МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Из товарного вагона культуры и духовности:форум интелигенции (/)

11/09/2007 | привид Романа ShaRP'а
http://www.president.gov.ua/news/data/6_20371.html

15:42 6 ЛИСТОПАДА 2007
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Нацрада з питань культури і духовності схвалила ініціативу проведення Всеукраїнського форуму інтелігенції


На черговому засіданні Національної ради з питань культури і духовності при Президентові України, яке відбулося під головуванням радника Глави держави Миколи Жулинського, схвалено ініціативу проведення Всеукраїнського форуму інтелігенції. Також ухвалено звернення до Президента з проханням ініціювати перед урядом створення Корецького державного історико-культурного заповідника.

Крім того, на засіданні обговорено низку гострих питань, зокрема ситуацію навколо державного історико-культурного заповідника «Буша», на території якого ведеться будівництво. Члени Національної ради звернулися до міністра культури і туризму Ю. Богуцького та голови Вінницької ОДА О. Домбровського з проханням вжити заходів з припинення будівельних робіт у заповіднику.

Нацрада також висловила занепокоєння з приводу передачі релігійним громадам культових будівель – об'єктів історико-культурної спадщини, в тому числі унікальної давньоруської пам’ятки Церкви Преображення (Спаса на Берестовому) та Михайлівської церкви ХІІ століття у Переяславі-Хмельницькому. Було висловлено недовіру голові Держслужби з питань національної культурної спадщини М. Кучеруку та вирішено звернутися до Президента України з приводу бездіяльності Служби, що несе загрозу суспільній злагоді та збереженню історико-культурних пам'яток.

Крім того, члени Національної ради засвідчили стурбованість щодо виселення в Києві книгарень та видавництв (зокрема магазинів «Планета», «Знання», видавництва «Обереги») із приміщень, які вони орендують.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua