МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Второй пошел!...

11/01/2007 | stefan
[01.11.2007 13:42]
В Одесі ініціюють будівництво пам`ятника російському полководцю Суворову

Встановити пам`ятник російському полководцю Олександру Суворову, а також перейменувати його ім`ям вулицю Приморську в Одесі - таке рішення ухвалено на засіданні постійної комісії з охороні об`єктів культурної спадщини Одеси.

Як передає кореспондент УНІАН, таким чином, на думку членів депутатської комісії, буде відзначено «особливі заслуги О.Суворова перед містом».

За словами голови комісії Станіслава ШНАЙДЕРА, «не зважаючи на те, що О.Суворов багато зробив для Одеси, ні пам`ятника, ні вулиці, названої його ім`ям в місті й досі немає. Адже саме генерал-аншеф О.Суворов був призначений для будівництва оборонних споруд, а потім і гавані в Хаджибеї. Саме він був одним із тих, хто вплинув на імператрицю Катерину II при виборі місця для будівництва майбутнього міста-порту Одеси».

Тому, вважає голова депутатської комісії, закономірним є рішення комісії про встановлення пам`ятника й перейменування на його честь вулиці.


постiйна адреса статтi:
http://culture.unian.net/ukr/detail/185734

Відповіді

 • 2007.11.01 | Ant_

  Re: Второй пошел!...

  Одесса всегда славилась быстротой мысли :)
 • 2007.11.01 | Предсказамус

  О. А вот теперь внимательно смотрим.

  Ситуация вполне отбиваемая. Подозреваю, в отличие от Екатерины II, Суворов одесситам и даром не нужен. Удастся ли противодействовать адекватно и толерантно, чтоб создать у одесситов иное представление об украинских националистах?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.01 | Микола Гудкович

   Там С.Д. дал ссылку на отзывы одесситов


   Форум, знаете, городской такой, и он, С.Д., туда закинул текст экспертизы по проблеме памятника. Люди, конечно, комментируют. Одесситы.
   Так я вам скажу, что многим из них и Суворов нужен…
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.01 | Предсказамус

    Причина, наверное, другая.

    Представляю картину...
    В Харьков на какое-то местное мероприятие (а для одесситов таковым оно и являлось) приехала толпа ряженых и устроила разборку с такими же ряжеными, но уже местного разлива и других расцветок.
    Потом в сети начинаются терки с разборками, в которых альтернативно одаренные борцы на национальную идею поливают Харьков и харьковчан результатами своей жизнедеятельности - харьковские форумчане все это, естественно, видят.
    И представляю потом их отзывы - думаю, одесситы еще весьма спокойные люди.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.01 | сябр

     Мєстєчковость і ще раз мєстєчковость

     Як досить переконливо свідчить розміщена на форумі експертиза з цього питання, відновлення памятника катерині ІІ (а зовсім не засновникам Одеси) суперечить діючим законам україни, згідно з яким це питання відноситься до компетенціїцентральної влади. Заслуги К-2 у розвитку Одеси є міфологічними, а у поневоленні україни - цілком реальними. дуже характерною є постать головного спонсора спорудження памятника - члена ПСПУ (!). але при цьому мільйонера (!) Р. Тарпана.
     тому, наприклад, я особисто сприймаю встановлення цього памятника як особисту образу, бо вважаю себе українцем(і в етнічному. і в політичному сенсі цього слова) і на відміну від п. діброва цього не соромлюся. Заслуги ж суворова у розвитку Одеси є реальними і на памятник він заслуговує. перейменування ж вулиці - це вже занадто. У нас у полтаві я вітав би появу на будинку, де зупинявся суворов, меморіальної дошки, проте без панегіриків на адресу останнього.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.01 | Предсказамус

      Наши рассуждения находятся в разных плоскостях.

      Вы мне доказываете, что "протестанты" правы юридически и морально, а я Вам, что никому от этой правоты лучше не становится. Наоборот - становится заметно хуже, т.к.объективно эти правые люди работают на своих злейших врагов.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.01 | сябр

       предсказамусе, ви ж юрист. Давайте поважати закон

       Мало що кому подобається чи не подобається. є Закон - давайте його дотримуватись.що стосується одеситів. то від потакання імперським витівкам авторитет України у місті явно не посилиться. Згадайте басню крилова - "а Васька слушает да ест..." Тому, на мій погляд, рішення міськради Одеси цілком може бути оскаржене в суді. бо рада явно вийшла за межі своєї компетенції у питанні відновлення ЦЬОГО памятника. А взагалі ВІДНОВЛЕННЯ (памятника, а чи собора) є звичайнісінькою профанацією з культурно-історичної точки зору. можна дискутувати про художню та історичну цінність оригінала, знесеного 1920 р. Але новодєл, споруджений на катерининській площі. ЖОДНОЇ цінності не має.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.01 | Предсказамус

        Юрист и идиот - не синонимы.

        сябр пише:
        > Мало що кому подобається чи не подобається. є Закон - давайте його дотримуватись.що стосується одеситів. то від потакання імперським витівкам авторитет України у місті явно не посилиться. Згадайте басню крилова - "а Васька слушает да ест..." Тому, на мій погляд, рішення міськради Одеси цілком може бути оскаржене в суді. бо рада явно вийшла за межі своєї компетенції у питанні відновлення ЦЬОГО памятника. А взагалі ВІДНОВЛЕННЯ (памятника, а чи собора) є звичайнісінькою профанацією з культурно-історичної точки зору. можна дискутувати про художню та історичну цінність оригінала, знесеного 1920 р. Але новодєл, споруджений на катерининській площі. ЖОДНОЇ цінності не має.
        Разве об этом речь? Если бы кто-то начал скандалить из-за иска в суд с целью признать решение горсовета незаконным, я бы первый сказал,что он идиот. Но мы не об иске, а об истерии, оскрорблениях в адрес одесситов, высаживании десанта в день открытия памятника и прочих глупостях, которые не имет к сказанному Вами никакого отношения.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.01 | сябр

         Ви впевнені? :)

         Козаки мають гарантоване Конституцією право протестувати проти зведення памятника. Оскільки Одеса ще не закордон, то те, що відбувається в Одесі, певною мірою стосується будь-якого громадянина україни. Обзивати одеситів негарно. але, як видно з одеського форуму. обзивання українців "неадекватними свідомітами" почалося явно не ПІСЛЯ зведення памятника. а набагато раніше, і не потребувало для цього жодних приводів.
         Ще Ленін казав, що не може бути законності рязанської чи тамбовської. якщо послухати вас. то ми повинні були б миритися з одеською, харківською . донбасянською. кримською тощо законностями і правосвідомостями. Але це не держава, а шизофренія. А функція держави полягає в т.ч. і в примусі для виконання своїх законів.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.01 | Предсказамус

          Угу©

          Вы опять о своем... Похоже, мы по-разному понимаем задачи, которые стоят перед националистом, патриотом, небезразличным украинцем и т.п. И сомневаюсь, что Вы меня поймете, коль уж до сих пор не поняли.

          Основной мой тезис в том, что не нужно принуждать к уважению украинской нации, ее истории и культуры. Принуждение вызывает отторжение. И, выиграв бой местного значения, можно проиграть войну. Ведь одесситы, харьковчане, донетчане, днепропетровцы, крымчане - такие же избиратели, как и Вы. И голосов у них достаточно для того, чтоб откровенно бандитская партия ПРУ, плюс откровенно продажная КПУ набирали чуть не половину голосов на выборах.
          Вы хотите с этим избирателями воевать? Тогда не удивляйтесь, если в 2009-м мы получим президента, ранее дважды не судимого, и вопрос Екатерины покажется Вам милой забавой, недостойной времени на обсуждение.

          Но многие "свідомі" и тогда не признают, что сами в этом виноваты. Будут болтать с східняцком быдле, о пятой колонне, короче о чем угодно, только не о собственной тупости...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.01 | сябр

           Ага©


           Предсказамус оперує поняттями. я б сказав. морально-етичними:"Основной мой тезис в том, что не нужно принуждать к уважению украинской нации, ее истории и культуры. Принуждение вызывает отторжение. И, выиграв бой местного значения, можно проиграть войну."
           Я маю два запитання:
           1. Як слід реагувати на відверту НЕПОВАГУ до "украинской нации, ее истории и культуры" ? підставити другу щоку? Але південно-східний виборець, як і Схід у широкому контексті вважатиме це не толерантністю а ознакою слабкості. це. так би мовити, з морально-етичної точки зору.
           2. все-таки звернімось до так нелюбимого п.предсказамусом :) ПРАВОВОГО аспекту. Очевидно, що Одеська міськрада не мала права приймати рішення про відновлення памятнику катерині 2 (а саме такою є його оригінальна назва. під якою він був встановлений 1900 р.). згідно Закону, рішення про зведення (або відновлення) памятників діячам ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО (і навіть міждержавного - на сьогодні) масштабу (а катерина ІІ таки була не всеодеською, а всеросійською імператрицею). саме тому памятник соромязливо назвали "засновникам одеси" (хоча ніхто із зображених особ не засновував хаджибей 1415 року, а троє із 5 зображених не мають до розвитку Одеси відношення).
           3. Не треба лякати громадськість 2009 р. Південно-східний виборець не такий ідіот в масі своїй, як це декому хотілося б. Власна зарплатня, охорона здоровя, дороги та тарифи цікавлять його на порядок більше. ніж історичні та мовні питання. Якщо до 2009 р. умовно помаранчевим вдасться чогось досягти. будучи при владі, то жодного реваншу не буде. а якщо не вдасться - то хай біло-блакитні спробують щастя.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2007.11.01 | Предсказамус

            Хрена.

            1. Я оперирую не морально-этичными понятиями, а до неприличия практическими соображениями.
            2. Я неплохо знаю восточного избирателя. Стараниями борцов за украинство его вполне можно довести до протестного голосования, что неоднократно было продемонстрировано на последних выборах. В 2006-м, в частности, Ющенко с харьковским электоратом справился лично, когда приперся бороться с оражневым же Шумилкиным на тему регионального языка.
            3. В данном случае юридическая сторона была бы интересна, если бы был своевременно подан и выигран иск.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.01 | сябр

             А без "хрена "слабО?

             1. З шумілкіним треба було не боротися, а просто виключити зі списків за ініціативу, що суперечить діючому законодавству. Ви чудово знаєте. що ніяких "рігіанальних язикофф" діючим законодавством не передбаено. Вирішення про використання в діловодстві мов нацменшин (і російської в т.ч.) приймається на низовому рівні (сільрада). до речі. угорці в закарпатті активно використовують ці положення і при цьому обходяться без українофобських витівок.
             2. не треба спеціально боротись за західного чи східного виборця. найактуальніші проблеми однаково стосуються їх. Вирішення питань зарплат в конвертах, пенсійного забезпечення, оподаткування, страхової медицини, питань екології цілком здатне обєднати політичну націю. загравання з виборцем а-ля Шумілкін- шлях неправильний і безперспективний. до речі, харківяни ще не наїлись плодом свого протестного голосування - солодким дуетом Гепа+Дупа?
             3. саме систематичне невиконання законів україни в т.ч. і про вищу освіту призводить до того, що штучно гальмується розвиток спільного для всієї україни інформаційного простору. безперечно. закриття десятка вишів за викладання російською допомогло б зарадити цьому лиху. центральній владі слід цілеспрямовано працювати над репресуванням прибічників регіонального (а простіше кажучи -імперсько-російського) патріотизму, дії яких виходять за межі закону.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2007.11.02 | Предсказамус

              Без хрена хреново...

              сябр пише:
              > 1. З шумілкіним треба було не боротися, а просто виключити зі списків за ініціативу, що суперечить діючому законодавству.
              Хватило и борьбы для того, чтоб оранжевые разгромно проиграли выборы.

              > 2. не треба спеціально боротись за західного чи східного виборця. найактуальніші проблеми однаково стосуються їх. Вирішення питань зарплат в конвертах, пенсійного забезпечення, оподаткування, страхової медицини, питань екології цілком здатне обєднати політичну націю. загравання з виборцем а-ля Шумілкін- шлях неправильний і безперспективний. до речі, харківяни ще не наїлись плодом свого протестного голосування - солодким дуетом Гепа+Дупа?
              Около 50%, несмотря на Гепу+Дупу. И национально-озабоченные в этом сыграли не последнюю роль.

              > 3. саме систематичне невиконання законів україни в т.ч. і про вищу освіту призводить до того, що штучно гальмується розвиток спільного для всієї україни інформаційного простору. безперечно. закриття десятка вишів за викладання російською допомогло б зарадити цьому лиху. центральній владі слід цілеспрямовано працювати над репресуванням прибічників регіонального (а простіше кажучи -імперсько-російського) патріотизму, дії яких виходять за межі закону.
              Тогда уже будет не 50% голубцам, а все 90%.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.02 | сябр

               досить лякати Сходом

               Виборці все ж оцінюють вирішення важливих питань: ціни. робота. транспорт. охорона здоровя тощо. так. є зациклені на мовних питаннях. проте їх меншість. ПРУ втратила голоси саме на півдні і сході. бо не проявила себе належним чином. Істерія навколо НАТО і мови не допомогла. В Харкові і області голубці втратили особливо багато. Так само НУНС і БЮТ втратили там, де були при владі і не проявили себе. Це нормально. Це і є демократія.
               Вибачте. поясніть мені будь ласка, чому в Полтаві можна перейти на викладання українською в вишах (А Полтава лишається більше російськомовним містом). а у харкові -ні? Чому мої харківські колеги, наприклад, з ХНАМГ своє власне небажання працювати (ну. там підготувати тести лекцій українською, відповідні методички) виправдовують якимись сумнівними геополітичними міркуваннями? У мене на потоці 4 контрактника з Росії. Слухають лекції і відповідають на іспитах українською. громадянин Турменістану (етнічний туркмен) спокійнісінько навчається українською. не треба вважати. наприклад. харківян. тупішими за туркменів :)
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2007.11.02 | Предсказамус

                Делать мне больше нечего - Вас пугать...

                сябр пише:
                > Виборці все ж оцінюють вирішення важливих питань: ціни. робота. транспорт. охорона здоровя тощо. так. є зациклені на мовних питаннях. проте їх меншість. ПРУ втратила голоси саме на півдні і сході. бо не проявила себе належним чином. Істерія навколо НАТО і мови не допомогла. В Харкові і області голубці втратили особливо багато. Так само НУНС і БЮТ втратили там, де були при владі і не проявили себе. Це нормально. Це і є демократія.
                Считаете, 3% - это "багато" за все гепкинские чудеса?! Мда...

                > Вибачте. поясніть мені будь ласка, чому в Полтаві можна перейти на викладання українською в вишах (А Полтава лишається більше російськомовним містом). а у харкові -ні? Чому мої харківські колеги, наприклад, з ХНАМГ своє власне небажання працювати (ну. там підготувати тести лекцій українською, відповідні методички) виправдовують якимись сумнівними геополітичними міркуваннями? У мене на потоці 4 контрактника з Росії. Слухають лекції і відповідають на іспитах українською. громадянин Турменістану (етнічний туркмен) спокійнісінько навчається українською. не треба вважати. наприклад. харківян. тупішими за туркменів :)
                Причин несколько. Первая в том, что Полтава не настолько потеряла свой коренной состав, как Харьков. В нем приезжие и их потомки составляют большинство, а приезжали на заводы, естественно, не из украинских сел.
                Вторая - предельно тупые методики, которыми осуществляется украинизация. Она такая, как Вам нравится, т.е. принудительная, из-за этого совершенно неэффективная для развития яызка, зато очень эффективная для стойкой к нему нелюбви.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.11.02 | Михайло Свистович

                 Re: Делать мне больше нечего - Вас пугать...

                 Предсказамус пише:
                 >
                 > Причин несколько. Первая в том, что Полтава не настолько потеряла свой коренной состав, как Харьков. В нем приезжие и их потомки составляют большинство, а приезжали на заводы, естественно, не из украинских сел.

                 З українських міст?
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.02 | Михайло Свистович

           Re: Угу©

           Предсказамус пише:
           >
           > И голосов у них достаточно для того, чтоб откровенно бандитская партия ПРУ, плюс откровенно продажная КПУ набирали чуть не половину голосов на выборах.

           Та вже не менш вони бандитські і продажні ніж НУНС і БЮТ.

           > Вы хотите с этим избирателями воевать? Тогда не удивляйтесь, если в 2009-м мы получим президента, ранее дважды не судимого

           І винними у цьому будуть дії НУНС і БЮТ зовсім не щодо пам"ятників
     • 2007.11.01 | S.D.

      Незважаючи на те, що я соромлюся бути українцем - два зауваження

      1. Вулиця Суворова була перейменована у Приморську в 1994-му.
      2. Руслан Тарпан не є членом ПСПУ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.01 | сябр

       два запитання до соромязливого діброва :)

       1.А як щодо відновлення історичної справедливості шляхом перейменування україни на Малоросію?
       2.То член фракції ПСПУ в Одеській міськраді Р.Тарпан таки не має до ПСПУ ніякого відношення?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.02 | S.D.

        Прапор в руки

        > 1.А як щодо відновлення історичної справедливості шляхом перейменування україни на Малоросію?

        Якщо Ви прихільник такого перейменування - агітуйте.

        > 2.То член фракції ПСПУ в Одеській міськраді Р.Тарпан таки не має до ПСПУ ніякого відношення?

        Таки має. Але таки так позапартийний.
  • 2007.11.01 | сябр

   Нізачот, п. предсказамусе!.

   Справа у тому, що Суворов ДІЙСНО має безпосереднє відношення до заснування (а вірніше, до прискорення розвитку)Одеси, на відміну від катерини. Тому памятник йому в Одесі буде цілком доречним. Щодо неоднозначної особистості Суворова, то і Бандера. і загально визнаний хмельницький, і "пророк" Шевченко є далеко не святими. проте памятників своїх цілком заслуговують.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.01 | Предсказамус

    Возможно. Не настаиваю.

    сябр пише:
    > Справа у тому, що Суворов ДІЙСНО має безпосереднє відношення до заснування (а вірніше, до прискорення розвитку)Одеси, на відміну від катерини. Тому памятник йому в Одесі буде цілком доречним. Щодо неоднозначної особистості Суворова, то і Бандера. і загально визнаний хмельницький, і "пророк" Шевченко є далеко не святими. проте памятників своїх цілком заслуговують.
    Если так, то одесситы меня поправят. Как раз я не отношусь к борцам с памятниками. кому бы они ни устанавливались...
  • 2007.11.02 | Михайло Свистович

   Re: О. А вот теперь внимательно смотрим.

   Предсказамус пише:
   > Ситуация вполне отбиваемая. Подозреваю, в отличие от Екатерины II, Суворов одесситам и даром не нужен.

   Як на мене, то, навпаки, щодо Суворова, який в очах постсовків не має негативу й асоціюється виключно з позитивним, в більшості одеситів не виникне питань.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | Предсказамус

    Есть один вопрос - нафига?

    Ставить памятник, переименовывать улицу... Если противники посчитают, сколько это стоит, причем не в деньгах, а в канализациях, ремонтах дорог и т.п. (читайте Татарчука).
    Короче, если Суворов - это неправильно (я не в курсе, может и правильно) с точки зрения украинского патриота, есть все возможности показать, что умеете не только истерические письма писать и десанты высаживать.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.02 | Михайло Свистович

     Того ж фіга, що й Катерині встановили

     Предсказамус пише:
     > Ставить памятник, переименовывать улицу... Если противники посчитают, сколько это стоит, причем не в деньгах, а в канализациях, ремонтах дорог и т.п.

     Це мало хвилювало одеситів під час встановлення пам"ятника Катерині

     > Короче, если Суворов - это неправильно (я не в курсе, может и правильно) с точки зрения украинского патриота, есть все возможности показать, что умеете не только истерические письма писать и десанты высаживать.

     Я не писав жодного істеричного листа і навіть жодного десанту не висаджував.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.02 | Предсказамус

      В смысле при гробовом молчании противников памятника? Возможно.

      Михайло Свистович пише:
      > Предсказамус пише:
      >> Ставить памятник, переименовывать улицу... Если противники посчитают, сколько это стоит, причем не в деньгах, а в канализациях, ремонтах дорог и т.п.
      > Це мало хвилювало одеситів під час встановлення пам"ятника Катерині
      А им кто-то об этом рассказывал?

      >> Короче, если Суворов - это неправильно (я не в курсе, может и правильно) с точки зрения украинского патриота, есть все возможности показать, что умеете не только истерические письма писать и десанты высаживать.
      > Я не писав жодного істеричного листа і навіть жодного десанту не висаджував.
      Вы только обжаловали в суде решение горсовета, проводили агитацию среди одесситов, организовывали не потешные и запоздалые, а авторитетные независимые экспертизы и т.д. Правильно? Так было дело?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.02 | Михайло Свистович

       Re: В смысле при гробовом молчании противников памятника? Возможно.

       Предсказамус пише:
       >
       > А им кто-то об этом рассказывал?

       Не знаю.

       >
       > Вы только обжаловали в суде решение горсовета, проводили агитацию среди одесситов, организовывали не потешные и запоздалые, а авторитетные независимые экспертизы и т.д. Правильно? Так было дело?

       Ні, не так. Я нічого не обжалував у суді, не проводив агітації серед одеситів, не організовував жодної експертизи.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.02 | Предсказамус

        И я о том. Кто молчал "до", не должен голосить "после". Imho.

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.02 | Михайло Свистович

         Пробачте, але дозвіл на висловлення своєї точки зору на форумі

         у Вас я випрошувати не буду. Як і в когось іншого в цьому питанні. А тут я не мовчав ні до, ні після. Якби мав час і можливості, взяв би участь і в подіях довкола пам"ятника як до, так і після. Але я не гумовий, мене на все не вистачає.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.02 | Предсказамус

          Я забыл, что у Вас проблемы с английским.

          Imho - сокращение английской фразы, которая переводится "по моему скромному мнению." Т.е. это не запрет/разрешение, а именно мнение: в просранном нужно сначала винить себя, а уже потом всех остальных.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.03 | Михайло Свистович

           Вони тут ні до чого

           Предсказамус пише:
           > Imho - сокращение английской фразы, которая переводится "по моему скромному мнению." Т.е. это не запрет/разрешение, а именно мнение: в просранном нужно сначала винить себя, а уже потом всех остальных.

           Я не можу звинувачувати себе у всьому поганому, що робить хтось по всій Україні
 • 2007.11.01 | kotygoroshko

  після пам*ятників Підрахую і шалаві - вже "не впєчатляє"

 • 2007.11.01 | zmej_gorynych

  Re: Второй пошел!...

  Якась параноя вже з цими пам"ятниками... Суцільні фестивалі і веселухи.
  Вже задумався, щоби не відставати від моди, і в своєму дворі пам"ятник вивести. Або навіть цілу скульптурну групу на зразок "Лаокоона". "Жлобуїнчеги, котрих обвивають урки-змії".
  Або по мотивам "Геракла" і "Пісяючого хлопчика" - "Юля і Ющ роздирають пащу Януковичу" :hot:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.01 | kotygoroshko

   може то їх на гроші РосУкрЕнерго будують?

   zmej_gorynych пише:
   > Якась параноя вже з цими пам"ятниками... Суцільні фестивалі і веселухи.


   Україна вже догнала і перегнала Європу по рівню доходів на душу населення

   запаси газу на опалювальний сезон перевищують всі можливі межі уяви


   пенсіонери бісяться з жиру, хворі в лікарнях не знають куди подіти гроші і скидаються на пам*ятники всяким гандонам щоб показати, що ми справді багаті і дуже поважаємо історію сосідньої держави
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.01 | Адвокат ...

    Одне уточнення.

    kotygoroshko пише:


    > пенсіонери бісяться з жиру, хворі в лікарнях не знають куди подіти гроші і скидаються на пам*ятники всяким гандонам щоб показати, що ми справді багаті і дуже поважаємо історію сосідньої держави

    Як що брати випадок з пам`ятником Курві-2, побачимо таке: адєсскіє пенсіонери, вони в Україні бідні та нещасні, а для істарічєской родіни,-- вони такі багаті, що не знають, куди дівати грубі гроші.

    І ще. Ви,-- давали власні гроші на спорудження манюмєнту гімперському клітору? Як що так, то справа одна. Як що ні,-- не пишіть "ми", "нє абапшчяйєтє..."
  • 2007.11.02 | Чучхе

   це до речі до провінції докотилася мода з Києва

   зверни увагу, що в Києві пам"ятникознавство, як стиль життя міської влади, вже вичерпався, а там тільки розпочинається. Тут потрібно брати все в комплексі - і такі ж пам"ятники в Херсоні (про них якось забули), і в Бердянську і Юз в Донецьку і - дуже важливо!!! - Бандера у Львові == їх всіх можна вивести в єдину концепцію. Пов"язану з пошуками місцевої ідентичності. Загалом це явище може бути для держави й корисним, якщо його не сильно політизувати.

   А уявляєш чучхейську акцію - провести в знак дружби між Одесою та Львовом обмін пам"ятниками - махнутись Катерину на Бандеру
 • 2007.11.01 | Адвокат ...

  Адєсса бросаєт визов Криму!

  На кону приз від таФФарішчя Пукіна за встановлення першого пам`ятника Сталіну.

  Катя-блядь, а тепер ґєнєралісімус СуФФороФФ,-- Адєсса веде перід. КурвіцЬ,-- руліт. Чи може "жемчюжиной у моря" руліт КауроФФ, а КурвіцЬ,-- так, бля білзіру...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2007.11.02 | Михайло Свистович

  І обов"язково треба перейменувати вулицю з нормальною назвою.

  Совки.

  stefan пише:
  >
  > Встановити пам`ятник російському полководцю Олександру Суворову, а також перейменувати його ім`ям вулицю Приморську в Одесі - таке рішення ухвалено на засіданні постійної комісії з охороні об`єктів культурної спадщини Одеси.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Bayan

   Re: І обов"язково треба перейменувати вулицю з нормальною назвою.

   А то вже типова клініка і ідеологічно ніяк не повя'зана.

   У нас у Львові, наприклад, у 91-92 перейменували Демократичну вулицю на якусь нікому не відому хрень. А якусь іншу хрень, поіменовану за совків, на вул. Демократичну.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | S.D.

    Ха-ха-ха!

    > У нас у Львові, наприклад, у 91-92 перейменували Демократичну вулицю на якусь нікому не відому хрень. А якусь іншу хрень, поіменовану за совків, на вул. Демократичну.

    Нещодавно в Одесі вул. Республіканську було перейменовано на вул. Демократичну.

    Я так розумію - міськрада таким чином готується до виборів у США.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.02 | один_козак

     Re: Ха-ха-ха!

    • 2007.11.02 | Чучхе

     В Рывному вулицю Правди перейменували на вулицю Свободи

  • 2007.11.02 | пан Roller

   Типа Деребановскую в Су-Воровскую

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | Адвокат ...

    в су-ВоровскУю

  • 2007.11.02 | kotygoroshko

   Ви дечого не знаєте, мабуть

   Михайло Свистович пише:
   > Совки.
   >
   > stefan пише:
   > >
   > > Встановити пам`ятник російському полководцю Олександру Суворову, а також перейменувати його ім`ям вулицю Приморську в Одесі - таке рішення ухвалено на засіданні постійної комісії з охороні об`єктів культурної спадщини Одеси.


   по-перше, ця вулиця вже колись носила назву Суворова, якщо не помиляюсь

   по-друге, і в цьому мабуть весь смак акції, на цій вулиці лише з одного боку є невеличка площа, де можна поставити якийсь пам*ятник, і на цій площі - вуаля - зараз стоїть пам*ятник потьомкінцям, перенесений з катериненської площі
   так що фокус в тому щоб його ще раз "посунути"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | один_козак

    Re:

   • 2007.11.02 | Майстер

    Хай його зразу на коліщатах ставлять!

    Щоб перевозити туди-сюди залежно від нових політичних віянь.
   • 2007.11.02 | Михайло Свистович

    Re: Ви дечого не знаєте, мабуть

    kotygoroshko пише:
    >
    > по-перше, ця вулиця вже колись носила назву Суворова, якщо не помиляюсь

    Я знаю. Але ж нормальна назва зараз, гарна, нейтральна, нікого не зачіпає.

    >
    > по-друге, і в цьому мабуть весь смак акції, на цій вулиці лише з одного боку є невеличка площа, де можна поставити якийсь пам*ятник, і на цій площі - вуаля - зараз стоїть пам*ятник потьомкінцям, перенесений з катериненської площі
    > так що фокус в тому щоб його ще раз "посунути"

    А потім ще раз і ще раз :) Може справа не в любові до Катерини, а в ненависті Курвіца до потьомкінців, і для нього є особливим кайфом не просто їх знести, а совати? Чи серед недругів гурвіца є якийсь шанувальник потьомкінців, і він соває пам"ятник, щоб тому весь час доводилось носити квіти в інше місце? :)
 • 2007.11.02 | Ghost

  Івану Грозному когда???

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Адвокат ...

   Пукікін павєлєл сперва Сталіну, патом сєбє. Ну а патом астальним

 • 2007.11.02 | один_козак

  О. А тепер зара кампашку відкатають, шоб уся Одеса переконалася,

  що без памєятника Суворову їй не жити. А хто проти - то все бандери.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Предсказамус

   В том и %опа,что они откатают,а вы будете возмущаться постфактум

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | один_козак

    Хто "ви"? Скажіть це СД і Со-матиці.

    Бо як я туди знову поїду, то буду там у гостях, і матиму право тільки дякувати за гостинність.
    Розумієте?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.02 | Предсказамус

     Почему? Вам разве это безразлично?

     один_козак пише:
     > Бо як я туди знову поїду, то буду там у гостях, і матиму право тільки дякувати за гостинність. Розумієте?
     Нет.
     Вы определитесь - насколько для Вас неприемлемым будет установление этого памятника и переименование улицы. Если крайне неприемлемым, то существует множество способов воспрепятствовать законными и толератными методами: судебные иски, к примеру, аргументированные и спокойные статьи. В частности, если Вы таковую напишете (грамотную, аргументированную и спокойную), обещаю ее поставить в статьи Майдана, их читают, поверьте.
     А если по барабану - то нет вопросов. Но тогда и возмущаться опосля не нужно.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.02 | один_козак

      Нє, Ви мене переконали. Нізя киянину виховувати людей, що живуть

      за межами м.Києва.)))

      Бо обідяться, що я втручаюся.))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.02 | Предсказамус

       А чем Вы, по-Вашему, сейчас заняты?

       один_козак пише:
       > Бо обідяться, що я втручаюся.))
       Не проблема - свои действия можно согласовать с майдановскими одесситами.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.02 | один_козак

        УК та реєстрове козацтво теж погоджували свої дії з одеськими

        членами своїх організацій.
        А це не завадило ні Вам, ні майданівським одеситам, ні, тим паче, одеським ЗМІ проголошувати, що до Одеси воювати з пам'ятником приїхали "всякіє", що поводяться як імперці.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.02 | Предсказамус

         Никак не пойму.

         Вы меня не читаете прежде, чем ответить?
         Читаете, но не понимаете?
         Я не в состоянии связно выразить свои мысли?
         Мы вообще сейчас о Суворове или Екатерине? О Екатерине все уже сказано, добавить (мне) нечего. Что-то не поняли - перечитайте, переспросите. Повторять уже сил нет. А о Суворове спорить еще не поздно, процесс только начинается. Не хотите? Не надо, но тогда и не ищите виноватых, ладно?
       • 2007.11.02 | один_козак

        Re: А чем Вы, по-Вашему, сейчас заняты?

        Перевиховую мого товариша (за суттю) Предсказамуса. ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.02 | Предсказамус

         Поздновато, однако... Хотел ответить пожестче, ну да ладно.

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.02 | один_козак

          Re: Поздновато, однако... Хотел ответить пожестче, ну да ладно.

          Предсказамус пише:
          > Хотел ответить пожестче, ну да ладно.
          Зря хотели.
          Я ж говорю с искренним расположением и немного шутя. Даже смайлик поставил...))

          По сути: Просто считаю, что Вы неоправданно призываете нас отказывать себе в некоторых средствах.
          Еще раз напомню, что я тоже считаю совсем неразумным сначала запускать ситуацию до полного безобразия, а потом "героически" устраивать бучу. Возражаю только против того, по поводу чего иронизирую в последних постингах тут. Например, касаемо права "поучать", "навязывать" и правомерности именно так оценивать попытки сограждан "с другой улицы" убедить кого-то в чем-то.

          Касаемо Суворова, то, честно говоря, лично он сам по себе меня не на столько "заводит". Хотя и принимал участие, если не ошибаюсь, в некоторых тех деяниях Екатерины, за которые мы ее ненавидим лютой ненавистью. Но он же ж солдат...
   • 2007.11.02 | один_козак

    А ми будемо поважати думку одеського обивателя та священне

    монопольне право промоскальських течій Одещини того обивателя виховувати.
 • 2007.11.02 | blueandwhite

  поглиблення

  динаміка рухів дроздофіл пожвавилася

  так, це вже трохи садизм, але це ж поки що не Ватутін. Але Ватутін у мастер-плані. І ще польському міністру, якогго підло вбили селотерористи. Із поляками співробітництво міцнішає.

  А чого вас пучить?
  Зберіться на бюстик якогось там командира Бидлюка Лисого (псевдо "Гоп"). Гроши -- найкращій спосіб вияву патріотизму.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Адвокат ...

   А Вас, "Блювать", чого пучить?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | Роксана

    Re: А Вас, "Блювать", чого пучить?

    Вся ця суматоха навколо пам'ятників, нагадує бій з вітряками. Воно нікому нічого не дає. Чого дивуватися поставлення пам'ятника К-2 в Одесі? Стоїть пам'ятник Леніну, на Шевченківському Бульварі, пропам'ятна дошка на похованні у Лаврі зрадника Кочубея і багато інших "історичних" пам'яток душення українського народу. Головне щоб народ знав свою історію. А ці всі пам'ятки, це чорні плями нашого народу. Та і про це треба знати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.02 | Адвокат ...

     Ваша теза є добра:

     Роксана пише:
     > ... Головне щоб народ знав свою історію.

     Але нарід, переважно, вважає своєю гішторією те, що на нашкрябано на дошках, або бовдури, що стирчить на площах. Зусиллями мацьковського царату та мацьковських же большевиків,-- надписи та бовдури,-- відповідні. Себто такі, що пропаґують гішторію Мацьковщини та повністю заперечують історію України.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.03 | blueandwhite

      just think

      та повністю заперечують історію України.

      Ну, далеко не повністю...

      А може, недарма?

      Для тех, кто знаком с историей только по «Кобзарю», бесспорно, что с ликвидацией Запорожской Сечи загнулось и украинское казачество...«Версия» Шевченко была обязательной для советской школы. Так же, как сегодня — для украинской. Другим — места не находится...Ни один (подчеркиваю, ни один!) запорожец при этом не был убит, ранен или покалечен — то есть, «уничтожен».

      По-настоящему пострадали трое — кошевой Петр Калнышевский, писарь Глоба и судья Павло Головатый (Не путать с другим Головатым — Антоном, стараниями которого Запорожское войско было восстановлено).

      Всех троих сослали в монастыри. Калнышевского — на Соловки. Остальных — в Сибирь.

      Почему именно их?

      Потому, что с 1767 года петербургское правительство подозревало кошевого в двойной игре в пользу Турции. Именно тогда полковой старшина Савицкий написал докладную или донос (как кому больше нравится) о том, что Калнышевский собирается поддаться султану и даже приказал казакам быть готовым к походу на Россию. Правда, вскоре атаман передумал, а во время восстания голытьбы на Сечи даже дал деру под защиту царских войск[Упомянутый эпизод относится к 1768 г., памятному Колиивщиной. Калнышевский не только бежал, переодевшись монахом в Новосеченский ретраншемент, где стоял русский гарнизон, но и, вернувшись, подверг «колыбель вольности» артиллерийской бомбардировке.]. Но в год ликвидации Сечи старую «шаткость» ему припомнили. Судья и писарь пошли по делу как «сообщники».

      О строгости режима на тогдашних Соловках можно судить по тому, что после опалы Калнышевский прожил еще 28 лет и умер в 1803 году — стодесятилетним.

      Можно ли было обойтись с ним еще мягче? Наверное, да. На дворе все-таки стоял Век Просвещения. Но мог бы и Савицкий держать язык за зубами — не к лицу, знаете ли, настоящему запорожцу строчить «докладные» куда попало.

      А что же с остальной старшиной? Заставили пахать степь на Потемкина? Перепороли на радостях поголовно по врожденной московитской склонности к зверству? Не угадали. Их «репрессировали» — то есть, приравняв к российскому дворянству, наделили армейскими чинами и землей. Причем, землю оставляли ту, которой владели до «ликвидации». А кому не доставало до положенных на дворянина полутора тысяч десятин, еще и прирезали! Некоторые «по знакомству» не остановились даже на полутора тысячах. Атаман Вершацкий, например, оттяпал себе на Днепре 7950 десятин. Атаман Кирпан — 11912. А есаул Пишмич «приватизировал» почти двенадцать с половиной тысяч[Н. Полонська-Василенко, Пiвденна Україна пiсля зруйнування Сiчi, С. 119
      ]!
      Простые же экс-сечевики, по замыслу Потемкина, должны были по доброй воле поступить в гусарские и пикинерские полки. Вместо этого часть казаков дала деру за Дунай, а остальные разбрелись...

      Шестого апреля 1784 года Потемкин, предвидя очередную войну с турками, добыл разрешение императрицы обновить Войско Запорожское «на манер Донского», чтобы не оставлять южные границы империи распахнутыми. Поначалу оно так и называлось — «Верное Запорожское Войско». А потом получило новое название — Черноморское. Потемкину же достался диковинный титул Гетмана казацких войск Екатеринославских и Черноморских. Так что, последним нашим гетманом был именно он — даже умер на руках черноморцев из своего конвоя.

      В 1792 г. после победоносной турецкой войны, в которой казаки героически захватили крепость Хаджибей на месте нынешней Одессы и со стороны Дуная ворвались в Измаил, Екатерина II пожаловала черноморцам в вечное владение Кубань, отобранную у ногайских татар Суворовым. Бывшие запорожцы получили гигантский шмат целинной земли, удивительно похожий на тот, которого их некогда лишили, и право войскового управления. Все ТРИДЦАТЬ ВОСЕМЬ запорожских куреней ПОД ТЕМИ ЖЕ названиями были перенесены на Кубань!

      Именно тогда судья Антон Головатый, вырвавший из царских рук эту милость, сложил знаменитую песню «Годi нам журитися, пора перестати.»

      От і я так думаю, і до Каті Другої претензій не маю. Бо на Кубані маю багато близьких і далеких родичів, і ціла гілка моєї сім'ї у свій час навіть постраждала від "експроприації" під час громадянської війни, бо мала млина і ще до нього.

      А викопувати гній безкінечно -- то дурне і взагалі, по-антиукраїнському.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua