МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЮНЕСКО не визнав Голодомор геноцидом

11/01/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Генеральна конференція ЮНЕСКО не дала політичної та юридичної оцінки Голодомору в Україні в ухваленій сьогодні резолюції, оскільки це не в її компетенції.

Про це в інтерв’ю УНІАН повідомив перший заступник міністра закордонних справ України Володимир ОГРИЗКО.

«ЮНЕСКО не є політичною організацією, вона не є ООН, а є спеціальним органом, який опікується питаннями науки, культури, освіти, інформації. Тому давати політичні оцінки, давати юридичні оцінки вона не може», - сказав він.

Водночас В.ОГРИЗКО зазначив, що прийняття резолюції про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні є дуже важливим, оскільки ЮНЕСКО стала першою міжнародною організацією універсального характеру, яка схвалила таку резолюцію.

В.ОГРИЗКО також зауважив, що резолюція ЮНЕСКО про Голодомор в Україні була на порядку денному разом із резолюцією про Голокост, і ці документи є дуже схожими.

Він також висловив задоволення тим, що завдяки роботі української делегації слово «голодомор» стало певним кліше в стінах ЮНЕСКО.

«Слово «голодомор» в резолюції згадано шість разів. Ми вперше ввели це слово як поняття… І сьогодні в ЮНЕСКО прекрасно розуміють, що таке голодомор», - сказав В.ОГРИЗКО.

Він також ще раз наголосив, що українська делегація продемонструвала б себе абсолютно непрофесійною, якби намагалася добитися від ЮНЕСКО визнання Голодомору актом геноциду українського народу.

«Тоді б це питання не розглядалося б взагалі», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 1 листопада, 34-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, до складу якої входять 193 країни, одноголосно прийняла Резолюцію про «Вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні».

Як зазначається в повідомленні МЗС з цього приводу, Генеральна конференція ЮНЕСКО, нагадуючи про Голодомор 1932-33 років, через який загинули мільйони безвинних українців, висловила впевненість у тому, що трагедія Голодомору, яка була викликана жорстокими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму, має стати попередженням сучасним та майбутнім поколінням з метою дотримання демократичних цінностей, прав людини та законності.

У тексті Резолюції Генеральна конференція ЮНЕСКО вшанувала пам`ять загиблих та висловила співчуття жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні та жертвам голоду, що також мав місце у Росії, Казахстані та інших частинах колишнього СРСР.

Генеральна конференція також привітала ініціативу України щодо організації заходів до 75-річчя Голодомору 1932-33 років в Україні та запросила країни-члени ЮНЕСКО розглянути питання своєї участі у пам’ятних заходах.

Крім того, Генеральна конференція звернулася до країн-членів ЮНЕСКО із закликом поширювати інформацію про Голодомор шляхом її включення до просвітницьких та науково-дослідних програм з метою засвоєння майбутніми поколіннями уроків цієї трагічної сторінки історії.

Питання вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років було внесено Україною у співавторстві з 45 іншими країнами-членами ЮНЕСКО.

Джерело: УНІАН.

Відповіді

 • 2007.11.01 | Володимир

  Re: ЮНЕСКО не визнав Голодомор геноцидом

  Щось серед країн-ініціаторів не видно Ізраїлю, я вже не кажу про росію. І чому Огризко не розповів детальніше про "сильний міжнародний опір"? Ми б із задоволенням послухали. Я навіть з першої спроби здогадуюся, хто цьому опирався.Їхні однокровці сидять у харківській мерії і не хочуть визнавати Голодомору. Навіть місце не захотіли виділяти в самому Харкові. Дикуни.
 • 2007.11.01 | Безробітний

  Ганьба!Вимагати від УЄФА та ФІФА визнання Ґеноцида Голодомором!!

  Куди тільки Ґарант Ґєнацід Адрєєвічъ дивиться????
  Вже майже три роки оте одоробло хоружівське при владі, а ще геноцид голодомором навіть ЄНХАЕЛ не визнало!!!
 • 2007.11.02 | Володимир

  Re: ЮНЕСКО не визнав Голодомор геноцидом

  Агов!!! Адвокати політкоректності?! Ви - гдє? Чому ж ви мовчите?
  Давайте поговоримо, як ті, що на кожному кроці розпинаються про Голокост, язики в дупи позасовували про Голодомор?! Цікава тема, однако!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua