностью из недоимок от жкх
  • 2007.10.09 | Z1912

    Re: Тайная структура газового долга "Газпрому" раскрыта

    Рекомнедую подивитися на бачення Росією боргу на газ у вигляді схеми РИА Новости

    http://www.rian.ru/img/82218386_free.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.09 | samopal

      Росія вже нарахувала Україні $2 мільярди боргу (/)

      На початок жовтня сума боргу українських господарюючих суб`єктів - «РосУкрЕнерго», «УкрГаз-Енерго» і «Нафтогаз України» - перед «Газпромом» становить близько 2 млрд. доларів.

      Як передає кореспондент УНІАН, про це під час зустрічі з прем`єр-міністром України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ повідомив прем`єр-міністр Росії Віктор ЗУБКОВ.

      Він також зазначив, що вчора були завершені російсько-українські переговори і підписані угоди, згідно з якими до 1 листопада поточного року господарюючі суб`єкти України мають погасити заборгованість в повному обсягу.

      Зокрема, за словами В.ЗУБКОВА, заборгованість за поставки газу в поточному році в сумі 1,2 млрд. доларів буде погашена за рахунок реалізації “Газпромекспорту” (РФ) газу, що належить «РосУкрЕнерго» і газу України, що знаходиться в підземних сховищах.

      «Газпромекспорт» стає власником відповідного обсягу газу, і, у свою чергу, направить його споживачам України, а також на виконання експортних контрактів (Росії). Частина (українського боргу), що залишилася, - 929 млн. доларів - буде погашена за рахунок власних оборотних коштів «УкрГаз-Енерго» і «Нафтогаза України», - сказав В.ЗУБКОВ...


      http://unian.net/ukr/news/news-216235.html
  • 2007.10.10 | Volodymir

    тайна страны напуганных идиотов

    Какая нафиг тайна.
    Одна гос.лавка, пользуясь монопольным правом, создает возможности для LBO некой дочки.
    Дочка делает финансовый "коктейль" для статьи "продажи" в интересах пользователей публичной гос. лавки.
    Еще одна дочка получает весь рынок, рычаг для выкупа инфраструктуры, гос. преференции.
    Гославка с другой стороны обеспечивает преференции, по сути еще более разбавляя коктейль местным газом.
    С тарифами, которые не обеспечивают даже покрытия переменных затрат, позволяет играться отсутсвие даже утвержденной методики определения тарифа для конкретного маршрута (не говорю уже о полных затратах, хотя бы справедливый трансфер).
    С газом местной добычи - аналогичные игры с себестоимостью и управляемый бардак в учете + уровень сборов за добычу.
    В результате те дикие цифры дивидендов, которые не уплачены Газпрому, являются зеркальной половиной тех сумм, которые дерибанятся между учаснегами схемы (за исключением четверти от половины, которая якобы поступает как дивиденды НАКУ, чтобы создать видимость).
    Потоки еще интересней, потому как некие граждане их максимизируют в такой схеме: и за счет преференций для монополиста, и за счет максимальных цен для рынков.
    За все в конце-концов платит клиент (европейский и украинский): деньгами, бедностью, перекошенной структурой экономики и собственности.
    В такой схеме братья из газпрома сами старались поскорей по правильному тарифу (прокачки, закачки) закачать газ в хранилища. Теперь они имеют товар, стоимость которого выше по сравнению с таким же таваром в вечной мерзлоте. Одноходовка, при этом УЭ-РУЭ фактически выступало афиилированным агентом. Не удивлюсь, если такую ситуацию вполне регулирует какой-нибудь пункт 229-iii полного соглашения.
    Ну а все остальное пиар для традиционного электората и жвачка для нетрадиционного.
    Вся вышеприведенная "тайная" схема описана на стр. 225 какой-нибудь The art of M&A, а более подробные детали после пятиминутного раздумья раскажет любой специалист с сетификатом CIMPA\ACCA.
    Юридическая формула, которая позволяет подать на всех национальных участников схемы тоже есть, и очередного судью, который не прочь будет прославиться принимая правочинное решение найти не так уж трудно.
    Только что потом с этим решением делать, с таким количеством грамотных активистов, четвертой властью и вполне конкретными обиженными пацанами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.10 | Ant

      Re: тайна страны напуганных идиотов

      :)...класс, непонятно но красиво :)...дык кого сажать? поименно можно :)?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.11 | alx_1904

        Ивченко, Еханурова, Юща

        Ant пише:
        > ...дык кого сажать? поименно можно :)?
  • 2007.10.10 | один_козак

    "Накаркали!" (л)

    http://www.korrespondent.net/main/211245
  • 2007.10.10 | 123

    Зрозуміліше не стало

    Ну припустимо - 500 млн баксів є складовою цього борку, яку створила
    держава (хоча наведені тут пояснення досить суперечливі і в цьому). Тоді це проблема держави.

    Але чому Янукович домовляється про розв*язання проблем з боргом у 2 млрд, який зробили приватні компанії?! Чому держава має вирішувати, як погасити долг у 2 млрд - який вона не робила? Якщо держава погасить ці 2 (ну нехай 1,5) млрд чужого боргу - власним газом (8 млрд кубів віддаємо Газпрому - за якою розрахунковою ціною, тобто замість якої суми грошей, я так і не зрозумів) чи ще якось - куди поділися ці 1,5 млрд, які мали б бути заплачені Газпрому посередниками, але не були? Виходить що їх витратить хтось інший, а заплатить замість цих інших - держава.

    Мені це все зовсім незрозуміло, і пояснення, які я чую в ефірі, нагадують дєтскій лєпєт на лужайкє...

    Z1912 пише:
    > http://www.expert.org.ua/statias/?st=2&id=60706
    >
    > Долг за газ в $1,3 млрд, заявленный "Газпромом" как долг украинских потребителей, состоит из $700 млн долга Национальной акционерной компании (НАК) "Нафтогаз Украины" перед "УкрГаз-Энерго", $300 млн дополнительного долга "УкрГаз-Энерго" перед швейцарским газовым трейдером RosUkrEnergo и $300 млн дополнительного долга самого RosUkrEnergo.
    >
    > "Структура долга такова: $700 млн - это задолженность НАК "Нафтогаз" перед "УкрГаз-Энерго", еще $300 млн - задолженность "УкрГаз-Энерго" перед RosUkrEnergo и еще $300 млн - задолженность RosUkrEnergo перед "Газэкспортом" (ООО "Газпром экспорт" - дочерняя компания "Газпрома")", - цитирует газета "Дело" во вторник первого заместителя главы секретариата президента Украины Александра Шлапака, который накануне встречался с журналистами.
    >
    >
    > Он добавил, что секретариату пока известна лишь причина возникновения долга "Нафтогаза Украины". "Ее природа, к сожалению, в нестопроцентой оплате за газ потребителями. В частности, задолженность теплокоммунэнерго на сегодня - около $500 млн", - пояснил замглавы секретариата.
    >
    >
    > А.Шлапак отметил, что одной из причин возникновения у "Нафтогаза Украины" задолженности за импортный природный газ является постоянно растущая социальная нагрузка на государственный холдинг, которая выражается в увеличении налоговых платежей.
    >
    >
    > "Проблема в ситуации по газовому рынку в целом. В частности, финансовое состояние НАК "Нафтогаз" может не выдержать того бюджетного давления, которое на него возложено", - сказал он.
    >
    >
    > Замглавы секретариата констатировал, что государство фактически не компенсирует "Нафтогазу Украины" разницу между высокими ценами, по которым компания приобретает импортный газ, и искусственно заниженными, по которым НАК продает его теплоснабжающим предприятиям, обеспечивающим отопление и горячее водоснабжение населения.
    >
    >
    > "Правительство не вернуло компании около трех миллиардов гривень задолженности за разницу в ценах, предложив провести взаимозачет по долгам НАК "Нафтогаз" по бюджетным платежам прошлых лет. НАК так и не смог получить от "УкрГаз-Энерго" более 400 миллионов гривень дивидендов по прошлому году. Это те элементы, которые нужно рассмотреть, и принять меры, чтобы сбалансировать ситуацию в НАКе", - отметил А.Шлапак.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.10 | Горицвіт

      Тобто нас хочуть обікрасти на 1.5 млрд доларів?

      Бо я не слідкую за темою. Виходить, що якась закордонна фірма заявила, що Україна має борг перед нею. Цей борг приватних компаній. Але уряд все рівно заплатить тій закордонній фірмі 1.5 млрд. А баблішко поділять. Чудово.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.10 | 123

        Не знаю, я не розумію того, що відбувається

        Горицвіт пише:
        > Бо я не слідкую за темою. Виходить, що якась закордонна фірма заявила, що Україна має борг перед нею. Цей борг приватних компаній. Але уряд все рівно заплатить тій закордонній фірмі 1.5 млрд. А баблішко поділять. Чудово.

        Може, відбувається щось інше від описаного, але я не розумію - що і чим воно відрізняється від того :)
    • 2007.10.10 | Михайло Свистович

      Re: Зрозуміліше не стало

      123 пише:
      >
      > Але чому Янукович домовляється про розв*язання проблем з боргом у 2 млрд, який зробили приватні компанії?! Чому держава має вирішувати, як погасити долг у 2 млрд - який вона не робила?

      Щоб отримати відкат. Недержавна структура зробила борг (а може й не зробила), держава цей борг визнає і гасить, хтось у державі отримує відкат за таку згоду від тих, кому "борг" погасили.
  • 2007.10.10 | blueandwhite

    розводка ще та

    $300 млн - задолженность RosUkrEnergo перед "Газэкспортом".

    Оце і все, що має нас цікавити. А тобто не нас, а акціонерів РУЕ, себто власне Газпром наполовину (мінус 150 млн), Фірташа, та невідмих українців на літери П.Ю. та В. Ю.

    РУЕ контролює все, що відбувається на цьому ринку. Такий договір із нею підписав Нафтогаз, Мінпалива і т.д. у січні 2006 року. То чому це має хвилювати уряд, Україну, тощо. Хай продає свої стільці, столики -- як там Єхануров казав, більше нічого немає?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.11 | BIO

      ???

      А чому така газова ПАНІКА ?

      Невже БЮТу дадуть ... порулити ?

      Невже путин таки піде ... до шрьодера ?

      На цьому тлі найпрозоріше - саме ці "підрахуйки"...;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".