МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Час патріотичним організаціям об"єднатись і дати відсіч "попам"

11/13/2007 | Арета
http://nr2.ru/kiev/149344.html

В Киеве пройдет крестный ход против улицы Мазепы

12.11.07 11:14

Киев, Ноябрь 12 (Новый Регион, Михаил Рябов) – 21 ноября в Киеве пройдет крестный ход против переименования улицы Январского восстания в честь гетмана Ивана Мазепы, отлученного от Православной Церкви. Об этом «Новому Региону» сообщили организатор акции – «Союз православных братств Украины» и «Всеукраинское православное братство Александра Невского».

«21 ноября в Киеве во время крестного хода православные верующие совершат молитвенные стояния перед зданиями Секретариата президента, горсовета Киева и другими украинскими госучереждениями. Участники крестного хода будут протестовать против кощунственного насаждения улице, ведущей к Киево-Печерской Лавре, имени гетмана-предателя Мазепы, который был отлучен от Церкви в ноябре 1708 г. За клятвопреступление и другие смертные грехи», – сообщили организаторы.

Как ожидается, крестный ход начнется от Киево-Печерской Лавры в 11:00.

Как сообщал «Новый Регион», 25 октября Киевский городской совет на заседании принял решение о переименовании улицы Январского восстания, на которой находится Киево-Печерская Лавра, в улицу отлученного от Православной Церкви гетмана Ивана Мазепы. За соответствующее решение проголосовали 71 депутат.

У властей Киева имеются планы по переименованию еще более 130 улиц, названия которых связаны с советским периодом истории.

В частности, рассматривается вопрос о появлении в Киеве улиц в честь лидеров украинского националистического движения времен Великой Отечественной войны Романа Шухевича, Ярослава и Ярославы Стецко.

© 2007, "Новый Регион – Киев"

Відповіді

 • 2007.11.13 | Адвокат ...

  Час ще є. Варто подумати, як тих мрако-бєсоФФ виставити блазнями

  себто, назвати речі своїми іменами.

  Однак, варто бути пильними! Їхнє "му-лєбствєнноє стояніє",-- то таке собі "паґаняло" для означення готовности №1 до вчинення усіляких бешкетів та порушень громадського спокою. Але це вже,-- "Для міліції", як що вони тего ще не вивчили на досвіді Оеси та Харкова.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.13 | Арета

   Моє бачення акції...

   1) До 21-го зібрати прихожан українських церков, які б вийшли у цей день зі своїми священниками під своїми гаслами проти провокацій РП та агентів пуцькіна, які ховаються між нєрвнимі рускіми бабушкамі;

   2) Патріотичним організаціям (усім) домовитись і подати заявку на нашу ходу в підтримку нашої церкви та правдивої історії (Мазепа);

   3) Усім організовано вийти з українськими прапорами та впалити отим протєстующім своїми закликами, гаслами та піснями.

   Добрий шанс закликати своїх до єдності під "Боже Великий Єдиний"...

   Гасла "Москва - руки геть від України!"
   "Ні! - провокаціям РП церкви!"
   "Повернемо Києво-Печерську Лавру УП Церкві!
   "Повернемо Почаївську Лавру УП Церкві!"
   "Анафему провокаторам РП церкви!"
   "Руки геть від Івана Мазепи!"
   і т.д.   Адвокат ... пише:
   > себто, назвати речі своїми іменами.
   >
   > Однак, варто бути пильними! Їхнє "му-лєбствєнноє стояніє",-- то таке собі "паґаняло" для означення готовности №1 до вчинення усіляких бешкетів та порушень громадського спокою. Але це вже,-- "Для міліції", як що вони тего ще не вивчили на досвіді Оеси та Харкова.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.14 | один_козак

    Треба зсунути акцент у бік "захистити Церкву від московських

    провокаторів".
    Щоб виступи були не проти будь-якої церковної конфесії, а проти політичних диверсантів у церквах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.14 | Арета

     Погоджуюсь

  • 2007.11.13 | Sean

   Угу, треба б утнути якусь несиметричну відповідь

   а шо тії хвохвуд'єносці є буйні, так то:

   а) у стрічку новин Майдану "ДЛЯ МІЛІЦІЇ",

   б) добре, бо най псують собі нерви - справа хвайна.

   До речі, яка кляса - московські попи відтепер розташовані на вулиці анахвемованого ними (вар'ятами) Мазепи. Кляса!
 • 2007.11.13 | Abbot

  Re: Час патріотичним організаціям об"єднатись і дати відсіч "попам"

  Подать заявки на митинги в "ключевых точках" прохождения мракобесов и таким образом изначально скорректировать их маршрутец:) Предложенные лозунги - абсолютно правильны. Особенно московских козлобородов должно "достать" предложение вернуть Лавру:)

  Привлекать сюда украинские церкви КАТЕГОРИЧЕСКИ НЕ НУЖНО. Нечего уподобляться кацапским бесам, которые путают грешное с праведным...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.13 | Арета

   Re: Час патріотичним організаціям об"єднатись і дати відсіч "попам"

   Не погоджуюсь з вами. Наш виступ це протест проти їхніх провокацій, але також акція за УКРАЇНСЬКУ церкву в Україні, а не рускіх агєнтов пуцькіна в сутані попа.

   Ви були в Почаєві? Бачили на яких мерсах ці Божі служителі розїжджають? Бачили снайперів-охоронців на дахах? В Почаєві в цей день теж можна провести відповідну акцію. Вони повинні:
   а) віддати наші собори українській православній церкві;
   б) перестати провокації проти українського народу;
   в) перестати діяти на розкол нашої нації;
   г) перестати проводити політику росії і пуцькіна під виглядом попів та руского православ"я.
   д) залишити в спокої ім"я Мазепи і інших славних українців, бо вони на НАШІЙ українській землі, а не в расії...
 • 2007.11.13 | Koala

  А Петра І вони відлучати ще не надумали?

  За:
  - клятвопреступництво (клявся власному сину, що йому нічого не загрожує)
  - синовбивство
  - содомію
  - перелюб
  - гоніння Церкви (знищення Патріархату, конфіскацію церковного майна)

  До речі, Мазепа перед смертю в Бендерах сповідався православному священику, таким чином анафема не дійсна...
 • 2007.11.14 | Хороший Человек

  Декілька аргументів

  Вступати у вуличне протистояння з одуреними бабами - справа малоперспективна, бо баба від цього сама себе канонізує у святі, а своїх натхненників - у янгольський образ, і моральна позиція демонстрантів тільки зміцниться. Пояснити ж їм, що політики в рясах поступово втягують УПЦ МП на рівень секти - непросто, але перспективно. Наприклад: евфемізм "молитвенное стояние". Нічого, крім іншої назви демонстрації, цей термін у собі не несе. Якщо справа в молитві, то навіщо йти показувати своє молитовне стояння опонентам? Якщо справа в демонструванні своєї позиції, то при чім тут молитва? Якщо ж це така нововинайдена форма поєднання того й іншого, то який у ній сенс і яким каноном така форма підтримується? :) Якщо баба захоче послатися на пізньоантичних мучеників, які з молитвою протистояли представникам влади, то варто зазначити, що бабів ніхто силою не тягне вклонятися ідолам, а ходити по вулиці імені гетьмана Мазепи не суперечить змісту віри, навіть якщо ти вважаєш, що гетьман був найгірша людина за всю історію людства. Пізньоантичні мученики не вступали в конфлікт з державою через міську топографію, й навіть вірно служили в державному війську, і опиралися тільки вимозі зректися своєї віри - коли така вимога безпосередньо висувалася до людини.
  Може баба скаже, що така невинна заміна термінів - не дуже важлива справа. Але навіщо б авторитетному представнику церкви (священнику як правило) лукавити? Тобто він не впевнений, що можна назвати демонстрацію демонстрацією і при цьому не викликати сумнівів у совісті вірянина? Тобто хоче ошукати? Хіба церква не покликана говорити правду? Хіба не покликана називати речі своїми іменами? Це не дрібниця - це симптом.

  Бабі треба пояснити, що її тягнуть у справу, яка жодного підґрунтя в її вірі не має. Більше того, тягнуть в агресивну опозицію до влади, яка не зазіхає на віру баби й не заважає бабі сповідувати цю віру так, як баба хоче. А це вже гріх - будь-який чесний священник скаже. Отже, бабу тягнуть чинити гріх, ще й цинічно підміняючи терміни у сподіванні, що баба просто купиться на тупу гру слів. І баба купується.

  Мотив натхенників справи зрозумілий. Але переконати статиста в політичному підґрунті інспірації важко. Мотив статиста теж зрозумілий - його переконали, що Українська держава винайдена з небуття винятково заради руйнування Росії, а Росія в свою чергу покликана врятувати світ від демонічного занепаду. Зруйнувати таку мисленнєву схему простим запереченням теж неможливо, бо для статиста це предмет віри, а не переконання. Але можна сказати, що доля людства й вітчизни залежить не від демонстрацій, а від того, що Бог дасть. А Бог дасть те, чого заслужили. Якщо вважаєте, що вітчизна котиться в прірву - моліться за неї та працюйте для неї, як це робили перші християни. Якщо вважаєте, що влада помиляється, - моліться за владу, як це робили перші християни. Якщо вважаєте, що вашої молитви Бог не почує за ваші гріхи - то невже почує вашу демонстрацію? Якщо ж ви демонстрацією звертаєтеся до влади, а не до Бога, то невже вважаєте, що влада сильніша і дасть те, чого не дасть Бог? А руйнувати державу, в якій живеш, - не тільки не по-православному, а взагалі навпаки, м'яко кажучи.
  І виступати проти народу, що вже 1000 років як знає християнство, а ще довше живе на цій землі - так само. І провокувати ворожі почуття в цьому народі до вас, до вашої церкви, до любої вам Росії - навіщо це?

  І якщо ваші керівники не знають таких простих і логічних аргументів - то чому ви їх слухаєтеся? Може, з вашими керівниками щось таки негаразд?

  Ну, десь такий набір аргументів. Всіх і одразу не переконає, звісно. Але принаймні в комусь зародить сумнів в адекватності натхненників.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.14 | Арета

   Йти треба, бо поміж бабць будуть ховатись рускіє малодчіки, як і

   під час руського маршу. Наволочі потрібно дати відсіч, принаймні не дати їм плюнути в нашу сторону...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.14 | Хороший Человек

    Мова взагалі про інше

    Не про те йти чи не йти. А про те, щоб не давати їм нагоди відчути себе мучениками чи героями. Якщо систематично показувати їм підлість провокаторів і їхню власну дурість, зрештою люди з мізками та совістю від того відстають, а залишаються ті, для кого ці нібито церковні питання - лише ширма політичної боротьби або годівниця.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.14 | один_козак

     Як у час ПомРев ходили януківські "мученики" з хоругвами

     поміж помаранчевим народом і ніяк не могли прийняти муку. Не знаходили. :lol:
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.14 | Linx

      не чіпай гімно, не смердітиме

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.14 | Арета

       То давайте не чіпати ЄСМ і всіх, хто нам на голову лайно ллє...

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.14 | Хороший Человек

        З ЄСМ упоратися дуже легко

        Якщо ви віруючий - треба мати з собою пляшечку свяченої води. Якщо - ні - номер телефона найближчої психлікарні в мобілці. Щось іще - себе не поважати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.14 | Арета

         Чого ж ви свяченою водою і мобілкою їх від Говерли не відігнали?

         Не говоріть дурниць. ВЛАСНЕ йдеться про повагу до СЕБЕ-нашого народу...
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.15 | Хороший Человек

          Про найстрашнішого звіра Кота

          Ну раз Ви такий серйозний, скажу серйозно. ЄСМ - збіговисько істеричних малоосвічених вар'ятів. Самостійної ініціативи ця організація не має й мати не може через критичний брак адекватних до дійсності кадрів. Небезпеку ці люди становити можуть, але небезпеку таку, як ото Біле Братство колись в Україні або оті сектанти, що потруїли людей у метро в Японії (забув як звуться). Це на сьогодні. У перспективі - трішки гірше, про це трішки нижче.

          Сама ЄСМ взагалі не має якоїсь власної думки, підпорядкована "дорослому" євразійському руху, як комсомол стосовно КПСС. Сучасне євразійство тримається майже цілком на словесних навіюваннях Дугіна. Дугін - глибоко травмована психічно ще з дитинства людина, докладно не знаю, щось там на ґрунті взаємин із батьком, якісь невиразні гомосексуальні мотиви, щось таке. Ерудит, але до самостійної думки неспроможний - компілятор. Десь із початку 80-х - під пильним контролем КГБ. Ну, останнього факту особисто свідчити не можу, але вся логіка фактів про це свідчить. Мабуть взяли спочатку "в розробку", а потім - десь із кінця 80-х - початку 90-х - "запустили" проект.

          Сьогоднішній Кремль використав дещо з "теоретичної думки" Дугіна у своїй поточній ідеології (наприклад, Сталін як взірцевий менеджер, висловлювання Путіна про Росію як особливу євразійську державу). Але, знов же, самостійного значення євразійський рух не має й мати не може. Ця - навіть не структура, а більше мережа вар'ятів - має критичну проблему: брак освічених і психічно здорових кадрів. Пристати до них навіть у Росії може амбіційний ПТУшник або вигнаний за неуспішність студент із комплексом Наполеона. В Україні в них перспектив іще менше. Ну, є в них серед "авторитетів" кілька людей із пристойним освітнім рівнем, але це одиниці, в будь-якому разі це не рівень большевиків початку ХХ століття.

          Самостійної політики вони провадити не можуть. Можуть тільки брати участь у якомусь провокативному ансамблі. Яскрава ілюстрація - справа на Говерлі в загальній ситуації "пам'ятникової війни" в Україні. Виконали вони все так, що очевидно: від практичної безпорадності та браку піару вдалися до скандальної дії.

          Головна небезпека, що від них походить - вплив на психічно-ідейному рівні. Вся доктрина покликана розбудити найтемніші інстинкти, що гніздяться в людській душі, але так, щоб людині здавалося, ніби вона служить чомусь достойному. Успіх тут в принципі можливий - якщо набереться критична маса ідейно розгублених і психічно пригнічених людей.

          Загалом діяльність євразійців образно можна охарактеризувати як камлання якутських шаманів із православними хрестами на пупі перед іконою махатми Леніна. До них треба ставитися не як до політичної організації, а як до окультної секти. Взагалі-то це справа СБУ, психіатрів і соціальних психологів. Надавати ж їм значення піаром - хай хоч і негативним - то тільки популяризувати й підвищувати ймовірність, що якась нещасна людина захопиться їхніми навіюваннями. Вони поширюють психічний вірус, і це в їхній діяльності головне.

          Вибачте за деяку сумбурність допису, не маю досить часу написати ясніше.
 • 2007.11.14 | один_козак

  "Православні" "католики" зізналися, що вони -

  політикани-москвофани.

  "Православні" "католики". Обидва слова - у лапках.

  Гіперправославні люди мали б знати, що поділ гріхів на смертні і несмертні є дуже умовним. Він притаманний більш католицькій церкві, ніж православній, а в голови православних комсомольців засіяний, очевидно, радянськими та західними проізвєдєніями "літіратури і іскуства". Насправді "несмертні" гріхи (які ми схільні з легкістю прощати самі собі) можуть ще "ефективніше" приводити людину до смерті душі, аніж "смертні", більш явні для самого грішника, через які людина швидше усвідомлює свою ушкодженість і сама поспішає до покаяння. Крім того, якщо подивитися на ті переліки гріхів, що подаються у брошурках, легко помітити, що "смертний" і "насмертний" є лиш різного рівня проявами одних і тих самих пристрастей. Як от гординя виявляється як у "простому" лихослів'ї, так і в свідомій хулі на Бога. Або гнів виявляється як у тому ж лихослів'ї, так і у прямому й безпосередньому душогубстві.
  ДЛЯ ПРИКЛАДУ. Ось ЯК подає перелік гріхів Ігнатій Брянчанінов. Для прикладу беремо "смертний гріх" гніву:

  4. Гнев
  Вспыльчивость, принятие гневных помыслов: мечтание гнева и отмщения, возмущение сердца яростью, помрачение ею ума: непристойный крик, спор, бранные, жестокие и колкие слова, ударение, толкание, убийство. Памятозлобие, ненависть, вражда, мщение, оклеветание, осуждение, возмущение и обида ближнего.


  І хто з нас не має такого смертного гріха? І чи не мали його ті, хто анафемував Мазепу?

  А тепер ось переліки гріхів від православних авторитетів. І нехай мені вкажуть, де там є "клятвопрєступлєніє". А дорогою хай побачать, за які ще "смертні гріхи" Мазепа НЕ був анафемований так само, як і його учень та ворог Петро Романов-Перший.

  http://arh-gavriil.bsu.edu.ru/biblio/books/ignbr9/Main.htm
  http://azbuka.webzone.ru/sins.htm

  *Хто побачить у Філарета Московського ім'я Іуди - нехай не забуде помітити, у якому розділі воно згадується.

  До того ж не зайве було б православним віїнам проти плоті і крові поцікавитися, що таке взагалі анафемування і для чого воно існує у Церкві.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.14 | Хороший Человек

   Справа взагалі не в цьому

   Не в Мазепі і не в переліках гріхів на зразок цитатників Мао. Для більшості з них анафема Мазепі - аксіома, і сперечатися марно. Це можна говорити з людиною, яка бодай ладна слухати. Що ж до цитат із авторитетів - теж не дуже плідно, бо "заб'ють" цитатами-мантрами зі свого боку і тільки наберуться пихи, як подолали вашу "єресь".

   Питання треба ставити просто: який стосунок до православної віри має ваша активність? Попри ставлення до історичних осіб - які б вони не були.

   Просто більшість із них не задавали собі цього питання, а просто тупо йдуть за покликом пропагандистів - тут іще спрацьовує самохизування перед "колєгами" - такими ж статистами. Слухають пропагандиста, а якщо він ієрей, то ще й плутають таїнство священства з єретичною тезою про (нібито) принципову непомильність посвяченої в сан особи.

   Що ж до Мазепи, якщо хтось захоче слухати, то можна сказати, що він відповідав перед Богом, а не Петром, за свою державу, що перебувала в союзницьких взаєминах з Москвою, і не мусив коритися своєму сюзеренові більше, ніж Богові. Навіть якщо він помилився в конкретних політичних кроках, це не підстава для анафеми, бо духовного гріха в таких діях не було, а в найгіршому разі тільки політична помилка, якщо взагалі була.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.14 | один_козак

    Про те ж і мова.

   • 2007.11.14 | один_козак

    Гріхів у нього вистачало.

    Але хіба за гріхи належить людину анафемувати?
    Це якби Мазепа вигадав і поширював якесь єретичне вчення або щось подібне робив - тоді так. А нормальних грішників, і дуже великих грішників, Церква кличе до покаяння, а не анафемує.
 • 2007.11.15 | blueandwhite

  22 роки любові з Петром

  раніше за Петра отримав орден Андрія, всіх, хто писав правду про злодіяння гетмана, Петро видавав Мазепі і той їх страчував.
  Шкура той Мазепа, і врешті-решт, невдаха. Тьху.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua