МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія не визнає голодомор геноцидом

11/13/2007 | Майдан-ІНФОРМ

Росія вважає голодомор 1932-1933 років "спільною трагедією республік СРСР", ідеться в листі постпреда Росії в ООН Віталія Чуркіна на адресу голови генасамблеї ООН Срджана Керіма.

"У 1932-1933 роках Росію, Казахстан, Україну й інші республіки, що входили до складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік, спіткала трагедія. Внаслідок масового голоду, зумовленого, зокрема, неодноразово засудженою репресивною політикою сталінського режиму, загинули мільйони безневинних громадян: росіяни, казахи, українці, люди інших національностей", - йдеться в листі Чуркіна, поширеному як офіційний документ ООН.

Трагічні події, пов'язані з голодом 1930-х років - спільний біль усіх народів пострадянських держав, наголошено в листі.

Росія, як і інші країни Співдружності незалежних держав, висловлює співчуття мільйонам жертв трагедії, незалежно від їх національної приналежності, зауважив Чуркін.

"Повторення подібних трагедій у XXI столітті неприпустиме, де б воно не траплялося, і Російська Федерація докладатиме для запобігання їм усіх зусиль, сприяючи розвиткові демократії, забезпеченню прав людини і верховенства закону", - наголошено в листі постпреда.

Росія закликала науковий світ продовжити дослідження "білих плям" у історії цієї трагедії.

Лист російського постпреда став своєрідною реакцією на зусилля України визнати в ООН голодомор "геноцидом українського народу", бодай таким, що не має жодного стосунку до нинішньої Росії.

Голод 1932-1933 років, за оцінками деяких українських істориків, забрав від семи до десяти мільйонів життів.

Російські науковці стверджують, що голодомор 1932-1933 років охопив основні зернові райони СРСР - Україну, Північний Кавказ, Нижнє і Середнє Поволжя, значну частину Центрально-чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал. За різними даними, від голоду загинули від семи до восьми мільйонів людей, із них 3-3,5 мільйони - в Україні, 2 мільйони - в Казахстані й Киргизії, 2-2,5 мільйони - в РРФСР.

http://iplus.com.ua/topnovini/novini/ukrayina/20071112_11713.php?ar=nsn&dateid=1194891273

Відповіді

 • 2007.11.13 | Illia

  По тій же причині Туреччина не визнає геноцид вірмен

  Боїться, що з неї вимагатимуть компенсації.
 • 2007.11.13 | Shooter

  Ізраїль також не хоче

  Запатентували "геноцид" лише для себе?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.13 | Володимир

   Re: Ізраїль також не хоче

   Мабуть, їхній геноцид - найгеноцидніший геноцид у світі. А для гоїв - то лише трагедія, пов'язана з природним катакліЗЬмом, і ніхто ні в чому конкретно не винуватий. Німці - покаялися. А кацапці з ізраїльтянцями каятися зибираються, цікаво? Чи так їм хохлам і треба, га?
 • 2007.11.13 | Адвокат ...

  Чуркіни,-- что с ніх взять!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.13 | Ребе

   Re: Чуркіни,-- что с ніх взять! - Неча на зеркало пенять

   Чуркін захищає інтерес своє держави. І вміло, використовуючи дипломатичні процедури в ООН. А що зробили наш нікчема і грантоїд Тарасюк??? Що зробила Кетрін-Клер у рідній Америці, яка теж не визнає геноцид українського народу???
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.13 | Арета

    Ніхто нічого не зробив. Всі ся бавлять в Україну... Раби.

 • 2007.11.13 | Володимир Паламарчук

  Re: Росія не визнає голодомор геноцидом

  Зрештою, що від них ще чекати можна!? Нам слід діяти рішуче - провести міжнародний суд над комуністичною ідеологію і вже тоді вимагати від правонаступниці відповіді. Але маючи таку владу це малоймовірно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.13 | Арета

   Якщо Ізраїль не визнає Геноциду, то нам усім треба відмовитись

   визнавати Голокост. Відкрито, на увесь світ. Ющенко саме для цього прямує в Ізраїль, щоб Кнесет визнав Голодомор ГЕНОЦИДОМ. Ми ж, громадяни України та українці усього світу повинні відповідно прореагувати на рішення Ізраїля. Добитись чогось можна лише шумом, стійкою впертою позицією та постійним нагадуванням про нашу біду.

   Я особисто напишу листи у всі можливі інстанції з моєю особистою позицією щодо рішення Ізраїлю та визнання Голокосту. І мені по барабану, що мене хтось антисемітом назве. Тільки ПРАВДА може дати нам і родинам знищених українців спокій і віру в справедливість. Ми знаємо ПРАВДУ. За неї варта і необхідно боротись. Інакше ганьба усім нам - нащадкам славних героїв України та нащадкам тих невинних вимордуваних голодом людей, серед яких до речу було майже 4 млн ДІТОЧОК.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.13 | 123

    А Ви визнаєте Голокост?

    Чи як Ви збираєтесь відмовлятися його визнавати?

    Арета пише:
    > визнавати Голокост. Відкрито, на увесь світ. Ющенко саме для цього прямує в Ізраїль, щоб Кнесет визнав Голодомор ГЕНОЦИДОМ. Ми ж, громадяни України та українці усього світу повинні відповідно прореагувати на рішення Ізраїля. Добитись чогось можна лише шумом, стійкою впертою позицією та постійним нагадуванням про нашу біду.

    Силу треба виявляти в іншому місці, див. нижче.

    > Я особисто напишу листи у всі можливі інстанції з моєю особистою позицією щодо рішення Ізраїлю та визнання Голокосту. І мені по барабану, що мене хтось антисемітом назве. Тільки ПРАВДА може дати

    Не дуже ясно як можна назвати ПРАВДОЮ кваліфікування того, що робили гітлерівці з євреями, у залежності від кваліфікування Кнесетом того, що робили комуністи з українцями...

    > нам і родинам знищених українців спокій і віру в справедливість. Ми знаємо ПРАВДУ. За неї варта і необхідно боротись. Інакше ганьба усім нам - нащадкам славних героїв України та нащадкам тих невинних вимордуваних голодом людей, серед яких до речу було майже 4 млн ДІТОЧОК.

    Я думаю, було б ефективніше зосередитися на визнанні Голодомору геноцидом в Україні спочатку. З огляду на те, з яким скрипом український парламент ухвалив відповідний закон, на те, що українська влада (в широкому сенсі цього слова) неспроможна запровадити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору, зрештою на те, що цілком нормальним вважається в українському суспільстві обговорювати це питання (навіть попри прийнятий закон) - очікувати від інших країн такого визнання, фактично попереду України, тим більше вимагати цього (ще й з погрозами) до певної міри несерйозно, мені здається. Коли нема чіткої жорсткої сильної позиції України щодо цього питання (а вона - взагалі хоч якась - з*явилась лише минулого року! про яку тут сильність вже казати) наївно очікувати чогось від інших країн.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.13 | Арета

     Перепрошую, а хто започаткував та фінансував ком.режим, який

     привів до Голодомору? Ким були Бєрії та Кагановічі?

     Не треба сюди німців та жидів втягувати. З цією сторінкою історії все зрозуміло. Незрозуміло тільки чому, всі мовчать про організаторів Голодомору та про тих жидів-власників торсінгів та інших склепів, які заробили страшенні гроші на винищенні нашої нації, завдяки яким вони сьогодні найвпливовіші люди світу.

     6 мільйонів, це явно надуте число загиблих під час Голокосту і про це є дуже багато інформації. З української сторони ж я вже чула про 2-4-7 мільйонів загиблих, що НЕ відповідає дійсності, бо загинуло близько 12 млн. І це не тільки фізичне винищення, але й винищення задля окупації України і ввезення в Україну рускіх окупантів на місце загиблих українців.

     Мене взагалі дратують НАШІ правдолюбці-ліберасти, які є правозахосниками та лицарями правди усіх і вся, лише про свої УКРАЇНСЬКІ втрати пошепки на КУХНІ говорять. Таким ганьба, бо наші діти нас не поважатимуть за совковість...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.13 | Арета

     Ізраїль визнає Голодомор Геноцидом-я визнаю Голокост. Принципово

     згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua