МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Румыны о визите юща: "он унизил нас и хуже Путина" (/)

11/02/2007 | alx_1904
После визита президента Виктора Ющенко в Бухарест, некоторые румынские издания написали, что он унизил эту страну.

Об этом говорится в англоязычной румынской газете "Nine o'Clock" в статье "Украинский президент унизил нас в Бухаресте".

"Мало когда в нашей истории нас так оскорбляли, как это сделал президент Украины Виктор Ющенко на общей пресс-конференции во вторник с президентом Румынии Трояном Бесеску", - отмечается в статье.

"Ющенко был более агрессивным, чем до этого был Путин по отношению к интересам Румынии. Это холодный душ для слабой дипломатии. Президент Румынии занял защитную позицию", пишет издание.

Автор статьи также отметил, что у Ющенко в то же время была не только "наступательная позиция", а и несколько "высокомерная", когда он касался спорных вопросов.

"Стоя рядом с главой Румынии, который скромно проглотил все, что говорил Ющенко – даже то, что Кучма раньше не мог себе позволить сказать – континентальный шельф Черного моря, включая остров Змеиный – это собственность Украины", - пишет издание.

Более того, он говорил о вопросе устья Быстрое, нивелируя какие-либо иные альтернативные подходы, объясняет автор статьи.

"Позиция Ющенко стала жестким уроком всем, кто еще имел иллюзии о демократии в Украине, а также для таинственных теоретиков, которые беспокоятся о маленькой стране, которая под угрозой, однако в то же время не обращают внимание на настоящего агрессора", - добавляет издание.

Ранее другое румынское издание уже писало о визите Ющенко, что тот выиграл у Бесеску со счетом 3:0.
http://pravda.com.ua/ru/news/2007/11/2/66158.htm

Відповіді

 • 2007.11.02 | Микола Гудкович

  Не вы ли тут вопили: «Юща опустили в Румынии»?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | alx_1904

   Я говорил что результат поездки - требование миллиарда, но судя

   по всему уже миллиардом не ограничится.
   Пейте йод - говорят при склерозе помагает :lol:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | Адвокат ...

    Ви кричали про мільярд, а Басеску скромно попрохав 20%.

    І каму нада піть іод? Мо` Вам вже пора папіть іаду?
 • 2007.11.02 | Sean

  Траяску Романіа маре або Футуз кручя мете

  для Вас, виглядає, один дідько.

  А Ющенко в цьому - молодець. Знаєте, є така штука, зветься "національні інтереси"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Раціо

   Знає, звісно. Інакше як би завжди втрапляв проти них погавкати?

   Ну може й не знає на свідомому рівні, але нюхом чує.

   Sean пише:
   > Знаєте, є така штука, зветься "національні інтереси"?
 • 2007.11.02 | Чучхе

  треба тепер щоб він те саме зробив і з путіним

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Адвокат ...

   Най би так і стало!

   Але не стане. Хіба що ролю Пукіна гратиме який сь Братков-Мудьков.
  • 2007.11.02 | Sean

   до речі, одного разу він шось таке вже зробив

   коли після помаранчевої інавгурації Путін мало не впав на дупу від зміни поведінки глави держави Україна. Шкода що таки не впав.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2007.11.02 | Микола Гудкович

  Чуть не забыл: «Путин лучше Гитлера!»


  Возьмите на заметку — фраза сочная, вам как-нибудь пригодится.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Адвокат ...

   "Путін -- ето Маркс, Енґєльс, Ленін, Сталін, Хрущов, Брежнєв

   наших днєй!"

   Мона юзати увесписок, мона по одному прізвищу, мона по два...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.02 | Sean

    і Єкатєріна Августа Софья Федеріка Ангальт тире Цєрбськайа

 • 2007.11.02 | сябр

  Чого Ви нервуєте? Ви що, румун? Чи хоч молдаван. як цушко? :)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.02 | Адвокат ...

   Та, в нього "забота-работа такая".

 • 2007.11.02 | Sych

  Ну хоч за щось Юща можна поважати! (лінк на орігінал)

  http://www.nineoclock.ro/index.php?page=detalii&categorie=politics&id=20071102-508588
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.03 | Сергій Вакуленко

   Іще одна стаття в тому самому дусі (л)

   http://www.ziua.ro/display.php?data=2007-11-03&id=228887
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.03 | Сергій Вакуленко

    Хто не читає вільно румунською — ось переклад. Пісня...

    РУМУНІЮ В РУМУНІІЇ Ж І ПОБИТО
    Віктор Ронча

    Я не здивувався б, якби в Котроченському палаці під час прощання з київським президентом пролунав гімн СРСР, “батьківщини” Української Радянської Соціалістичної Республіки

    Поведінка Віктора Андрійовича Ющенка у стосунку до Румунії, країни-членкині НАТО та ЄЕС, причому перебуваючи в ній у гостях, гідна його прямих попередників Кучми та Сталіна. Запізнілі пояснення з Котроченського палацу нікого не задовольняють і зайвий раз доводять брак професійного апарату реаґування, відстеження та попередження зовнішніх чи внутрішніх зазіхань на суверенність румунської національної унітарної держави.

    Стоячи обік президента Траяна Бесеску, путінський товариш з СНД навіть оком не змигнув, коли привселюдно топтався по Румунії. По-перше, в питанні гирла Бистрого. Ключове твердження: “Треба виходити з того, що то є національна суверенна територія”. Точнісінько те саме казав був і Леонід Данилович Кучма, відкриваючи канал у Бистрому 2004 р. Опісля, внаслідок тиску з боку преси та громадянських організацій, що переймаються захистом національної гідності, румунська держава мусіла звернутися до інших урядів і до міжнародних органів, які, завважмо, висловилися з цього приводу. Так от, на їхній погляд, проблеми, пов’язані з початком “економічної та іншої діяльності” на каналі Бистрому в дельті Дунаю ніяк не можуть біти розв’язані виходячи з того, “що то є національна суверенна територія”

    Державний департамент Сполучених Штатів доводив був до відома Кучми, що зона Бистрого належить до природної біосфери Дунайської дельти, яка охороняється не тільки ООН через посередництво ЮНЕСКО, а й іншими міжнародними угодами, зокрема Рамсарською конвенцією про водно-болотні угіддя, що їх зобов’язана додержуватися Україна.

    Американський уряд прохав Україну дотримуватися міжнародних зобов’язань і обрати для “економічної діяльності” інший маршрут, який не ставив би під загрозу екосистему дельти.

    Таким чином, виходити треба було саме з цих засновків: із того, що Дунайська дельта (якою українці заволоділи всього шістнадцять років тому, але яка є румунською територією вже десь із два тисячоліття) – це зона, що в першу чергу перебуває під міжнародною охороною. А не навпаки. Я був би дуже втішений, якби президент про це знав і пояснив би це саме там: перед лицем румунської нації та перед лицем українців і їхнього дволикого – слов’яно-американського – президента

    Та насправді зневага була ще гірша. Адже другою своєю фразою Ющенко заявив, що, хоча дискусії з приводу Бистрого точаться тривалий час, “то є позиція, яку я довів сьогодні до відома румунської сторони”, а саме – український суверенітет. Та нехай навіть Україні вдається ошукувати НАТО й у першу чергу США, які марно сподіваються відірвати ще один шматок від російської імперії, – Румунія дотепер мала б уже знайти спосіб, щоб пояснити на північноатлантичній арені, що прямий вихід України, членкині СНД, а отже й військової союзниці Росії, до Чорного моря, внеможливлює природний контроль над ним європейської спільноти. Причому на її ж таки кордонах.

    Зрештою, коли вже Україна вміє обстоювати свій національний суверенітет, то чому Румунія повинна тільки терпляче зносити удари заради майбуття “нового північноатлантичного союзу”? Так само й 1997 р., під тиском потреби ввійти до НАТО, Румунія пристала, за участі Константінеску та Кучми, на угоду, укладену між Гітлером і Сталіним, про відрив румунської людності та румунських територій на Сході, включно з тим шматочком землі, що сьогодні привів нас до Гааги, – острова Зміїного. Хоча СРСР привласнив був його собі за допомогою протоколу 1948 р., румунська держава, дарма що комуністична, його формально не відступила – аж до угоди з Україною 1997 р. Чому ж тоді Румунія, в ім’я історичної справедливості та в ім’я румунського суверенітету, не денонсує ганебного договору з Україною? Я особисто, як румун, його не визнаЮ й ніколи не вИзнаю. То є документ із рук президента, який не впорався з владою, а отже й не існував, згідно з власними його заявами.

    Та найбільше болить усе-таки доля румунської людності в Південній Басарабії, на Буковині та в Герцькому краї, що їй тепер ведеться ще гірше, ніж за часів СРСР. Цим румунам, щоб потрапити на свою неньку-батьківщину, потрібно більше документів, грошей і доказів, ніж якби вони вибиралися до США. Я не почув жодної офіційної заяви, яка б засуджувала чи бодай констатувала поважні порушення прав людини та меншин у колишньому СРСР. Румунів забуто Румунією. Румунію в Румунії ж і побито. Що буде далі?
 • 2007.11.03 | Николай

  Ну Ющенко Ющенкой...

  ...а вот за рецептом его поведения, а заодно и с поздравлениями - это к Чалому!
 • 2007.11.03 | blueandwhite

  звичайний румунський кіпиш

  Я мав нагоду за цим візитом спостерігати, і скажу, що справа не у приниженні, а радше у тому, що румуни, які дуже вправні у справх дипломатичних, природньо не здатні нормально сприймати демагогічний стиль Віктора Андрійовича. Особисто я вважаю цей візит невдалим, бо, навіть залишаючи поза дужками купу критичних питань, Ющенко не мусив і не мав визнавати заборгованості щодо КГОГОРу, бо це внутрішня справа Румунії, вони вклали, ризикнули, а тепер хочуть щось назад, бо в них, бач, змінилося законодавство...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.03 | stefan

   А що румуни інвестували КГОГОР?Коли, при Николау Чаушеску?

   blueandwhite пише:
   > Я мав нагоду за цим візитом спостерігати, і скажу, що справа не у приниженні, а радше у тому, що румуни, які дуже вправні у справх дипломатичних, природньо не здатні нормально сприймати демагогічний стиль Віктора Андрійовича. Особисто я вважаю цей візит невдалим, бо, навіть залишаючи поза дужками купу критичних питань, Ющенко не мусив і не мав визнавати заборгованості щодо КГОГОРу, бо це внутрішня справа Румунії, вони вклали, ризикнули, а тепер хочуть щось назад, бо в них, бач, змінилося законодавство...
   ===
   А що румуни інвестували КГОГОР?
   Коли, при Чаушеску? :cry:
 • 2007.11.03 | Роксана

  Re: Румыны о визите юща: "он унизил нас и хуже Путина" (/)

  А до яких пір Україна має терпіти наруги та брехні. Ющенко сказав правду. А те, що "глава Румунії скромно проковтнув" ,те що сказав Ющенко, це його проблема. Тобто, навіть не проблема, а просто не мав нічого сказати на правду- ЗМІЇНИЙ ОСТРІВ НАЛЕЖИТЬ УКРАЇНІ. КРАПКА!
  -----

  -"Стоя рядом с главой Румынии, который скромно проглотил все, что говорил Ющенко – даже то, что Кучма раньше не мог себе позволить сказать – континентальный шельф Черного моря, включая остров Змеиный – это собственность Украины", - пишет издание."-
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.03 | Мадьяр

   Браво, Олександр Чалий!

   Чалий - колишній посол в Румунії. Він знає, як із ними розмовляти. Без його дресування Ющ би мекав про "взаємне прощення", "спільне управління" та іншу фігню, якою він псує повітря, коли йде на експромт
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.03 | Pavlo_M

    Якщо програш, то винен Ющенко, а якщо перемога,

    то Чалий, або ще хтось. А хіба Чалого не роботу не Ющенко взяв?
    Це необ'єктивно і несправедливо.
    Виграла українська команда на чолі з Президентом Ющенком. Чи може не він її формував? А він у цій ситуації показав себе гідним керівником цієї команди. Ось і все.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua