МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громада проти начальника Ярмолинецької міліції

11/04/2007 | Hortenzija
З лозунгами "Геть свавілля чиновників!", "Гук, не ганьби честь міліції!" ярмолинецькі підприємці вийшли на центральну площу міста. Вони вимагали відставки начальника районної міліції Володимира Гука

В останній день жовтня біля Ярмолинецької райдержадміністрації відбувся мітинг. На акцію протесту проти свавілля представників правоохоронних органів зібралися підприємці та мешканці міста, їх підтримали політичні партії "Народна самооборона", УНА-УНСО, громадська організація "Антикримінальний вибір" та ряд інших організацій. Учасники мітингу вимагали звільнення з посади начальника райвідділу міліції Володимира Гука.

Нагадаємо, що причиною виникнення гострої ситуації стало побиття людини в центрі міста та арешт свідка події - приватного підприємця, заступника голови районного осередку партії "Народна самооборона" Валерія Дармопука. "Серед білого дня в центральній частині міста начальник райвідділу міліції катував молодого хлопця, який не порушував громадського порядку та не чинив опору. Я зняв цю подію на відео мобільним телефоном. А через десять хвилин на засідання координаційної ради підприємців з представниками влади увірвалися міліціонери, заламали мені руки та забрали у відділок", - розповів Валерій Володимирович. За його словами, у міліції причини арешту не пояснили та невдовзі відпустили, не знайшовши відеозапису.

Мітинг підтримали підприємці інших районів. "Громадськість обурена такими діями представників державних структур. Це пряме порушення прав людини. Якщо із цієї ситуації не будуть зроблені належні висновки, ми підемо пішої ходою до Києва, до Президента. Ображати підприємців, які є годувальниками середнього класу, ми не дамо", - сказав секретар координаційної ради товариства підприємців "Край" міста Славути Ігор Піголь.

Представники місцевої влади, зокрема голова Ярмолинецької райдержадміністрації Василь Андрушко, також вважають дії начальника міліції антизаконними та свавільними. "Оцінку діям начальника міліції повинна дати слідча комісія і прокуратура. Я прошу вибачення за дії місцевої міліції і вважаю, що після такого інциденту в цивілізованій країні службовець повинен йти у відставку", - наголосив Василь Васильович.

  Поспілкуватися із Володимиром Гуком кореспонденту не вдалося. За словами начальника управління громадської безпеки, підполковника міліції Федора Даніва, зараз проводиться службове розслідування. "За результатами перевірки будуть оцінені дії начальника та його підлеглого. Якщо буде прийнято рішення, що він заслуговує на покарання, його буде притягнуто до відповідальності", - повідомив Федір Теодорович. За його словами, Володимира Гука на час розслідування не усунено від виконання службових обов'язків, оскільки на це немає жодних підстав.

 Щодо дій міліції, внаслідок яких розгорівся конфлікт, Федір Данів повідомив наступне: "Мешканець села Солобківці, який працює в приватній структурі в Ярмолинцях, був в стані явного алкогольного сп'яніння, одягнутий в форму, дуже схожу на форму міліціонера. Його затримала слідчо-оперативна група, при затриманні був присутній начальник міліції. Наразі його справу передано в суд".

В обласному управлінні Міністерства внутрішніх справ ситуацію коментувати відмовилися до завершення службового розслідування, яке може тривати до десяти днів.

20minut.ua

Отримано Майданом Sun, 04 Nov 2007 19:50:14 +0200

Відповіді

 • 2007.11.05 | Bayan

  Отака в Україні рівність?

  Міліціонера, який при свідках катував людину "не усунено від виконання службових обов'язків, оскільки на це немає жодних підстав"

  в той час як потенційну жертву - в моменті "...Наразі його справу передано в суд"???

  А чому ж справу на міліціонера не передано негайно в суд? Теж комусь стало наперед відомо, що "немає жодних підстав"?

  І публікуй ще хоч сотні, хоч тисячі таких фактів, ніц з місця не зрушиться, допоки до цього бл-ського суверену, цього недоробленого українського наріду не дійде, що його постійно дурять. Йому постійно запудрюють мізки якимись другорядними питаннями, відводячи увагу від головного, чого йому насправді не вистачає більш ніж будь чого на світі: ЛЮДСЬКИХ ПРАВ!

  В Україні немає захисту визнаних усім демократичним світом прав людини. Те, що зараз існує в Україні є лише ілюзією демократії.
  Як і за часів СССР, людина тут є лише пісчинкою, потрібної лише, щоб здирати з неї гроші і також щоб віддавати свій голос за кидал або відвертих бандитів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua