МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Говорили-балакали... А Ющенко таки свого добився! (/)

11/09/2007 | samopal
Газ в Україну з Росії в 2008 році постачатиметься за старою схемою - через RosUkrEnergo.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр ШЛАПАК.

«Що стосується господарюючих суб`єктів, то поки що, в цьому тимчасовому цейтноті, прийнято рішення залишити ту формулу, яку ми маємо на сьогоднішній день, оскільки ми не можемо запропонувати іншої формули», - заявив О.ШЛАПАК, зазначивши, що нова формула вимагає часу для обговорення.

«Таким чином, базовими залишаться домовленості про закупівлю Україною до 2010 року середньоазіатського газу, оскільки це дозволяє нам більш впевнено дивитися в завтрашній день в плані ціни на газ», - зазначив О.ШЛАПАК.

За його словами, остаточних домовленостей про ціну на газ і на послуги України з транзиту газу і його зберігання в українських підземних сховищах поки що немає.

Проте, сказав О.ШЛАПАК, «є впевненість, що ми одержимо, я думаю, найдешевший газ, який одержують всі наші сусіди, і зможемо продовжувати роботу з російською стороною, щоб зрозуміти конструкцію 2009 року і подальших як в питанні цінових параметрів, так і в питанні суб`єктів, які працюватимуть на цьому ринку».

При цьому він зазначив, що в Секретаріаті сподіваються, що ціна на газ буде приблизно 150 доларів за тисячу кубометрів.

Також О.ШЛАПАК висловив надію, що істотно не зросте і ціна на узбецький і казахський газ, який йде до України по 9 і 8 млрд. кубометрів на рік з кожної країни відповідно.

Кажучи про директиви, які Президент України Віктор ЮЩЕНКО дав міністру палива і енергетики України Юрію БОЙКУ на газові переговори в Москві, О.ШЛАПАК повідомив, що вони полягають в тому, що міждержавні угоди від 2000, 2001 і 2004 років є діючими. «А саме ці угоди вимагають врегулювання питань газових відносин з Росією на міжурядовому рівні, але вони не підміняють угод господарюючих суб`єктів», - зазначив О.ШЛАПАК.

Він також повідомив, посилаючись на інформацію Ю.БОЙКА, що російська сторона готова розглядати питання про повернення до підписання щорічних міжурядових протоколів. Ці протоколи зафіксували б гарантії української сторони щодо прокачування мінімум 110 млрд. кубометрів російського газу в Європу, і гарантії російської сторони з поставок середньоазіатського газу в Україну і забезпечення газового балансу України, враховуючи, що весь середньоазіатський газ - туркменський, узбецький, казахський до 2025 повністю покупається російською стороною.

Як повідомляв УНІАН, міністр палива і енергетики України Ю.БОЙКО і голова правління ВАТ «Газпром» Олексій МІЛЛЕР 8 листопада в Москві обговорили принципи ціноутворення на газ і поетапний перехід до ринкових цін і тарифів при поставках газу до України і його транзиті територією України в 2011 році.

За підсумками зустрічі досягнута домовленість, що наступний раунд переговорів відбудеться через тиждень, а впродовж цього часу робота продовжиться на рівні експертів.

6 листопада Ю.БОЙКО заявив, що на переговорах з Москвою ціновий коридор газу на 2008 рік для України обговорюється в межах 150-160 дол. за 1 тис. кубометрів.

8 листопада прем`єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ заявив, що впродовж тижня ціна на російський газ для України буде визначена остаточно.

Довідка УНІАН. До січня 2006 року газ до України поставлявся за ціною 50 дол. за тис. куб. м, з січня 2006 року - 95 дол. за тис. куб. м, а з січня 2007 року - 130 дол. за тис. куб. м (у зв`язку з подорожчанням туркменського газу).

Швейцарський трейдер RosUkrEnergo (50% - у Газпрому, 50% - у Centragas Holding AG) є постачальником всього газу до України. “Газпром” продає RosUkrEnergo російський газ по 230 дол. за 1 тис. куб. м, а також середньоазіатський газ, зокрема туркменський, який газовий концерн закуповує по 100 дол. за 1 тис. куб. м. RosUkrEnergo, у свою чергу, продає змішаний газ Україні через "УкрГаз-Енерго", яке є його спільним підприємством з НАК "Нафтогаз України". З 2007 р. газ Україні поставляється по 130 дол. за 1 тис. куб. м (у 2006 р. ціна становила 95 дол.).


http://unian.net/ukr/news/news-220970.html

Відповіді

 • 2007.11.09 | Shooter

  Залишається чекати на пришестя Юлі

  І її чудодійні властивості. Особливо в газовій сфері.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.09 | samopal

   А чого чекати? "Газпром ідьот навстрєчу". Як і просили... (/)

   Ще й якийсь Шлапак зі своїми сподіваннями лізе: в Секретаріаті сподіваються, що ціна на газ буде приблизно 150 доларів за тисячу кубометрів.
   От Ющенко якось виразив "сподівання" і Газпром тут же пішов назустріч!

   http://unian.net/ukr/news/news-221035.html

   Росія й Україна досягли домовленості в ході переговорів щодо постачання російського газу в 2008 році, заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв в інтерв`ю телеканалові Russia Today.

   "Питання заборгованості вирішене, і ми досягли істотного прогресу на переговорах щодо механізмів ціноутворення для України", - сказав Медведєв, повідомляють РИА Новости.

   Відповідаючи на питання RT про те, чи влаштовує "Газпром" ціна в 160 доларів за тисячу кубометрів він відповів, що "найважливіше, що ця ціна влаштовує Україну".

   "Ми вважаємо, що це прийнятна ціна на наступний рік і що ми можемо продовжувати роботу в цьому напрямку", - відзначив заступник голови "Газпрому".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.09 | Shooter

    Молочних рік та кисельних берегів (можна й навпаки - Юлі це без

    ...різниці).

    Або газу якщо вже не "задурно", то хоча-би за 100-120 USD/тис кубів.

    Поможет ІТЕРА?...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.10 | samopal

     А чим вас не влашитовує РосУкрЕнерго та нинішня ситуація? (/)

     Газпром же прислухався до наших вправних торговців-переговорників та цінових побажань "найдосвіченішого газівника України":
     http://www.pravda.com.ua/news/2007/10/28/65977.htm

     Президент Віктор Ющенко вважає оптимальною ціною для України за російський газ у 2008 році 150-160 доларів за тисячу кубометрів.

     "Ціна на кордоні оптимальна, раціональна, продумана, до якої з розумінням віднеслася б більшість ринку - це ціна, що знаходиться на рівні 150-160 доларів за тисячу кубометрів", - сказав він в інтерв’ю каналу "Інтер", показаному в неділю.

     За словами президента, сьогодні в певних політичних і ділових колах говорять про ціну на газ для України з 1 січня 188, 190 і навіть 200 доларів за тисячу кубометрів.

     "На це я хочу сказати, як сказав у 2005 році, коли нам пропонували ціну 235 доларів - такої ціни не буде", - підкреслив Ющенко.

     "Не в тому плані, що вона неприйнятна і велика для нас, а в тому плані, що вона необґрунтована для нас", - пояснив президент свою позицію.


     Пане Шутєр, як любитель газової тематики, ви не знаєте, часом, яка ціна буде "прийнятною та обнрунтованою" для них у 2009 році? І ще, ви часом не чули, чи змінилася ціна на послуги транзиту та використання газових сховищ? А не знаєте, бува, шо то за борги у півтора мільярди виникли перед "у них" Газпромом одразу після виборів? А чим розрахувалися?
     А може ви знаєте, кого "вони" мали на увазі, коли перед виборами говорили про необхідність відмовитися від послуг сумнівних посередників у російсько-українських газових відносинах - Ітеру, чи ще кого?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.10 | Shooter

      Мені, в принципі, по-барабану - хто.

      Мене цікавить ціна газу на кордоні з Україною.

      І я все чекаю - не дочекаюсь, коли Юля зуміє створити чергове чудо - забезпечити газ хоча би по 130 УСД/1000 кубів.

      Бо ж "так дишала, так дишала", коли ціна була по 95...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.12 | media

     А ви, шутере, будете голосувати за Тимошенко

     якщо "демкоаліцію" не створять, а суперником її буде на виборах страшний "завгар" Янукович? :)
     І чи будете ви підтримувати дії Нового Народного Президента Тимошенко Ю.В. (розпуск "зррадницького парламенту", нова Конституція на референдумі, путінські повноваження Юлії Владіміровни)?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.12 | samopal

      А вам уже щось відомо про результати того референдуму

      із надання путінських повноважень? Може заради усієї єдиної дімакратії краще кучмівські "відновити"? Ну, тіпа, "дайош палітрєхворму взад!" :lol:

      media пише:
      чи будете ви підтримувати дії Нового Народного Президента Тимошенко Ю.В. (розпуск "зррадницького парламенту", нова Конституція на референдумі, путінські повноваження Юлії Владіміровни)?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.12 | media

       Народ хоче сильної і одноособової влади

       навіть його "свідомо-демократична" частина, представлена на цьому форумі. Щоправда, тут це виражається у прагненні "скасувати політреформу", але критикується чомусь здебільшого не імперативний мандат і не загальний нагляд прокуратури, а послаблення повноважень Президента.
       Тому які можуть бути сумніви щодо результатів референдуму, який буде проводити переможець (-ця :) всенародних виборів під гаслом "Мені потрібні реальні повноваження, щоб навести порядок в країні"?
       Втім, може перегляду Конституції й не знадобитися - достатньо буде розгону ВР під будь-яким приводом (благо, прецедент у цьому році створено) і формування пропрезидентської парламентської більшості. Але знаючи останні ініціативи ЮВ у сфері перегляду Конституції - сумніваюся. Суть її пропозицій зводилася до наступного - ніякого поділу повноважень між Главою держави і Урядом. Або сильний прем"єр-канцлер включно зі скасуванням посади Президента, або скасування посади Прем"єра і передача всіх повноважень Президенту.
       Іронія долі полягає в тому, що Тимошенко може успішно реалізувати проект конституційного референдуму, ідею якого в цьому році висунув... Ющенко. Навіть якщо він таки проведе цей референдум - то скористатися його результатами вже не дуже встигне, він просто розчистить шлях до перемоги Тимошенко або Януковича і до остаточної маргіналізації "Нашої України". Гідний фінал політичної кар"єри, по моєму.
     • 2007.11.12 | Shooter

      А Ви?

      media пише:
      > якщо "демкоаліцію" не створять, а суперником її буде на виборах страшний "завгар" Янукович? :)

      Ще не знаю. Про це ще зарано говорити.

      > І чи будете ви підтримувати дії Нового Народного Президента Тимошенко Ю.В. (розпуск "зррадницького парламенту", нова Конституція на референдумі, путінські повноваження Юлії Владіміровни)?

      Ні, звісно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.12 | media

       За святу трійцю "Ющенко-Тимошенко-Янукович" не проголосую

       в жодному випадку. Хоча, якщо будь-яка політична партія задекларує, що вона:
       1. За мораторій щодо змін до Конституції (окрім скасування імперативного мандату, загального нагляду прокуратури та вдосконалення механізму формування коаліції - надання дозволу окремим депутатам входити до її складу);
       2. Запропонує реалістичний і конкретний механізм адміністративної реформи і передання реальних повноважень місцевим громадам;
       3. Реформує виборче законодавство у бік демократизації виборчих списків;
       4. Висуне реалістичний і конкретний план розбудови інфраструктури та залучення інвестицій, оптимально - за час роботи в уряді продемонструє реальні досягнення в цьому напрямку
       і т.д. і т.д. "фігня", яка не цікавить прихильників "Третього гетьманату", ОУН, УПА, російської і інших мов, міфів ЄС і ЄЕП - тоді я за цю партію проголосую. Якщо ж політики і надалі демонструватимуть вперте небажання змінювати порядок денний політичного життя країни і продовжуватимуть паразитувати на фобіях своїх фанатиків - хай ці самі фанатики за них і голосують.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.10 | alx_1904

    Всё как в 2005м- ющ говорит, что хочет 50, и Газпром

    учитывая интересы юща поднимает цену ещё на 50 :lol:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.12 | samopal

     Тут і без Газпрома бажаючих вистачає (/)

     "Газ України" запропонував НКРЄ включити інвестскладову в тарифи на розподіл і постачання газу.

     Включення в тарифи инвестскладової дозволить регіональним підприємствам по газопостачанню і газифікації збільшити обсяг відрахувань на відновлення і розвиток об'єктів газорозподільчих мереж, поліпшити виробничу базу і підготовку кадрів, пояснюється в повідомленні.

     Газовики запропонували НКРЄ підвищувати тарифи на розподіл і постачання природного газу поетапно, почавши цей процес з 1 грудня 2007 року.

     "Газ України" констатує, що нинішній рівень тарифів не покриває всіх економічно обґрунтованих витрат міськ- і облгазів, пов'язаних зі здійсненням ліцензованих видів діяльності - транспортуванням природного газу по розподільчих газопроводах і його постачання споживачам.

     Тарифи на розподіл газу для досягнення економічно обґрунтованого рівня повинні бути збільшені в середньому по Україні на 19,6 грн (без врахування ПДВ), тарифи на постачання - на 8,6 грн (без врахування ПДВ), уточнюється в прес-релізі.

     Державні газорозподільні мережі в Україні на підставі договорів користування з компанією "Газ України" обслуговують регіональні підприємства по газопостачанню і газифікації, акціонерами яких є державні і недержавні компанії. Міськ- і облгази відповідно до існуючої договірної бази щорічно повинні вкладати в мережі, що обслуговуються, не менш 4% їхньої залишкової вартості.

     НКРЄ останній раз переглядала тарифи на розподіл і постачання природного газу в червні 2007 року. Нинішні тарифи діють з 1 липня.

     Комісія планувала в черговий раз підвищити рівень цих тарифів з 1 листопада 2007 року з метою забезпечення можливості збільшення заробітної плати персоналові міськ- і облгазів.

     Однак уряд України в жовтні вирішив не підвищувати регульовані державою тарифи до кінця 2007 року.


     http://193.178.146.18/news/2007/11/12/66719.htm
    • 2007.11.12 | Shooter

     Брехати негарно (С)

     В 2005 Ющ говорив, що 260 Газпрому не бачити як своїх вух. Як і української ГТС.

     Обидві обіцянки дотримав.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.12 | samopal

      Угу. У Ющенка ще каденція не закінчилася

      Ви ж мабуть в курсі, що "свій" газ "Газпром" продає нам по 230 доларів, а 130 - то ціна "суміші" від РосУкрЕнерго.
      І відновлення розмов про "міжнародний газотранспортний консорціум" ви теж, напевне, зауважили...
     • 2007.11.13 | samopal

      Ще трохи про ціни та про обіцянки. (/)

      Росія та Україна 15 листопада обговорять ціни на російський газ, що поставляється до України, на 2008 і подальші роки, повідомив РІА Новости офіційний представник "Газпрому" Сергій КУПРІЯНОВ.

      "На даний момент ніяких домовленостей щодо цін на газ немає", - сказав він.

      Як повідомляв УНІАН, 28 жовтня Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявив, що вважає оптимальною для України ціну на газ в 150-160 доларів за тисячу кубометрів. З приводу того, що в ділових і політичних колах говорять про ціну газу наступного року в 188-190 і 200 доларів, глава держави заявив, що такої ціни не буде. На думку В.ЮЩЕНКО, така ціна «необгрунтована… з урахуванням тенденцій на енергетичних ринках».

      6 листопада міністр палива і енергетики України Юрій БОЙКО підтвердив, що на переговорах з Москвою ціновий коридор газу наступного року обговорюється в межах 150-160 дол. за 1 тис. кубометрів.

      Тим часом, заступник голови правління "Газпрому" Олександр МЕДВЄДЄВ повідомив напередодні РІА Новости, що ціна газу для України в 2008 році може скласти 160 доларів за тисячу кубометрів, якщо сторони підпишуть угоди про поетапний перехід на середньоєвропейську ціну до 2011 року. А середньоєвропейська ціна на газ, за його словами, може досягти 300 доларів за тисячу кубометрів вже в 2008 році.

      З 2006 року "Газпром" встановив ціну на газ для України у розмірі 230 доларів за тисячу кубометрів. Завдяки залученню посередника - компанії RosUkrEnergo, яка змішує в трубі російський газ з середньоазіатським, ціна на кордоні склала 95 доларів за тисячу кубометрів.

      З 1 січня 2007 року у зв`язку з подорожчанням туркменського газу ціна для України піднялася до 130 доларів за тисячу кубометрів.


      http://unian.net/ukr/news/news-221568.html
 • 2007.11.10 | alx_1904

  Даже дешевле, чем Белоруссия?

  Блин, в АП даже географию не знают :lol:
 • 2007.11.10 | Арета

  Залишається довідатись, що пообіцяв в заміну...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.11 | BestU

   Re: Залишається довідатись, що пообіцяв в заміну...

   Москальский газ? Я вже давно перейшов на наше вугілля! Ганьба усим хто коритсується москальским газом, бо тим самим ми підтримуємо москалів, а вони жирують на наших грошах. Всим відома істина, що якщо хочеш знищити ворога - задуши його екноміку. А що роблять ті, хто купує газ у так званої россії? Я б його і за гривню не купив!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua