МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Європарламент погодився на спрощення візового режиму для України

11/13/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Європарламент дав згоду на набуття чинності угод про спрощення візового режиму та реадмісію з Україною.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, відповідні проекти доповідей Барбари КУДРИЦЬКОЇ (група народних партій, Польща) були підтримані сьогодні на засіданні Європарламенту в Страсбурзі. За проект доповіді про надання згоди на набуття чинності угоди про спрощення візового режиму проголосували 539 депутатів, проти - 36, утрималися - 12. Проект доповіді про набуття чинності угоди про реадмісію було підтримано більшістю голосів (голосування проводилося шляхом підняття рук).

Як повідомляв УНІАН, 3 жовтня Комітет з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту, а 11 вересня Комітет з питань закордонних справ підтримали угоди про спрощення візового режиму та реадмісію з Україною.

Обидві угоди були підписані 18 червня у Люксембургу, парафовані – 27 жовтня 2006 року у Гельсінкі під час самміту Україна-ЄС.

ЄС вимагає від України до набуття чинності угодами скасувати візи для громадян Румунії та Болгарії з метою встановлення рівного ставлення до всіх громадян країн-членів ЄС.

Угода про полегшення візового режиму передбачає фіксовану ціну візового збору в 35 євро, надання безкоштовних віз певним категоріям громадян, зокрема, студентам, журналістам, близьким рідним тощо. За новою угодою консул, у разі відмови в оформленні візи, повинен пояснити громадянину причини цього. Дія угоди не розповсюджуватиметься на Данію, Ірландію та Великобританію.

Угода про реадмісію встановлює чіткі критерії коли та як повертати осіб, які незаконно проживають на території країн-членів ЄС та України. Ці зобов’язання стосуються як громадян України та країн-членів ЄС, так і осіб без громадянства. Положення угоди про реадмісію громадян третіх країн та осіб без громадянства набирають чинності через 2 роки перехідного періоду. Угода не діятиме на території Данії.

Відповіді

 • 2007.11.13 | samopal

  Ще тре, щоб наш Парламент погодився. А Україна вже хоче більшого

  Україна зацікавлена у встановленні безвізового режиму з Ізраїлем. Про це заявив Президент України Віктор ЮЩЕНКО на зустрічі з активом Всеізраїльського об’єднання вихідців з України та представниками української громади в Єрусалимі.

  Як передає кореспондент УНІАН, за словами В.ЮЩЕНКА, під час завтрашньої зустрічі з Президентом Ізраїлю Шимоном ПЕРЕСОМ буде обговорюватись питання візового режиму між Україною та Ізраїлем.

  Президент підкреслив, що, враховуючи «історичну пов’язаність» та тісні зв’язки між країнами, Україна хотіла б вийти на встановлення безвізового режиму між країнами.


  http://unian.net/ukr/news/news-221563.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.14 | Englishman

   Re: Ще тре, щоб наш Парламент погодився. А Україна вже хоче більшого

   між іншім, це була ініціатива Ізраїлю. Вони запропонували скасувати візовий режим для Росії, потім для України.

   Щодо ЄС- не думаю, що там взагалі щось корисне є в той угоді, для подавляючої більшості громадян. Росія принаймні виторгувала річні мультивізи для всіх, а не тільки бізнесменів-журналістів. ЄС чомусь на подібну візову "дискримінацію" для болгар і румунів теж не погоджується, а з українцями все можна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua